Meizu MX5 apžvalga

Kaip sakydavo mano viena bendradarbė maždaug penkiasdešimt devynis kartus per dieną – „aš pasakysiu tau TIESIAI ŠVIESIAI“. Taigi – tiesiai šviesiai – „Meizu MX5“ yra geriausias mano testuotas telefonas. „Meizu“ fanai, apsidžiaugėte? Tai sėskite atgal, nes yra papildomų sąlygų: MX5  – geriausias mano bandytas „Meizu“ pagamintas telefonas, o jei dar smulkiau – geriausias mano mėgintas telefonas su „FlyMe Os“ sistema.

meizu-mx5-ismanusis

 

 

Pirmas įspūdis ir dizainas – asmeniškai man „MX5“ panašiausias pasirodė į „Samsung Galaxy S6“ – forma atrodo patikima, tvirta, bet ne kartą kažkur matyta, labai įprasta ir… nuobodi, ko negalėčiau pasakyti apie, pavyzdžiui, šių metų pagrindinius „LG“ telefonus. Kita vertus, panašu, kad metaliniai telefonų korpusai visgi taps tradicija, kuri tęsis 2016 m. – „MX5“ korpusas – vientisas metalas. Ir nors atrodo, kad ragelio forma jau šimtus kartų išieškota, vis tiek toks „Meizu“ konservatyvumas lengvai dvelkia pelėsiais. Tai yra pirmas pagal brangumą „Meizu“ telefonas šiuo metu, bet bendras įspūdis jį paėmus – toks man neatrodo. Tačiau „Meizu“ šiais metais nėra vieninteliai nespėję į novatoriško, ar kiek kitokio dizaino traukinį – tokia pati situacija su jau minėtu „Samsung Galaxy S6“, super konservatyviu „HTC  One M9“, kurie šiaip jau yra šėtoniški brangūs telefonai. Aišku, sakysite, juk „Meizu“ kainuoja viso labo pusę ar netgi 1/3 kitų flagmanų kainos. Taip, bet tai juk irgi flagmanas, kurio patrankos ir burės turėtų būti pačios geriausios. Už tokią kainą aš ir nereikalauju jokių pulso, kraujospūdžio matuoklių ar panašiai. Nors IR blaster’io gal ir norėčiau. Dar reikia pažymėti, kad dingo ir „Meizu MX4“  buvęs mėlynas ratas apačioje, kurį pakeitė paspaudimo stiprumui jautrus mygtukas, naudojamas vienu metu trims funkcijoms, įskaitant pirštų atspaudų nuskaitymą.

meizu-mx5-mygtukas

 

Prieš mėnesį rašiau apie naują MTK iššūkį „Snapdragon“ šeimos procesoriams – „Helio“ x10 (MTK6795) – x20 platformas, kurios turi savo išskirtinumų. Jei norite išsamiau sužinoti apie „MX5“ naudojamą geležį – prašom čia. Savo „Helio x10“ platformos apžvalgoje minėjau, kad tai itin galingas ir nebrangus derinys, kuris nepadarys gėdos net ir aukščiausių kainų segmente. Taip ir yra, „MX5“ „Antutu“ rezultatas siekė 50000+ taškų, kuo tikrai galima džiaugtis. Labai jau cutting edge technologijų mėgėjai visgi labai patenkinti neliks, nes akivaizdu, kad integruota „PowerVR G6200“ vaizdo plokštė čia yra akivaizdus stabdis, į kurį iš tiesų reikėtų atsižvelgti, nors ir šiuo atveju naudojama ne pati aukščiausia 1080 x 1920 taškų vaizdo raiška. Ir dėl šios priežasties, jūs jau atleiskite man už išsireiškimą, šitas telefonas tikrai nėra future-proof. Pilną vaizdo raišką išnaudojanti rimta 3D programa vaizdo procesorių galėtų ne taip sunkiai ir apkrauti iki kraštutinės ribos. Bet tikriausiai nei jūs nei aš to dabar daryti nežadame, ir atsitiktinai to, ko gero, bent dar artimiausius metus nedarysime. Vėliau – kas žino.

