LG G Watch R apžvalga

Dėvimi „Android“ aksesuarai ir išmanieji įrenginiai – jau senokai nebe naujiena. Dar 2012 m. „Pebble“ išmanusis  laikrodis, skirtas „Apple iPhone“ ir „Android“ sistemoms, su taupiu e-ink ekranu, sukėlė tikrą komentarų ir diskusijų audrą bendruomenės rėmimo platformoje „Kickstarter“ įspūdingai susišlavęs daugiau nei 10 mln. JAV dolerių paramos iš tuo metu kaulintų 100 tūkstančių.

ismanieji-laikrodziai-kreive
Štai taip atrodo susidomėjimo kreivė išmaniaisiais laikrodžiais. Punktyrinė liniją - „Google“ prognozė ateičiai.

Nepaisant tokios sėkmės, ši rinka dar nėra tokia populiari kaip, tarkim, telefonų ir joje sunkiai kelią skiriasi pirmieji pionieriai. Akivaizdu, kad tas kelias pakankami slidus – visai neseniai stiprų smūgį dėvimų įrenginių ateičiai sudavė „Google“ kompanijos pranešimas, kad išmanieji akiniai „Google Glass“ visgi nebebus gaminami ir šis projektas stabdomas.

O šį kartą mydroid.lt bando naują LG gaminį – išmanųjį laikrodį „G Watch R“. Taip, išmanieji laikrodžiai tobulinami jau kelis metus, jie tampa vis gudresni, greitesni, kokybiškesni ir, galų gale, juk juos tuoj pradės nešioti kiekvienas… ar visgi ne? Pasidalinsiu pastebėjimais apie savaitę išmanaus gyvenimo su „G Watch R“.

watch-lg

Manau šiuo metu laikrodžius tikriausiai nešioja mažiau žmonių, nei tarkim, prieš dešimt-penkiolika metų, nes jei seniau rankinis laikrodis buvo vienintelė priemonė žinoti tikslų laiką, dabar, kai kiekvienas turime po mobiliųjų telefoną – laikrodis dažniausiai yra tik madingas priedas, toks kaip apyrankė, auskarai, ar akiniai nuo saulės. O jei nešiojame laikrodį, kodėl gi nepadarius jo išmaniu?

Kad čia sukišta „Qualcomm“ platforma  „Snapdragon 400“, dirbanti 1,2 Ghz dažniu, dabar, kai siurblius reikia per USB lizdą prijungti programinės įrangos atnaujinimui, o funkcionuojančią namų automatiką galima pasidaryti už kelis šimtus litų, jau nebeturėtų stebinti, bet vis dar stebina. Iki šiol netgi telefonai turintys tokį patį procesoriaus tipą yra vis dar perkami ir ganėtinai populiarūs – todėl laikrodyje, kur itin sudėtingi procesai nevyksta ar 3D grafika yra minimalistinė – tokių techninių galimybių – per akis. Taip pat ant rankos nešiotumėte apie 4GB sparčios eMMC atminties ir 512 MB darbinės RAM atminties – maždaug tiek, kiek turėjo biudžetinis 2013 m. telefonas.

lg-watch-ranka

Ir iš tiesų – šiuo metu išmanieji laikrodžiai yra panašūs į planšetes ar „android“ telefonus 2013 m. pradžioje.  Akivaizdu, kad tobulėti yra kur. Naudoti jau galima, nes nieko geriau dar nėra. Panašu, kad artimiausiu metu jie numes svorio bent dvigubai ir tikriausiai paspartės keturgubai, o ekranai irgi taps kelis kartus ryškesni, bet šiuo metu tai dar nėra vadinamoji cutting edge technologija, o ir stambūs viduriai grožio neprideda ir produktų dizaineriams tenka suktis kaip išmano.

