Ainol Venus – 7″ colių quad core naujiena

Tiesą, sakant, šią naujiena jau kurį laiką galima užsisakyti Kinijos parduotuvėse, bet kažkas iš vakarų pastebėjo kad visgi Venus (kuri dar anksčiau buvo vadinta ir Myth vardu)  panaši į Google Nexus 7, o ir kaina nelabai skiriasi. Ne vieni apžvalgininkai pasigavo šia mintį kaip apie biudžetinį Nexus variantą.

ainol_novo7_venus-8

Iš tiesų, Lietuvoje abi planšetės kainuotų panašiai – bendrą naują Google ir Asus  produktą galima rasti už 700-800 Lt, importuotą Venus perkant Lietuvoje ji tikriausiai kainuotų apie 600-700 Lt.  Jei Nexus pristatinėti tikriausiai nereikia, apie Venus sužinoti daugiau irgi nesunku – pagrindinis ir labiausiai įsimintinas komponentas – quad core keturių branduolių procesorius.  Deja, tai nėra didelis išskirtinumas nes šis modelis tėra tik pereinamasis.

Ką turi Venus ir ko neturi Nexus
Tikriausiai pagrindinis skirtumas būtų SD kortelės lizdas. Jei perkate Nexus, esate pririšti prie esamos atminties dydžio – 8, 16 ar 32 GB. Jei perkate Venus – korteles galite dėtis kokias norite ir šis modelis tikriausiai palaiko ir 64 Gb dydį.

Foto kamera – priekinė 0.3 Mpx, galinė 2 Mpx, lyginant su Nexus 1.2 priekine. Galbūt tai kažkam aktualu, nors kam planšetei yra reikalinga galinė kamera nesu tikras.

HDMI išėjimas – jei norite jungti planšetę prie televizoriaus kaip vaizdo grotuvą ar žaisti dideliame ekrane su Nexus to padaryti nepavyks.

Ką turi Nexus, ko neturi Venus
Venus neturi GPS, kaip ir visi Ainol modeliai. O tai jau šis tas rimtesnio ir gali padėti jums apsispręsti. Google modeliuose GPS – standartas, kaip ir Bluetooth, kurio Venus vėlgi nėra, nors pradžioje buvo žadėta kad bus.

Nexus vaizdo procesorius yra bent 1.5 karto galingesnis nei Venus. Testų rezultatus galite pažiūrėti čia, Google naudoja Tegra 3 procesorių, O Ainol planšetė – GC1000, kuris jei ir neblogai pasirodo 2d testuose, smarkiai nusileidžia 3d testuose, kas reiškia kad tai nebus geriausias pasirinkimas žaisti naujausius, daug resursų reikalaujančius 3d žaidimus.

Pagrindiniai procesoriai (CPU) iš pažiūros atrodo panašūs, netgi Google modelis nusileidžia, tačiau tik iš pirmo žvilgsnio. Ir vėlgi, Ainol „popieriuose” deklaruojamas 1.5 Ghz quad core A9 CPU, realiai yra 1 Ghz quad core A5 CPU.  O tai reiškia, kad Nexus su savo 1.3 Ghz A9 quad core pirmauja.

Verdiktas
Nexus ir Venus gal ir panašūs išoriškai, tačiau viskuo, kas yra svarbu, čia akivaizdžiai laimi Google, siūlanti žymiai geresnį produktą už pakankamai panašią kainą. Man truputį keistas šių dviejų planšečių sulyginimas – galbūt apie Venus alternatyvą būtų galima svarstyti, jei ši planšetė kainuotų bent pusę ar, ar šiek tiek daugiau nei pusę Nexus kainos tačiau kol kas tai tikrai ne konkurentas.

Taip pat, reikia žinoti, jog ATM7029 Venus pagrindas (CPU+GPU schema) yra tik pereinamasis modelis kinų planšečių karnavale, kuri0 laikas rinkoje tikriausiai bus neilgas, ir jis yra skirtas daugiau skambių žodžių besivaikantiems pirkėjams, nei tiems kuriems iš tikrųjų aktualu, kaip dirbs jų planšetinis kompiuteris.

Reziumė:  jei ir žadate pirkti Venus, geriau pagalvokite apie kitus variantus kurių yra nemažai arba bent palaukite, kol pasirodys nauji 7″ modeliai su A31 pagrindine plokšte kurie bent jau turės galimybę prieš Nexus.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 thoughts on “Ainol Venus – 7″ colių quad core naujiena

  • 19 birželio, 2013 at 23:20
    Permalink

    Keturiu branduoliu procesorius – skaityti knygoms…

    Nuvyle kad gerieji HD games stringa, S2 galaxy uz ji geresnis…

    cia su tokiu tik filmus muzika ir angry birds zaisti tinka..

    • Avatar photo
      20 birželio, 2013 at 08:35
      Permalink

      Tai jau.. Nežinau net kelis ar keliolika kartų jau rašiau kad paskutinių Ainol planšečių su ATM7029 reikia vengti kaip kokio maro :) šitas, kaip ir didelė dalis kitų kinų quadų yra marketingas o ne reali nauda.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.