Tai kas svarbiausia – SoC

Tikriausiai jau pats laikas būtų paaiškinti kas yra SoC, kuo jis svarbus ir su kuo valgomas, nes pagalvojau, kad galbūt dažnai šiame tekstuose pasitaikantys magiški raidžių ir skaičių kombinacijų variantai, tokie kaip A31, RK3066, ATM7029 yra suprantami ne visiems. Ne, čia nereikės gilintis iki rezistorių ar varžų nagrinėjimo, bus šiek tiek paprasčiau, o tai ką sužinosite, jei dar nežinojote – bus vienos vertingiausių žinių renkantis būsimą planšetę.

Trumpai – SoC – sutrumpinimas iš System On Chip. O jei paprastai ir lietuviškai – tiesiog čipo platforma – iš esmės, visas kompiuteris sutalpintas vienoje mikroschemoje. Tai reiškia, kad šios platformos pagrindiniai komponentai yra procesorius, Flash ir RAM atmintis ir kiti elektroniniai dalykėliai, kurie jau sumontuoti ir jų nei keisti, nei pridėti, nei atimti nereikia. Ir prie kurių jau galima derinti kitus skirtingus modulius – tokius kaip ekranai, wifi modulis ir kiti.1218115_99865682

Kuo tai svarbu ir kodėl tai turėtų rūpėti mums – visos kinų planšetės yra gaminamos vieno ar kito SoC pagrindu, kas leidžia sutaupyti laiko ir kaštų, lyginant su tokiu variantu, kai kiekvienas gamintojas dėtų vis atskirą komplektaciją pagrindinės geležies. Todėl pamatę vieną ar kitą SoC pavadinimą iš karto galime pasakyti ko vertas toks kompiuteris ar telefonas ir koks pas jį stuburas ir plaučiai.

Tiesa, visiškai suvienodinti įrenginių su ta pačia platforma negalima, nes kaip jau minėjau skiriasi ekranai, bevielio ryšio čipai, papildomi priedai ir gamintojo programinė įranga.

SoC gamintojų nėra tiek jau daug – keli populiariausi jų – Samsung, Rockchip, Actions, AM Logic.

Šiek tiek apie šiuo metu pačias populiariausias platformas:

Rockchip RK3066 – šiuo metu metu  (ir jau daugiau nei metus laiko esanti  rinkoje!) populiariausia dual core platforma, dirbanti 1.6 Gzh (geriausias rezultatas kinų dviejų branduolių planšetėse) naudojama visuose kainų segmentuose – nuo super biudžetinių iki super liuksų apkrautų retina rezoliucijos ekranais. Gera tuo, kad greita, puikiai dirbanti su 3d žaidimais. Bloga tuo, kad multitaskingas (daug programų vienu metu) stabdo. Tarkim, įjungus planšetę iš naujo ji gali užstrigti tam kad: sutvarkytų widget’us, prisijungtų prie interneto, patikrintų paštą, atnaujinimus ir visus kitus reikalus vienu metu ir tas šiai platformai sukelia problemas. Tačiau naudojant rimtesniems žaidimas ar intensyvesniems darbams – rekomenduojama.

Actions ATM7029 ir ATM7025 – biudžetinė quad core 1.3 Ghz platforma kurios pagrindinis koziris – pigumas. Deja, pigumas turi ir antrą pusę, todėl čia įdėtas silpnas grafinis procesorius, neskirtas daug resursų reikalaujantiems 3d žaidimams ir seno pagrindu paimtas procesorius o ir bendras suderinamumas su google play programomis prastesnis. Vieninteliu atveju rekomenduočiau planšetę su šia platforma – kai kompiuteris bus naudojamas vien kasdieniniams darbas – youtube, interneto naršymas, galbūt vienas kitas silpnesnis žaidimas.

Rockchip RK3188 – Nauja keturių branduolių platforma, kurios galimybės kol kas iki galo nėra atskleistos. Quad core procesorius šiuo metu dirba 1.6 Ghz dažniu, tačiau turbinamas iki 1.8 Ghz ir tikimasi kad ateityje pasieks tokį greitį su gamintojo programine įranga. Platformos programiniai atnaujinimai dažni (šiuo metu yra oficialus gamintojo Android 4.2), todėl leidžia tikėtis labai neblogų rezultatų ateityje, o šiuo metu jie geri – planšetės su šia platforma dirba stabiliai ir veža galingus žaidimus. Deja, RK3188 kaip ir jo dviejų branduolių atitikmuo turi šiek tiek stabdymo atliekant daug užduočių vienu metu.

Samsung Exynos 4412 – Dirba 1.4-16 Gzh dažniu, kartu su RK3166 konkuruoja dėl geriausios 2013 quad core platformos vardo. Turi savo pliusų – naudotojai pastebi kad ji dirba tolygiau nei RK3166, o taip pat ši Samsung platforma rinkoje jau kur kas ilgesnį laiką. Tikriausiai jos galimybes geriausiai žinote, nes ši platforma yra telefone Samsung SIII. Aišku, ši platforma yra pati brangiausia.

Allwinnwer A31Quad core 1 Ghz platforma iš kurios buvo tikimasi daug, tačiau panašu kad pūstas burbulas subliuško, tačiau bent jau nesprogo. A 31 platforma naudojasi ne daug planšečių ir ji yra pernelyg jauna, kad parodytų maksimalias galimybes, tačiau panašu kad ir nespės to padaryti, nes jos konkurentai yra dar rimtesni.

AM-Logic AML8726-MX – 2012 populiariausia ir stabiliausia dual core 1.5 Ghz platforma. Ši platforma daugiausia išpopuliarėjo per Ainol planšetes – Aurora II, Elf II, Hero, Crystal, Fire ir kitos. Kadangi tai jau senokai egzistuojanti platforma ir programuotojai turėjo gerus šansus su ja padirbėti – rekomenduoju šias planšetes visiems, kurie nori stabilios programinės įrangos kurią lengva pakeisti ir kurioje didžioji dalis nesklandumų, kurie iš kyla su kinietiškomis planšetėmis ar jų programomis, sutaisyti. Nors ji silpnesnė už RK3066, tačiau neturi tokių bėdų dirbant su keliomis programomis vienu metu ir yra stabilesnė. O Vartotojų sukurta programinė įranga leis planšetes atsinaujinti iki pat neoficialios 4.2 Android versijos (CyanogenMod 10.1). Kaina taip pat labai nebloga.

Tai tiek trumpai apie pagrindinius šiuo metu populiariausius SoC. Kaip visada – jei yra klausimų ar papildymų prašom į forumą arba į komentarus :)

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.