lg-watch-r

Beje, „LG G Watch R” yra  labai fotogeniškas. Yra juk pasaulyje žmonių kuriems fotografuojantis stengtis gražiai atrodyti nereikia, jų net ir paso nuotrauka neprimena antkapio graviūros. Taip ir šis laikrodis – fotografuojant bet kuriuo rakursu jis blizgina ekraną, vizgina odinę apyrankę ir viliojančiai mirksi LED švieselėmis. Tiek 3D vizualizacijose LG puslapyje, tiek ir reklaminiuose plakatuose jis atrodo tikrai gerai. Deja, realybėje yra kiek kitaip – dėl to kaltas jo masyvumas, pigiai atrodantis valandų perskyrimais sužymėtas viršutinis rėmelis ir, galų gale, patys laikrodžio vaizduojami ciferblatai (čia galima keisti visą ciferblatą per kelias sekundes, jų visa krūva sudėta standartinėje versijoje, tačiau iš „Google Play“ galite atsisiųsti ir daugiau), prie kurių dar gerokai reikėtų padirbėti, palieka pigoko laikrodžio įspūdį. Vienareikšmiškai – tai išimtinai vyriškas masyvaus korpuso ir pakankamai gremėzdiškos formos laikrodis. Galite apsilaižyti žiūrėdami į 3D vizualizacijas, tačiau tikrovėje iki tokio atvaizdavimo dar manau bent metai įtempto inžinierių darbo.

lg-watch-r-ekranas

Kuo dar šis laikrodis išskirtinis? Gal ir nustebsite, bet tai yra viso labo tik antras laikrodis po konkurentų „Motorola Moto 360” kuris turi apvalų LED ekraną. Pastebėjote ar ne – iki šiol visi ekranai būdavo kvadratiniai. Tokio ekrano pliusai – stilius ir laikrodžio panašumas į įprastą laikrodį. Minusai – pati „Android “ sistema ko gero nelabai suvokia, kad ji įvilkta į apvalų rėmelį ir retkarčiais apkandžioja teksto kraštus.

Todėl lieka džiaugtis tuo, kad pats ekranas tikrai šviesus ir gerai matomas bet kokiame apšvietime, net ir lauke tiesiai prieš saulę, kas yra reta tokio tipo ekrano savybė.

Viena didžiausių bėdų naudojant išmaniuosius „android“ įrenginius pasimato ta, kad mes esame lietuviai. Ir todėl, kai „Google Now“ balsu liepi skambinti Andriui, turi tai ištarti kaip call endrijievs. Edgarui man prisiskambinti iš vis nepavyko, nes nors „Google Now“ supranta žodį „Edgar”, bet prideda savo pabaigą pvz., Edgar Art arba tai supranta kaip agrare, taip toliau ir panašiai. Norint pilnavertiškai naudotis tokiu įrenginiu, visus savo kontaktus telefone turite pavadinti angliškais, geriausiai trumpais, vardais. Nepatogu. O norint išspausti 100%  naudos, dar ir visi jūsų adresatai turi gerai suprasti angliškai, kad suprastų jūsų balsu padiktuotą žinutę.

Kitas itin ryškus minusas, kodėl tokiam laikrodžiui dar per anksti – itin silpna tokiai kombinacijai 410 mAh  baterija, arba itin rajus procesorius. Maždaug kas pusantros dienos laikrodį turėti nusiimti, padėti jį į specialų magnetinį krovikli ir palikti  krautis maždaug valandai – kitai. Vėlgi, nepatogu. Ypač kažkur keliaujant – neturėdami galimybės ramiai pasikrauti laikrodį, liekate tik su brangia apyranke ant rankos. Mano manymu tai yra problema nr. 1 kurią gamintojai turi išspręsti.

