Kaip užklijuoti apsauginę plėvelę?
Beveik lygiai prieš metus pristatėme naują savo projektą – ekranoSkydas apsaugines plėveles bet kuriam ekranui, pagamintas Lietuvoje. Džiaugiamės, kad projektas sėkmingai gyvuoja ir plečiasi, ir norėtume pasidalinti per šiuos metus sukaupta patirtimi su skaitytojais ir pirkėjais, vienu aktualiausių klausimų – kaip apsaugoti savo įrenginio ekraną ir kaip galų gale tą ekrano apsaugą užklijuoti?
Telefono plėvelės apsaugo ekraną nuo įbrėžimų, kurie neišvengiamai anksčiau ar vėliau atsiranda – žinoma, ekrano dėvėjimosi laikas priklauso tiek ir nuo stiklo kokybės, tiek ir nuo to, ką nešiojatės kišenėje – vienaip atrodys telefonas, gyvenantis saugų gyvenimą dėkle ir atskiroje kišenėje, visiškai kitaip – įmestas ten pat su raktais, smulkiais metaliniais daiktais, nors iš tiesų daugiausia ekranai subraižomi vasarą, kuomet į kišenes patenka ir smėlis – pats aršiausias abrazyvas ir tikras išmaniųjų ekranų kariesas.
Taigi, apsaugine plėvele galime jus aprūpinti ir mes, tačiau tai tik pusė darbo – ją reikės užsiklijuoti. Yra keli būdai, kuriuos aptarsime:
• Nunešti plėvelę į smulkią mobilių prekių parduotuvėlę ar saloną, kur plėvelę jums užklijuos tą darbą išmanantis žmogus. Pliusai – nereikės nieko galvoti, tik sumokėti pinigus. Minusas, kad tai gali kainuoti daugiau nei pati plėvelė.
• Užsiklijuoti plėvelę pačiam. Mes visada pabrėžiame, kad tai nėra sudėtingas darbas, tik reikalaujantis trupučio kantrybės ir kruopštumo. Plėvelės užklijavimui galima naudoti kelis metodus, kuriuos aptarsime žemiau. Minusai – reikia šiek tiek laiko, ir kantrybės. Pliusai – ilgai neužtruksite ir papildomai nieko nekainuos.
Taigi, nusprendėte plėvelę klijuoti patys. Galbūt esate susidūrę su tuo anksčiau, galbūt ne – svarbiausia žinoti, kad klijavimo metu didžiausias priešas yra niekšės dulkės. Jei tarp plėvelės ir stiklo papuola dulkių, jos sukelia burbulus, kurių, deja, panaikinti neįmanoma, nepašalinus pačios dulkės. Jei nesilaikoma atsargumo, kelios tokios dulkelės gali iš tiesų subjauroti estetinį ekrano vaizdą. Pamokysime jus, kaip to išvengti, kad jūsų įrenginio ekranas netaptų ištisu dulkių žvaigždynu.
Klijavimo būdų yra ne vienas, tačiau be pagalbinių priemonių ar įrenginių patys populiariausi yra šie du:
Pirmasis, rekomenduojamas, metodas – šlapias klijavimas. Šlapias klijavimas padeda pasiekti greitesnio rezultato su mažiau pastangų, todėl rekomenduojami rinktis jį, ypač klijuojant didesnį plotą – pvz., planšetės ekraną. Tačiau, jei manote kad vanduo ir jūsų telefono ekranas nesuderinami, galite klijuoti ir sausuoju metodu. Mes neatsakome dėl žalos kurią padarysite, jei neatsargiai naudositės šiuo metodu, tačiau patys su šlapiuoju klijavimu dirbame nuolatos ir dėl to jokių problemų nėra kilę – jei vengsite perteklinio vandens kiekio ir į vandenį nardinsite plėvelę, o ne telefoną – jokių problemų nekils. Nors klijuojant šiuo metodu išvengsite dalies dulkių, visgi rekomenduojame rinktis patalpas su aukštesne drėgme ir mažiau dulkių (vonia ar virtuvė) arba tiesiog klijuoti lauke.
Pirma pasiruošiame – imame dubenį su vandeniu, kuriame galės tilpti mūsų plėvelė, pripildome jį kambario temperatūros vandens, papildomai galite įlašinti vieną – du lašus skysto indų ploviklio ir išmaišyti. Skysti galite supilti ir į purškiklį, pvz skirtą kambarinėms gėlėms, taip išvengsite vandens pertekliaus ir plėvelės mirkymo.
Nulupame visą apsauginį plėvelės sluoksnį pažymėtą skaičiumi „1” (labai svarbu plėvelės apačios neliesti sausais pirštais, nes galite pažeisti limpamąjį sluoksnį) ir panardiname į dubenį arba apipurškiame. Nebijokite, apsauginei plėvelei nieko neatsitiks, nes limpantysis sluoksnis ne klijai – o silikonas, todėl drėgmė jo savybių nepakeis. Ilgai mirkyti plėvelės nebūtina, užtenka, kad visas limpantysis sluoksni būtų šlapias. Šiek tiek pajudinkite vandenyje, kad nukristų dulkės, jei spėjo prilipti. Klijuojant didesnes plėveles galite jų nenardinti o tiesiog papurkšti (rekomenduojama) ar perlieti vandeniu.
