PIPO S1 – kraštutinis biudžetas

DSCN4574Ne taip seniai rašiau apie tai, kokių planšečių nepirkti – ir ten visgi buvo paminėtas pipo S1 kaip kraštutinis variantas, esant maksimaliai minimaliam :) biudžetui. Tiesa sakant, net ir dabar rašydamas aš taip ir negaliu iki galo apsispręsti ar visgi nominuoti jį metų elektronikos laužu, ar visgi, kažkam jis toks praverstų.

Pradėti reiktų nuo to, kad nors šios planšetės viduriai ir yra su puikia RK3066 platforma, tačiau visą reikalą gadina itin prastos kokybės ekranas ir dar kreivesnėmis rankomis nei įprastai parašyta programinė įranga. Pripratus prie IPS ekranų ir rimtesnės rezoliucijos, paprastas S1 TN ekranas su 800×480 atrodo apverktinai ir tai – ne tik estetiniu požiūriu, bet tiek, kad pačioje sistemoje atvaizduoti apskritimai tampa kažkokiais kiaušiniais – rezoliucija iškraipo net ir vaizdą, o 160 PPI ekranas tam tikrai nepadeda.  Dėl įrangos – tai yra pirmas atvejis, kai androidinė planšetė susigrobia visus procesus ir jų nepaleidžia kitaip, nei per task killer’į. Tai reiškia, kad einant per programas, ji pradeda po truputi lėtėti, kol operacinė atmintis išvaloma, o tada vėl atsigauna. Jei biudžetinės planšetės ir turi šiokių tokių problemų su stabilumu, tai S1 prieš jas atrodo lyg garu varoma mašina prieš šiuolaikinį kabrioletą su automatine pavarų dėže.

Pakeitus standartinį laucher'į, reikalai pagerėja kelis kartus. Įdomu, kad sisteminėje nuotraukoje nesimato suspaudimo, vadinasi sistema viską atvaizduoja teisingai, problema pačiame ekrane.

Kitas keistas šios planšetės “pribumbasas” – kraunama ji įsijungia pati. Matyt tam, kad krovimas užtruktų ilgiau. Ir panašu, kad arba dėl programuotojų klaidos, arba netinkamai sutvarkytos krovimo schemos ja naudotis kol vyksta krovimas yra pakankamai sudėtinga, dėl atsirandančių vadinamųjų “vaiduoklio prisilietimų” (ghost touches),  kas reiškia, kad atsiranda atsitiktiniai papildomi lietimo taškai.

Screenshot_2013-03-13-02-26-51
Labai neblogi Antutu rezultatai
Po tokių negatyvių įpūdžių kaip ir nesinorėtų tęsti toliau – bet vėlgi, kaip minėjau, RK3066 yra puiki platforma kuri sugeba išgyventi net ir bado, karo, maro sąlygomis – 3D žaidimai man ėjo puikiai. Ir nors su Antutu ji surenka mažiau nei mano anksčiau testuota S3 planšetė su identiška platforma, visgi 11500 taškų yra tikrai labai neblogai. Screenshot_2013-03-13-02-28-19

Originalios programinės įrangos suderinamumas erzina – pvz iš Play Store atsisiuntus NFS: Most Wanted, viskas veikia iki tol, kol reikia pradėti važiavimą, tada išmeta standartinę “unfortunately this process…” strigimo lentelę ir gražina į sistemą. Laimė, kad būtent šiai planšetei yra parašytos kelios vartotojų programinės įrangos ir susidėjus naujesnį TNT rom’ą šios problemos išsisprendžia savaime ir suderinamumas pasidaro tikrai geras, be jokių tolesnių vargų. Angry birds, Dead Trigger, Temple Run 2, taps pats Most Wanted, netgi Real Racing 3 veikia puikiai. Tiesa, berašydamas šį tekstą patikrinau Pipo naujienas – ką tik išėjo ir naujas gamintojo programinės įrangos atnaujinimas, kas džiugina dar ir tuo, kad šios planšetės vis dar turi palaikymą, ne taip kaip įprastas kiniečių – išleidau – pardaviau – pamiršau verslo modelis.

Po vertinant pliusus/ minusus atrodo kad ši planšetė pasmerkta, tačiau.. TAČIAU. Tai yra itin pigus produktas, visiškai kraštutinio biudžeto pavyzdys – jo kaina šiuo metu yra apie ~85-90 Usd, kas Lietuvoje su visais mokesčiais būtų apie 310-330 Lt. Manau kad vaikams, ar žmonėms prasčiausiai norintiems išbandyti elementariausią tablet’ą ir patirti ką siūlo androidas ar norintiems pažaisti rimtesnius 3D žaidimus on a shoestring biudžeto tai iš dalies yra priimtinas variantas.

Jei turite galimybe gauti tokią planšetę itin pigiai – galbūt ir verta. Nors po daugiau bandymų panašioje  kainų kategorijoje aš rekomenduočiau rinktis mažiau žinomą Yuandao N70S, kuri kainuoja gal dešimt – dvidešimt litų daugiau, bet turi normalų ekraną be jokių iškraipymų ir visa kita, ką gali pasiūlyti S3.

Visiems kitiems siūlyčiau dar šiek tiek pataupyti ir investavus dar bent 50-100 Lt, jau galima įsigyti stabilesnę ir gerokai įspūdingesniu ekranu planšetę.

Screenshot_2013-03-13-02-28-51 Screenshot_2013-03-13-02-28-45 Screenshot_2013-03-13-02-55-48 Screenshot_2013-03-13-03-00-40

2 thoughts on “PIPO S1 – kraštutinis biudžetas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.