Androidas biudžetu sugrįžta – Cubot P9 apžvalga

Jau beveik prieš metus padariau paprastą eksperimentą – užsakiau visiškai biudžetinį androidinį telefoną iš Kinijos, kad patikrinti mitus ar tikrai Azijoje gaminti telefonai yra tokie blogi. Apie visą eigą galite skaityti čia, bet galiu užbėgti šiek tiek už akių, pasakydamas kad piguolis telefonas tebeveikia iki šiol ir yra naudojamas kasdien.

all
Telefonas atkeliavo su visai neblogu rinkiniu - specialus dėklas, įkroviklis, papildoma plėvelė ekranui. Smulkmenos, bet malonios.

Vėliau sekė keli ne biudžetiniai modeliai, o dabar grįžtame maždaug į vidurį ir turiu galimybę išbandyti Cubot P9 telefoną iš Pandawill. Pirmas dalykas kuris krenta į akį – tai be jokios abejonės kaina. Galbūt tai yra visai neblogas atsakymas į klausimą, ką gi jums gali pasiūlyti telefonas už ~100$. Antras dalykas kuris tikriausiai pritraukia tam tikrą dalį pirkėjų – kad tai yra taip vadinamas „klonas“ – vizualinė Samsung S III kopija. Sakau vizualinė, nes nei su realiu SIII galingumu, nei viduriais P9 lygintis niekaip negali. Tačiau, jei manote kad patarlė “sutinka pagal telefoną, išlydi pagal protą” yra galiojanti – kodėl gi neapgavus ko nors, kad turite (tiesa, nebe naujausią mados klyksmą, bet vis dar pakankamai garsų) rimtą ragelį :)

Šiaip Cubot kaip brand’ą pastebėjau pakankamai senai, jie jau ilgokai labiau vadovaujasi tuo principu, kuris tikriausiai mums įprastas ir tapęs etaloniniu galvojant apie Kinijos produkciją – klonai, kopijos ir mano pastebėta kopija buvo šio, absoliučiai nenaudingo, beprotiškai brangaus, ir beveik visiškai jokios funkcijos neatliekančio Mp3 grotuvo-roboto Sony Rolly – Cubot iRobot. Prisipažinsiu, vis tiek norėčiau rasti tokį po egle iki šiol :)

Kadangi dar neįjungus jau galima plius minus įvertinti telefono parametrus pagal aprašytą specifikaciją – čia stovi populiariausias kinų mėgiamas procesorius MediaTek – modelis retesnis, MTK6572W. Vėlgi – platformos pasirinkimas yra normalus tokiam kainų segmentui. Dviejų branduolių 1.3 Ghz procesorius telefonui kaip ir gali užtikrinti pakankamai sklandų darbą, deja, RAM šiek tiek mažoka – 500 MB, nors tokia kainų lygyje viso gigabaito tikėtis tikriausiai neverta. O štai jei Cubot atnaujintų telefoną į Kitkat 4.4, tokiu atveju šis testas būtų puikus atsakymas į tai, ar iš biudžetinių produktų gali pasidaryti aukštesnės klasės vien tik pakeitus programinę įrangą.

DSCN6841 back

Prie pliusų platforma gali pasigirti ir GPS ir Bluetooth. Kadangi čipas priklauso naujesnės kartos procesoriams, jis taip pat gaminamas 28nm technologijos pagrindu, kas iš teorinės pusės įgalina baterija naudotis taupiai. Palaikoma rezoliucija nėra itin aukšta- 540×960, tačiau bendras PPI skaičius gaunasi visai neblogas – 240. Ne raiškūs 300+, bet vėlgi, visai neblogas rezultatas.

 Telefonas, kaip ir jo originali versija turi žvėriško dydžio 5” ekraną – angliškai tokie telefonai vadinami “phablets” (telefšetės? Tefšetės? Teleftapšis?) – pažymint, kad tai labiau planšetės ir telefono hibridas nei vienas ar kitas grynakraujis produktas.

600
Nugarėlė tvarkinga, ir viskas gražiai sudėliota moduliais. Beje, vietos SIM kortelėms dvi, nors viena iš jų micro o kita - paprasta.

 Baterija įgrūsta pakankamai galinga – 2200 Mah, bet esant tokio dydžio ekranui su didesne  rezoliucija tai, be abejo, sveikintina.

 Tai tiek teorinių žinių o dabar žiūrime kaip tai atrodo realiame gyvenime ir kasdieniniame naudojime.

