Žingsniuojam su „Xiaomi Mi Band“
Aš pats „Xiaomi Mi Band“ naudoju jau antrą mėnesį. Nežinantiems kas tai per gyvis, ar su kokiu padažu valgomas – tai išmanioji apyrankė, skaičiuojanti jūsų žingsnius, miego ritmą ir dar atliekanti kelias prasmingas funkcijas.
[Ieškote informacijos apie „Mi band 2“ ar „Mi band 3“? Tai rasite naujame straipsnyje čia]
Paprastai visos apžvalgos, kurios skirtos „Mi band“ bando atsakyti į vieną ir tą patį – ko verta išmanioji apyrankė, tekainuojanti ~20 USD (taip taip, tai ne klaida tik tai maždaug ~18 EUR)? Ar ji iš vis ko nors verta? Ar tai tik betikslis pinigų išmetimas vėjais? Aš tai spręsti paliksiu jums, o ši trumpa apžvalga+ FAQ tikriausiai bus su šiokiu tokiu pastūmimu į vienokią ar kitokią atsakymo pusę.
Visu pirma yra svarbiausia sužinoti, ar su jūsų telefonu ši apyrankė iš viso veiks. Jei naudojate senesnį ragelį su žemesne nei „Android“ 4.4 versija, deja, „Mi Band“ galite pamiršti. Kažkas sakys, kad tokių ragelių jau nebūna, kad jau visi naudoja „Android M“, bet akivaizdu kad jūs nematėte statistikos. Beveik 40% visų įrenginių vis dar naudoja senesnę nei „Android Kitkat“ versiją. Na, o jeigu jums kaip ir pasisekė, pirmiausiai susiraskite „Google Play Store“ aplikaciją „Mi Fit“ ir ją įdiekite į savo telefoną. Jei programą rodo kaip nesuderinamą, galite nesunkiai rasti pačia APK bylą „Xiaomi“ forumuose.
Per tą laiką išbandžiau keturias skirtingas „MI FIT“ aplikacijas, skirtas rezultatų sekimui, visos jos veikė, bet reikia pripažinti tikriausiai dėl skirtingų algoritmų, ne visos duomenis apdorodavo vienodai ir rezultatai kažkiek skirdavosi. Tiesa, algoritmas prisitaiko ir prie jūsų įpročių, nes po kelių dienų rezultatai, ypač miego ritmo, pasidaro apytiksliai panašūs visose versijose.
Pati sudėtingiausia dalis yra prijungti „Mi Band“ prie jūsų išmanaus įrenginio, nes čia logiško paaiškinimo ir sąryšio aš nematau. Kartais apyrankė aptinkama, kartais ne. Kartais ją reikia uždėti krautis, kartais pajudinti, kartais paliesti. Mistika ir tiek. O kartais daryti nieko ir nereikia viskas gaunasi savaime.
Sudėję programą, dar turite užregistruoti Mi paskyrą, mat kitaip ji neveiks. Iš vienos pusės tai erzina, iš kitos pusės – tai labiau privalumas nei trūkumas, nes visi jūsų duomenys saugomi internete, o ne telefone ir todėl savo žingsniavimo istorijos jūs neprarasite. Paskyroje nurodote savo ūgį ir svorį, kurių reikia tikslesniam kalorijų skaičiavimui – ir galite pradėti savo kelionę.
Kokias funkcijas mes gauname – pirmoji, ir svarbiausia – žingsnių skaičiavimas. Anot kinų sveikatos departamento, save gerbiantis kinietis turėtų per dieną nueiti bent 8000 žingsnių. Rekomenduojamą limitą galite nusistatyti ir patys, tuomet aplikacija ir apyrankė rodys kiek liko nueiti iki tikslo. Beje, apyrankė turi smagią funkciją – jei ranką ištiesite, tada keldami prie akių sulenksite, užsidegs lemputės, kurios rodys jūsų progresą – viena, jei nuėjote iki 30% kelio, dvi, jei apie 50%, ir visos trys jei jau dienos normą nuėjote. Apie dienos normos įvykdymą apyrankė dar praneš ir suvibruodama.
