Geriausios 2013 metų Android planšetės

vieto-min

Šiandien – vėl ta diena kai reikia priprasti prie naujos, futuristinės 2014 metų rašybos. O tuo pačiu tai ir puiki proga peržvelgti praeitus metus: kas buvo gero, kas blogo, kokie planšečių modeliai iškilo, kas nukrito ir ką verta buvo įsigyti ne tik 2013 m. bet ir dar šiandien. Pradedam!

Kas vyko Kinijoje 2013  – bendra android planšečių apžvalga
Populiarumo bangai nenuslūgus – o teisingiau – užėjus ne bangai, o visam tablet’ų potvyniui – puikus laikas apžvelgti rinką šiuo metu – kas pirmauja, kas gauna į kaulus ir kur dairytis.

 Svarbu dydis!
Praėjusieji metai pačioje pradžioje pasižymėjo itin didele gausa 7” planšečių, kurių, panašu kad niša jau perpildyta. Akivaizdžios naujos tendencijos dar buvo matomos 2012 pabaigoje – net ir tie gamintojai, kurie dar nebuvo išleidę modelio didesniu ekranu, puolė ruošti 9-10” produktus. Šiuo metu pati aršiausia kova ir konkurencija vyksta tarp 9-10 colių ekrano modelių. Įdomu, kad metu pabaigoje pastebėjau gamintojų perlipimą į nestandartinius 8 colius, kas paprastai būdavo retas vaizdas. Gal tai ir normalu, nes 7″ ekranas visgi yra mažokas.

 Kalno viršūnė
Jei  2012 Ainol buvo vienas iš tų gamintojų, kurie į rinką įvedė ir vartotojus supažindino su kokybiškomis planšetėmis, tai šiemet jis panašus į kokią nors Nokią korporaciją kuri bėgtų visiems iš paskos ir šauktų, “palaukite, palaukite symbian dar nemiręs!” Abejotini sprendimai tiek technologijų pasirinkime (Ainol 2013 m. savo planšečių pagrindu pasirinko ATM actions plaformą), tiek ir suprastėjusi kokybės kontrolė (žinau žinau, skamba kaip trumpas trijų žodžių  anekdotas – “kokybės kontrolė. Kinijoje! Cha cha cha!”, bet toks dalykas egzistuoja) nieko gero nedavė – o rezultatas, palyginti su tuo ažiotažu kuris buvo praeitais metais  yra kelis kartus mažesnis.

Tuo pasinaudojo anksčiau mažiau žinoma gamintoja Pipo, kuri atvirkščiai, pagerino savo kokybės kontrolę ir gerokai labiau pasistengė technologijose, nauja platforma pasiimdama Rockchip RK3188, kuri, bent jau šiuo metu yra kažkas panašaus į kometą danguje – ji jau artėja prie horizonto, nes jos laikas kaip ir baigiasi, bet šviečia dar pakankamai ryškiai.

 Įdomesniu debiutu dar pavadinčiau Hyundai planšetes su sprendimu naudoti pakankamai ne kinišką nacionalinį, bet korėjietišką produktą – Samsung Exynos 4412 platformą. Deja, projektas tikriausiai nepasiteisino, nes programinis palaikymas šiai dienai yra minimalus, o apie naujus produktus kuriuose veiks Samsung platforma, kalbų pasigirsta vis mažiau.

Gamintojų Kinijoje yra  ne vienas ne du ir ne dešimt, todėl visų jų ir neapžvelgsiu – tik tiek, kad iki šiol dar kaip alternatyva lieka Onda, Cube, Fnf, Allfine, Yuandao, Ramos ir  dar krūva kitų gamintojų, kurie tikiu kad nusipelnė būti įvardint, tačiau bent mano testuotuose planšetėse patys įsimintiniausi buvo jau anksčiau paminėtieji Pipo ir Ainol.

2013 geriausi iš geriausių

vietoiŠtai ir priėjome prie esmės. Dėl pačio geriausio įrenginio man galvoti daug neteko. Iš tiesų – 2013 m. geriausia mano rankose laikyta planšetė buvo – tadaaam10.1 ” Pipo Max M9 [apžvalga]! Kodėl: nes dirba fenomenaliai ilgai kaip kiniškai planšetei – baterija puikiai laiko, programinės įrangos pasirinkimas platus (yra netgi overclockint’as 1.8 Ghz branduolys, kas nori tikrai Max patirties),  pati sistema dirba stabiliai, RK3188 su 2 GB ram – vienas geriausių „nestandartinių biudžetinių” pasirinkimų 2013 m. Surinkimo kokybė nėra tobula, bet pakankamai gera, garsiakalbiai kokybiški ir garsūs, ekrano ryškumas puikus. Pati forma taip pat itin patogi. Ir, galų gale, kaina yra nors ir nemaža bet pateisinama – ~750 Lt Lietuvoje su visais mokesčiais.

