„Samsung Tab S2“ apžvalga

Kas gi būtų, jei paimtumėme už kampų „Samsung Alpha“ ir jį smarkiai patemptume už kampų iš pradžių į viršų, paskui į šonus? Visiškai teisingai – galų gale mes jį tiesiog sulaužytume. Na, o jei kalbant perkeltine prasme, jis staiga magiškai pavirstų į „Galaxy Tab S2“. Su niekuo man taip jis nesisiejo, kaip su būtent šiuo telefonu – nuo pat pirmų įspūdžių, tik paėmus planšetinį kompiuterį į rankas, tiek ekranas, tiek ir „geležis“, tiek kainodara lyg „Alpha“ modelis būtų sugrįžęs iš ilgos kelionės po ilgo nesimatymo, gerokai paaugęs, bet toks pat jaunatviškas, nors ir su hipsteriškais ūsais.

samsung-tab-s2

 

Kad telefonus „Samsung“ gaminti moka, jau žinome senokai. Reikaluose su planšetėmis jie, žinoma, irgi ne naujokai. „Samsung Galaxy“ serijos tapšnutės jau pačioje pradžioje buvo aukštų kainų ir pakankamai geros kokybės gaminiai, kuriuos sau galėjo leisti ne kiekvienas. Kiek vėliau korėjiečiai kiek pasidavė srovėms ir leidosi į pigių planšečių avantiūrą, kur savo produktus ir taip jau siūlė krūva gamintojų. Taip pigių projektų karštligėje gimė šeimos gėda „Lite“ serijos planšetės, kurios, kaip ir didžioji dalis kitų pigių gaminių buvo labai abejotinos vertės. Sutinku, pradžia ilga, ir atrodo, ne į temą, bet, kaip sakė viena klasikinė roko grupė, buvo vienas „bet“. Aš jau anksčiau rašiau, kad „android“ planšečių aukso amžius jau baigėsi. Rinka persotinta pigiais, itin žemos kokybės produktais, gamintojai ir patys po truputį pradeda tą suprasti. Kinams tai kas – jie gamybos liniją paskirs kitam produktui ir tuo viskas baigsis. Bet štai aukštų parametrų ir tuo pačių aukštų kainų kategorijoje pagrindinių žaidėjų ne tiek jau ir daug. Netgi suskaičiuoti juos galime ant rankų pirštų. „Galaxy Tab S2“ (įrenginio kaina šiuo metu – apie 500 Eur.) atstovauja tą  mažą rinkos segmentą, kuris per visą planšečių bumą iš esmės liko nepakitęs.

Pirmasis „Galaxy Tab S“ modelis pasirodė daugiau nei prieš metus ir, ko gero, tai yra didžiausias konkurentas tam pačiam „Tab S2“ modeliui, mat techniniai parametrai beveik nepasikeitė. Originalus modelis irgi buvo dviejų skirtingų dydžių, bet dabar S2 planšetės formatas truputį pasikeitė – ekrano kraštinių santykis yra 4:3, vietoj labiau įprastų 16:9. Visgi, 9,7″ – mano kuklia nuomone tobulas planšetės dydis, nors galite įsigyti ir mažesnę, 8″ versiją. Didžiausias pasikeitimas nuo ankstesnio modelio – „Exynos 7 Octa 5433“ platforma, kuri šį kartą siūlo iš esmės tokį patį taktinį procesoriaus dažnį – 1,9 GHz, bet labiau optimizuotus 64 bitų „android“ sistemos darbui Cortex A57/A53 branduolius, bei vienu laipteliu aukštesnį vaizdo procesorių „Mali-T760“. Jums tai tikriausiai neturėtų labai rūpėti, nes skirtumo per daug ir nepajusite.

Deja, dėl tų pačių energija taupesnių branduolių, „Samsung“ pasielgė kaip ir dauguma kitų gamintojų ir baterijos dydis čia pamažintas nuo 7900 mAh iki 5870 mAh, kas tikrai per daug nedžiugina.

