Internetas planšetėse arba „kas gi tas 3G?!“

Pastebėjau, kad vienas dažniausių pradedančiųjų android vartotojų klausimų būna “ar aš galėsiu internetu naudotis visur?” Trumpai atsakau – Taip. :) Aišku, kaip kokioje “Marfos” akcijoje čia yra šiek tiek (kokie du A4 puslapiai smulkiu šriftu) papildomų sąlygų ir žvaigždučių. Čia rasite atsakymą į jums neduodantį ramybės klausimą, ypač tie tėvai kurie buvo priversti domėtis planšetėmis, kad išrinktų ją savo atžaloms :)

Kas yra Wifi tikriausiai jau žinote – tai bevielis internetas kuris keliauja nuo to aparato kuris būna ilgiausiai įjungtas po šaldytuvo – tai yra jūsų skirstytuvo, arba dar liaudiškai vadinamo rūteriu (router). Gal kažkada planšetės ir buvo gaminamos be wifi galimybės, bet dabar 100% jų turi wifi, kas reiškia, jei galite naudotis belaidžiu internetu namuose, tai tikrai galėsite prie jo prisijungti su planšete. Papildomos žvaigždutės yra ryšio čipai ir antenos kurie naudojami planšetės viduje ir lemia interneto greitį, ir atstumą, bet kadangi kiekvienam modeliui jie skirtingi, apibendrinti bus sunku.

Žodžiu,  iš esmės, jei turite belaidį internetą namuose, planšetėje jis veiks.

Dabar einam prie sudėtingesnės dalies – kuri vadinasi “internetas visur”. Jei jau labai rimtai šnekant, visur, netgi visoje Lietuvoje internetas neįmanomas, nes ryšio tinklas tiek nepadengia. Gūdžiame grybingame miške ar šiaip kokiame užkampyje ryšio visai nebus, kaip ir jūsų telefone. Kai išsiaiškinome šitą, judame prie esmės.

54Planšetės su 3G
Vienas paprasčiausių sprendimų – pažiūrėti ką pardavėjas rašo (jei iš vis rašo) apie 3g. Jei 3G yra, vadinasi, internetu galėsite naudotis iš esmės visur, kur siekia ryšys. 3G žymėjimas reiškia, kad į planšetę galite įdėti telefono sim kortelę, o visa kita jau priklauso nuo jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus – kiek mokėsite, kokį greitį turėsite ir kur jis veiks. Visa laimė, kad pagaliau mobiliojo ryšio duomenys kainuoja ne tiek ir daug ir paprastam naršymui, plius šiek tiek youtube užteks ir netgi neliksite be kelnių.

Tiesa, kadangi kalbame apie žvaigždutes, metu akmenį į tų mobiliųjų operatorių (pavadinimas redakcijai žinomas) daržą, kurie rašo “VISIŠKAI NIEKAIP ABSOLIUČIAI BE RIBŲ NERIBOTAS* INTERNETAS”, o žvaigždutė paaiškina, kad jis neribotas tik tada, kai jo naudojate mažesnius kiekius, saulei esant skorpiono ženkle porinėmis dienomis,  o jei viršysite limitą turėsite likusią mėnesio dalį teks šokinėti ant vienos kojos, dėvėti išvirkščius geltonus megztinius bei naudotis tik tokiu interneto greičiu, kuris būtų juokingas jei nekeltų pykčio priepuolių kraunant tekstinius puslapius.

huaweiPlanšetės su USB modemu
Ne vienas pardavėjas rašo “palaikomas 3G su papildomu modemu”. Aišku, kartu modemo už dyką paprastai nesiūlo niekas. Tam kad veiktų USB modemas reikalinga iš esmės viena sąlyga – USB jungtis ir jai tinkamas USB OTG kabelis apie kurį jau rašiau. Toliau viskas paprasta – dedate į modemą sim kortelę, į planšetę jungiate USB laidą ir prisijungiate modemą. Gali tekti šiek tiek pažaisti su nustatymais, arba perkrauti planšetę su prijungtu modemu, bet paprastai šis būdas veikia. Rekomenduojamas modemas, kuris veikia iš esmės su visomis android planšetėmis – Huawei e1750. Jis nėra niekuo ypatingas, tiesiog jo geras suderinamumas, o kaina maždaug nuo 70 Lt. Reikia pasakyti, kad gal prieš kokius metus bandžiau  neaiškų bevardį Tele2 modemą ir jis irgi veikė.

