„Samsung A5“ – 2015 m. etalono apžvalga

„Samsung Galaxy“ serija Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, visuomet sulaukia išskirtinio dėmesio. Ne visi suspėja keisti S serijos flagmanus kasmet, todėl dažnai žvilgsniai krypsta ir į „biudžetinius“ arba mid-range serijos modelius – šiuo metu  „Samsung A5“ kartu su „J5“ yra, ko gero, vieni geidžiamiausių korėjiečių firmos įrenginių šiame „Samsung“ kainų segmente.

Išleistas pačioje 2015 m. pabaigoje šis telefonas iš esmės atspindi viską, kuo pasižymėjo 2015 m. populiariausi modeliai – metalinis rėmelis, didelis ekranas 5″+ ir 2.5D ekranas apvaliais kampais, pirštų atspaudų skaitytuvas, atminties kiekis ir fotoaparatas. Jei 2015 metus „android“ įrenginių rinkoje būtų galima apibūdinti vienu telefonu, tai būtent šiuo –  su visais jo privalumais ir trūkumais.

samsung-a5-telefonas

 

Pradėkime nuo to ką matome dažniausiai korpuso ir ekrano. Tradiciniu „Samsung“ ženklu tapę AMOLED ekranai iš esmės abejingų nepalieka. Arba juos mėgstate, arba negalite pakęsti. Šių ekranų priešininkai skundžiasi pernelyg sodriomis spalvomis, neatitinkančiomis realybės ir spalvų profiliais, kurie iš niūraus Kauno pavasarinio purvo, anot jų, padaro ponių šalies vaivorykštes. Aš pats tikrai tokių pastabų neturiu ir manau kad ryškus ir raiškus ekranas, kad ir kiek perspaustomis spalvomis yra žymiai mažesnis blogis nei blyški, tegu ir spalviškai preciziška matrica, tuo labiau, kai beveik visi gamintojai įdiegia ir galimybę pasikeisti spalvų profilius pagal savo pageidavimą.

Ekrano raiška 1920 x 1080 vaizdo taškų, ekrano dydis  – 5.2 colio. Išskirčiau, kad tai yra vienas mano jautriausių bandytų liečiamųjų ekranų, kuris kartais į lietimą reaguodavo – galėčiau lažintis – net nepalietus ekrano. Todėl vis apimdavo jausmas, kad mano pirštai pernelyg dideli, ypač tada, kai teko keturis kartus perrašyti laiško tekstą, nes nykštys vietoj tarpo vis paspausdavo „grįžti” mygtuką.

samsung-a5-nugara

 

Korpusas – stiklas ir metalas. Stiklinė nugarėlė, kaip ir visi tokio tipo paviršiai  likusi rinkti pirštų atspaudus, bet sutikimas vien pagal telefono išvaizdą būtų šiltas ir malonus. Aplink korpusą eina metalinis rėmelis, na, kažkokių naujų dizaino vėjų čia nėra, tačiau, verta dar kartą paminėti, kad etalonai didelių išskirtinumų ir neturi. Taigi, telefonas atrodo tikrai gerai. Dar paminėčiau patogius šoninius mygtukus, kur garso didinimas ir mažinimas sudėti į du atskirus, ne į vieną didelį, jau tapusių įprastu, veikiantį dviem kryptimis. Beje, jei prireiks – šiame telefone (kaip ir A3 bei A7 modeliuose) ekrano nuotrauką galima padaryti ne jums tikriausiai puikiai žinoma įjungimo ir garso mažinimo mygtuko kombinacija, o įjungimo ir „home“ mygtuką laikant kartu. Click!

„Samsung“ šiam modeliui taiko skirtingų rinkų sistemą – JAV prekiaujam telefonu, turinčiu „Snapdragon 615“ platformą, Europoje – pačių gaminamą „Exynos 7580“, kuri turi silpnesnį grafinį procesorių, nei minėtoji aukščiau, nors tai iš esmės tik skirtumai popieriuje – pilnos aukštos raiškos (1080p) žaidimus ši platforma sugeba pavežti kuo puikiausiai. Kiti parametrai panašūs – abi versijos turi 8 branduolius, dirbančius 1.6 GHz dažniu bei abi turi inovatoriškąja big.LITTLE sistemą, leidžiančią protingai paskirstyti darbo krūvį tarp procesoriaus branduolių. Bandymuose sistema parodė gerus rezultatus, bendram stabilumui priekaištų neatsirado.

samsung-a5-510f-priekis

 

Telefono baterija – 2900 mAh, kartu su ekonomišku ir ne itin raju „Exynos 7580“ procesoriumi sudaro visai neblogą tandemą. Telefono aktyvaus naudojimo darbo laikas – apie 9 val., visai neblogas rezultatas. Tiesa, pakankintas trimačiais žaidimais akumuliatorius kvapą išleido vos ne trigubai greičiau, o ties 5% jį tiesiog ištiko koma ir telefonas išsijungė. Visgi, kasdieniniam naudojimui baterijos darbo laikas, lyginant su kitais modeliais yra labai neblogas.