Screenshot_2015-10-10-14-15-42

 

Atlikus įprastus testus, rezultatai pasirodė tokie, kokių ir galima tikėtis – tradiciniame „Antutu“ teste planšetė surinko virš 53 000 taškų, grafinio procesoriaus bandyme su „GFX Bench 3.1“ – apie 700 3D taškų, taip maždaug per pusę atsilikdama nuo mano neseniai apžvelgtos „Xiaomi Mi Pad“ planšetės. Deja, „Xiaomi“ gaminiui iki „Samsung“ produkcijos lygio dar reikia gerokai paaugti, o ir komponentus naudoti rimtesnius – tas galioja ypač ekranui ir operacinei MIUI sistemai. Tai dar kartą įrodo, kad ne visada testų rezultatai atspindį tą kasdienišką naudojimą, su kuriuo vis susidursite – nepaisant beveik dvigubai prastesnių 3D bandymo rezultatų, „Galaxy Tab S2“ buvo gerokai stabilesnis, o žaidimuose, nepaisant lėtesnio vaizdo procesoriaus, skirtumas nesijaus.

Screenshot_2015-10-10-14-08-26

Screenshot_2015-10-10-14-07-59Screenshot_2015-10-07-18-34-21

 

Atminties išliko tiek pat – 3 GB RAM, vietos jūsų informacijai padidėjo du kartus, lyginant su pirmuoju „Tab S“ modeliu  iki 32 GB – vėlgi, kartu su ekrano dydžiu, tai puikus sprendimas ypač turint tokią įrenginio kainą, ir galimybė dar praplėsti atmintį 128 GB, naudojantis SD kortele, taigi vietos kaip ir neturėtų pritrūkti.

galaxy-tab-s2-sonas

 

Planšetės dizainas  – jos stiprioji pusė. Čia nėra nereikalingų perdėtų blizgučių, ir ji atrodo labai rimtai ir santūriai:  ji itin plona – 5,6 mm –  ir nesunki – iš esmės, tai viena estetiškiausių planšečių kurias kada nors esu laikęs. Būtent todėl patį pirmą įspūdį aprašiau kaip apie padidintą „Samsung Alpha“ telefoną, nes planšetė lygiai taip pat atrodo įtartinai plona ir trapi, ir taip pat kaip ir „Alpha“ modelyje, mane maloniai nustebino ekranas.

samsung-galaxy-tab-s2

 

Ekranas.. Ekranas vertas visų šlovintojų giesmių ir pagyrų kokias jis gali gauti – tai puikios kokybės vaizdas kurį tik sugeba SUPER AMOLED – ekranui aš neturiu jokių priekaištų, ryškumas buvo idealus, atkuriama vaizdo kokybė tokia, kad planšete norisi vėl ir vėl naudotis rudens vakarais, kai už lango vis ta pati dargana. Šiuo atveju – tai lyg langas į gražesnį pasaulį. Ar aš minėjau, kad ekranas puikus? Jis ne puikus, jis nuostabus, ir konkurentams šioje vietoje tenka gerokai pasispausti. Nors ekrano raiška nėra pati didžiausia iš panašių modelių esančių rinkoje – 2,048 x 1,536 vaizdo taškų, apie 260 ppi, tai nekliudo, bet  kaip šiokį tokį minusą galima pastebėti, kad raiška nuo praeito „Tab S“ modelio  (2,560 x 1,600 vaizdo taškų) ne padidėjo, o netgi pamažėjo, dėl pasikeitusių ekrano proporcijų.

