Kiniškų technologijų naujienos – MTK HELIO

Nepaisant vis pasirodančių gąsdinančių gandų (ir, be abejo, faktų) apie lėtėjančią kinų ekonomiką, nepanašu kad technologijų progresas ten būtų visiškai sustojęs. Todėl pristatysiu naują telefonų kartą su daug žadančia Taivano gamintojo „MediaTek“ (MTK) nauja procesoriaus platforma „Helio x10“ (arba MTK6795).

MediaTek-Helio-X10-chip-710x379

Su MTK produktais tikriausiai esate susipažinę ir jeigu jūsų išmanusis yra vienas naujesnių ir  pigesnių, arba labiau kiniško kraujo, tikėtina kad būtent MTK procesorius jame ir sukasi. O apie šią naujieną įdomu turėtų būti dėl kelių priežasčių – naujoji „Helio“ serija skirta mėgstamiausiam vartotojų super-midrange biudžetui, o pirmojo produkto, pavadinto Helio X10, procesorius geba išsukti 2,2 Ghz su visais savo aštuoniais branduoliais!

Vaizdo įrašų ir žaidimų mėgėjus tikriausiai pradžiugins ir toks faktas, kad tai pirmoji platforma palaikanti ekrano 120 kadrų per sekundę dažnį, kai iki šiol standartas buvo „tik“ 60.  Tie kurie mėgsta „The Slow Mo Guys“ ar jais nori truputi pabūti – taip apginkluotu telefonu taip pat galės filmuotis 480 fps dažniu 1080p raiška, kai tuo metu „Ipad 6“ didžiausias dažnis yra 240 fps prie 720p raiškos.

Deja, labiausiai nuviliantis dalykas naujoje platformoje – žaidimams skirtas „PowerVR G6200“ vaizdo procesorius, kuris nėra itin galingas ir jau pasenęs, rinkoje esantis berods dar nuo 2013 m. Na, bet kažkur sutaupyti tikriausiai reikėjo.

Pasak pirmų įmonės pranešimų, šis procesorius tiek „Antutu“ (virš 50 000 taškų) tiek ir kitų testų rezultatuose prilygsta ir netgi lenkia kelis kartus brangesniuose telefonuose naudojamą ir premium kainų segmente besivartantį „Snapdragon 810“.

helio-benchmark

Kokius telefonus išvysime – pakankamai gerai žinomų vardų (net ir Lietuvoje) čia netrūksta. „Helio x10“ platforma naudosis naujas HTC flagmanas „One M9+“, „Meizu“ pagrindinis koziris MX5, „Xiaomi“ biudžetinės „Redmi“ linijos atstovas „Note 2“ (pigiausias iš visų, apie 200 eur, neskaitant gerokai mažiau žinomo „Bluboo“ telefono už 160 eur.), taip pat ne itin žinomas, bet sparčiai populiarėjantis „Elephone“ išleis daug susidomėjimo sulaukusį „Vowney“ modelį, o nesenai mano atrastas gamintojas „Gionee“ (beje, giganto „HTC“ užsakymu gaminantis telefonus) pasiūlys „Elife E8“ ragelį, kuris panašu, kad ir kainuos brangiausiai – apie 600 eur.

Tai dar ne viskas, iki šio kalbėjome apie „X10 Helio“ modelį. Na, o „X20“, kiek rimtesnis procesorius turėtų pasirodyti dar šiais metais ir dirbti jau dešimčia branduolių! „MediaTek“ čia pažėrė kritikos pagrindiniams savo konkurentams „Qualcomm“ – anot Taivano gamintojo, šiuo metu „Snapdragon“ procesoriuose naudojama big.LITTLE technologija nėra tokia efektyvi kaip apie ją skelbiama, todėl 10 branduolių procesorius sistemos darbą padarys našesnį su dar mažesniais energijos poreikiais. Pagal pateiktą schemą matome, kad čia yra trijų lygių branduoliai, kurie dirba priklausomai nuo sistemos apkrovos, tuo išspręstami big.LITTLE problemą, kai procesoriaus poreikis yra vidutinė galia.

1

Belieka palaukti dar metus kitus, ir gal jau sulauksime ir žaidimų, kurie sugebės tokias galimybes išnaudoti :)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.