Pirmyn į praeitį – Ainol Crystal ir Ainol Aurora II
Truputį minčių apie senesnes Ainol planšetes – savaitgali dar buvau gavęs “pataisyti” Ainol Crystal pirmąjį modelį, tiesa, naują leidimą (Batch#3) su paprastu TN ekranu (kuris yra tikrai prastas, maksimalus jo ryškumas yra panašus kaip seno modelio pusė.. ar dar mažiau..) ir buvau nustebintas kaip gerai ir tolygiai jis veikia. Po krūvos planšečių su stringančiu, tegul ir kitose vietose greitesniu RK3066, Crystal su AML procesoriumi ir Crystal Clear custom FW atrodė kaip dievų tabletas, nors ir su prastu ekranu. :)
Dar pagalvojęs aš priėjau tokios įdomios išvados, kad perkant planšetinį kompiuterį pačioms paprasčiausioms kasdieninėms pramogoms – interneto naršymas, Youtube, paprastos programos, paprasti žaidimai kurių galbūt daugumai ir užtenka – aš imčiau seną Aurora II planšetę (tas pats SOC pagrindas kaip Crystal, tik su IPS ekranu) ir štai kaip ir kodėl:
• IPS ekranas su normalia rezoliucija: šis ekrano modelis nėra tobuliausias ar geriausias rinkoje, bet pakankamai ryškus ir kokybiškas
• sudėjęs CM10 (ne CM10.1!) programinę įrangą aš labai paprastai galiu:
– prisijungti prie savo telefono Hotspot ir nenaudodamas jokių 3g modemų naršyti internete iš esmės bet kur, kur siekia telefono ryšys.
– per OTG laidą prisijungti bluetooth raktą ir naudotis jo galimybėmis, pvz GPS imtuvu, failų siuntimu ir kt.
• Android 4.1 man visai patinka, jis pakankamai stabilus ir sklandus
• Aurora II man buvo viena ergonomiškiausių planšečių iš visų kiniškų 7” modelių – ploni suapvalinti kampai = patogu
• baterija laiko patenkinamai – ne blogai, ne tobulai, bet patenkinamai – užtektinai, kad nereikėtų vaikščioti su laidu rankoje.
• Aurora turi BLOGĄ bevielio ryšio čipo/antenos derinį ir čia kaip jau pasiseks – skirtingose Aurora planšetėse atstumas iki bevielio ryšio gali būti turbūt nuo poros iki turbūt kokių 10 metrų. Jei naudojamasi telefono hotspot, tai nieko nekeičia, bet jei namuose turi pereiti į kitą kambarį prie router’io, kad galėčiau atsidaryti google – tai jau prastai. Vienintelis būdas kurį aš žinau kaip to išvengti neatidarinėjant planšetės ir netvarkant antenos – tai patikrinti ryšį vietoje. Gal yra ir kitas būdas, bet šiaip gaunasi loterija.
• Lyginant su kitom planšetėm yra brangi – apie 125 USD. Už mažesnę sumą galima gauti mažiau stabilų bet gerokai galingesnį Pipo S3.
• programinių atnaunimų jau nebebus, nors jų kaip ir nebereikia – dabar esantys nupoliruoti.
Beje, Aurora II jau skaičiuoja berods metų ar daugiau gimtadienį – per kurį Ainol spėjo išleisti bent 10 naujų modelių. Aišku dėl šios priežasties pardavime ją rasti sunkiau, bet įmanoma. Tik vėlgi – imti metų senumo planšetę, žvelgiant į ateitį – nelabai logiška.