„FlyMe Os“ – „Meizu“ naudojama kreivoka „Android“ aplinkos versija, kuri sukelia dviprasmiškus jausmus. Tikiu, kad prie jos galima priprasti, kaip ir prie visų kitų „Android“ mutacijų, tačiau visgi atrodo, kad „FlyMe Os“ yra pernelyg daug ne itin reikalingų pakeitimų ir kompromisai retkarčiais išspręsti tikrai ne vartotojo naudai. Bet visgi „Meizu“ turi viena programinį pranašumą prieš kitus gamintojus, kuris man tikrai labai patinka. Tai yra itin lengvas root teisių gavimas. Norint turėti teises pilnavertiškai naudotis telefonu tereikia prisijungti su savo „Meizu“ paskyra, ir ten nurodyti kad telefone norite įjungti root teises – taip šitaip paprasta. Tuo metu kiti gamintojai to iš viso nesiūlo ir tam retsykiais tenka gerokai panaršyti „xda-developers“ forumus.

meizu-mx5-ragelis

 

Yra ir vienas labai rimtas privalumas prieš „Snapdragon“ procesorius – naujas MTK stebuklas, net ir naudojant reikliausius testus kaito gerokai mažiau nei analogiški telefonai su Kalifornijos gaminiais. Šiuo atveju tai stiprus koziris, ypač po taip garsiai aptartų „Snapdragon 810“ perkaitimo problemų. Neneigsiu, telefonas buvo šiltesnis, tačiau ausies, kaip tai atsitiko su „LG Flex 2“, nedegino.

„Mx5“ telefonas taip pat dalyvauja telefonų fotoaparatų maksimalių vaizdo taškų lenktynėse – galinė kamera – monstriška 20 MPX. Deja, rezultatai nors pakankamai solidūs ir stabilūs technine prasme, nesukelia itin džiugių emocijų. Nuotraukų spalvų balansas neatrodo tobulas , trūksta ir ryškumo, o prie prastesnio apšvietimo rezultatai ir visai ne kokie. Taigi, tai viso labo tik daugiau skaičių popieriuje, nei geri įspūdžiai kasdieniniame naudojime. Todėl jei „MX5“ telefoną norėjote pirkti dėl išskirtinai gerų nuotraukų – panašu, kad jūsų paieškos čia nesibaigs.

Ekranas. Paskutinis mano bandytas  „Meizu M2 Note“ modelis, turėjo ryškų ekraną, kurį puikiai galima įžiūrėti lauke, miške ar pievoje. Netgi prieš saulę. O šai „MX 5“ to ryškumo kelių procentų visgi pritrūksta. Ne tiek kiek naujausiuose „Xiaomi“ telefonuose, tačiau ryškumas visgi yra „ant ribos”. Ekrano vaizdo raiška – kiek mažesnė, lyginant su konkurentais, kurie naudoja 1440 x 2560 vaizdo taškų raišką, taip vadinama quad HD.

Šiek tiek apie telefono atmintį – su 3 GB darbinės atminties jūs skųstis kaip ir neturėsite kuo, tačiau vidinės atminties čia yra trys versijos – pigiausias 16 GB, optimalus 32 GB ir 64 GB, kurių nelabai ir mačiau pardavime. 16 GB versijos visgi nerekomenduočiau rinktis, nes šiame telefone ir SD kortelės lizdo visgi pagailėta. Vietoj to, galėsite džiaugtis netgi dviem SIM (nano) kortelėmis vienu metu, kas jau yra tapę įprastu MTK platformų bruožu.

Atskiru punktų pažymėsiu bluetooth ryšį. Niekada to labai nesureikšminau, tačiau jis tobulai veikė su „Mi band“ apyranke, kurią (specialiai patikrinau) aptikdavo ir už maždaug 10 m už sienos, kai tuo metu kai kiti telefonai nebuvo tokie jautrūs.

meizu-mx5-garsiakalbis

 

Baterija – integruota 3150 mAh. Nepastebėjau, kad dėl to telefono darbo laikas būtų gerokai prailgėjęs, tačiau skųstis irgi negaliu. Skaičiuojant vidurkį, įprastą darbo dieną telefonas turėtų atlaikyti nesunkiai ir dar likti jėgų vakarui.