wifi-hotspotAndroid Hotspot
Jei esate išmanus arba vaikotės naujausių madų, tikėtina, kad turite telefoną su android sistema. Tokiu atveju, jums nereikia nei modemo, nei 3G planšetės, nes savo telefoną galite paversti tokiu pačiu router’iu, kokį turite namuose. Skirtingoms versijoms gali būti skirtingi nustatymai, bet iš esmės Hotspot meniu slepiasi kažkur viršuje prie bendrų interneto nustatymų, arba gali būti iškeltas kokiame nors “more..” meniu. Ten pasirinkite wifi hotspot, ir jį sutvarkykite – nurodykite slaptažodį ir apsaugos tipą. Jei hotspot veikia – prie jo prisijungsite lygiai taip pat kaip prie bet kurio bevielio tinklo. Mano galva – tai vienas paprasčiausių ir patogiausių sprendimų, neapsikraunant jokiais papildomais įrenginiais ir neleidžiant papildomų 30-50 USD 3G planšetės versijai.

imagesO tai.. ar galiu planšetę jungti prie interneto laidu?
O tai.. o ar tai nedaro jos kaip ir beprasme? Aišku, ne mano čia reikalas, gal pas jus kažkas neveikia. Arba nėra belaidžio. Vėlgi – trumpas atsakymas – taip, bet yra papildomų sąlygų.  Pirma, ne visos android versijos palaiko vadinamąjį išorinį “ethernet” tinklą, antra, rj45 antgalio į usb jungtį nesukišite, kad ir kaip stengsitės, kas reiškia kad jums vėl reikia papildomo adapterio, kuris taip ir vadinasi “rj45 to usb internet cable”. Jie kainuoja nedaug – bet Lietuvoje pakankamai reti, ir gali būti brangūs. Papildomai, jei yra bėdų ir jūsų planšetė neturi “ethernet” skilties, gali tekti pažaisti su komandine eilute “terminal emulator” aplikacijoje, kas reiškia kad jums reikės root teisių ir.. na gal nebesigilinsiu. Tikriausiai retam to prireikia, o konfigūracija, kaip minėjau gali skirtis.

Berods tai ir yra visi pagrindiniai interneto planšetėje naudojimo būdai. Jei vis tiek kyla klausimų, prašome rašyti komentaruose arba diskutuoti forume.

104 thoughts on “Internetas planšetėse arba „kas gi tas 3G?!“

  • Avatar photo
   18 balandžio, 2016 at 13:51
   Permalink

   Jei su dviem SIM kortelėm, tada galima – abi pajungiate ant EDGE (2G) ir per abi SIM turite 4G! O jei perjungiate abi į WCDMA (3G) gaunate net 6G!

 • 31 gruodžio, 2016 at 18:20
  Permalink

  Gal biski ne i tema bet manau tikrai ne vienam pravers jungiant interneta mezono 4g lte sim kortele telefone. Būtina sąlyga yra kad Tel palaikytų TDD 2300Mhz dažni, vadinama Band 40. Bet įdėjus korta i Tel greiciausiai nepasijungs nes telefonai nustatyti priimti gsm rysi pgl nutylėjimą. Todėl reikia lyst i inžinerinius Tel nustatymus(yra Google play programeliu, kaip pvz „4G LTE Only Mode Switch”ir pan.arba kodo *#*# kombinacija). Ten pasirinkus ONLY LTE. Mezonas suveiks! Žinoma patogiausia turint 2sim Tel aparata naudot neribotą 4G interneta, o kt.sim skambučiai. Išbandžiau ir aiškinausi daug dalykų sita reikalą normaliai pajungt. Apn nustatymai irgi reikalingi: vardas MEZON, apn prieiga mezon. Viskas, kt.paliekam pgl.nutylejima. sėkmės naršant!

 • 4 balandžio, 2018 at 22:55
  Permalink

  Turiu wifi flesiuka su sim kortele,sim is tele2 salono,ar ta sim kortele ydejus y telefona veiktu internetas paciame telefone?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.