Meizu MX3 apžvalga
Kinijos telefonų gamintojas „Meizu“ į tarptautinę rinką išplaukė ne taip ir seniai, bet šie telefonai jau turi savotišką kulto statusą ir savo gerbėjų būrelį, kaip ir „OnePlus“, „Xiaomi“, „ZTE“ ar, galų gale, „Apple“.
Jei diskusijoje apie telefonus vienu metu dalyvautų, tarkim, 50 žmonių, šnekų būtų visokių, bet tarp 40 proc. „samsungistų“ ir 50 proc. kitų žinomų prekės ženklų gerbėjų ypač aktyviai reikštųsi tokie tipai – prisiekęs „OnePlus One“ gerbėjas, kurio standartinis tekstas atrodo taip: „na čia juokas… palaukit tik – mano „OnePlus One“ nuneša visus samsungus ir applus, bet už pusę kainos, cha cha…“. „Apple“ fanas: „sakykite ką norite, bet „Apple“ yra „Apple“. [Įterpti pagiriamąjį sakinį]. Todėl „iPhone“ yra už jūsų visų barškučius visa galva aukščiau [niekinanti pastaba apie „Android“ operacinę sistemą]“.
Na ir trečiasis sutinkamas triukšmingas porūšis, be grynakraujus kiniškus ragelius mediatekusus vulgaris advokataujančiųjų, meizomanai – „O vat aš turiu „MEIZU“, jis geresnis už „Galaxy S5“, ką jūs išmanot“. Ir taip būtų tikriausiai kiekvienoje diskusijoje. Jų nedaug, jų vis dar niekas nenori vertinti rimtai ir į juos žiūri kreivai, bet jie yra.
Jau vien toks ištikimas prisirišimas prie neįprasto prekės ženklo skatina smalsumą ir šiandien mydroid.lt testuoja vieną žinomiausių „Meizu“ telefonų – MX3. Tai nėra naujas įrenginys, jis gaminamas dar nuo 2013 m. bet šiuo telefonu prekiaujama iki šiol ir jis vis dar populiarus nepaisant ne tokios ir mažos apie 260 eurų kainos. Dar šį tą sako ir tai, kad šiais telefonais Lietuvoje oficialiai prekiauja vienas iš mobiliojo ryšio operatorių bei kelios rimtos telefonų parduotuvės.
MX3 yra varomas Kinijos rinkoje gana retai sutinkamo „Samsung Exynos 5410“ procesoriaus, kuriuo gali pasigirti ir „Samsung Galaxy S4“ (I9500). Čia taip pat naudojama „big.LITTLE“ technologija, su aštuoniais branduoliais (2×4) – keturi 1.2 Ghz dažnio ir keturi 1,6 Ghz. Ankstesni kinų bandymai naudoti „Exynos“ platformas (pvz. liūdnai pagarsėjęs, arba linksmai nežinomas, bet gražus „Newman N2“) baigėsi visišku fiasko – kad ir kaip gražiai parametrai atrodydavo popieriuje, kinų programuotojams niekaip nepavykdavo susitvarkyti aplinkos iki galo ir vartotojui pateikti pilnavertės, be klaidų, prekės. Laikui bėgant sisteminiai atnaujinimai vis retėdavo, kol galų gale tokie telefonai būdavo pasmerkti.
Ar tokia situacija ir su „Meizu MX3“? Labiau ne, negu taip – specialiai „Meizu“ telefonams kinų sukurta sąsaja „Flyme“ šiame telefone yra labai stabili ir greita. Tačiau bandytame modelyje buvo vis dar neatnaujinta „Android 4.2“ versija – kadangi tai yra europinis MX3 variantas, kinai jo atnaujinti per daug neskuba, nors analogui, skirtam Kinijos rinkai, programinę įrangą galima atsinaujinti. Nors MX3 jokių erzinančių problemų neturėjo, tačiau naujesnis modelis MX4 buvo jau pagamintas naudojant standartu Kinijoje tapusius „Mediatek“ procesorius, o ne „Exynos“ platformą. Galbūt tai ir neįrodo „Meizu“ pasidavimo, nes naujausias kompanijos produktas „MX4 Pro“ vėl grįžo į „Samsung Exynos 5430“ glėbį.
Naudojantis telefonu, darosi vis aiškiau, kodėl yra prisiekusių jo gerbėjų. Nes tai – kitoks telefonas. Žinoma, jei pamiršime „iPhone“. Ir „iOS“. Ir „Android“. …ir dar nemažai kitų gamintojų platformų, sistemų modelių ir dizainų, iš kurių šis kinų gamintojas skolinosi idėjas. Panašu, kad „Meizu“ gerai ištyrė rinką prieš nerdami į ją ir pasiėmė tai, kas, jų manymu, buvo geriausia.
