GPD G7 – portfelinė 7″ android žaidimų konsolė

Šiandien pasitaikė proga išbandyti keistą hibridinį įrenginį, kuris man visada kėlė smalsumą – tai yra planšetės ir žaidimų valdymo pulto (liaudiškai tiesiog džoistiko) nesantuokinį vienos nakties nuotykį – android žaidimų konsolę-planšetę kurios septynių colių ekranas yra tiesiog įmontuotas į žaidimų valdymo pultą. Beje, pripažinsiu, kažkodėl maniau kad ekranas nėra jautrus lietimui, tačiau apsidžiaugiau, kai pamačiau, kad klydau. Taigi – valdyti galima tiek ir mygtukais, tiek ir lygiai taip pat kaip ir bet kurią standartinę planšetę – ekrano lietimu.

gpd-7-android-zaidimu-konsole

gpd-7-konsole

Iš esmės čia kaip ir nieko netrūktų kaip kokiame Sony PSP, atrodo viskas kaip ir paprasta, tačiau  su android žaidimais ir jų valdymu su pultu buvau susidūręs gerokai, anksčiau ir tas “paprasta” skamba panašiai, kaip ant vienos kojos apšokinėti vieną stadiono ratą. Lyjant. Stadiono danga – dumblas. Purvino vandens – iki keliu. Su pririštais prie kojų svoriais. Menką užuominą tikriausiai supratote. Na, tokiam žaidimų valdymui ir aplamai tokiems produktams buvau ir esu skeptiškas. Ar nebe? Pažiūrėkime kaip šokinėjimo distanciją įveiks ši konsolė.

Apie pačia firmą nesu nieko girdėjęs nei viena ausimi, nei matęs viena akimi ir manau, drąsiai galima teigti kad tai kol kas labiau Kinijos vidaus rinkai orientuotas produktas.  Toks įspūdis darosi dar tvirtesnis žiūrint į akivaizdų OEM įpakavimą, kuris nei kiek neišdirbtas ir labiau primena batų dėžę, tik kažkodėl surašytas prancūzų kalba. Gali būti kad netrukus koks nors Archos pasiūlys tokį pati produktą, tik rebrandintą savo logotipais ir viliojantį gerokai gražesniais paveikslėliais ant dėžutės.

Atidarius šią batų dėžę, kuri atkeliavo iš Pandawill, kiek nuliūdina neišnaudota tuščia erdvė – iš vienos pusės, be konsolės čia yra viskas ko reikia – ausinės, įkroviklis ir laidas jungti prie kompiuterio, tačiau tuo viskas ir baigiasi. Pirmą ir tikriausiai vienintelį kartą pasigedau bent kokios nors kartu komplektuojamos instrukcijos, kuri kad ir būtų parašyta Engrish kalba, čia būtų sutaupiusi laiko. Kiek vėliau ilgiau pasiknaisiojęs kinietiškose neaiškiose programose kurios jau buvo instaliuotos konsolėje, visgi instrukciją būtent tokia kalba ir radau, pasirodo ji tiesiog įkelta kaip atskira aplikacija. Manau, kad popierinis variantas būtų geriau.

gpd-7-mygtukai gpd-7-kosoles-valdymas

Pirmi įspūdžiai gan dviprasmiški  – kadangi tai yra portatyvinė žaidimų konsolė, akivaizdu, kad ergonomika čia turi būti labai svarbi. Plastikas tvirtas, atsparus trynimui, forma patogi paimti ir nedidelis svoris. Priprasti iš pradžių sunkoka, galbūt dėl jos matmenų. Mažesnėms rankoms – nesu tikras ar bus labai patogu, ypač jei reikia kažką paspausti ekrane. Pats plastikas tvirtas, panašu kad atlaikytų ir atsitiktinį pametimą, bet štai mygtukai tokio gero įspūdžio nepaliko. Ypač apačioje esantys start, select, power – itin garsūs ir spausti juos nei patogu, nei malonu. R2 ir L2 mygtukai, esantis planšetės šone apačioje taip pat turi labai keistą priešinimąsi paspaudimui. Atrodo, lyg jau būtų įspausti, todėl kartais sunku suprasti ar jau paspaudei ar ne. Visgi, panaudojus ilgiau, rankos susiranda patogią poziciją, ir naudojimas tampa visai įtraukiantis.

