„Samsung“ Alpha telefono apžvalga

„Samsung“ neseniai pristatė savo pirmąjį išmanųjį telefoną… Skamba keistokai, tiesa? Bet iš tiesų ir yra keistoka, nes Alpha tikrai pirmasis šio gamintojo Android telefonas, turintis metalinį rėmelį. Lietuvoje labai populiarūs Galaxy S modelio telefonai atrodo visiškai kitaip  ir kuomet kalbama „Samsung“ telefonus daugumai tikriausiai iškyla asociacijos su didžiuliais 5+” ekrano planšetofonais. O štai Alpha modelis atrodo visiškai kitaip. Ar metalinis rėmelis ir yra vienintelis dalykas, kuris šiame, apie 2000 litų kainuojančiame, telefone vertas dėmesio? Skaitykite toliau ir sužinosite.

samsung-alpha-telefonai

 

samsung-alpha-telefonas

„Itin lengvas, stilingas ir plonas korpusas“ – šiuo metu tikriausiai pasitaiko vos ne kas antroje naujausių technologijų reklamoje. Tačiau šis telefonas sveria dar mažiau nei galima pagalvoti jį matant ir tokį šūkį gali drąsiai naudoti. Aišku, 6.7 milimetrų storis, apgaulingai mažas svoris (vos 115 gramų!) ir kainos derinys nejučia sukuria perdėtą trapumo įspūdį ir ant kieto pagrindo telefono išmesti nesinorėtų, kaip ir nesinorėtų 2000 litų įmesti į laužą, kad pažiūrėtume ar jie nesudegs. Tačiau aš visgi laikausi tos nuomonės, kad geriau lengvesnis telefonas nei sunkus, nors yra tekę girdėti ir tokių nuomonių kaip: „jei tai telefonas, turi suprast kad laikai telefoną, man jo svoris turi būti malonus”.

samsung-alpha-telefono-nugarele

Kaip visada, viena svarbiausių telefono dalių yra ekranas. Nors technines detalės neatrodo išskirtinės ir tokiame kainų segmente šios specifikacijos yra  vienos prasčiausių  – 720 x 1280 taškų raiška 4.7 colio ekranui tesudaro ~312 ppi (pixels per inch), tuo metu kai konkurentai giriasi 400-500 ppi. Tačiau būtent Super amoled ekrano panelė daro jį vertu dėmesio. Ekranas itin raiškus ir ryškus, kokybiška matrica jam nesukelia problemų kurios paprastai būna pastebimos pigesniuose telefonuose su panašiu pikselių tankiu ir tikrai sunku patikėti kad tai viso labo 312 ppi. Jei lygintume kainą ir kokybę, 720p o ne Full HD ekrano rezoliucijos pasirinkimas visgi šiek tiek nustebina. Žinoma, mažesnė rezoliucija žada didesnę įrenginio galią dėl to,  kad procesoriui reikės mažiau vargti su pikseliais ekrane. Tačiau šiuo atveju mes turime galią, kurios naudojimas tūlam vartotojui daugeliu atveju tikriausiai nesieks nei 50%, taigi vietos rezervui ir aukštesnės rezoliucijos ekranui tikrai yra. Kita vertus, kaip jau minėjau, tokių gerų veikimo rezultatų mes nepasiektume.

Screenshot_2014-11-17-19-52-28samsung-alpha-telefono-storis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kitas dalykas kuris man gerokai užkliuvo, buvo telefono stiklas. Deja, turiu pastebėti, kad jis braižosi, kas yra labai nemalonu, netgi nenaudojant jokių Youtube mėgstamų technologijų, tokių kaip braižymas vinimis, stiklo rėžtukais, peiliais, diskiniais pjūklais ir t.t. Dėl šios priežasties ir dėl jau minėto korpuso trapumo (žinoma, norėtųsi tikėtis kad jis apgaulingas), bei kainos, tokį telefoną jūs tikriausiai norėsite nešiotis apsauginiame dėkle, kuris telefonui pridės ir svorio ir dydžio. Dėklas aktualus ir dėl iškilios kameros esančios Alpha nugarėlėje, nes jei netyčia telefoną nugarėle žemyn pastumsite stalo paviršiumi, kur bus smėlio kruopelių – anksčiau ar vėliau stiklo subraižymai garantuoti.

