CAT S60 – pirmasis pasaulyje telefonas su termovizoriumi

Tiems, kam telefonas reikalingas dirbant fiziškai sunkius darbus, tikriausiai yra ne kartą girdėję apie „Caterpillar“ gaminamus „CAT“ linijos telefonus, arba gal juos ir turi. Šie rageliai garsėja ne vien savo bjauroku monstrišku kampuotu dizainu, bet dar ir reklamomis ir mitais apipintu patikimumu – atseit, nors tu traktoriumi per tą telefoną važiuok, nieko jam nenutiks, net pokalbio su pašnekovu nutraukti neišeis.

ilekxevne9nby2lrawvx

Prieš kelias dienas CAT drėbtelėjo dar vieną rimtą naujieną – naujausiam savo modeliui įmontavo ir FLIR pagamintą termo-fotoaparatą kuris leis matyti objektų skleidžiamą šilumą. Pasakysite kas iš to, gal ir taip – paprastam žmogui kas diena šios funkcijos nereikia, tačiau tiksliniam S60 pirkėjui – inžinieriui, statybininkui, darbų vadovui tai teoriškai labai rimtas pagalbininkas. Ar gerai įdėtas lango rėmas? Nėra šalčio tiltų? Kuriuo iš tų vamzdžių palubėje teka karštas vanduo? Elektros instaliacija neperkaista?

Jei FLIR kamera iš tiesų jautri, tuomet tai bus puikus pagalbininkas. Kaina JAV rinkai apie 600 USD, taigi, panašos sumos galime tikėtis ir eurais. Profesionalūs termovizoriai kainuoja gerokai brangiau – jei sugalvotumėte išsinuomoti profesionalų žaisliuką savo namo šalčio tiltams apžiūrėti, tai jums kainuotų bene 70 Eur už dieną arba 17 eur už valandą. Jei tokio daikto reikia ilgesniam laikui – savaitei paklotumėte apie 400 Eur. O šai jei S60 tikslumo pakaks, toks telefonas bus puikus įrankis inžinieriaus kišenėje.

fqz7olmmcym9llhxpqw0

 

Nors ir skirtas būti darbo įrankiu telefonas nenusileis ir aukštesnės klasės rageliams techninėmis galimybėmis – 3GB RAM, 8 branduolių 617 „Snapdragon“ procesorius ir 32 GB vietos atmintyje, bei 3800 mAh akumuliatorius. Ekrano raiška nėra įspūdinga – 1280 x 720 vaizdo taškų, bet kita vertus, ir pats ekranas čia nėra labai jau didelis – 4.7″, skirtas valdymui viena ranka. Tiesa, telefonas dar ir gali išbūti valandą gylyje iki penkių metrų, tai tuo pačiu gaunate ir povandeninę filmavimo kamerą.

Nežinau kaip jūs, bet jei duotų man tokį ragelį ir aš jau eičiau į statybas panardyti :)

 

2 thoughts on “CAT S60 – pirmasis pasaulyje telefonas su termovizoriumi

  • 11 spalio, 2016 at 01:35
    Permalink

    Bet tu jei bogu debilas esi kazkoks rasytojau :D taigi pats rasai kad telefas skirtas specialiai darbininkam ir po to pisinejies prie beleko. as pvz turiu si aparata ir man jis naudingas. vieniem reikia tokiu kitiem grauztuku ar sproginejanciu samsungu. as paemiau cat.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.