lg-watch-r-sensorius

Verta paminėti, kad laikrodis turi IP67 dulkių ir vandens atsparumo žymėjimą, (tačiau ne įprastą laikrodžiams 3ATM, 5ATM) kuris reiškia, kad teoriškai metro gylyje toks laikrodis gali išbūti pusvalandį ir drėgmė jam nepakenks. O jei kalbėtume apie realų kasdieninį naudojimą – tai iš esmės laikrodis, kuris nebijo atsitiktinės drėgmės lašų – tarkim, lietaus, su juo būtų galima maudytis duše, tačiau nepamirškite, kad čia yra lietimui jautrus ekranas, kuris reaguos į vandens lašus. Apie maudymąsi kalbos būti negali. Kitas pastebėjimas – kadangi laikrodžio įkrovimo kontaktai yra vidinėje apyrankės pusėje ir atviri, rekomenduojama laikas nuo laiko juos valyti siekiant išvengti korozijos – nuvalyti prieš dedant krautis ir pan., taip pat vengti medžiagų, kurios galėtų paskatinti koroziją.

Screenshot_2015-02-17-21-37-50 Screenshot_2015-02-17-21-37-43

Visgi pagrindinės laikrodžio funkcijos yra trys – tai šiuo metu madingos „sveikuolių“ gyvensenos palaikymas (prisiminkime naujus  „Samsung“ gaminius, prigrūstus įvairiausių fit, sport ir fitness funkcijų) – jūsų žingsnių skaičiavimas ir pulso matavimas, kuriam atlikti laikrodis turi vidinėje pusėje esantį jutiklį. Žingsnių tikslumui dar toli iki „Polar“ ar „Garmin“ gaminamų profesionalių matuoklių, bet kita vertus, jūs juk nesidedate ant kojų daviklių, kurie įvertintų jūsų žingsnius? Todėl itin didelio tikslumo reikalauti nevertėtų. Sporto funkcijas ir žingsnių statistiką seka Fit tipo programos, kurias galite sukonfigūruoti pagal savo pageidavimus.

watch-r-laikrodzio-apzvalga

Ir trečioji iš pagrindinių funkcijų, kuri, mano nuomone, yra naudingiausia – telefono pranešimų perdavimas tiesiai į „G Watch R“ ekraną. Visi pranešimai (notifications) pasieks jus ir laikrodyje! Įskaitant paštą, programų pranešimus (pvz., „Ebay“) bei SMS žinutes, kurias galite ne tik perskaityti, bet dar ir atsakyti, tekstą padiktuodami balsu, deja, kaip jau minėjau, angliškai. Jeigu jums skambina, laikrodis taip pat apie tai jums praneša, rodydamas vardą ir vibruodamas. Skambutį galite atmesti paprastai, tiesiog pirštu paslinkdami į kairę, pasirinkti vieną iš šabloninių žinučių ir priimti, jį perleisdami telefonui, o laikrodį tiesiog nuramindami. Tai – tikrai naudinga ir reikalinga funkcija, kuria mielai naudočiausi kiekvieną dieną. Beje, reikia paminėti, kad jūsų telefonas turi būti ne žemesnės nei „Android 4.3“ versijos, nes senesnėse „Android Wear“  programa paprasčiausiai neveikia.

Ar verta įsigyti tokį laikrodį? Jei esate naujausių technologijų gerbėjas ir trokštate turėti kuo daugiau elektronikos arčiau kūno ir išbandyt ateities dėvimųjų įrenginių prototipą, bei turite apie 350, su kuriais nesunkiai išsiskirsite – kodėl gi ne. Akivaizdu, kad tai dar nėra tas įrenginys kuris taps tokiu populiariu, kad net Lietuvoje žmonės turės po du ir bus sunku įsivaizduoti dieną be jo. Android laikrodžiai vis dar savo vaikystėje, nors paauglystė jau bus netrukus. Pilnai tikiu, kad technologijų progresas, konkurencija ir naujos medžiagos padarys savo ir po metų kitų mes jau galėsime rinktis labiau prieinamą tobulesnį gaminį, tačiau kol kas „LG G Watch R“ tarp savo grupės gaminių – „Samsung Gear S“, „Motorola Moto 360“ ar „Pebble“ yra tikrai ne ką blogesnis už ir savo šansą jis turi. Galutinis Mydroid.lt verdiktas – 7/10.

Screenshot_2015-02-17-21-40-43

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.