Deja, nepaisant įvairiausių pranešimų spaudai, panašu kad bent jau artimiausiu metu mes taip ir neišvysime išmaniojo telefono, kuris galės aktyviai būti naudojamas savaitę kitą  – vieni telefonų gamintojai, pvz. „Oukitel“ eina baterijų didinimo keliu, kur sugeba įgrūsti 10000 mAh talpos akumuliatorius, kiti, taip pat ir „Samsung“ šią problemą apeina kitu būdu, naudodami quick charge technologijas kurios tiesiog bateriją įkrauna gerokai greičiau. Ėch, greičiau būtų tos naujos, stebuklingo tipo baterijos, kurias krauti reikės kartą per mėnesį…

Bet grįžkime iš svajonių į realybę ir tęskime toliau. Vidinė telefono atmintis – tik 16 GB, tačiau yra galimybė naudoti Micro SD kortelę. Darbinė atmintis – 2 GB RAM, nors tokiame kainų lygyje didžioji dalis iš Azijos gamintojų stengiasi sudėti jau ir po tris. Bet taškas „Samsung“ naudai – nepajutau jokio atminties trūkumo ar sistemos problemų, kurios galėtų būti dėl mažo atminties kiekio.

samsung-a5-fotoaparatas

 

Galinis ir dažniausiai naudojamas fotoaparatas turi 13 MPX ir f/1.9 – vieta, kur akivaizdžiai buvo pataupyta ir visai be reikalo. Manau, pirkėjas, visgi skyręs šiam telefonui ne tokią ir mažą sumą, galėtų skirti ir dar kiek daugiau, jei už papildomą vieną kitą dešimtį eurų rinkinyje gautų ir rimtesnį fotoaparatą. Prie silpnesnio apšvietimo nuotraukose buvo daug vaizdinio „triukšmo“ ir išskirtinių rezultatų fotoaparatas tikrai neparodė.

Kaip gi pati „Touchwiz“ sistema? Sakyčiau, žingsnis į priekį, nes pagaliau sumažėjo nemokamai gamintojo brukamų programėlių skaičius, kurios reikalingos tik ištrynimui, o ir pirmojo paleidimo metu, dalies jų galima ir tiesiog neįdiegti. Žinoma, čia vis dar rasite „Microsoft“ bei „Google“ programų rinkinius, „Skype“, „Youtube“, bent porą el. pašto programėlių, „Briefing“ puslapį sistemos kairiame lange, bei dar šį bei tą, tačiau tai jau nėra kažkas pernelyg išpūsto. Žinoma, jei esate alergiškas „Touchwiz“  visada galite tiesiog įdiegti „Google Launcher“. Pastebėjau, kad telefonas nors ir naujas bei išleistas po naujausios „Android“ versijos gimimo – „Marshmallow“ čia nerasite, telefone vis dar sukasi „Lollipop 5.1“.

samsung-a5-510f-sonas

 

Kiti pastebėjimai – pagaliau A5 serija palaiko OTG funkciją, kuri leidžia prie jo per USB prijungti papildomus įrenginius (apie tai plačiau skaitykite šiame straipsnyje), turi NFC funkciją ir gerą pirštų atspaudų skaitytuvą – mano rezultatas buvo 9 sėkmingi bandymai iš dešimties. Minusas tik toks, kad sistema pati neatsirakina užėjus pirštą ant skaitytuvo, mygtuką reikia paspausti. Niekada nebūčiau to sureikšminęs jei nebūčiau bandęs „Letv 1S“, kuris atspaudų skaitytuvą turi nugarėlėje, ir telefoną atrakina vien tik uždėjus pirštą. Kartu su tap-to-wake išradimu, tai, bent jau man, buvo vienas geriausių smulkių džiaugsmų „android“ istorijoje. Dalykas, kurio man labai pritrūko – tai yra LED pranešimų lemputė, mirksinti gavus naują laišką ar pranešimą. Deja, deja.

 

Bandymų rezultatai:

  • Antutu taškai: 41477
  • Velamo Browser (Chrome): 2752
  • Velamo Multicore: 1699
  • Velamo Metal: 1137
  • Androbench (Random write speed): 11.1 MB/s
  • GXF Bench 3.1 (Manhattan): 297.7

Palyginimas su kitais mano mėgintais telefonais (daugiau taškų – geriau, „Antutu“ taškai sumažinti 10 kartų, kad neiškreiptų bendro vaizdo):

telefonai-random-write

Mydroid.lt telefono įvertinimas – 7/10. Iš tiesų vienintelis, bet labai reikšmingas priekaištas, kurį galima išsakyti šiam telefonui yra jo kainos ir kokybės santykis. Kaip manote kiek už tokį telefoną paliksite? O gi visus 400+ eur. perkant operatorių salonuose, be sutarties. Mane jau išpaikino kiniečių flagmanai, siūlantis tokį patį ar didesnį našumą bei įdomesnes funkcijas už mažesnes kainas, todėl tam, kad šis telefonas būtų patrauklus, jis turėtų būti kažkuo išskirtinis, dabar jau, kai aplink tokia didelė ir vis dar stiprėjanti sunkiai suvokiama konkurencija, pagaminti tiesiog veikiantį nors ir pakankamai gerą produktą, nebe užtenka.

Stipriosios telefono pusės – jo solidus dizainas ir man tikrai patikęs ekranas, kuris, beje, prie tos kainos irgi prisideda. Silpnosios – fotoaparatas, pernelyg jautrus ekranas ir jau minėtas kainos bei kokybės santykis. Visgi, jei nežinomi pavadinimai jus gąsdina, o „Touchwiz“ jau yra senas jūsų pažįstamas, kurio nenorite keisti, nematau iš esmės jokių kliūčių išskyrus jūsų piniginės storumą, dėl ko galėtumėte neįsigyti šio modelio.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.