Screenshot_2014-11-17-19-54-29Telefone vietos programoms ir nuotraukoms per daug nebus, nors ir išmanusis atkeliauja su 32 GB vidine atmintine (iš kurių 6 GB jau rezervuoti Android sistemos darbui), papildomos vietos norėtųsi gauti daugiau.. deja, SD kortelės lizdo čia nerasime. Aišku, 32 tai ne 16 GB  kurie būtų užpildyti keliais žaidimais pakankamai greitai ir Dropbox žadami 50 GB (tiesa, dviems metams) nuotraukų ir duomenų saugojimui yra nemažai, tačiau visgi.. patirtis rodo, kad vietos kaip ir kompiuteryje, telefone niekada nebūna per daug.  Pats telefono atminties modulis greitas ir kokybiškas, Androbench testas parodė gerą 1,89 MB/s random write greitį – vieną iš pagrindinių parametrų, kuriais galima įvertinti atminties modulių galimybes ir maždaug nuo 0,4 MB/s jokių problemų dėl atminties sulėtėjimo nebūna.

Operatyvinė atmintis – 2 GB ram – pats vidurys. Vienas GB šiame kainų segmente atrodytų keistai, 3 GB – tikėtina, kad negalimi dėl griežtos dietos korpusui, o paprastam vartotojui nelabai ir reikalingi.

Savo sisteminėje aplinkoje, programose, jų perjungime ir kasdieniniuose veiksmuose Alpha tiesiog skraido. Sintetiniame Antutu teste, šis telefonas šluoja konkurentus ir pasiekia labai gerus rezultatus. Mano bandytas telefonas išspaudė daugiau nei 48000 taškų! Tai jaučiasi ne vien testuose, kuriuos daugelis gamintojų pradėjo įveikinėti su dopingu – dar 2012 m. kinų kompanijos įdėdavo papildomus procesoriaus darbo parametrus, kurie suveikdavo, kai pamatydavo, kad paleistas Antutu procesas, taip dirbtinai pridėdami papildomus kelis procentus prie rezultato, kurio realybėje nebūdavo nes planšetės taip veikti ilgesnį laiką tiesiog nesugebėdavo.

Screenshot_2014-11-17-19-52-50Screenshot_2014-11-17-19-53-32

 

Aukšti rezultatai  jokia paslaptis – bandytoje Europai skirtai „Samsung“ Alpha versijoje naudojama Exynos 5 Octa 5430 platforma su aštuonių branduolių procesoriumi, kurį sudaro keturi  1.8 GHz Cortex-A15 branduoliai bei  keturi  1.3 GHz Cortex-A7 branduoliai su big.LITTLE technologija – viena logiškiausių kombinacijų vartotojui. Esant paprastoms užduotims telefonas aktyviai naudoja keturis 1,3 Ghz  energijai taupesnius branduolius, o esant rimtesniam poreikiui įjungia ir galingus 1,8 Ghz procesorius. Tai ir paaiškina, kodėl „Samsung“ Alpha baterija atlaiko pakankamai ilgai. Nors 1,8 Ghz nėra tiek kiek išspaudžia JAV skirta Alpha versija su Snapdragon 801 (2,5 Ghz), kas yra kiek apmaudu,  tačiau dabartinėms programoms to pilnai pakanka ir grynos android jėgos dar tikrai užteks bent metams į priekį. Kadangi toks telefonas bus skirtas ir žaidimams, kaip ir visi galingi telefonai, aktualu koks vaizdo procesorius pasislėpęs ploname korpuse. Šiuo atveju turime antros Midgard kartos šešiais branduoliais ginkluotą Mali-T628 MP6, kuris, nors ir kiek nusileidžia Adreno 330 naudojamam Snapdragon 801 sistemoje, visgi užtikrins, kad jūsų žaidimai atrodytų tiek gražiai, tiek ir veiktų sklandžiai.

Screenshot_2014-11-17-19-53-43 Screenshot_2014-11-18-20-37-34

Žiūrint į parametrus, viena silpniausių telefono vietų atrodo jo baterija. Visgi, šiais laikais su 1850 mAh talpos akumuliatoriumi jau nieko nenustebinsi. Tikriausiai toks variantas pasirinktas dėl dizaino ypatumų ir siekiant laikyti dalias telefono linijas (kaip ir priežastis, dėl kurios tikriausiai atsisakyta sd kortelės lizdo) tačiau ši baterijos talpa iškart sako, kad telefonas nebus skirtas ilgalaikiam nepertraukiamam naudojimui, ir taip ir yra. Netgi siunčiantis didesnius failus (pvz, 2 GB dydžio žaidimus) vien šis procesas gali nusiurbti iki 15% baterijos! Žinoma, kasdieniniam naudojimui  jos galia yra pakankama, tačiau tikėtina, kad vartotojas, kuris telefonu ne tiks skambins bet praleis šiek tiek laiko pažaisdamas, panaršydamas Youtube ar daugiau pasinaudodamas Facebook, turės priprasti, kad telefonas kiekvieną vakarą paliekamas krautis, kitaip dienas prasidės nuo senkančios baterijos įspėjimo.

