Naujos kartos Android Mini PC MBOX S82 apžvalga

Besibaigiant vasarai tikriausiai jau dauguma linksmai skuba į darbus, džiugiai kraunasi kuprines mokslams ir dar geresnė žinia yra ta, kad pagaliau sugrįžę namo vis tamsėjančiais rudens ir žiemos vakarais mes galėsime daugiau laiko skirti kompiuteriams, filmams ar žaidimams, galų gale baigėsi visos tos maudynės ežere, geras oras, šašlykai ir šiltas pajūrio smėlis, su kuo, rudeniškai nusiteikęs mydroid.lt puslapis jus sveikina ir kviečia susipažinti su naujausiais kiniškais gaminiais.

Šiandien apžvalgoje – 4k android media grotuvas (arba kitaip mini pc)  MBOX S82, kurį turėjau galimybę išbandyti, bet deja, kadangi apžvalgos laikas buvo trumpas, kol kas vienareikšmiškai įvertinti negaliu. Pats Mbox kaip gamintojas man regimas/girdimas pirmą kartą, taigi tikriausiai tai yra tiesiog „rebrandas” – perpakuotas „befirmis” produktas skirtas tam tikrai rinkai, šiuo atveju, vakarams.mbox s82 mini pc

Kuo šis grotuvas skiriasi nuo buvusių anksčiau – o gi tuo, kad “varomas” trečios kartos planšetiniu kinišku procesoriumi AMlogic S802, keturių branduolių mini-monstru, jau galinčiu pasiekti realų 2 GHz greitį (anot Antutu), po dviejų metų panašaus produkto pažadų. Kadangi iš šio procesoriaus buvo tikimasi labai daug, jį išbandyti iš tiesų labai knietėjo.

tv box android s82

Pats grotuvo korpusas – juodas apvalus diskas –  palieka neblogą įspūdį, kaip ir jo priedai – spalvingoje dėžutėje (aš tą logotipą tikrai mačiau jau kažkur anksčiau, tik raidės buvo kitos.. neprisimenu nuo ko jis pasisavintas) rangosi gyvatynas laidų ir blizga distancinis pultelis. O jei tiksliau – čia rasime: hdmi laidą skirtą grotuvą jungti prie televizoriaus, USB laidą skirtą jungtį įrenginį prie kompiuterio duomenų kėlimui, labai keistas dalykas kaip 4k grotuvui (apie tai kas yra 4k skaitykite žemiau) – A/V laidą, kurį galima jungti prie senesnių televizorių ir kurio jau nemačiau nuo Playstation 2 laikų bei maitinimo šaltinį. Tiesa, distancinis pultelis nuteikė maloniai – pagaliau tai kokybiškas ar bent kokybiškesnis priedas, kuris jau iš bėdos gali pavaduoti ir pelę, o jo veikimo atstumas didesnis nei metras ar pusantro. Taigi, pultelis bent jau bus naudingas, ar naudingesnis.

mbox 4k media grotuvasmini-pc-distancinis

Grotuvo diskas pasipuošęs 4k logotipu ir visur skelbiasi kad jau sugeba rodyti ir ateities TV turinį  – 4k video – itin aukštos rezoliucijos 4000 pikselių vaizdą- tai yra 4 kartus raiškiau už 1080p  ir kurio iš tikrųjų jūs tikriausiai dar ilgai nenaudosite, kaip dauguma iki šiol nenaudoja ir blu-ray grotuvų. Skelbiama, kad tai yra TV ateitis, o mums, kadangi gyvename praeityje ir lietuviškų HD kanalų gausa pasigirti negalime ir dar ilgai negalėsime, tikėtina, kad ta ateitis bus labai negreitai. Ir iš vis, ar žinojote, kad pirmasis nemokamas lietuviškas HD kanalas buvo Pūko TV paleistas 2013 m?

Korpuse yra visos reikalingos jungtys – patikėkite, 2x USB yra stebuklas, nes jei grotuvu naudositės kas dieną, prie jo jungsite bent jau USB pelę ir kietąjį diską, taigi, tokiam grotuvui du USB lizdai yra minimumas, trys – optimalu. Čia dar yra ir lizdas interneto laidui – nors su WIFI problemų nebuvo, tai yra pakankamai dažna kiniškų grotuvų bėda – jie ryšį moka puikiai pamesti, kartais jis veikia su pertraukomis, o kartais ir visai pavargsta ir atsisako dirbti. Ir vėlgi nešiuolaikiška, bet labai praktiška. Dar yra optinis garso išėjimas, papildomas OTG lizdas, kuriuo pagalba gauti root teises bus nesunku. Vienintelis dalykas kurio man vis gi pritrūko iki pilno komplekto – ausinių lizdas. Tačiau bendrą jungčių skaičių vertinu labai gerai. Dar galėsite įsidėti ir micro sd kortelę, jei dėl kažkokių priežasčių nenorėsite naudoti kietojo disko  ir vietos (16 Gb) jums bus akivaizdžiai per mažai.

mini pc jungtys 4k android

mbox google tv 4k televizija
Spėkite, kiek legalu yra rodyti tokį paveikslėlį šiame gaminyje jam užsikraunant :)?