Švariai nuvalome telefono ekraną ar nulupame seną plėvelę. Pažiūrėkite pakreipę ekraną prieš šviesą ar jis visiškai švarus ir ar nesimato dulkių.
Nupurtome šlapią plėvelę, kad išvengtume perteklinės drėgmės ir neliesdami pirštais limpančiosios dalies, klijuojame ją ant telefono. Labai svarbu tiksliai pataikyti kampus viršuje ir apačioje, kad plėvelė nebūtų įstriža ir kraštai nebūtų pakilę nuo ekrano. Jei lieka oro ar vandens burbulų nesirūpinkite, juos panaikinsime sekančiame žingsnyje.
Imame bet kokią plastikinę kortelę (pvz, nuolaidų, ar bankų) ir braukdami per ekraną išstumdome oro burbulus į šoną. Nuvalykite drėgmę popieriniu rankšluosčiu.
Baigus šį darbą, atsargiai, stengiantis neatkelti visos plėvelės nuo ekrano, nulupame viršutinį apsauginį sluoksnį, pažymėtą skaičiumi „2”. Jei plėvele kažkiek pakilo, ne bėda, ta pačia kortele išstumkite burbulus, tačiau stenkitės pernelyg stipriai nespausti. Jei klijuojant šiuo metodu nepavyko pasiekti pageidaujamo rezultato – nulupkite plėvelę ir bandykite dar kartą, prieš tai pašalinę dulkes ir gerai nuplovę plėvelę, bei nuvalę telefono paviršių.
Antrasis metodas – sausas klijavimas. Jei nesijaučiate saugiai dėl šlapio klijavimo, galite klijuoti sausuoju metodu. Šiam klijavimui svarbu pasirinkti tinkamą patalpą su aukštesne drėgme, kur būtų kuo mažiau dulkių. Tam įtakos turi net ir jūsų rūbai ir plaukai. Tokios patalpos paprastai namuose būna virtuvė ar dušo kambarys, tačiau visuomet galite šį darbą atlikti tiesiog lauke.
Svarbu per daug neskubėti ir, kaip minėjome anksčiau, vengti dulkių. Švariai nuvalome telefono ekraną ar nulupame seną plėvelę. Pažiūrėkite pakreipę ekraną prieš šviesą ar jis visiškai švarus ir ar nesimato dulkių kruopelių. Atplėšiame nedidelę dalį plėvelės sluoksnio, pažymėto skaičiumi „1” ir pritaikome ją prie ekrano. Labai svarbu plėvelės neliesti sausais pirštais, nes galite pažeisti limpamąjį sluoksnį – antroje vietoje po dulkių burbulų labiau erzina tik pastoviai atlipęs viršutinis plėvelės kampas.
Pirmas pritaikymas labai svarbus – įsitikinkite, kad plėvelė neįstriža ir guls tolygiai ekrano kraštams tiek viršuje, tiek apačioje ir šonuose. Nereikėtų iš karto atlupti viso apsauginio sluoksnio, nes jis dulkes trauks kaip magnetas, geriau klijuoti vis po truputį atlupant. Užklijavus visą plėvelę, gali likti oro burbulų – nieko baisaus. Imame bet kokią plastikinę kortelę (pvz, nuolaidų, ar bankų) ir braukdami per ekraną išstumdome oro burbulus į šoną. Baigus šį darbą, atsargiai, stengiantis neatkelti visos plėvelės nuo ekrano, nulupame viršutinį apsauginį sluoksnį, pažymėtą skaičiumi „2”. Jei plėvele kažkiek pakilo, ne bėda, ta pačia kortele išstumkite burbulus, tačiau stenkitės pernelyg stipriai nespausti. Jei klijuojant šiuo metodu nepavyko pasiekti pageidaujamo rezultato – nulupkite plėvelę ir bandykite dar kartą, prieš tai pašalinę dulkes, tačiau stenkitės pirštais neliesti limpančiosios pusės. Jei per kelis kartus rezultato vis tiek nepavyko pasiekti, siūlome visgi išbandyti šlapiąjį klijavimo metodą. Tokiu atveju limpantįjį paviršių būtinai turite gerai nuplauti, kad ant jo neliktų dulkių.
Vaizdine medžiaga papildysime netrukus :)
netrukus sakai :)
šiai vaizdinei medžiai holivudo aktoriai samdomi ar kameros niekas nepaskolina?
Kurie jau ten medžiai labai vaidino Holivude? Šiaip Morgano Freemano dubliavimas būtų gerai aišku. o kol kas kokybiškam rezultatui trūksta kokybiškų sąlygų, modelių ir įrangos.
aš prieš lipindamas plėvelę, su izoliacija prilipinu šone 2 vietose, kad veiktų kaip lankstai ir plėvelė vartytųsi kaip knygelė. Nuplėšęs pirmą sluoknį, idealiai/tiksliai užverčiu plėvelę, pašalinu lankstus ir nuimu antrą sluoksnį
Taip, šitas metodas padeda laikytis tikslumo. Pridėsim prie patarimų.