DSCN4777
Max M9 - viskas savo vietoje ir viskas tvarkoje.

vietoii

Antrą vietą – gal kažkas jai ir skirtų pirmą, nes skirtumas minimalus – skiriu 9.4″ Pipo Max M8 Pro planšetei. Apie kurią, beje niekaip neprisiruošiu parašyti apžvalgos. Gal būt iš dalies dėl to, kad jos skirtumas nuo M9 modelio yra visiškai minimalus – M8 turi lygiai tuos pačius vidurius, tačiau dalykas, ją nustūmęs mano reitinge žemiau yra jos forma, kuri man pasirodė labai nepatogi ir neapgalvota – aštrūs kvadratiniai kraštai, keistai storėjantis viršus ir bendrai – man tokia forma tiesiog „nelipo prie rankų”. Aš suprantu, kad kam nors ji gali būti patogesnė už M9, o ir garsiakalbiai priekyje yra geriau nei gale, tačiau, bent jau mano asmenine nuomone, M9 yra patogiau, nors ir kainuoja dešimčia kita litų brangiau.

pipo m8pro-3
M8Pro forma mane pavedė.

vietoiiiVieta, dėl kurios truputį pasukau galvą bet vėlgi – skiriu ją Pipo (surpise surprise) S1Pro [apžvalga]. Kodėl: prisipažinsiu, motyvavo vienintelis dalykas – kaina. Biudžetinei planšetei iki 400 Lt, visi parametrai yra pakankamai neblogi. O jei dar būtų IPS ekranas ir du GB ram.. Tai ko gero vieta būtų ir dar aukštesnė. Bet šiaip – kaip biudžetinis pasirinkimas visai neblogas, ir man palikęs gerą įspūdį. Dar labai gaila, kad šiais metais manęs nepasiekė FNF iFive miniX3, kuri pakankamai išgirta, ir panašu kad yra rimtas varžovas Pipo.

pipo-s1pro-tablet-03
Sunku, nelabai gražu ir patogu, bet užtai geras kainos/kokybės santykis.

Kodėl pirmos vietos ne dar naujesnėms M8Pro ir M9 Pro versijoms?
Atsakymas labai paprastas – aš iki šiol netikiu, kad RK3188 gerai susitvarko su tokia aukšta rezoliucija, kad jį būtų galima naudoti viskam iš eilės. O jei panaudojus reikia vėl perjunginėti rezoliuciją iš „HD mode” į „normal mode”  – tai yra niekas kitas kaip saviapgaulė. Aukštai (ir biudžetinei) rezoliucijai dar paprasčiausiai  per anksti, apie tai jau rašiau čia. Bet nieko, Rockchip 2014 m. pradžioje žada naują, galingesnį platformos modelį kuris galbūt jau bus ilgai lauktas HD vaizdo lyderis.

Apie tuos kurie nepateko: kodėl čia nėra populiarių RK3066 planšečių?
Ši platforma, kurią naudoja šimtai 2013 modelių yra gera, tačiau sunku ją aukštinti, kai kainos artėja, o kokybė prasilenkia su RK3188. 2013 pradžioje sudarytą top’ą valdytų būtent tokios planšetės. Tačiau dabar – jos nėra pigiausias ar  optimaliausias pirkinys, todėl jų čia ir nėra. Dar vienas dalykas kuris man nepatiko ir kurį pastebėjau po kelių mėnesių vartojimo – kad ši platforma yra linkusi užkaisti ir tai itin atsiliepia trimačiuose žaidimuose, todėl vaizdo artefaktai, ar netgi trukdžių linijos ekrane perkaitus grafiniam procesoriui nėra retas svečias. Dar vienas dalykas RK3066 nenaudai – nors techniniai komponentai negenda, bet jos turi keistą polinkį į bootloop’ą – ne kartą ir ne du mėgsta pasiožiuoti ir nei iš šio nei iš to neužsikrauti daugiau kaip iki android animacijos. Todėl rekomenduočiau visgi išsisaugoti rezervines kopijas svarbių nuotraukų, žaidimų ar kitų dalykų, kuriuos galite prarasti iš naujo formatuodami planšetę.  Šiai dienai, kaip vieną geriausių RK3066 produktų visgi įvardinčiau jau senoką Pipo S3 [apžvalga] planšetę, kurios baterijos darbo laikas būtų juokingas jei nebūtų liūdnas, bet visa kita – netgi labai neblogai, pradedant ekranu, baigiant bendru sistemos darbu.

DSCN4953Laiko patikrintos alternatyvos – Amlogic 8726-mx
Straipsnio pradžioje minėjau tuos laikus, kai Ainol buvo lyderis – tai štai, jų 2012 metų produktai stabiliai dirba iki šiol. Įsimintiniausi modeliai, apie kuriuos jau rašiau ir anksčiau, man buvo Fire [apžvalga] ir Aurora II [pasvarstymai]. Šių planšečių pats nebenaudoju, bet kiekvieną kartą kai su jomis susiduriu, mane iki šiol stebina stabilus sistemos darbas ir puiki ekranų kokybė. Kaip jau minėjau, tai seni modeliai, kurių kainos šiuo metu gal ir nelabai atitinka realybės, bet tai yra tos planšetės kurios tikrai gerai atlaikė jau antrus metus itin aršios konkurencijos, o tai tikrai daug.

pooMetų mėšlas 2013
Už nuopelnus makaronų kabinime norėčiau šį apdovanojimą įteikti Ainol, o už pačią blogiausią planšetę – Yuandao N70s su RK3168 platforma [apžvalga].

