Kaip prijungti klaviatūrą prie planšetės?
Šiuo metu tai vienas dažniausiai užduodamų klausimų – žinoma tai suprantama, nes nors planšetės ekranas ir turi liečiamą alfabetą, rimtesnius darbus susijusius su teksto rinkimu daryti yra patogiau su įprasta klaviatūra.
Berods dar prieš porą metų mydroid.lt apžvelgė 7″ colių planšečių dėklus, kuriuose klaviatūra jau buvo integruota, prieš metus bandžiau mini klaviatūros ir pelės hibridą, kuriame laidų jau nebuvo, bet buvo USB siųstuvas.
Kokius pasirinkimus turime šiandien? Reikia pripažinti, kad dabar pasirinkimas gerokai didesnis ir naudotis klaviatūromis gerokai patogiau. Pradėkime nuo pačių paprasčiausių:
• Standartinė USB klaviatūra nuo seno jūsų kompiuterio.
Norint pasijungti tokią klaviatūrą reikės dviejų dalykų – pirmo, kad jūsų planšetė palaikytų USB lizdą su OTG funkciją ir OTG laido (apie laidą plačiau skaitykite čia). Jei planšetė OTG funkcijos nepalaiko, jūsų pasirinkimas gerokai susiaurėja. Kalbant labai paprastai – OTG lizdas paduoda elektros maitinimą jūsų klaviatūrai, be kurio ji tikrai neveiktų.
Pats pajungimas labai paprastas – sujungiame OTG laidą su planšete, į kitą galą jungiame klaviatūros kištuką ir viskas. Naujesnėje android versijoje viskas kaip ir windows sistemoje – USB įrenginiai aptinkami automatiškai, o kaip kuriuose senuose 2012 m. modeliuose kartais tekdavo perkrauti planšetę, nes kitaip klaviatūros ji nerasdavo.
• Belaidės klaviatūros jungimas prie planšetės
Skirtumų tarp standartinės klaviatūros labai nedaug – vėlgi, jūsų planšetė turi turėti OTG USB lizdą. Deja, atskirti jų išoriškai neįmanoma, todėl pasidomėkite savo planšetės aprašymu ar paieškokite gamintojo puslapyje. Šiuo metu bene 95% planšečių išskyrus pačias pigiausias tokius lizdus turi. Dėl siųstuvo, kurį prijungsite – kiek bandžiau man veikė visi, nuo pradedant nuo Logitech baigiant Tunex, taigi čia siurprizų neturėtų būti.
Jungimas – lygiai toks pats kaip ir standartinės klaviatūros – sujungiame OTG laidu planšetę ir klaviatūrą, daugiau nieko daryti nereikia, android sistema klaviatūrą susiras pati.
• bluetooth klaviatūros jungimas prie planšetės
Tikriausiai patogiausias būdas, kuris dažniausiai būna painiausias. Jokių laidų, jokių lizdų – tai patogu, bet tokių klaviatūrų populiarumas ir paklausa daugiau išaugo tik šiemet. Žinoma, visu pirma jūsų planšetė turi turėti bluetooth ryšį – vėlgi, kreipkitės į pardavėją, gamintoją ar tiesiog pasižiūrėkite dėžutę, nes bluetooth pigesnėse kiniškose planšetėse sutinkamas žymiai rečiau. Jei labai labai norite bluetooth klaviatūros o planšetėje nėra bluetooth ryšio, šią bėdą galite išspręsti įsigydami bluetooth raktą (USB bluetooth dongle), kuris jums leis naudotis šiuo ryšiu, tačiau vėlgi, norint jį pajungti jums reikės OTG laido ir OTG USB lizdo, todėl, bent jau laidų skaičiumi, nieko nesutaupysite.
Šios klaviatūros jungimas pirmą kartą painesnis dėl to, kad įrenginius reikia suporuoti. Pradedam taip: visu pirma įsitikiname, kad planšetėje bluetooth ryšys įjungtas, tada įjungiame klaviatūrą. Planšetėje atsidarome android nustatymus, susirandame ten bluetooth punktą. Jei jūsų klaviatūra turi „connect” mygtuką paspaudžiame jį – taip mūsų planšetė galės ją aptikti. Žiūrime į planšetės ekraną, kur turėjo pasirodyti mūsų klaviatūros pavadinimas. Paspaudžiame, įvedame PIN skaičių kurio mūsų prašo. Viskas, mūsų klaviatūra prijungta! Kitą kartą pakaks įsijungti bluetooth ir klaviatūrą, PIN kodo iš naujo įvedinėti nebereikės.
Tokia šios dienos pamoka, nuo šiol galite lengvai naudotis klaviatūra bet kuriame android įrenginyje – ar tai planšetė, ar mini pc, tv grotuvas ar netgi jūsų telefonas.