Knygų skaityklės prieš planšetes

Tablet-and-eReaders

Ši tema – planšetės vs skaityklės jau diskutuota ir gvildenta ne kartą, tačiau tikriausiai dar nepakankamai. Ir panašu, kad vis gi planšetiniai kompiuteriai laimės, nes skaityklių rinkos dalis vis labiau traukiasi. Aišku, tai nėra keista, nes skaityklės visgi yra nišinė prekė ir pirkėjų gerokai mažiau, o ir tie patys tikriausiai nelinkę keisti savojo skaitytuvo kas pusmetį.

Bet šia tema parašyti norėjau vien dėl to, kad nemaža dalis vartotojų perka planšetinį kompiuterį skaityti tekstams – konspektams, puslapiams, internetui, ar knygoms. Jei tekstus skaitysite internete, arba skaitysite e-žurnalus, kitus tekstus (pvz pdf su iliustracijomis),  kur reikalingas spalvotas ekranas – tai taip, planšetė yra tikriausiai tai ko ir ieškote. Tačiau jei jūsų pagrindinis tikslas, arba bent 60% viso naudojimo laiko būtų skirta knygoms ar juoda/balta tekstui, tada rimtai verta pagalvoti apie skaityklę.

Kadangi pats naudoju Kindle skaityklę jau beveik metus laiko, manau kad galiu drąsiai pasakyti – mano nuomone tai yra vienintelis įmanomas popierinės knygos pakaitalas. Jei pradžioje buvau  labai skeptiškas skaityklių atžvilgiu – ir pagrindinė priežastis dėl kurios pirkau buvo ta kad  knygų, kurias norėjau perskaityti lietuvių kalba išleista nebuvo, o skaityti angliškai stacionaraus kompiuterio, telefono ar nešiojamojo ekrane pasirodė tikras vargas – kitas pasirinkimas buvo siųstis iš amazono angliškas versijas (kas ir brangu ir ilgai trunka) arba išbandyti skaityklę. Po metų naudojimo esu įsitikinęs, kad popierinių knygų pirksiu vis mažiau, arba nebepirksiu išvis, o skaityklę, kai anksčiau ar vėliau suges, būtinai pakeisiu panašia.

Ekranas ir yra esminis skirtumas tarp planšečių ir skaityklių – jei planšetės naudoja įprastą TN, IPS ar kitą matricą, skaityklės turi monochrominį ekraną, kuris ne tik taupo bateriją, bet dar ir gerokai malonesnis akiai. Iš tiesų, jis atrodo kaip popierius. Tiesa, skaityklės ekranas nėra tobulas, jis visgi turi šiek tiek blizgesio, popieriaus spalva nebus visiškai balta ir kontrastas šiek tiek mažesnis, tačiau mane įtikino.

e-reader-vs-books

 

Kaip ir daugelis kitų skaityklių naudotojų prisipažinsiu, kad skaityti tikrą knygą man vis tiek maloniau, tačiau praktinis panaudojimas, baterijos laikas ir knygų talpa vis dėlto laimi. Mano vienintelis skundas – esant ekranui vertikalioje padėtyje, rodo per mažai teksto (trumpi sakiniai, akys pastoviai šokinėja per eilutes, nepatogu), bet tą sprendžiu knygas skaitydamas horizontaliame skaityklės nustatyme.

Visai kitas dalykas – blizgus ir ryškiai apšviestas iš vidaus planšečių ekranas. Vienintelis to privalumas, kad planšetę irgi galite nešiotis, bet jos baterija laikys gerokai trumpiau (palyginkite 6-8 valandos vs pora savaičių), ir bent jau man nėra ir garantuoju, kad nebus to jausmo lyg skaitytum knygą.

Jei prieš metus kainos buvo aukštos, tai dabar skaityklės atpigę ir jas gali įsigyti kiekvienas, kuris skaito knygas – jau vien dėl to kad nemokama biblioteka labai plati, daugybė klasikos kūrinių kuriuos galima skaityti už dyką, ypač jei skaitote kitomis kalbomis.

Taigi, jei planuojate skaityti knygas – prieš perkant planšetę vis dėl to pasidomėkite skaityklėmis, arba bent palaikykite rankose kokiame nors technikos prekybos centre, gali būti, kad tai padės apsispręsti.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.