Apie klaidas ir trūkumus – „Mi Band“ akivaizdžiai nėra tiksliausias pasaulyje žingsniamatis, bet tokiu būti jis ir nepretenduoja. Jau vien dėl to, kad jūs žingsniuojate kojomis, o ne rankomis. Tikriausiais reiktų ant rankos susidėti bent kelis tokius skirtingų gamintojų įrenginius ir pamatuoti, ką gi jie rodo. Kiek teko skaityti apie panašius eksperimentus „Xiaomi“ gaminys žingsnių skaičių šiek tiek padidina – apie 5%, lyginant su kitais, ir netgi registruoja 15-20% daugiau žingsnių pirmomis dienomis, kai dar tik mokosi iš jūsų. Bet kuriuo atveju, tomis dienomis kai jūs vaikščiojate daugiau, žingsnių ir bus daugiau, taigi jis tikrai veikia, o nėra vien placebas.
Antroji pagrindinė funkcija- miego hmmm.. kokybės (?) matavimas. Į tai žiūriu gal kiek skeptiškai, tačiau panašu, kad apyrankė iš tiesų pakankamai išmani. Algoritmas pagal jūsų judėjimą ir kūno padėtį nustato kada nueinate miegoti, ir ryte pateikia visą išklotinę, kur matote pagrindinius dalykus – kiek miegojote, kiek laiko miegojote kietai kaip akmuo, kiek laiko buvote atsibudę ir kiek laiko truko „prastas” negilus miegas.
Dalykas kurį verta paminėti atskira pastraipa – žadintuvas. Kaip ir kiekvienas save gerbiantis lietuvis laikau pareiga pavėluoti kelis kartus į darbą per metus ir miegoti kiek telpa, per klaidą paspaudęs nelemtą snooze mygtuką. Arba retkarčiais jį sumaišyti. Nuo tada kai turiu „Mi Band“, aš nepramiegojau nei vieno ryto. Žadintuvas veikia tokiu principu – nustatote jį tarkim, 7 val. ir jis 7:00 penkis kartus suvibruos. Ką spausite ar nespausite nesvarbu, jei davikliai rodys, kad jūs nepakeitėte padėties, tai tesis kas dešimt minučių apie valandą laiko. Patikėkite, tai rankos nepjauna, tačiau galų gale atsibosta. Žadintuvo funkcija esu labai patenkintas ir jei „Mi band“ vadintus „Alarm Band“ ir teturėtų tik vieną vienintelę tokią funkciją ir kainuotų 10$, aš jį vis tiek pirkčiau.
Dar kartą apie skirtingas programines versijas – „Mi Fit“ aplikacija yra pastoviai atnaujinama. Taip pastoviai, kad naujausia versija paprastai pirma atsiranda MIUI forumuose nei „Google Play“. Šiuo metu tokią forumo versiją ir naudoju (1.6.352). Kitos versijos, pvz. vartotojų patobulinta versija iš XDA, turi maršruto sekimą (tiesa tik su kiniškai žemėlapiais, kitu atveju matysite tik mėlyną nueitą (tikslią pagal GPS) liniją) ir galima priskirti sisteminius pranešimus taip, kad „Mi Fit“ apie juos praneštų suvibruojant ar uždegant tam tikros spalvos lemputę.
Šiuo metu yra trys oficialios apyrankės versijos apie kurias aš žinau. Skirtumai tarp jų: viena naudoja spalvotus led’us, kita baltus, tačiau ryškesnius. Tai absoliučiai kosmetinis skirtumas, neturintis jokios reikšmės, nebent esate nustatę krūva skirtingų pranešimų, kuriems reikalingos kitokios spalvos. Nauja versija turi ir dar šiek tiek galingesnę bateriją 0,45 mAh, vietoj 0,41. Kol kas dar nesu 100% tikras, bet panašu kad naujoji apyrankė turi dar papildomų funkcijų kurios skirtos pranešimams. Kai bus aišku, parašysiu daugiau. Skiriasi ir pačios apyrankės medžiaga.
Naujausia versija, pasirodžiusi 2015 m. pabaigoje oficialiai vadinama Xiaomi 1S Pulse, ir turi integruotą pulso matuoklį. Ji gaminama antrosios versijos pagrindu, taigi, turi kiek didesnę bateriją ir baltos spalvos LED lemputes. Deja, bent jau kol kas pulsas matuojamas tik to paprašius per programėlę, todėl didelės reikšmės jis neturės.