Samsung įprastai naudojama „TouchWiz“ „android 5“  sistema yra ir čia, ji niekur nedingo. Nors ir nėra per daug įkyri, tačiau retkarčiais pamėto reklamų apie nemokamas programėles, kurios priklauso TIK JUMS, savo nuožiūra įdiegia MS „Word“ ir „Excel“, „Skype“ programas (TIK JUMS NEMOKAMAI), todėl retkarčiais reikia įsikišimo kad per daug nesavivaliautų. Dar „Samsung“ vis bando nukreipti į savo programėlių parduotuvę, bet aš bet kuriam gamintojui visgi siūlyčiau neišradinėti dviračio – juk yra „Google Play“, jūsų asmeninės parduotuvės ir parduotuvėlės visada liks šešėlyje, kad ir ką jūs bebruktumėte vartotojui. Kartu buvo pridėta ir žurnalo „Žmonės“ aplikacija, su kuria laimingasis „TAB S2“ savininkas galės artimiausius 6 mėnesius žinoti visas paskalas. O būtent tokios programos pridėjimas man atrodo labai logiškas ir jo pakanka bet kuriam turtingam džentelmenui įtikinti salone – „Sere, malonėkite įsidėti monoklį ir žvilgtelėkite čia – na, taip, į tą lyg atsitiktinai apsinuoginusi moterį ant žurnalo viršelio? Ar matote kokios spalvų gama? Verskite čia, kur vyksta puota – argi šie šimtus kartų visais rakursais matyti žmonės šioje planšetėje neatrodo dar geriau?“ Lygiai tas pats ir su filmais – tai yra ekrano nuopelnas, kurio aukštas kontrastas ir ryškios spalvos net ir matytus filmus tarsi perfilmuoja į HD versijas.

Planšetė, kaip ir didžioji dalis visų kitų, turi prastoką 2.1 MPX fotoaparatą priekyje, ir patenkinamą 8 MPX fotoaparatą įrenginio gale – stebuklų jie neparodo, todėl tikėtina, kad į koncertus fotografuoti šio įrenginio visgi nesinešite, mat prie silpno apšvietimo nuotraukos ne per daug kokybiškos.

Kadangi planšetės forma yra šiek tie neįprasto 4:3 formato, paprastai esu įpratęs, kad bet ką, kieno ekrano dydis didesnis nei 6″ patogiau laikyti horizontaliai, tačiau šiuo atveju garsiakalbiai kaip ir įpareigoja tokią didelę planšetę laikyti vertikaliai. Laikant horizontaliai garsiakalbio grotelės visada jums bus arba kairėje arba dešinėje, kas šiek tiek erzina. Bet manau tai asmeninio pripratimo reikalas. Atkuriamas garsas buvo tikrai kokybiškas ir aiškus, tam priekaištų neturiu. Visgi, pastebėjau kad ausinėmis naudojuosi dažniau, būtent dėl garsiakalbio padėties.

tab-s2-garsiaklabiai

 

Verdiktas:
Labai kokybiška ir estetiška, išvaizdi planšetė už aukštą kainą. Pagrindinis jos komponentas – ekranas, eilinį kartą paminėsiu, yra netoli tobulumo ir šiuo metu taip gerai, kaip begali būti. Jis gražesnis už aplinkinį pasaulį. Ir aš į tai nežiūriu per rožinius akinius, aš žiūriu per AMOLED ekraną. Sistema stabili ir naši, garsas, tegul ir iš keistokoje vietoje esančio garsiakalbio, kokybiškas. Didžiausi minusai – silpnesnė baterija ir naujovių trūkumas, nes praktiškai vienintelė priežastis atsinaujinti savo senąjį „TAB S“ yra talpesnė atmintis ir 9,7″ ekrano dydis. Mydroid.lt įvertinimas – sąžiningai uždirbtas 8 / 10. Klausimas, tik, ar tiek uždirbate, kad galėtumėte sau jį leisti…

2 thoughts on “„Samsung Tab S2“ apžvalga

 • 28 spalio, 2015 at 23:43
  Permalink

  Sveiki,

  gal teko su Sony M4 Aqua susidurti? Mane domina tik vienas klausimas: kaip greitai naudojant be dekliuku ir pleveliu susibraizytu jo ekranas? Girdejau nelabai teigiamu atsiliepimu sio telefono screen’o atzvilgiu.

  • Avatar photo
   29 spalio, 2015 at 08:20
   Permalink

   Su Sony nelabai turiu reikalų, bet iš esmės jei naudojamas anti-scratch stiklas, susibraižymo greitumas priklauso nuo vartotojo įpročių – kur ir kaip jis tą telefoną deda, pvz. į tą pačią kišenę su raktais ir pan. Jei stiklas neatsparus įbrėžimams, tai vyksta pakankamai gretai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.