Speciali mažytė techninė pastraipėlė tiems, kurie mes kelią dėl takelio ir užsisakinės pigesnes, kinietiškas versijas, o ne kaip visi padorūs žmonės eis į operatorių salonus ar parduotuves, tam kad įsigytų Europietišką „MX 5“ versiją. Kaip ir dauguma kitų „Meizu“ telefonų, yra kelios skirtingos versijos – A – kiniška/tarptautinė, I – tarptautinė/Europietiška, U/C – grynai kiniškos, skirtos vidinei Kinijos rinkai. Pigiausi yra būtent šie telefonai, kurie kainuoja apie 330-350 USD, t.y. ~ 380-400 eur su PVM ir išmuitinimu. Čia aš apie 32 GB versiją. Įsigiję C ar U telefoną, turite kelis pasirinkimus – likti prie tos pačios „FlyMe Os“ C/U, pasikeisti ją į tarptautinę A, arba pasikeisti į tarptautinę I. Tiek C tiek ir A versijos turi nereikalingų programų ir, kiek teko girdėti, C/U versija neatrakina 3G/4G telefono dažnių, naudojamų Europos regione, todėl tikriausiai norėsite ją pasikeisti. Atnaujinimas į A labai paprastas – iš „Meizu“ tinklalapio parsisiunčiate jums reikalingą update.zip bylą, (aš išbandžiau naujausią „Flyme Os 5 beta“ versiją, paremtą „Android Lollipop“ – įspūdžiai tikrai geresni, nei senoje 4.5) ir labai kiniškai ir primityviai atnaujinate – tiesiog bylų naršyklėje susirandate parsisiųstą archyvą ir spaudžiate ant jo. Paprasta! Nesakau, kad tai pirmą kartą buvo taip lengva. Nereikalingas kiniškas programas pašalinsite įprastai, o kenkėjiškas naujienas nutildysite su root teisėmis, kurios, kaip jau minėjau – labai lengvai gaunamos. Beje, „Flyme 5 beta“ versija turi tik anglų arba kiniečių kalbą. Todėl jei jūs vienas tų žmonių, kurie naudojasi užduočių juosta ir paskyrų bendrinimų, gal ir vertėtų pagalvoti prieš atsinaujinant. Jei telefoną norite patobulinti į I versiją, reikalai tampa gerokai sudėtingesni, laimė visas gan ilgas procesas yra išsamiai aprašytas Meizufans forume. Pagrindinis minusas, kurį čia matau – tai ne tik ilgas, nors ir ne per daug sudėtingas procesas, bet dar ir kiekvieną kartą atsinaujindami turėsite „atsirakinti“ programinę įrangą, kas kiekvieną kartą užtruks. Tai gal ir neblogas sprendimas praėjus kokiam pusmečiui, tačiau ne dabar, kai „Flyme OS“ taip dažnai atnaujinama. Pliusas tas, kad čia jau yra „Play store“, kitos „Google“ paslaugos ir jokių kiniškų brukalų. Tiesa, C/U/A versijose „Poogle Play“ ir kompaniją galite įsidėti „Meizu market“ susiradę „Google installer“ aplikaciją. Nesudėtinga ir tikrai veikia.

Mydroid.lt vertinamas šį kartą – 8/10. „Meizu“ Mx5 yra neprastas telefonas, ypač jei žiūrime į tai, ką (ir ypač už kiek) aplink siūlo konkurentai. Jis turi minusų ne tik ant baterijos bet ir kitose srityse, tačiau su „Android 5.1“ sistema telefonas siūlo stabilų darbą ir pakankamai darnią viso įrenginio veiklą, kurią vertinant bendrai, smulkesni minusai nublanksta.

8 thoughts on “Meizu MX5 apžvalga

 • 13 spalio, 2015 at 00:08
  Permalink

  Labas,
  labai įdomi apžvalga, gaila, kad su M2 Note palyginimo neįmetėt. Išvaizda telefonų identiška, tik pas šitą nugarėlė metalinė, +1GB RAM ir geresnė kamera. Ar verta mokėti už tuos privalumus net 2× brangiau?

  • Avatar photo
   13 spalio, 2015 at 08:19
   Permalink

   Vienintelis „M2 Note“ privalumas yra jo ekranas, kuris ryškesnis nei Mx5. Visur kitur jaučiasi, kad ir yra daugiau nei dvigubai pigiau. Bet viskas priklauso nuo poreikių. Jei kažkodėl norėčiau būtent „Meizu“ telefono, imčiau Mx5.

  • Avatar photo
   13 spalio, 2015 at 14:14
   Permalink

   Procesorius prastesnis, bet priklauso nuo poreikių. Aš siūlyčiau prieš apsisprendžiant gyvai palaikyt abu rankose. Va jei MX5 kainuotų tiek kiek Lietuvoje M2, tada rinktis nebūtu sunku. Bet renkantis telefoną už 400 Eur galima rasti tikrai geresnių variantų, kad ir tarp senesnių ragelių.

   • 9 rugpjūčio, 2016 at 00:39
    Permalink

    O ka manai apie xiaomi redmi note 3 pro ir tiesiog xiaomi redmi note 3?

   • Avatar photo
    9 rugpjūčio, 2016 at 12:48
    Permalink

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.