 Ne paslaptis, kad biudžetiniams  įrenginiams esu gerokai nuolaidesnis nei brangiems  – iš esmės todėl, kad aš dar tikiu kad dar yra žmonių, kurie perkant tokius įrenginius žino ką jie gauna ir nesitiki iš pigaus telefono lygiai to paties, ką gali kelis kartus brangesnis jo analogas. Ir kitas dalykas, sumokėjus krūvą pinigų, norisi, kad aparatas ir dirbtų už tą sumą, o štai mokant mažiau – akivaizdu kad reikės daryti kompromisus.

frame

Pirmi įspūdžiai: telefonas sunkus. Pakankamai sunkus kad jaustum delne. Iš vienos pusės, jis nesijaučia kaip plastiko gabalas – iš kitos, apie dietą rageliui reikėtų pagalvoti, reikėtų. Pati forma – jei vertinate SIII dizainą kaip etaloną – irgi patiks. Jei ne – vėlgi, lygiai tas pats. Plastikas tvirtas, nugarėlėje nelygios tekstūros imitacija, tačiau tik imitacija.. na, ir aišku kliūna tas  žiedas  aplink telefoną, kuris kaip ir turėtų būti iš metalo, tačiau tėra plastiko pakaitalas. Bet jeigu bendrai – visgi balas už išvaizdą teigiamas. Telefonas atrodo ir delne jaučiasi ir  patogiai ir visai neblogai.

top
Taip ekranas žiūrisi geriausiai - tiesiai.
sjhot
Iš viršaus
side1
Ir iš apačios. Ekrano apžvalgos kampas nėra stebuklingas.

 Įsijungus pasimato pirmasis sutaupymo ženklas – ekranas. Šiuo metu vis mažiau gamintojų naudoja senos kartos TN matricas ir paprastai išmanieji naudoja IPS ekranus – kurie suteikia daugiau ryškumo ir gerokai didesnį apžvalgos kampą, kas telefonui yra svarbu. Aš suprantu, kad telefonui tokiame kainos lygyje IPS ekrano su aukšta rezoliucija tikėtis nelabai verta bet visgi visgi.. Ekranas – patenkinamas. Rezoliucija – patenkinama. Tokiam dideliam ekranui QHD rezoliucija truputi atrodo vaikiška, kaip ir 12 punktų šriftas knygoje. Jūsų gal nežinote tikslių išmatavimų, bet tokį dalyką pastebėtumėte. Kitas taupymo rezultatas kuris man labai nepatiko iš dizaino pusės – tai meniu mygtukai telefono apačioje. Jų apšvietimas įspūdingo prastumo – vienas šviečia ryškiai, kitas silpniau, trečias netolygiai. Šioje vietoje matosi akivaizdus pastangų trūkumas.

 Veikimas – tai ko gero yra mano pirmas 500 Mb ram įrenginys kuris dar veikia palyginus pakenčiamai. Patyręs android vartotojas pirštų galais akivaizdų skirtumą pajus, tačiau mažiau patyrusiam vartotojui tai galbūt ir nepasijaustų. Žinoma, stabdymo yra, tačiau ne tiek kad naudotis nebūtų galima. Kaip jau minėjau – jei Cubot kada nors sugalvotų atnaujinti programinę įrangą į 4.4, galbūt telefonas būtų ir visai nestringantis, tačiau manau kad vilčių nėra daug, nors tai ir gan naujas modelis, pasirodęs berods 2013 lapkritį.

 GPS šiame telefone buvo viena maloniausių staigmenų – palyginus su dabartiniais MTK čipais, skirtumas didelis – palydovai pagaunami greitai, tiksli pozicija, ryšys nepametamas ir tai – netgi be jokių privalomų žaidimų su Faster Gps, AGPS ar EPO nustatymais. Vertinimas – gerai.

glass
Apžvalgoje nepaminėjau, bet pranešimų lemputė "notification light" neegzistuoja. Originalus modelis čia ją turi, bet P9 vietoj jos įdėtas šviesos sensorius automatiniam ekrano ryškumui nustatyti

 Telefonas ir žaidimai – natūralu, kad 5 colių ekranas kaip ir būtų skirtas pažaidimui. Aišku, vėlgi žiūrint vien į specifikacijas, klausimas ką gi jis pavežtų – Antutu testas duoda 10 000 plius taškų, bet sako, kad procesorius niekam tikęs – iš dalies galima su juo sutikti – atminties ne per daugiausia, bet turėtų šį bei tą vilkti, grafinis procesorius čia stovi – vėlgi staigmena staigmena – mali 400 – populiarus, gerai žinomas bei tinkantis daugumai žaidimų, tačiau klausimas ar paveš 1.3 Ghz procesorius tokio dydžio ekrane kažką rimtesnio? Atsakymas – sunkiai. Bet vėlgi, pirkdami tokį telefoną jūs turėtumėte žinoti, kad jis nėra skirtas itin dideliems moderniems trimačiams žaidimas, kurie reikalauja daug resursų. Jei žiūrėtumėm į pakankamai paprastus žaidimus, pvz, Temple Run jo pusbroliai, pusseserės ir kiti – tiek pakaks, gal netgi ir koks kiek rimtesnis 3D žaidimas veiks.

Screenshot_2014-01-18-10-56-34
Čia - 3g greičio testas.
Screenshot_2014-01-17-13-14-46
O čia - WIFI. Upload greitis nėra ypatingas, bet štai download..