Kitas dalykas, kad grotuvas, kurio pagrindinė paskirtis, yra  – sutikite – rodyti filmus ir groti, savo funkciją turi atlikti be priekaištų – kitas dalykas, jei jis galėtų fotografuoti, rengti šviesų diskotekas, atlikti garų mašinos vaidmenį – tos funkcijos galėtų būti rudimentinės, tačiau kai grotuvas idealiai nesusitvarko su savo pagrindine paskirtimi – blogai. Aukštos 1080 kokybės filmai turėjo atsitiktinį stabdymą kas 7 – 12 sekundžių. Atrodo, viskas kaip ir gerai, tačiau vaizdas sekundės daliai stabteli. Tai vos pastebima, labai trumpa ir labai erzina. Deja, negaliu pasakyti ar tai buvo dėl mano kiek painios sistemos, kuri sudaryta iš USB skirstytuvo ir kietojo disko prijungto prie grotuvo, klaida, ar tai buvo tiesiog prasto vaizdo dekodavimo problema. Galbūt tos problemos nebūtų, jei filmai būtų rodomi tiesiai iš vidinės atminties, bet kietojo disko palaikymas media grotuvui yra privalomas dalykas.

Deja, filmus, kuriuose garsas irašytas DTS formatu – o tai yra didelė dalis kokybiškų filmų – galėsite žiūrėti tik su subtitrais ir be garso, jei neturite grotuvo su optiniu garso įėjimu. T.y.  – MBOX DTS garsą leidžia tik per jį, ką sugebėdavo mano senasis pirmos kartos WD TV media grotuvas, pirktas prieš 4-5 metus. Kiek paieškojęs daugiau informacijos, radau kad MBOX pavadinimu yra išleistas dar vieną modelis, pavadintas MBOX S82B, ir B versija jau turi garso kodavimo sistemą, kuri teoriškai “turėtų” leisti garsą girdėti jau ir standartiniais būdais. Taigi, jei jau gundotės būtent šituo produktu, ieškokite bent jau B versijos.

Kita dalykas kurį pastebėjau, kad pasileidus atsitiktinį anime kuo puikiausiai girdėjosi bloga garso kokybė – t.y. garsas yra, bet jį lydi specifinis burbuliavimas, kažkas panašaus, lyg garsą klausytum po vandeniu. Nėra taip, kad garso atskirti (pvz. kalbos), būtų neįmanoma, bet sutikite, grotuvui, kuris giriasi 4k galimybėmis, nesugebėti kokybiškai paleisti 200 mb MKV failo, yra bauda.

Kaip jau minėjau, dalis išvardintų minusų galbūt yra ir mano media sistemos klaida, tačiau tikrovė yra ta, kad Minix G4, būdamas gerokai senesnis ir dvigubai pigesnis, sugeba tas pačias užduotis su šia sistema atlikti be klaidų, todėl senus android grotuvus keisti naujais – dar ne laikas.

antutu-info-media box antutu amlogic s802

Pagrindinis Mbox pliusas kurį įvardinčiau – tai stabili, beveik be priekaištų 4.4 Android sistema. Tik klausimas, ar tai yra pačių gamintojų įdirbis, ar tiesiog natūralus 4.4 android sistemos stabilumas. Nors reklamuoti 2 GB ram nėra visiškai pilni, antutu rodė kad sistema gali naudotis 1.6 Gb operatyvinės atminties – persijungimai tarp programų labai sklandūs, sistemoje nesijaučia jokio stabdymo. Deja, tikriausiai dėl procesoriaus kaltės antutu testo paleisti nepavyko, jis vis užstrigdavo dar iki grafinės dalies, pasiekęs 15 – 45%. Kas verčia susimastyti apie AMlogic S802 platformos suderinamumą su kitomis populiariomis programomis. Bet reikia pastebėti, kad grotuvui reikalingiausios aplikacijos veikė gerai, tiek XBMC tiek MX grotuvas tiek ir interneto naršyklės.

mini-pc-mbox m82

Reziume – MBOX grotuvas kaip ir dauguma kiniečių gaminių yra gera idėja, kuriai trūksta įdirbio, beta testuotojų, kokybės bet netrūksta gerų norų ir potencialo. Aš tikiu, kad galbūt po pusmečio ar metų, kai vakarų programuotojai (o iš tikrųjų eiliniai vartotojai, kuriems už darbą niekas nemoka) sukurs gerą, kokybišką programinę įrangą – tada grotuvas parodys savo tikrąją jėga. Bėda ta, kad technologijos vietoje nestovi ir po metų konkurentai jau bus gerokai rimtesni ir, tikėtina, kad netgi turėdami savo bėdų, naujas 2015 m. grotuvas jau sugebės atlikti tą patį ką galės patobulintas Mbox. Įrenginio kaina šiuo metu – ~100 USD arba ~350 Lt Lietuvoje. Pažymys šiandienai  – 7 / 10 balų.

androbench mini pc
Visus android įrenginius tikrinu su Androbench mikro testu. Kadangi grotuvas giriasi greita flash atmintimi norėjosi tuo įsitikinti. Nors stabdymo dėl android 4.4 nesijaučia, Random write 0,26 rezultatas yra ties kraštutine riba ir tikrai jokios greitos flash atminties jis neatspindi.

2 thoughts on “Naujos kartos Android Mini PC MBOX S82 apžvalga

  • 27 rugpjūčio, 2014 at 14:44
    Permalink

    Sveiki visi Android fanatai, noreciau ir as prisideti prie 4k grotuvu skilties, siuo metu turiu ir sklandziai naudojuosiu Minix Neo x8-H grotuvu. Labai patenkintas tiek sparta ,tiek jo kokybe, sklandziai eina viskas ka per ji leidziu, nestrigineja. Jei kam kils klausimu drasiai kreipkites…

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.