Snapdragon 820 ir 2016 flagmanai

Galima sakyti, kad 2016 m. vasario pabaigoje viena didžiausių sensacijų telefonų rinkoje tapo „Xiaomi Mi5“ degustac… t.y. pristatymas. O galima dar sakyti, kad tą sensaciją pastebėjo vos keli žmonės. Arba, galima sakyti, kad tai nėra jokia sensacija – apie tai jau buvo žinoma senokai, ir informacija jau buvo nutekėjusi prieš pusmetį, o ir nieko labai jau revoliucingo pasakyta nebuvo. Bet faktas lieka faktu – po poros metų biudžetinių pirkėjų vaikymosi, pagaliau kinų elektronikos gigantų kompanija ryžosi ir naujam dideliam žingsniui, juk „Mi #“ serija yra viena iš garsiausių „Xiaomi“ linijų. Panašu, kad tai – strategiškai puikiai apgalvotas sprendimas: štai 2015 m., išleidęs kažką su „Qualcomm Snapdragon 810“ nelabai ir nustebinsi, progresas nebuvo per daug didelis. Seni telefonų modeliai vis dar dirba puikiai ir šiaip, praėję metai iš esmės buvo Taivano platformų firmos „Mediatek“ triumfo metai, kuriuos vainikavo super-mid-range „MTK HELIO x10“ nukonkuravęs krūvą kitų.

Qualcomm-Snapdragon-820

 

Bet panašu, kad rinka jau pasirengusi ir naujiems vėjams, vienu iš kurių žadamas būtent „Snapdragon  820“ procesorius. Apie jį jau esu užsiminęs, tačiau trumpam dar kartą žvilgtelėkime į esminius taškus:

• „Omnitel“ prieš savaitę pristatė 4.5G ryšio tinklą, kuris jums teoriškai suteiks galimybę maždaug per 3 sekundes išnaudoti savo 2GB mobiliųjų duomenų limitą. Argi ne puiku? Tik štai, paslaptis tik tokia, kad šį tinklą suprantančių platformų ne tiek ir daug (tiksliau, šiuo metu beveik nėra), o SD 820 bus viena iš jų.

• „Qualcomm“ taip pat atkišo vidurinį pirštą „Mediatek“, vis dvigubinančiam branduolių skaičių savo platformose ir pademonstravo,  kad to daryti jokio tikslo nėra, nes programinis progresas niekaip neprisiveja geležies – SD 820 dirbs „tik“ keturių branduolių procesorius, tiesa, 2.2 GHz dažniu.

• galingas grafinis procesorius „Adreno 530 GPU“.  Palyginimui – „Samsung S7“ už 700+ eur. skirtas Europos rinkai turi „Exynoss 8890“ platformą, kuri su „mali T880“ grafiniu procesoriumi rodo beveik identiškus rezultatus bent jau „ant popieriaus“. Tikslių duomenų dar trūksta, bet panašu, kad „Adreno 530“ – vienas pažangiausių mobiliųjų grafinių procesorių šiuo metu. Beje, S7 modelyje, skirtame Amerikos rinkai, sukasi tas pats SD 820. Ką jūs į tai?

• Galima 4k vaizdo raiška, bei 25 MPX fotoaparatai bet daug kitų teorinių skaičių, tokių kaip galimi 8GB RAM ir pan.

xiaomi-mi-4

 

Iki vasaros pradžios panašu, kad išvysime ne vien „Xiaomi“ spurtą, tačiau telefonų sostų karuose dalyvauja ir „LG G5“ (ei, LG, aš pasiruošęs jūsų iššūkiui, tempkite jį čia, man iš tiesų niežti letenos išbandyti, bring it on!), atseit, startuolis „Letv“ su „Max Pro“, „Nubia“ su „Z11“, „Vivo“ su „Xplay5“. Sąrašas dar tikrai pasipildys, tačiau „Xiaomi Mi5“, Kinijos parduotuvėse kainuojantis apie 350-400 USD (ši pigiausia versija turi mažesnį procesoriaus dažnį – 1,8 GHz bei 3GB RAM, yra ir kitų, brangesnių, Mi5 variantų) šiuo metu yra mano favoritas, kitų gamintojų kainos bent 200 USD aukštesnės.

Beje, kad jau kalbame apie tą patį  kinų  gamintoją, negaliu nepastebėti ir nenusistebėti vienos didžiausių Lietuvoje technikos parduotuvių sprendimu pradėti prekiauti „Mi4“ modeliu. Iš vienos pusės – ploju per petį vadybininkui ir statau kavos, kuris sugebėjo kažkokiu būdu įtikinti savo konservatyvius vadovus, kad reiktų visgi pamėginti „Xiaomi“ produkciją, iš kitos, kai išgersime tą kavą, būčiau linkęs pasukioti pirštą prie smilkinio, nes Mi4 nebuvo nei geriausias, nei kokybiškiausias  „Xiaomi“ modelis, o ir kaina parduotuvėje dar  užlenkta beveik 100+ Eur, (jį galima be problemų įsigyti už maždaug 200 Eur) kas nesudaro jokios logikos perkant 2014 m. kartos flagmaną, 2015 m. kainomis. Žinoma, baisu dėl konkurencijos, tačiau manau sprendimas prekiauti vidutinės – aukštesnės klasės 2015 m. modeliais – kad ir „Redmi Note 3“ būtų gerokai logiškesnis. Žinoma, viena kregždė ne pavasaris, bet visgi.. Šaunuoliai, telefonų rinkoje darosi vis įdomiau!

4 thoughts on “Snapdragon 820 ir 2016 flagmanai

    • Avatar photo
      9 kovo, 2016 at 10:07
      Permalink

      Aš kaip suprantu, gamintojo lūkesčiai buvo pernelyg dideli ir likučiai Mi4 vis dar tebestovi parduotuvėse ir sandėliuose. Nebuvo tai labai jau blogas telefonas, tiesiog per silpnas konkuruoti su kitais ir su senesniu Mi3. Tai ir stumdo dabar visi kas sugalvoja tuos likučius už kainą, artėjančią prie savikainos, o Lietuvių gudručiai retkarčiais sugalvoja tom akcijom pasinaudoti kaip kažkokia unikalia naujove. Dėl Redmi 3 irgi pritariu.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.