 

Kokie bus šie metai – ar išliks neginčytinai praeitų metų lyderis Pipo viršūnėje? Ar jį pakeis naujas gamintojas – manau atsakymas priklauso nuo to, kokias technologijas pasiūlys ir kokias išsirinks. Jei jau Rockchip žadėjo geresnį produktą, apie kurį parašysiu sekančiame straipsnyje, garantuotai ir kiti gamintojai, tokie kaip Actions Ar Amlogic turės vienokį ar kitokį atsakymą. Dar nereiktų pamiršti telefonuose naudojamo Mediatek (MTK) kuris pastaruoju metu pradėjo rodytis ir planšetėse (beje, taip pat Ainol).  Aš visgi manau kad itin žymaus pokyčio nebus, tačiau 2 Gb ram taps labiau standartu, ir labai tikiuosi kad pagaliau mes pasieksime galimybe turėti aukštą rezoliuciją savo chinatabuose, kurios jau nebereikės perjunginėti norint pažaisti 3d resursų reikalaujantį žaidimą. Jūsų nuomone kitokia? Prašom su dalyvauti diskusijose ar komentaruose, o taip pat – gerų naujų ir techniškai pažangių 2014-ųjų :)!

19 thoughts on “Geriausios 2013 metų Android planšetės

  • 3 rugsėjo, 2014 at 08:20
    Permalink

    Labas,

    Ačiū už straipsnius. Juos visada įdomu skaityti.

    Tik mane neramina vienas klausimas. Noriu įsigyti ir aš planšetę.
    Norai standartiniai: pagrinde chrome, tapatalk, youtube, email ir panašios programėlės, keletas žaidimų.
    Dairausi į 7 – 7,8-9 colių
    nežinau ar reikia 3g (telefone kaip ir hotspot ryšį galima įsijungti- tik ar tai bus patogu?)
    Mano akimis google nexus 7 (2013 ir 2012 metų modeliai) kaip ir geriausiai atitinka mano norus, tačiau pardavimuose jų beveik nėra.
    Gal galite patarti, parekomenduoti kito gamintojo (kurį būtų galima įsigyti Lietuvoje) planšetą. O gal kaip tik- pasilikti prie Nexus? (Biudžetas 500-800 lt).

    • Avatar photo
      3 rugsėjo, 2014 at 09:07
      Permalink

      Man telefono hotspot naudotis patogu, vienintelis minusas, kad labiau sodina telefono bateriją. Su nexusu viskas gerai, o jei kažką kito, šiuo metu galbūt rekomenduočiau ką nors su Intel Z2580 procesoriumi.

  • 3 rugsėjo, 2014 at 09:27
    Permalink

    Gal turite konkrečių pasiūlymų?

    Šiuo metu randu tik: MODECOM 7,85” FreeTAB7 ir GOCLEVER TAB INSIGNIA 785 PRO. Šie modeliai gali lygintis su Nexus?

  • 3 rugsėjo, 2014 at 12:42
    Permalink

    Paskaičiuis ir pagalvojus, tikriausiai vis tiek linkstu ties Nexus. (nežinau ar gerai)
    Kitas klausimas. Ar 2013 metų modelis vertas mokėti už jį 27 procentais brangiau. :)

    • Avatar photo
      4 rugsėjo, 2014 at 09:01
      Permalink

      Na, Nexus visada bus 27-59% geriau nei GOCLEVER :) O tarp pačio jo modelių skirtumai pakankamai dideli.

  • 14 sausio, 2015 at 11:00
    Permalink

    Sveiki. Ačiū už įdomius ir TIKRAI labai naudingus straipsnius, padedančius nors kiek susigaudyti. Tik man vis dėlto iškilo problema, nusižiūrėjau tokį „biudžetininį” ASUS FonePad 7 FE375CXG-1B019A White 7″ 8GB 3G planšetinį kompiuterį, ar vertas jis dėmesio? Pagal jūsų straipsnius bandžiau rinktis ir ieškoti visų parametrų, tik nežinau ar vykusiai išsirinkau, gal galite patarti? Būčiau labai dėkinga :-)

    • Avatar photo
      14 sausio, 2015 at 11:27
      Permalink

      Gal kiek brangokas kaip 7″, bet su 3g. Matau padėjo susigaudyti :) Šiaip kasdieniniam naudojimui turėtų pilnai užtekti.

      • 14 sausio, 2015 at 12:01
        Permalink

        O gal šitas variantas geresnis Google Nexus 7″ 32GB 3G ASUS-1B001A ?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.