Žvilgsnis į priekį – Ainol Firewire/Spark ir Onda V972

Panašu, kad 2013 metai žada visai neblogų naujienų planšetinių kompiuterių arsenale ir tikriausiai vienos įdomiausių būtų šios dvi planšetės  – Ainol Novo 9 Fireware/Spark (nepatvirtintas pavadinimas) ir Onda V972. Nors dažniausiai čia apžvelgiamos Ainol planšetės, šį kartą į akiratį pakliuvo ir kita kinų kompanija Onda, kuri taip pat yra pakankamai žinoma. Mat jų siūlomi modeliai beveik identiški, skiriasi tik baterijos talpa, kamerų modeliai  ir tikriausiai pats plastmasinis korpusas – Ainol žada fizinius mygtukus garsui, kurie Ondos variante būtų tik programiniai. Kada pasirodys dar neaišku, nors žadama vasario pradžia.

Kas gi suintrigavo – be abejo, išankstiniai gandai dar gali būti paneigti, tačiau bent jau dabar oficialiai paskelbtos techninės charakteristikos atrodo, švelniai tariant, įspūdingai:

  • 9.7″, 4:3 santykio,  2048×1536 rezoliucijos IPS retina ekranas
  • Cortex-A7 keturių branduolių Allwinner A31
  • 2 GB RAM
  • aštuonių branduolių GPU Power VR SGX544MP2
  • 10000mAh (Ainol)  arba 8000mAh (Onda)

Aš pats nors ir nesu 4:3 kraštinių fanas, šį kartą, panašu kad visai susigundyčiau – ekranas vis dėlto yra labai svarbi planšetės dalis, o tokia rezoliucija ir retina kokybė paprastai nesimėto. A7 quad-core greičiausiai bus vėl išsukantis apie 1.2-1.3 Ghz, bet tikriausiai to ir pakaks, 2 GB ram – tikrai neblogai, 8 branduolių GPU kuris duoda per šona Tegra 3 (pagal technines charakteristikas greitesnis x2) ir  lenkia Ipad2, turėtų sukelti seilėtekį žaidimų mėgėjui :) Taip pat, tikėtina, kad ir šiai planšetei bus sukurtas CyanogenMod variantas.

Ir neišvengiamai, man kažkodėl kyla noras lyginti šią planšetę, tarkim, su Samsung Tab 10.1 kuris šiuo metu kainuoja apie 1700-2000 litų:  ekrano  rezoliucija – 1280×800, baterija 7000 mAh. Tiesa, procesoriaus dažnis 1.4 Ghz ir kameros tikriausiai gerokai rimtesnės, o taip pat vietinė garantija ir vietinis support’as. Bet, kita vertus, šių dviejų kiniškų planšečių kaina yra žadama apie 260 USD, kas su muitais, mokesčiais ir netgi su tam tikru pelnu Lietuvoje (jei kas nors rizikuotų tuo užsiimti) galėtų realiai kainuoti apie 950-1000 Lt.  Ar verta mokėti dar 700 litų  už nedaug techniškai pranašesnį Samsungą su vietinę garantiją ir geresnes nuotraukas instagram, jau spręskite jūs :)

 

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.