Pipo M8 Pro – 2013 sidabro medalis

Nors šiuo metu dėl didelio darbų kiekio ne visada spėju atnaujinti taip dažnai puslapį kaip norėčiau, visgi yra viena planšetė kuriai aš jaučiuosi įsipareigojęs apžvalgą turėjusią būti parašytą dar praeitų metų antroje pusėje. Tai – Pipo M8 Pro ir jai 2014 m. pradžioje mydroid.lt įteikė virtualų geriausios alternatyvios android planšetėsgarbingą II vietos diplomą. Beje, tai tikriausiai ir viena iš paskutinių apžvalgų, kuris bus skirta rk3188 planšetės apžvalgai, nes į vartus (ir, be abejo į pinigines) 2014 metais žada pasibelsti ne vienas naujas modelis sukurtas naujų platformų pagrindu.pipo m8pro-3

Jau tada minėjau, kad dalykas, kuris labiausiai stabdo rašant šią apžvalgą, kad M8 modelis iš esmės minimaliai skiriasi nuo M9. Jei jus domina techninė pusė, visą informaciją galite rasti prie Max M9 apžvalgos – didelių skirtumų techniniuose komponentuose kaip ir nėra – čia veikia lygiai ta pati RK3188 platforma su 1,6 Ghz keturių branduolių procesoriumi, 2 GB RAM ir jų veikimas nesiskiria viena nuo kitos, su RK3188 visais būdingais trūkumais ir privalumais.

Iš gamyklos planšetė atkeliauja su Pipo sukurta asmenine programine įranga, kuri visais laikais buvo perkrauta to, ko tik galima prikišti ir kuria naudotis gali tikriausiai nebent pradedantis android vartotojas, nesusipažinęs su pačia android sistema. Taigi, pirmiausiai ką padarome, tai triname originalią programinę įrangą velniop (arba “kiniop”), ir tada įrašome naujausią Riley Rom, skirtą M8 Pro (tik nesumaišykite su HD versija!). Naujausią programinės įrangos rom’ą rasite čia.  Ir šiaip, pagiriamasis žodis programuotojui Riley, kurio įranga aš ir tikriausiai tūkstančiai kitų vartotojų naudoja jau ilgą laiką – ne visada nemokamai galima gauti geresnę programinę įrangą ir dar su pačiu jos kūrėjo palaikymu! Jei nekreipsime dėmesį į dažniausiai itin kreivai padarytus android užsikrovimo ekranus (juos, beje, galite pasikeisti ir patys), drąsiai galiu pasakyti kad Riley programinė įranga Pipo planšetėms (M9, M8 ir kitiems) yra tinkamiausia, turėkite tą galvoje :)

Su normalia programine įranga M8 Pro ir tampa sidabro laureatu – darbas stabilus, planšetės baterija laiko ilgai – kiek trumpiau nei galingas M9 akumuliatorius, tačiau ~7 nepertraukiamoms darbo valandom vieno įkrovimo turėtų užtekti.

pipo m8 nugara
Tesktas prie jungčių gal ir nelabai patogus skaityti, tačiau atrodo gražiai. Tvarkingai.

Be abejo, pagrindiniai du dalykai kurie daro planšetę išskirtine yra ekranas ir pati jos forma – ekranas – šalia lyginant M9, man pasirodė ne toks ryškus, tačiau tikrai vienas geriausių kiniškose planšetėse. Apšvietimo ryškumas daugiau nei pakankamas, jautrumas irgi geras ir malonu kad šiame modelyje (arba bent tame, kurį turėjau aš) nėra vadinamo „light bleed” efekto. Jis matomas esant tamsiam planšetės ekranui pvz, žiūrint į tamsią nuotrauką – dažnai kampuose būna matomi pašviesėjimai, kurių kaip ir neturėtų būti kokybiškai pagamintame ir surinktame įrenginyje, tačiau deja deja, tai nėra toks retas reiškinys kiniškuose gaminiuose ir pakankamai dažnai sutinkamas M9 modelyje.

Planšetės forma – pavadinčiau „gražu pažiūrėti”, bet ir tiek. Ji plona, nesunki, bet aštrūs kampai visiškai “nelimpa” prie rankų. Žinoma, jei planšetė keliaus į moteriškas rankas, tikėtina kad modernios formos ir lieknas korpusas bent jau pradžioje sulauks pelnyto dėmesio :) Tačiau kiekvienam savo, man šią planšetę ilgai laikyti rankose nėra labai patogu.  Tačiau vienas tokio korpuso privalumas, kad čia garsiakalbiai iškelti į planšetės viršų ir yra jos priekyje. Tai vėlgi nėra nei patys garsiausi ar kokybiškiausi, bet jų buvimas priekyje gerokai kompensuoja jų trūkumus.

Dar dėmesio manau reiktų skirti šiuo metu itin aktualiai problemai – flash atminties greičiui. Jei ir keturių branduolių procesorius ir 2 GB ram turėtų veikti puikiai, lėta flash atmintis gali tapti kuo puikiausiu rankiniu stabdžiu ne viename kiniškame modelyje. Tam patikrinti visada naudoju androbench – jau įsitikinau, kad jei random 4k greitis yra ~0.40 tokiu atveju stabdymas minimalus arba visai mažas, jei apie 0,2 – nesvarbu koks būtų procesorius ar visi kiti viduriai, planšetė stabdys.

O štai ir M8 rezultatai su įdomumo dėlei sudėtu rusų gamybos android Kitkat variantu, kuris šiaip gerokai „paturbina” random write greitį:Pipo m8 pro Kitkat random write

Pipo M8 pro Kitkat Pipo m8 pro antutu

Deja, kitkatas čia nepasiteisina nors vadinamų „sintetinių” testų rezultatai ir geri. Suderinamumui su google play programomis toli iki tobulybės ir dar čia vegetuoja didžiausia kiniškų Kitkat versijų bėda, kad vidinė atmintis tegali būti naudojama tik kaip SD kortelė – t.y. jokios programos ar jų laikinos bylos čia  būti įrašytos negali ir mums telieka planšetinis kompiuteris su… 1.97 Gb vietos. Kiek panaudojęs eksperimentinę versiją grįžau prie jau minėto Riley rom.

Tradiciškai leisiu sau praleisti kamerų apžvalgą nes to daryti nėra jokios prasmės. M8 Pro turi priekinę, galinę kameras ir netgi blykstę, tačiau.. visgi tai yra planšetinės kameros ir fotografavimui jos kaip ir nėra skirtos. Skype naudoti – bus gerai, ikėtis kažko daugiau  – neverta.

Taigi, dabar apie vieną iš geriausių 2013  m. planšečių žinote šiek tiek daugiau :) Dar ir dabar tai nėra blogas pirkinys, nors, kaip ir minėjau apžvalgos pradžioje – panašu, kad vasaros antroje pusėje ar rudenį turėsime visą naujų kiniškų planšečių paradą, todėl senesnio tipo planšetes šiuo metu pirkti nėra itin gera mintis. Žinoma, prieš užplūstant naujienų bangai kainos gali ir smukti žemyn, todėl galbūt tokį modelį jūs galėsite įsigyti už visai neblogą kainą.

Taigi ir pabaigai – mydroid.lt planšetę vertina 9/10 – už kokybiškus komponentus, stabilų darbą, ryškų ekraną ir bendrą vaizdą.

One thought on “Pipo M8 Pro – 2013 sidabro medalis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.