gpd-7-dydis

Bet šiaip ar atkreipėte dėmesį į jos dydį? Ne, tai nėra PSP gabaritu produktas, GPD turi  7 colių ekraną, kuris čia kažkodėl atrodo gerokai didesnis nei bet kurioje 7″ planšetėje. Jau vien dėl to ir dėl masyvaus korpuso ultra-portatyvia konsole jos pavadinti negalima. Į  kišenę ji niekaip netilps. Žinoma, didelio ekrano privalumai yra savaime suprantami. Tačiau tai apriboja jos galimybes kaip portatyvios konsoles. GPD 7 paskirtis – labiau papildoma namuose ar galbūt mašinoje (ten, kur jos nereikės nešiotis) esanti žaidimų platforma, jei telefono jums nebeužtenka. Tiesa, pasirodo, GPD dar turi ir 5″ modelį, kuris labiau tinkamas nešiotis, o ateityje žada išleisti bent tris panašių dydžių pultaplanšetes su RK3288.

gpd 7 vidine atmintis flash

Dalykas, kuris paskatino rintis testavimui būtent šį modeli yra tas, kad jos pagrindas yra populiariausias 2013 m. kiniškų planšečių  procesorius RK3188 – iš esmės vienas geriausių variantų kuriai šiai dienai galima įsigyti už biudžetinę kainą su 1  GB ram. Deja, standartinis platformos greitis yra pamažintas iki žemesnių 1,4 Ghz, vietoj galimų 1,6 Ghz, kas leidžia darytis tokias prielaidas kad viduje slepiasi pigesnė RK3188 atmaina – RK3188T.  100% garantuoti to negalima, nes skirtumą galima pamatyti tik išardžius. Kelias dienas panaudojus kilo mintis pasidomėti programine įranga, nors dėl jokių žinių apie gamintoją šitą buvau nurašęs kaip niekinę – ir netikėtai pasirodė, kad gamintojas programinę įrangą atnaujina pakankamai dažnai, o pati naujausia versija netgi androd 4.4! Atnaujinimas pasirodė pakankamai paprastas, standartinis visoms Rk3188 planšetėms, forumuose radau žinių, kad procesoriaus dažnį galima overclockinti iki 1.6+ Ghz – tokiu atveju gauname pilnavertį įrenginį. Beje, visose konsolės programinės įrangos versijose android sistema su root teisėmis, taigi laisvės čia dar daugiau. Žinoma, labai svarbus ir darbo laikas, kaip matote nuotraukoje apačioje – nepilnai pakrauta  planšetė man išsilaikė 8 val., didžiąja to laiko dalį užstrigusi ant 20% ribos. Dalis to laiko buvo sleep režimu, tačiau manau, kad ~6 val aktyvaus naudojimo išspausti tikrai įmanoma.gpd 7 baterija

DSCN7084Svarbiausia dalis – kaip gi veikia pati sistema ir ar patogu žaisti? Konsolė atvyko su 4.2 android versija kuri sukosi vidutiniškai, vidinė flash atmintis kurią aš jau testuoju kievieną kartą parodė 0.4 random write parametrą kuris yra pakenčiamas ir bendro darbo per daug nestabdo. Dirbant su keliomis programomis vienu metu ir google play store trukdžiai, kaip ir kiekvienoje RK3188 planšetėje, jautėsi. Bet pamirškime, 4.2, kai čia sudėtas 4.4 – random write parametras pakyla iki tinkamo 0,9, todėl flash atmintis stabdo vis mažiau ir bendras sistemos naudojimas tampa tikrai geras.

Vienas neigiamas aspektas kurį pastebėjau, kad susidėjus naują programinę įrangą gerokai padidėjo ekrano jautrumas, ir mygtukus galima paspausti netgi pirštui nepalietus ekrano – jis reaguoja jau per 1-1.5 mm. Aišku, tai nėra toks jau didelis minusas, kaip būtų atvirkščias variantas – nejautrus ekranas –  tačiau man kažkodėl užkliuvo. Suderinamumas su žaidimais geras – play store randa viska ką reikia, ir puikus to pavyzdys naujesnis Dead Trigger 2, kuris žaidžiant telefone yra tiesiog casual shooteris, o čia, parsisiuntęs versiją testavimui ir gražiai ją susikonfigūravęs pulto valdymui nė nepajutau kaip praėjo bent 8 žaidimo misijos ir, tiesa sakant, žaidžiau kol planšetė išsikrovė. Valdymas buvo tikslus, grafika nustatyta „high” veikia be jokių stabdymų. Need for Speed Most Wanted – taip pat viskas tvarkoje, valdymas veikia, grafika gera. Apshalt 8 – veikia tvarkingai. Pabandžiau ir Xbmc versiją „Beyond Xbmc” kuri yra pritaikyta RK3188 sistemoms – taip pat viskas tvarkoje, filmus čia taip pat galėsite žiūrėti be jokių problemų.