Telefono funkcijos, kaip normalaus telefono – tokius komentuoti man sunkiausia nes atrodo kad telefonas kaip ir savaime suprantama, turėtų skambinti ir leisti rašyti sms. Visa tai čia yra. Jei skaitėte straipsnį apie mano kovą su Jiayu G3s, supratote kad tai dar ne viskas. Normalus telefonas turi be problemų palaikyti 3G dažnį ir pageidautina geros kokybės mikrofonas, ausinės, na ir prie tų pačių priskirkime Wifi. Kelias dienas panaudojus P9 galiu pasakyti, kad su 3G ryšių bent jau Omnitel tinkle nėra. Žiūrint operatorių sąrašą ragelis taip pat mato ir kitų operatorių tinklus, taip kad  problemų neturėtų būti. Pašnekovas girdimas gerai, niekas nesiskundė ir mano mikrofonu. O štai wifi negaliu pavadinti kitaip nei magišku negaliu. Iš esmės todėl, kad telefonas prisijungęs prie namų rūterio viską siunčiasi 10 Mb/s greičiu. Tiekėjas tiek teoriškai palaiko, bet realybėje tokių skaičių matyti dar nei karto neteko, todėl manau kad kažkokių būdų greičio vaizdavime yra paklaida. Tam specialiai prasukau greičio testą – rezultatai geri. Ir šiaip, wifi ryšys dirba stabiliai, be pametimų, kaip retkarčiais pasitaiko kitiems modeliams.

Kamera: priekinė žemos rezoliucijos kamera, ir galinė 5 Mpx (skaitmeniu būdu užkelta į 8Mpx) kamera. Aišku, stebuklų tikėtis neverta, bet jei netoli fokusavimas patenkinamas. Fotografuojant toliau esančius daiktus, nuotraukos atrodo neblogai, bet tik peržiūrai telefone. Išdidinus pasimato kompresija ir optimizavimas – nuotraukos pasirodo panašios į paveikslus.

fotox2
Makro nuotrauka - kairėje su Cubot P9, dešinėje su Jiayu G3s. Net ir iš nedidelio atstumo matosi, kad Jiayu išlaiko geresnį ryškumą ir geriau perteikia detales.

 Tiesa, dar vienas akivaizdus taupymas šiam modeliui – tik du jautrūs taškai vienu metu, nors tai gal ir nebūtų problema, bėda yra ta, kad jei šie du taškai atsiduria horizontalioje linijoje, vienas iš jų nustoja veikęs. Tai galioja maždaug dviejų centimetrų horizontaliai juostai. Smarkus minusas užtai, nes tarkim google maps naudotis nors ir įmanoma, tačiau labai nepatogu.

 Reziume: nebrangus telefonas kuriame, kaip ir kituose kiniškuose biudžetiniuose gaminiuose reikia susitaikyti su trūkumais – ne itin raiškus ir prastu apžvalgos kampu TN ekranas, bėda su lietimo taškais, ne stebuklinga rezoliucija. Nors galbūt aprašyme labiau pažymiu minusus, tačiau yra ir pliusų , telefonas tikrai nėra prastas ir ankstesnis kinų piguolis su juo lygintis niekaip negali – pakankamai tvirtas korpusas, atrodantis sąlyginiai neblogai, pakankami stabilus sistemos darbas ir šiaip – tai yra bazinis išmanusis telefonas, kuris paprasto vartotojo poreikius patenkinti gali drąsiai. Cubot P9 rašau “pritemptą” aštuonetą su pastaba pažymių knygelėje – “gali ir geriau”.

Kaip visada – pabaigai  testų rezultatai:

Screenshot_2014-01-19-00-42-37
Lygi juosta - naktinis telefono budėjimas. Kainavo tik porą procentų.
Screenshot_2014-01-15-13-39-22
Gps, kaip minėjau veikai kol kas geriausiai iš mano testuotų kinų ragelių.
Screenshot_2014-01-15-13-35-04
Net nesu tikras koks tai žaidimas, bet jis 3d. Cubot leido jį žaisti, tačiau fps nebuvo malonus akiai.
Screenshot_2014-01-15-12-54-58 Screenshot_2014-01-15-12-54-48 Screenshot_2014-01-15-13-14-50 Screenshot_2014-01-15-12-54-35

2 komentarai straipsnyje “Androidas biudžetu sugrįžta – Cubot P9 apžvalga

 • rugpjūčio 2, 2014 at 17:26
  Permalink

  Ar Jūs tikri, kad su 3G nėra problemų ?
  Aprašyme rašo, kad yra tik 850 ir 2100MHz, ar neturėtų būti 900MHz ?

  Reply
  • Mydroid.lt
   rugpjūčio 5, 2014 at 14:45
   Permalink

   Na problemų neturėtų būti, bet jei esate tikras, kad 900MHz, tai tikriausiai esate teisus.

   Reply

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.