Kokie pagrindiniai „Xiaomi Band“ konkurentai? Pas mus vis dar daug dalykų susijusių su sveikata nėra labai populiarūs. Ko gero lietuvės labiau rinktųsi išgerti acto prieš maistą nei nešioti kažkokią neaiškią apyrankę, kuri rodytų sudegintas kalorijas. Tačiau kitur vadinamieji „health trackers“ populiarūs – tik pažiūrėkite į brangiausius telefonų modelius – ten gi krūva sveikatingumo funkcijų, pulso matuokliai ir t. t. Vienos iš žinomiausių „Mi Band“ tipo apyrankių – „Fit Bit“, „Jawbone“, „UP“, „Amiigo“, taigi, rinkoje tikrai pakankamai konkurentų. Pagrindinis skirtumas tarp jų – „Xiaomi“ pasiūlė visiems įperkamą ir kas svarbiausia – kokybišką versiją, atsisakiusi standartu tapusio ekrano, kas leido sutaupyti ženklią pinigų sumą, o tuo tarpu didžioji dalis konkurentų varžosi dėl pirkėjų 80-100 USD ribose. Be abejo, iš tos pačios Kinijos kilo ne vienas „Mi band“ sėkmės sužavėtas konkurentas, kuris siūlė produktą iki 20 USD. Bet ar jūs kada nors bandėte namudines kiniečių aplikacijas? Ir nebandykite, nes to daryti neverta. Lygiai taip pat ir kitos kiniškos apyrankės nepasiekė ir aukšto kokybės lygio – jos neatsparios vandeniui ir baterija laiko iki dviejų savaičių.
Keli atsakymai į populiariausius ir įdomiausius klausimus kurie jums iškils prieš perkant ar jau nusipirkus:
Ar tinka visiems telefonams?
Tinka telefonams ar planšetėms su „Android 4,4+ arba „iOs“ nuo 7 versijos.. Galite pasitikrinti atsisiųsdami „Mi Fit“ aplikaciją prieš įsigyjant apyrankę.
Ar apyrankė renka duomenis, jei ji yra atskirai nuo telefono?
Taip, apyrankė saugo duomenis apie savaitę laiko. Nesu tikras ar saugo tiesiog savaitę, ar maždaug tiek duomenų į ją telpa. Naujausiais mano duomenimis, patikimai apyrankė veikia dvi – tris dienas, vėliau rizikuojate pamesti statistiką ir netgi pramiegoti žadintuvą. Taip jau nutiko :)
Ar jai iš vis būtinas telefonas?
Taip, nes kitaip jos tiesiog neįjungsite ir nieko nežinosite. Ji gi neturi ekrano. Beje, sėkmingai galite ir prijungti prie planšetės.
Kas kiek laiko reikia krauti?
Jei atvirai, nežinau, kroviau prieš mėnesį, dar likę 27%. Tai dar savaitę kitą ištemps. Ir aš jos labai netaupiau, uždėti ir priminimai apie skambučius ir SMS, ir žadintuvas, visi kurie naudoja tiek led’us tiek ir vibraciją, nešioju 24/7.
Ką reiškia žadintuvo nustatymuose „Early bird alarm“ ir kodėl jo nesirinkti?
„Early bird“ nustatymo idėja labai graži, tačiau programiškai iki galo neišpildyta. Teoriškai, apyrankė stebi jūsų miegą, jei baigiasi gilus miegas likus pusvalandžiui iki nustatyto skambučio, jus pradeda lėtai žadinti, iš pradžių vibruodama vieną – du, vėliau daugiau kartų. Deja, ji žadina visada likus pusvalandžiui iki nustatyto žadintuvo laiko, neatsižvelgdama į gilų miegą. Todėl jos naudojimas kaip ir betikslis.
Kokie reikalai su vandeniu?
„Mi Band“ turi IP67 atsparumo reitingą, taigi nėra absoliučiai atsparus, tačiau beveik toks ir nenusiimant apyrankės galima merkti į vandenį metro gylyje pusvalandžiui. Na, jei tiek žinoma išbūsite be naro įrangos. Taigi – dušas ar lengvos maudynės nepakenks. Pradžioje man buvo baisoka, bet vėliau jau ir maudydamasis ežere, įskaitant ir nardymą, jos nebe nusiimdavau. Taigi, manau galima drąsiai sakyti – atspari tiek, kad kasdieninis vartotojas dėl to sukti galvos neturėtų.
