Žvilgsnis į šių metų kiniečių naujieną telefonams – MTK6589

mediatekKaip ir buvo galima spėti – šiais metais labai panaši situacija kaip ir praeitais. Jei praeitų metų ankstyvą pavasarį ėmė rodytis pirmos biudžetinės dual core planšetės ir telefonai, o single core aparatai pamažu grimzto į elektroninių aparatų limbą. Šiuo metu tas pats, tik šiek tiek vėliau ir lėčiau vyksta su quad core įrenginiais. Taip pat, kaip ir su ankstesne dviejų procesorių platforma čia buvo abejotinų sprendimų, kurie buvo tik tam kad būtų, be jokios realios naudos ar ryškaus pagerėjimo nuo ankstesnės versijos.

Planšetes pastumsime kol kas į šalį, kol vyksta dvikova tarp Exynos 4412 ir RK3188 ir pažiūrėkime į pigesnę, bet pakankamai brangią kinietiškų “mobilkų” rinką. Kaip ir Samsung SIV taip ir čia yra akivaizdžių išsišokėlių kainų ir galimybių lygyje – pvz Xiaomi su Mi2S (man truputi keista, kad žmonės tik dabar pradeda atrasti tokius telefonus) – kuriam kol kas neskirsiu dėmesio, bet truputį apžvelgsiu tendencijas, tiksliau populiariausią iš jų vidutiniame – brangesniame kainų segmente. Šiais metais tokia tapo (ir labai tikėtina, kad tokia iki metų galo išsilaikys) Mediatek plaforma MTK6589.

Kuo ji geresnė arba kodėl ji tapo tuo kuo dabar yra – pagrindu didžiajai daliai populiariausių gerų kinietiškų telefonų:

•  Quad core 1.2 Ghz, A7 Cortex CPU, pagamintas 28 nm technologija. Gal tai atrodo tik skaičiai, bet reali nauda yra – procesorius sunaudoja žymiai mažiau energijos, kas renkantis telefoną gali tapti vienu svarbiausiu faktorių – jo baterija laikys ilgiau.

• Full HD ekrano palaikymas – 1920×1080. Nežinau kaip jūs, bet aš pasinaudojęs telefonu su 720p raiška supratau kad nebenoriu turėti jokio kito su žemesne rezoliucija.

• 13 MP kamera. Rašau kaip išskirtinumą, bet vis dar laikausi nuomones kad fotografuoti yra skirtas foto aparatas ir paprastai testuojant didelio dėmesio į kamerą nekreipiu. Aišku, 30 fps Full HD filmavimas – tai skamba jau rimčiau.

• Dvi aktyvios SIM. Ne išskirtinis kinietiškų telefonų bruožas, bet tikrai naudingas. Pats irgi naudojau du telefonus.Kartą pusmetį teko nešiotis ir tris :) tikrai nesidžiaugiau.

• grafinis procesorius – PowerVR SGX 544 yra pakankamai rimtas reikalas.

Bendras vaizdas tikrai neblogas, orientacinė tokių telefonų kaina Kinijos e-parduotuvėse šiuo metu maždaug 250-280 USD. Tiesa, didžioji dalis modelių dar tik ruošiasi pasirodyti.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.