„Android“ planšečių eros pabaiga?

Kas galėjo patikėti, kad įrenginiai liečiamais ekranais sulauks tokio pasisekimo? Kad telefonai nebesitrauks, o didės, kad žmonės savo noru tąsysis A4 lapo dydžio kompiuterius į koncertus bei renginius ir dar jais fotografuos iškėlę juos virš galvų? O kažkas tinkamu laiku tuo patikėjo ir spėję pasinaudoti planšečių populiarumo banga dar ir uždirbo neblogai. O po to turbūt tie patys kaltininkai išrado selfie stick’us ir žmonija prarado dar vieną žmogiškumo balą. Išskyrus azijiečius, aišku, no offence.

popiezius

Dabar, kai pradinis susidomėjimas planšetėmis jau atslūgo, vis daugiau dėmesio tenka nebe joms, o telefonams. Pagal pateiktą grafiką apačioje matome, kad šiuo metu žmonės planšetėmis domėsis panašiai kaip ir 2010 m. pabaigoje. Nesijaudinkite, Kalėdoms ši kreivė dar tikrai pakils, tačiau jei per kelis ateinančius mėnesius neįvyks kokia nors revoliucija, dėl kurios planšetę turėti tiesiog privaloma – tai jau pasmerktas daiktas.

Kokios nesėkmės priežastys, kad susidomėjimas taip nukrito:

1) perpildyta rinka. Jei ne taip senai gamintojai išleidę naują modelį trimituodavo apie tai visiems visur ir visaip, tai dabar tai tiesiog palydima ne per daug agresyvios reklaminės kampanijos, netgi stendai gatvėse jau pamirštami. Arba perleidžiami telefonams. Pastebėjote, kad vis daugiau prekybos centrų daro akcijas „pirk televizorių (skalbimo mašiną, siurblį, mikserį) ir gauk planšetę (prekės vertė 199 e) dykai!”. Neparduotų prekių likučiai užsistovi sandėlyje vis ilgiau, o senų modelių niekas nebenori..

old tablet

Aš ir pats planšetėmis susidomėjau 2011 m. taigi turėjau galimybe stebėti kaip augo poreikis, modeliai gamintojai. Tai buvo tokie laikai, kai nauja „android“ versija sukeldavo furorą ir diskusijų audrą ir netgi ne perėjimai prie visiškai kitos versijos, o legendiniai 4 „android“ versijos atnaujinimai per tašką – 4.1, 4.2 ir netgi buvo skirtumas tarp 4.2 ir 4.2.2. Magiški ir mistiški laikai tai buvo, kai kinai lenkdavo ir didžiuosius gamintojus, o ir skirtingų modelių buvo dešimtis kita, neskaitant įvairių tų pačių modelių nesėkmingų klonų. Dabar gi, skirtingi modeliai skaičiuojami šimtais, o vartotojui pasirinkti labai sunku.

2) tie kuriuos planšetės labiausiai domino, jas jau įsigijo. Tai ne spausdintuvas, kurio kasetes reikia vis papildyti. Nemanau, kad dažnas planšetės savininkas keičia ją kas mėnesį.

3) Žmonės pagaliau suprato, kad tai prabangos, o ne pirmo būtinumo prekė, kuri jiems nereikalinga. Viskas atrodo labai gražu, bet 90% planšetę naudoja tik lengvam interneto panaršymui, nuotraukų peržiūrai. Jei mėgstate pažaisti – puiku, dar viena priežastis įsigyti. Jei neturite kur žiūrėti filmų – gal ir dar viena. Ir dar, nenuvertinkim žmonių, jie visgi suprato, kad planšetė ne darbo įrankis ir netgi nešiojamojo kompiuterio nepakeis.

4) Pasirodo, telefonai kuo puikiausiai gali atstoti planšetę didžiajai daliai vartotojų. Taip – juk naršyti internete galima, nuotraukas peržiūrėti galima.. Ir nešiotis dviejų įrenginių nebereikia. Asmeniškai nepažįstų tokių žmonių, kurie naudotų planšetę fotografavimui, bet gal jie garsiai to nesako. O telefonas šitą funkciją atlieka ir dar geriau. Sistema ta pati, programos tos pačios. Tai ar verta sumokėti tokią pačią sumą už įrenginį, kurio tik ekranas didesnis? Bet čia jau grįžtame prie 3 punkto, kurį bandau išaiškinti kiekvienam – tai PRABANGOS prekė. Jums jos iš tiesų nereikia. Tai tik pramoga. Bet smagi :)

5) mažėjantis būtent „android“ planšečių populiarumas paaiškinamas ir dar vienu paprastu veiksniu – kylančiu susidomėjimu „Windows“ 8 / 10  sistema.

Kas bus toliau? Be jokių abejonių, ateityje dar laukia ne viena mada, bet panašu, kad planšetės susitrauks į gerokai siauresnę nišą, panašiai kaip vienu metu buvusios itin populiarios knygų skaityklės. Prisimenate dar tokias? Nebe? O be reikalo.

O kol kas – laukiame ir dar labiau populiarėjančių didžiulių planšetofonų ir, tikriausiai, galų gale kol ateis ta garsioji dėvimų įrenginių banga ir kol tikriausiai pagaliau neišvengiamai dalį visko persikelsime į virtualią realybę.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.