Aš kažką girdėjau apie kopijas?
O taip, „Mi Band“ yra klonuojamas tūkstančiais. Aš spėju, kad pardavime tikriausiai yra nuo 1/3 iki pusės originalaus „Mi Band“ tiražo kopijų. Kopijos dvigubai pigesnės ir dvigubai prastesnės. Jos ne tik neveikia su „Mi Fit“ aplikacija, bet dar ir bateriją gebą išnaudoti per 2-5 dienas.
Kaip atskirti repliką nuo originalo?
Detaliai gautą padirbtą versiją aprašiau čia, o šiaip – yra toks posakis viena užsienio kalba – if it sounds too good to be true, then probably it is. Kas reiškia, jei matote kad pardavėjas „Mi Band“ siūlo jums už 13 USD su pristatymu, jis jums kiša kopiją. Todėl nedarykite klaidos ir jos nepirkite. Jei įsigijote už normalią kainą – pirma apžiūrėkite dėžutę. Mano kopijos atveju „MI“ ženklas buvo tiesiog lipdukas. Kai dėžutę atsidarysite pažiūrėkite į kapsulės apačią ir į apyrankės vidinę pusę. Ir ten ir ten turėtų būti „MI“ logotipas. Galų gale, „Mi Band“ turi susijungti su „Mi Fit“ aplikacija.
Kur įsigyti originalią apyrankę nebrangiai ir nepermokant?
Mi band 1s versija
Naudojate patys? Turite daugiau klausimų? Rašykite komentaruose ir dalinkitės patirtimi. Šį straipsnį laikas nuo laiko papildysiu aktualia informacija.
Sveiki, nusipirkau Mi Band apyrankę, panaudojau parą ir lyg niekur nieko nustojo veikt. Kai pajungi krauti lemputės užsidega ir po 5-10 sec. užgęsta, Mi-fit nebesuranda apyrankės..
Kaip manot kas per problema?
Prijungus prie USB dega trys lempos? Originalas? Jei bandyti jungti prie kito telefono?
Pabandžiau pajungt prie kito telefono, veikė, tai per naują parsisiunčiau Mi Fit ir susitvarkė.. iki šio ryto, šiandien vėl nesurado Mi Band apyrankės, vėl per nauja įrašiau Mi Fit.. tai man db kasdien rekės taip ir žaist?
Apyrankė orginali jeigu suranda ją Mi Fit programėlė.
Sveiki,
o kur pirkti, kad tikrai būtų aišku, jog orginali ir veiks?
Faktas, kad iš Aliexpress antrą kartą būtent Mi Band’o tikrai nepirkčiau. O šiaip, ne vienadieniai kinų e-shopai, kurie ne vakar įkurti, savo reputaciją paprastai bent kažkiek saugo ir replikų neparduoda.
O jai bluetooth isjunktas, ar ji poto susieja ka as veikiau per diena? ir ar NFC funkcija galima pritaikyti kad ji veiktu? aciu.
Susieja, tik neaišku kada užsipildo limitas įrašymo, per vėlai sujungus su bluetooth man kartais „pameta“ nakties miego duomenis, žingsniai dažniausiai išlieka visi. Dėl NFC nelabai supratau, nes jokios su juo susijusios funkcijos pati apyranke neturi. O su fantazija galima visko prigalvot, pvz, klijuot nfc tagą ant apyrankės, ir perbraukus aktyvuoti bluetooth :)
gavau siandien apyranke, bet ant ekrano rodo bluetooth isjungta tai negaliu susiet jos su telefonu . kaip ijungt ?
Perbraukti piršu per ekraną žemyn, kad pasirodytų greiti nustatymai ir paspausti bluetooth simbolį?
Vis vien jums pirma reikia MI FIT aplikacijos bluetooth ji pati įjungia.
Sveiki ar yra kokia galimybe kazkur namie pametus apyranke ja surasti?
Kaip galima butu surasti laikrodi, kaip ji pavoge? Mi fit3
mi fitą niekaip, tik tiek kad jei vagis bus netoli, veiks funkcija per bluetooth, kuria galima priversti apyrankę vibruoti. Tai čia nebent mokykloje pavogė ar brolis.
Laba diena, gal galite patarti kaip padydinti apyrankės raišką, nes nieko nesimato :( dienos metu iš vis juodas ekranas. Ačiū