samsung-alpha-kamera

Galinė 12 MP, 4608 x 2592 pikselių raiškos kamera paliko neblogą įspūdį. Nuotraukos pakankamai kokybiškos, gerame apšvietime rezultatai puikūs, o ir su paprastu namų apšvietimu, kuriame tradiciškai „Samsung“ turi daugiau problemų, Alpha kamera taip pat susitvarko neblogai.

samsung-alpha-naktine-nuotrauka samsung-alpha-nuotrauka

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kaip šis telefonas veikia kaip.. telefonas? Alpha čia jokių ypatingų siurprizų nepateikė. Skambinant ir kalbant ryšys buvo stabilus, wifi jautrumas pakankamas. Vidinis garsiakalbis taip pat dirba gerai. Išorinis – kiek kita kalba, dėl jo kiek neįprastos vietos telefono apačioje – kartais netyčia uždengtas ar pasuktas telefonas garsus gerokai prislopindavo ir iškraipydavo. Beje, nepamirškite, kad jums teks arba apsikarpyti arba įsigyti naują sim kortelę, mat Alpha modelyje naudojamas nano-sim kortelės lizdas. Ko tik nepadarysi dėl tų gražių linijų..

Screenshot_2014-11-19-22-13-39Iš programinės pusės Alpha modelis didelių siurprizų nepateikia. Kaip ir kituose modeliuose, čia Android 4.4 įvilktas į „Samsung“ pasiūtą Touchwiz rūbą. Nuo standartinės Android sistemos jis per daug nesiskiria, tačiau jo ištikimu gerbėju visgi tapti sunkoka. Iš papildomų programų žingsniamačiu šiuo metu jau nieko nebe nustebinsi, todėl „Samsung “ištraukė ta patį kozirį kaip  ir Galaxy S 5 telefone, Alpha turi šalia galinės kameros integruotą jutiklį, leidžiantį pamatuoti jūsų pulsą. Dar daugiau, nuo pat telefono naudojimosi pradžios jūs galite nusistatyti visą sporto programą, su rekomenduojamu žingsniu kiekiu per dieną ir šiaip, savo sveikatai skirti daugiau dėmesio kas bet kuriuo atveju yra pagirtina.

Žinoma, vienas didžiausių klausimų kylančių „Samsung“ vartotojui ir naujam pirkėjui būtų toks – Ar visgi Alpha vertas savo kainos, ar visgi geriau imti Galaxy S5?

 

Atsakymas iš esmės būtų toks – jei kaina jums nėra aktuali (S5 šiuo metu jau kainuoja 300-400 Lt pigiau) galų gale viskas remiasi į stilių ir ekrano dydį, nes būtent tuo šie telefonai labiausiai ir skiriasi. S5 palyginus su Alpha atrodo lyg peraugęs vaikiškas plastmasinis telefonas. Daugiau rezultatai apylygiai, nors ir naudojami visiškai skirtingi procesoriai ir ekranai, o bendru funkcionalumu Alpha netgi šiek tiek ir nusileidžia S5. Netgi jei S5 Mini pavadinimas nebūtų užimtas, Alpha modelis galėtų pretenduoti į jo vietą. Tik pats telefono dizainas parodo, kad jis kilęs iš kitos šeimos.samsung-alpha-mygtukai

Verdiktas: 8/10. Jei jums patinka toks telefono dizaino sprendimas, 4.7 colio ekrano dydis, aktualus kuo didesnis greitis ir dėl to esate pasiruošę paaukoti aukštesnę rezoliuciją, norite 8 branduolių procesoriaus, kuris rytoj nepasens ir bus priekyje bent jau ateinančius metus, raiškaus ekrano, „Samsung“ Alpha yra geras pasirinkimas. Žinoma, jei jūsų netrikdo apie 2000 Lt siekianti kaina, 720p rezoliucijos ekranas ir silpnoka baterija.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.