Telefono formai priekaištų neturiu – man itin patiko ekranas. Labai siauri rėmelio kraštai vizualiai smarkiai pagerina bendrą telefono dizainą. Ekranas 5,1 colio įstrižainės, IPS matricai ryškumo netrūksta, bet pati vaizdo raiška yra keistoka ir reta – 1080 x 1800 – todėl gali kilti problemų programoms kurios vaizdą atvaizduos ne visai teisingai arba su juodais rėmais kraštuose. Beje, tokia kombinacija reiškia 412 ppi (vaizdo taškai viename colyje) ir užtikriną gerą raiškumą.
Baterija – integruota 2400 mAh. Po šio telefono nutariau, kad visgi, integruotos baterijos trūkumu nebelaikysiu, vien dėl to, kad paprastai telefonas būna keičiamas, pametamas, parduodamas ar, galų gale, sudaužomas baterijai dar kuo puikiausiai dirbant. Taigi, baterija yra stipri vidutiniokė ir galios MX3 rageliui tikrai užteks įtemptai darbo dienai.
Skambučių kokybė – vėlgi, priekaištų neturiu. 3G čia veikė gerai, apie 4G dar mes buvome tik girdėję telefono pasirodymo metu, šio dažnio čia nėra.
Fotoaparatas 2013 metais būtų pakankamai įspūdingas – dabar tai tiesiog vidutiniškas 8MP įrenginys. Apačioje – niekaip neapdorota nuotrauka tiesiai iš telefono, išvadas galite daryti patys. Fokusavimas ir nuotraukos užfiksavimas itin greitas, naudojamas pakankamai kokybiškas „Sony“ vaizdo jutiklis.
Atmintis: bloga žinia, kad mano bandytame modelyje buvo 16 GB vidinės atminties ir, deja, jokios galimybės ją išplėsti SD kortele. O gera – kad darbinės atminties (RAM) čia visi 2 GB. Man dar nepatiko GPS, kuris man veikė tikrai silpnokai ir palydovus aptikdavo sunkiai. Taip būti neturėtų.
Taigi, Mydroid.lt verdiktas: 7/10.
Kol „Meizu“ gerbėjai nespėjo pagrasinti fiziniu ir internetiniu susidorojimu, skubu paaiškinti kodėl: minus vienas balas su už seną „Android 4.2“ versiją. Padėčiai pasikeitus pridėčiau jį atgal.
Antras ir trečias – sudėtinis minusas, yra iš kelių dalių – SD kortelės lizdo nebuvimas. Taip, žinoma, yra galimybė pasirinkti, atseit, jums reikalingą atminties dydį, bet tai tėra pinigų melžimas ir, mano nuomone, ne visai sąžiningu būdu. Sakote, yra MX3 versija su 128 GB? Bet arti tokiu atveju ne geriau būtų pirkti MX4 su 16 GB? O gal ir apskritai kito gamintojo telefoną su SD kortelės lizdu už žemesnę kainą, bet geresniais parametrais?
8 MP kamera taip pat nieko nebe nustebinsi. Lygiai prieš metus tokį telefoną įvertinčiau bent 8 – dabar, panašu kad jo šlovės akimirka jau praėjusi. Nepaisant to, telefonas tikrai kuo puikiausiai atliks savo paskirtį ir bus pakankamai geras pasirinkimas kasdieniniams darbams.
Turiu Meizu mx4, žmonai nupirkau One Plus One. Abu esame patenkinti. Visiskai atitinka mano poreikius. Kita telefona taip pat pirksiu kiniska nes tai kokybiska egzotika ir kaina racionali.
Na, kartais lietuviai pjaudosi vien dėl to, kad „kinas”. Arba kad prieš tai nekokybiškų kinų užragavę būną. Aš tai sakau kad su bet kuriuo kinu bus daugiau darbu nei su rageliu iš salono, bet bent jau mano manymu puse kainos už simbolinį aptarnavimą mokėti neverta.
Turiu mx3 apie metus ir esu nusivylęs Firmware nekokybišku develoopinimu.
Pastoviai išleidinėja apgailėtinus ir nestabilius firmware, visada atsiranda kažkokių bugų, neveikia tai viena tai kita. Ką tik po naujausio atnaujinimo nebeveikia JOKS žadintuvas ir atsirado dar papildomu problemų…
Jei būtų android o ne kažkoks suknistas FLYME, tada gal ir geresnė situacija būtų.
Čia gal labiau yra kiniečių ir Exynos suderinamumo problema. Jau minėjau, kad vargšams niekaip nesiseka jos iki galo perprast. O štai Mediatekus jau išnarstę skersai išilgai.