„Xiaomi Mi Pad“ apžvalga

Ne taip seniai šūkaliojęs apie planšečių eros pabaigą, aš suku kalbą truputį į šoną ir šiandien norėčiau pristatyti „Xiaomi Mi Pad“ planšetę, su kuria turėjau garbės susipažinti.

Galbūt esate apie ją girdėję, gal ir ne, tačiau pasirodžiusi 2014 m. pradžioje, planšetė buvo kažkas panašaus į „Apple“ gaminius ir šį kartą beveik be ironijos ir skepticizmo – ją įpirkti galėjo tik tie kurie labai jau vaikėsi naujausių trend’ų ar turėjo krūvą pinigų ne itin reikalingiems dalykams. Mat kaip 8 colių įrenginys, „Mi Pad“ kaina buvo iš tiesų bedieviška – apie 350 €! Jau tuo metu buvo galima įsigyti visiems suprantamus, žinomus ir rimtus „Samsung Note“ planšetinius 10″ kompiuterius, todėl „Mi Pad“ pirko tik keistuoliai, kurių bent Lietuvoje aš nepažįstu.

xiaomi-mi-pad-priekis

 

Tačiau ši „Xiaomi“ planšetė turėjo rimtų kozirių už savo kainą – tuo metu dar nebuvo standartu tapę naudoti 2 GB RAM, galinė 8 MPX kamera, kuri tikriausiai pirmą kartą nevertė raudonuoti iš gėdos savo gamintojų, rimta 1536 x 2048 vaizdo taškų raiška, SD kortelės lizdas ir – geriausią palikau pabaigai – „NVidia Tegra K1“ platforma, kurioje sukosi 2.2 GHz keturių branduolių procesorius, o vaizdą valdė – wait for it – „ULP GeForce Kepler“ plokštė, turinti 192 branduolius! Tai skamba taip, kad bet kuris save gerbiantis geek’as nenustygtų savo vietoje ir nusidraskytų iki kaulo rankas, nes jos per daug niežtėtų nuo nekantrumo bent pavartyti tokią planšetę, ar pamatyti „tik iš rankų“ ir kurios galimybės pirmą kartą daug maž prilygo nebe nešiojamojo kompiuterio galimybėms, o bent bazinėms stacionaraus. Ach, jūs norite smulkmenų? „Kepler“ vaizdo procesorius lenkia tiek ir „Adreno 430“, naudojamą itin prabangiose 810 „Snapdragon“ platformose („LG G4“), tiek ir „Apple“ mėgstamą „PowerVR GX6450“, ar „ARM Mali-T760“ kurį naudoja naujausias „Samsung Galaxy“ S6 modelis. „Kepler“ vaizdo plokštė duoda jiems per šona 2-3 kartus visuose testų rezultatuose – nepamiršote, kad ši planšetė dar ir su aukšta vaizdo raiška, kuri įtakoja rezultatus? –  ir iki pat šios minutės (2015 m. pabaiga), išlieka antra pagal greitį (kartu su „Google Nexus 9“ ir „Nvidia Shield“) tarp mobiliųjų įrenginių vaizdo plokščių pasaulyje, nusileisdama tik tos pačios „Nvidia“ korporacijos pagamintai eksperimentinei „Tegra X1“ vaizdo plokštei, pristatytai šiais metais, kurią kol kas naudoja vienas vienintelis įrenginys.

mi-pad-antutu

 

Na, akivaizdu, kad mums buvo suteikta didi galia mažame 8 colių ekrane už žvėrišką kainą. Kad ir kaip tai būtų smagu ir kiek tai būtų įdomu, tačiau „Xiaomi“ nesugebėjo išnaudoti „Mi Pad“ pilno potencialo. Tikriausiai įmonė nusivylė pardavimais, kuriuos tikriausiai įtakojo aukšta kaina ir dar vienas mobiliųjų įrenginių fenomenas – jei asmeninius kompiuterius ir nešiojamuosius jaunystėje keisdavome kas antrais metais, mat pasirodydavo vis naujesni žaidimai, kurių mūsų senukas tiesiog „nepaveždavo“, tai planšečių pasaulyje yra atvirkščiai – pasirodo vis naujesni modeliai, kurie viską „veža“ lygiai taip pat, o programos iki šiol neišnaudoja visų galimybių. Tiesa, yra keli žaidimai , pvz, „Trine 2“ kurie skirti TIK „Tegra“ procesoriams, bet jie rinkoje perversmo nesukėlė. Manau kad ir pati „Nvidia“ buvo nustebinta tokiais rezultatais.

xiaomi-mi-pad-back

 

Taigi, gal būt dėl mažos paklausos „Xiaomi“ šiam gaminiui didelio prioriteto nesuteikė ir programiniame palaikyme ir turime tai ką turime dabar  – ne itin naują „Android“ „MIUI“ V6 versiją (kai naujausia yra V7), ne itin daug vartotojų rom’ų o ir tie patys eksperimentiniai, mat source kodas iki šiol nepaviešintas.

