Greitas baterijos krovimas – mitai ir faktai

Su greitai išsikraunančia baterija, mes, išmaniųjų įrenginių savininkai, susiduriame dažnai. Bent jau aš – kas diena. O kartais netgi porą kartu per dieną, todėl kada lieka 4% akumuliatoriaus o tu turi dar turi važiuoti iš Kauno į kokias nors Čekoniškes ir atgal be automobilinio įkroviklio, nepatikima mašina, nežinodamas kelio, bet privalai atsiliepti kai skambina – tie keli procentai tampa aukso vertės, o greitas ir maksimalus įkrovimas – svajonė. Savaime suprantama normalu, kad ne vieną taip dažnai reikalingas krovimas erzina, o tie 15% kuriuos išeina pakrauti per pietų pertrauką daug laimės neatneša. Kyla klausimas – kaip greičiau pakrauti telefoną? Todėl kaip ir visuose kituose dalykuose, nutinkančiuose gyvenime, ieškome geresnių būdų ir alternatyvų – vieni eina pas aiškiaregę Vanga, kiti – gaminasi trūkažolės ir Sosnovskio barščio užpilą, kiti gi pastebi, jog telefonas per pilnatį kraunasi kur kas geriau, o štai dylant jaunam mėnuliui nieku gyvu negalima užrišti USB laido mazgu, mat galite apakti.

Tokių ir panašių mitų bei legendų išsivysto visai nemažai. Pradėkime nuo pačių populiariausių.

Įjungus Airplane mode (lėktuvo režimą) telefonas krausis net kelis kartus greičiau
Telefonas krausis šiek tiek greičiau, tikrai ne tiek, kad būtų verta tai daryti. Priežastis ir logiškas paaiškinimas paprastas – žinoma, kad visi telefono ryšiai, kaip ir įjungtas ekranas suvartoja energiją. Tačiau juos išjungę mes didesnio efektyvumo nepasieksime, tiesiog sumažinsime baterijos eikvojimą krovimo metu.

Screenshot_2015-07-23-10-13-10Išjungus telefoną, jis pasikraus dvigubai greičiau
Tas pats kas lėktuvo režimas. Taip, telefonas pasikraus greičiau, bet tik dėl to, kad krovimo metu jūs jo nenaudosite. Pvz, bent mano naudojimo atveju, įjungtas ekranas sunaudoja 31% visos baterijos. Taigi, išjungtas ekranas ar telefonas kažkiek sutrumpins krovimosi laiką, bet ne itin reikšmingai.

„Super turboBattery booster“ programėlė mano krovimą pagreitins du kartus!
Mitų mitas. Viskas ką ji padarys – tai nebent atliks aukščiau minėtuose punktuose nurodytus veiksmus – išjungs fone veikiančius procesus ar pritemdys ekraną. Iš tiesų, jei jums labai niežti rankos krovimą pagreitinti programiškai – tiesiog įjunkite savo telefone battery saver režimą, jei jis yra. Efektas bus toks pats.

Eikime prie rimtesnių dalykų. Vienintelis dalykas kuris iš tiesų įtakoja jūsų telefono krovimo greitį, yra amperai. Beveik visi išmanieji ir nemažai planšetinių kompiuterių naudoja standartinę vienokio ar kitokio tipo USB jungtį. Kiek amperų pasiekia jūsų bateriją, taip ji ir kraunama.

Kadangi beveik prie visų telefonų pridedamas įkroviklis, pažiūrėkite kokie ten skaičiukai. Beveik garantuotai rasite 5 voltus ir 0,75-2,1 amperą.

Jei norite pakrauti telefoną tikrai lėtai – junkite jį prie kompiuterio USB jungties. Standartinis kompiuteris su USB 2 jungtimi jūsų įrenginį kraus vos 0,5 amperų galia – o tai yra beveik keturis kartus mažiau nei teoriškai galėtų krautis jūsų telefonas, nes vėlgi, beveik visi išmanieji įrenginiai palaiko krovimą iki maždaug 2.1 amperų. Aš nesileisiu į technines detales, nes čia smulkmenų ledas gan plonas, tačiau pajungę teisingus voltus ir netgi daugiau amperų nei jūsų telefonas gali priimti, jo nesudeginsite, nes jis pasiims tik tiek kiek pajėgs. Taigi, todėl visada geriau naudoti tiek pat voltų, bet daugiau amperų turintį krovimo šaltinį, nei mažiau. Aišku, už padidintus amperus mokate papildomus baterijos įkaitimo laipsnius, o diskusijų, kiek pačiam akumuliatoriui tai žalinga yra nemažai.

Gilinamės toliau. Turite gerą, galingą 2+A įkroviklį, bet telefonas kraunasi lygiai taip pat, kaip per kompiuterio USB? Atsakymas – keiskite laidą. Mane tai asmeniškai nustebino, tačiau netinkamas laidas krovimo greitį gali reikšmingai įtakoti ir sumažinti energiją iki tų pačių 0,5 A.

Ir paskutinis pasiūlymas – atsinaujinti savo išmanųjį telefoną – pvz., „Qualcomm“ Quick charge technologija leidžia vos per pusvalandį telefoną pakrauti daugiau nei 50% – labai efektyvu, ypač jei laiko neturite itin daug. Deja, populiarios ir nebrangios technologijos, leidžiančios telefoną itin greitai pakrauti iki 100% dar nėra, todėl net ir naudodami quick charge technologiją nuo maždaug 60% akumuliatoriaus įkrovimo iki 100% užtruksite dvigubai ilgiau nei prieš tai.

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.