Naujų metų naujienos – Ainol Hero II

novo_10_hero_ii_4Įdomu kad pačią pirmą naujų metų dieną jau yra visai intriguojančių naujienų apie Ainol planšetes – o tiksliau vieną iš jų – Hero II.

Nors apie šią planšetę jau buvo žinoma senokai, bet ji vis tiek išdygo labai netikėtai. Jau vien dėl to, kad Hero I yra visiškai naujas produktas, kuris iki šiol tebėra tvarkomas, o Lietuvoje dar ir pakankamai retas, taigi, taip išeina, kad gamintojas staiga pradeda konkuruoti su savimi, nes ir kaina jų panaši.

Yra gerų ir blogų naujienų apie naująją planšetę – pirma yra kaip ir gera – kaip kurios parduotuvės siūlo preorder (išankstinį užsakymą), tačiau kitos, ir netgi pakankamai patikimos rašo, kad planšetę jau turi ir žada išsiųsti tik užmokėjus.  Beje, jose preorder netgi ir nebuvo, nors kaip kurios iš jų tą mėgsta daryti. Tikriausiai tai buvo netikėtumas net ir pardavėjams :)

novo_10_hero_ii_12Kita naujiena irgi nebloga ir didžiąja dalimi paaiškinanti kitus dalykus – Hero II yra – tadaaaaaaaa – quad core! Ainol iš tiesų vėluoja į išvykstantį pigių planšečių traukinį – keturių branduolių procesorius Kinijos planšetėse jau senokai nebe naujiena. Tikslus procesoriaus modelis ACT ATM7029 1.5GHz, nors  1.5 ghz yra „ant popieriaus“ o realus dažnis sumažintas iki 1200 Mhz.

Bet prieiname prie blogesnių ir keistesnių naujienų. Blogesnės yra tos kad Hero II yra visiškai identiškas visomis kitomis specifikacijomis – ekranu atmintimi, vidinine atmintimi ir dar praranda integruotą Bluetooth. Ekrano rezoliucija vis dar 1280×800, kuri, jei žiūrint į Ainol Fire 7 colių ekraną atrodo puikiai, 10 colių planšetėse jau nebe atrodo taip gerai.

O dabar blogos/keistos naujienos – net ir tie pardavėjai, kurie skelbiasi, kad planšetę jau turi, nurodo skirtingus grafinio procesoriaus modelius. Kodėl tai svarbu:  ne paslaptis, kad galingi staliniai kompai, galingi laptopai su retomis išimtimis yra skirti žaidėjams. Kadangi planšetės yra dar labiau pramoginės, galingos planšetės skirtos išimtinai žaidėjams. Iš tiesų, realybėje quad core nėra toks stebuklas, kuris pasiūlys ryškų 200% našumo šuolį lyginant su dual core planšetėmis – jei programos ir moka naudotis dviem branduoliais, tai tokių, kurios naudojasi visais keturiais dar tikrai nėra daug. Taigi, grafinis procesorius tampa labai svarbus.

novo_10_hero_ii_10Šiuo metu pardavėjai skelbia dvi procesoriaus versijas – Mali400 arba vivante GC1000. Mali 400 – pakankamai dažnai naudojamas, populiarus darbinis arkliukas sutinkamas visuose naujuose Ainol kompiuteriuose. Aišku, jis nusileidžia nvidia tegra procesoriams, tačiau savo darbą atlieka visai gerai. O štai Vivante GC1000 – yra pakankamai nepopuliarus, ir nors techninėse specifikacijos kaip kuriose vietose lenkia Mali400, tačiau kitose vietose jam nusileidžia.  Tiesa, jis yra pigesnis, bet tikėtina kad gali būti problemų su žaidimų suderinamumu. Ar nebus taip, kad besivaikydami madų Ainol išleido netgi prastesnę planšetės versiją su ženklu II?

Žinoma, remiantis gandais, galima laukti ir Mali450 GPU, kuris būtų tikrai ryškus kokybinis šuolis, lyginant su dviem ankstesniais, ir tokiu atveju manau ilgai svarstyti pirkti – nepirkti nebūtų prasmės.

Kol pardavėjai ir gamintojai aiškinasi tarpusavyje, ką gi jie iš tiesų parduoda, tikriausiai mums šiuo metu reikėtų palaukti kol teisybė bus atskleista ir bus atlikti bent kažkokie testai, kurie leis pasakyti kiek blogai (o gal gerai?) yra Gc1000 procesorius. Jei ši tema jums įdomi – čia rasite išsamų straipsnį kuris lygina Mali GPU su Vivante.

Tiesa, su naujaisiais 2013 metais ;)!

novo_10_hero_ii_8

One thought on “Naujų metų naujienos – Ainol Hero II

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.