gpd 7 su beyond xbmc

need for speed valdymas gpd 7

gpd 7 metal slug

Tačiau pagrindinis GPD 7 konsolės arkliukas arba visas žirgas yra emuliatoriai – t.y. programos leidžiančios žaisti senųjų konsolių, tokių kaip Nintendo SNES, Sony playstation 1, ar netgi Playstation Portable žaidimus. Šiu atveju man GP primena senuką Ziliton (ar taip jis rašomas?), kurio žaidimai būdavo disketėse su užrašais 5in1, 10in1 ir netgi 1000in1. Tikrai taip – čia jūs galite naudotis absoliučiai visais egzistuojančias senaisiais žaidimais kuriuos tik įstengsite rasti internete ir tie patys teužima po 2-5 mb (aišku, kalbant apie SNES), kol užpildysite visą atmintį, kurios čia kaip ir nedaug – 2 gb sisteminės ir 4 gb papildomos, paliekant SD kortelės lizdą ir jo gigabaitus jūsų kišenės gyliui. Emuliatoriai turi lengvą ir patogią valdymo pulto konfigūraciją kuria naudotis paprasta ir ji veikia.

gpd 7 mygtuku konfiguravimas

O kaip su žaidimus dėl kurių labiausiai ir dvejojau – tie kurie nepritaikyti valdymui pultu? Prie to reikia dar padirbėti, tačiau šis tas jums pavyks. GPD turi specialią programą, kuris paspaudimus specifinėse vietose (beje, kaip supranti kokiu principu tai veikia, nustatyti labai paprasta) „pririša” prie mygtukų. Valdymas nebus tobulas, tačiau, jei žaidime daugiausia reikia naudotis vienoje ar kitoje vietoje pastoviai esančiu valdymu, susikonfigūruoti GPD mygtukus yra įmanoma.

Verdiktas: GPD 7 dar kartą yra įrodymas kad android net ir konfigūruotas rankomis, kurios visos kairios, gali išgyventi bet kokiomis sąlygomis  ir dėl savo įvairiapusiškumo ir laisvės jį susitvarkant pagal save gali netgi būti tinkamas kaip konsolės pagrindas. GPD 7 yra nenušlifuotas iki  galo biudžetinis projektas, kuris turi visus šansus ateityje užsiimti android konsolių rinkoje (taip taip, tokia  rinka jau yra) gerą poziciją, jei rimtesnis platintojas pasiims šią konsolę pagrindu ir šiek tiek prie jos pridės rankas – o reikia ne tiek ir daug – kad ir graži spalvinga instrukcija, daili dėžutė, galbūt vienas ar kitas centus kainuojantis plastmasinis priedas ar gražus medžiaginis maišelis vietoj dėklo (juk nešiotis kažkaip reikės). Iš kitos pusės, gamintojas konsolę palaiko ir programinę įrangą jai atnaujina. Puiku! Ne vienas didesnis Kinijos gamintojas kartais tingi prikišti nagus prie atnaujinimo į stabiliausią 4.2 versiją, ką jau čia kalbėti apie 4.4.

gpd 7 aplikacijos

Suderinamumas su playstore žaidimais geras, jei prie jų derinsitės jūs.  Idealus panaudojimas – emuliatoriams, taip kad jei jaučiate trauką senesniems PSX, SNES, N64, PSP ir kitoms laiko patikrintoms klasikoms – tokia konsolė praktiškai vienas geriausių variantų. Emuliatoriuje konfigūruoti mygtukus paprasta, o naudotis fiziniu valdymo pultu yra paprasčiau ir patogiau nei alternatyviu valdymu permatomais mygtukais ekrane. Kiti android žaidimai – priklausomai nuo tipo – leis susikonfigūruoti pultą arba ne. Jei turite omenyje kažkokį specifinį iš jų be kurio negalite gyventi – geriau jau pasidomėkite ar GPD 7 galės jį palaikyti ir naudotis bus patogu.

Tokio įrenginio kaina nėra nei labai maža nei didelė – GPD 7 Pandawill parduotuvėje šiuo metu jis kainuoja 138 USD, (Lietuvoje virstantys ~450 Lt)  – panašiai kaip ir tokių parametrų 7″ planšetė. Jei galite susitaikyti su paprastu, ne IPS ekranu ir jei jūsų prioritetai – žaidimai, ši konsolė gali būti visai neblogas egzempliorius jūsų technikos kolekcijoje. Gal būčiau vertinęs ir griežčiau, tačiau mane visgi nudžiugino gamintojų palaikymas ir 4.4 android  versija, kas  naudojimą pakelia maždaug kelis kartus.

Pabaigai – testų rezultatai:

gpd 7 antutu rezultatai gpd 7 antutu gpd 7 parametrai

gpd 7 flash atmintis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.