Dėl tų visų priežasčių pirmą kartą įjungus „Mi pad“ manęs laukė visiškas nusivylimas. „MIUI“ versija šį kartą iki kraštų buvo prikišta kinietiškų aplikaciją, kurias norint pašalinti reikėjo root teisių, o kad tas teises gauti reikėjo dar paprakaituoti. Maža to, su kiekvienu nauju paleidimu kiniškieji brukalai norėdavo aktyvuotis ir pasileisti savo instaliacijas vis naujai. Kai mano nusivylimas pasiekė kraštutinę ribą, spjoviau į perspėjimus ir visą kitą – visgi brangus daiktas, kurį būtų gaila sugadinti – susidėjau naujesnę programinę įrangą, „CWM recovery“ sisteminį meniu, kuris netgi leidžia vadinamąjį dual boot – galimybę pasirinktinai paleisti vieną iš dviejų įdiegtų sistemų. Man labai gaila, bet „Windows 10“ susidėti galimybės čia nėra, bet už tai galima pasileisti „Cyanogenmod“ ir „Miui“ tame pačiame įrenginyje ir dabar jau lengvai gauti root teises jas įdiegiant per recovery sistemą.

Taigi, užsilopius skyles ir supakavus kinietiškas aplikacijas reikalai pagerėjo labai smarkiai. Vienintelis dalykas, kurį dar norėčiau išoperuoti ateityje – tai paskersti build.prop bylą, kad „Google Playstore“ aplikacijos mažiau spjaudytųsi dėl „Tegra K1“ procesoriaus – kelios mano naudojamos aplikacijos skundžiasi, kad su šia planšete jos nesuderinamos nors taip iš tiesų ir nėra. Nelemti programuotojų dirbtiniai apribojimai.

xiaomi-mi-pad-sonas

 

Man patiko ir planšetės garsas, kuris netikėtai nustebino. Nors garsiakalbiai ir įmontuoti apačioje, todėl planšetę turėsite arba laikyti arba padėti ant stovo jeigu norėsite klausyti muzikos, bet ji bent jau bus atkuriama kokybiškai, taip kokybiškai, kaip tikriausiai teoriškai gali tie maži garsiakalbiukai 8″ kūne.

Šiek tiek apie planšetės dizainą – nors ji iš šono atrodo pakankamai stilingai ir prabangiai, realybėje kasdien naudoti slidų plastiką – tokį, kokia yra jos nugarėlė – nėra itin patogu. Ir mygtukai, esantys kairiame viršutiniame kampe manęs per daug optimistiškai nenuteikia – jiems tikriausiais skirta atrodyti gražiai, bet liečiant jaučiamas nemalonus laisvumais ir juos paspausti pernelyg sunku. Aišku, kai pažiūrime į kitas, pigesnes 7-8 colių planšetes, tarkim kokiu nors „Chuwi“, „Mi Pad“ yra kosminio aukštumo lygio gaminys, lyginant su kita pigia kiniečių produkcija. Dėl Dievo meilės, tik nepirkite „Chuwi“, jeigu jau man išsprūdo šitas vardas, jau geriau imkite Akmę. Bet vėlgi – grįžtant prie „Mi pad’o“ – iš šono jis atrodo tikrai puikai ir netgi prabangiai. Visgi, kasdieniam naudojimui rekomenduočiau įsigyti silikoninį dėklą, dėl besibraižančios baltos nugarėlės, kuri ilgai neatrodys estetiškai, na ir be abejo plėvelę, nors čia ir naudojamas „Gorilla Glass 3“.

mi-pad-ekranas

 

Apie fotoaparatą aš jau užsiminiau anksčiau. Esu tos nuomonės, kad planšetės nėra skirtos fotografavimui, tačiau jei jau privalote tai daryti, su „Mi Pad“ galėsite padaryti nuotraukas, kurios nebadys akių savo pikseliais ir mėlynos-raudonos spalvos pertekliumi ar trūkumu. Tai yra labai toli nuo to, kaip dabar fotografuoja telefonai, bet vienas žingsnis priekyje už kitą dalį 8″ planšečių.

Planšetėje įmontuota 6700mAh baterija, kuri pratemps rimtą žaidimo sesiją ir neišsikraus 3 valandą viduryje 15 lenktynių rato. Baterijos laikui priekaištų neturiu, nors čia quick charge technologija būtų net labai pageidautina, mat jos krovimo laikas gan ilgas.

Mydroid.lt verdiktas: stiprus 8 iš 10. Minusai už tai, kad planšetę iki normaliai veikiančios būklės turėsite privesti patys ir tikėtina,  kad sprendžiant iš visos ankstesnės istorijos „Android L“ ji gal ir neišvys. Minusas yra ir kainos ir dydžio santykis, aš būčiau gerokai labiau patenkintas pilna 10″ patirtimi, ir man ne itin patikęs slidus muilinės estetikos dizainas. Nėra GPS. Pliusai kurie neša gerokai daugiau svorio  – programiškai sutvarkytos planšetės veikimui aš beveik neturiu jokių priekaištų. Šiuo metu jos kaina gerokai nukritusi, mat sklinda gandai kad „Xiaomi“ ruošia dirvą „Mi Pad 2“, todėl senesnį modelį išparduoda, kad išvengtų konkurencijos su savimi ir dabar jį galite įsigyti už maždaug 220 USD, Europoje virstančais ~240 €. Tai vis dar brangu kaip 8 colių ekranui, todėl kaip ir minėjau – su didžia galia ateina ir didi ee. . kaina.  Todėl, jei Kalėdinės paieškos jus jau varo į parduotuves planšečių medžioklei, žinokite, kad esant dviem sąlygom – tinkamas planšetės dydis ir kad mokėsite ją susitvarkyti – ją drąsiai galite įsirašyti į pirkinių sąrašą jau dabar.

3 thoughts on “„Xiaomi Mi Pad“ apžvalga

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.