„Infocus M808“ – karaliaus auklės bastardas

Ar esate kada nors girdėję Taivano gamintoją „Foxconn“? Pažodžiui pavadinimo vertimas iš anglų kalbos skambėtų panašiai kaip „lapė apgavikė“ ar „lapės apgavystė“, kas, galvojant apie Azijos gudruolių verslo modelį nebūtų nei neįprasta, nei keistoka. Bet  šis pavadinimas jums netikėtai gali būti ir kažkur girdėtas. Negi tikrai manėte, kad „Apple“ gamina „Iphone“? Kad „Sony“ gamina „Playstation“ 3 ar 4? Ar, pavyzdžiui, kad „Microsoft“ savo „Xbox One“ surinkinėja kažkur Amerikoje? Nemanėte, nes matėte užrašą „made in Taiwan/China“. Tai štai, būtent tai ir daroma „Foxconn“ gamyklose, kurios, žinoma, randasi Kinijos industrinėje zonoje, Shenzhen mieste.

infocus-telefonas

 

Dar šiek tiek istorijos papildomam svoriui. Prieš beveik 30 metų „Antis“ dainavo – „darbo duokite, duokite darbo – noriu panasoniko ir šarpo”. „Sharp“ – 80-90 m. buvo itin populiari japonų įmonė, kuriuos vardas automatiškai garantavo kokybę –  magnetofonai, telefonai, televizoriai, grotuvai. Dabar mainstream „Sharp“ šlovė prigesusi, tačiau tikriausiai dar asocijuotųsi su LCD ekranų matricomis, vėlgi, su teigiamom natom – „matai, mano aifouno ekranas yra šarpo, už tai taip gerai rodo“. Tai štai, pagrindinis ir stambiausias „Sharp“ akcininkas ir tuo pačiu savininkas šiuo metu yra „Foxconn“.

Tai – viena didžiausių gamintojų ne tik Kinijoje,  oficialiai tituluojama kaip pati didžiausia gamykla pasaulyje, gaminanti produktus pagal užsakymus. Manote 10 000 darbuotojų yra daug tarptautinėms įmonėms? Štai „Foxconn City“ industriniame komplekse dirba nuo 230000 iki beveik pusės milijono darbuotojų. „Foxconn“ liūdnai išgarsėjo  kai 2009 m. pasaulio spauda plačiai nušvietė jauno darbuotojo kino savižudybę po to, kai jis pametė su savimi turėtą „Iphone“ 4 prototipą, vieną iš pagamintų 16, kurį turėjo pristatyti „Apple“ vertinimui. Dar kartą kompanijos vardas nuskambėjo dar 2012 m., kai 150 darbuotojų pradėjo streiką ir paskelbė, kad tiesiog įvykdys grupinę savižudybę, jei darbo sąlygos nebus pagerintos. Tikriausiai sąlygos pagerėjo (žinoma, arba tiesiog dar labiau sužvėrėjo prižiūrėtojai, nes dalis stebėtojų pateikia gamyklą kaip prievartos darbo stovyklą, kur verčiami dirbti ir 14 metų ar jaunesni vaikai), nes nuo 2013 m. skandalų, supančių šią taivaniečių mega-bendrovę kiek sumažėjo.

Visgi tikėkimės, kad darbuotojams atėjo šviesesnės dienos, 136 dolerių per mėnesį atlyginimas buvo pakeltas, 36 valandos viršvalandžių per savaite sumažintos ir grįžkime prie temos: „Foxconn“ susivienijo su kita bendra amerikiečių-indų kilmės įmone „InFocus“, ir  kartu išleido to paties pavadinimo telefonų liniją.

infocus-1

 

M808 – biudžetinės linijos 5.2 colio modelis (telefono kaina nuo maždaug 110 iki 130 USD, Lietuvoje virstančių į ~150 Eur) kuris įdarbina aštuonių branduolių „MediaTek“ MT6753 procesorių, dirbantį 1.3 Ghz dažniu. Tai irgi biudžetinės – žemesnės klasės „Mediatek“ gaminys, kuris dirba pakankamai stabiliai, nors resursų, ypač vaizdo apdorojimui, jis neturi itin daug, kas akivaizdžiai pasirodė vaizdo bandymų programose – tai yra antrasis telefonas, kuris „GFX bench“ grafikos išbandymo tiesiog neatlaikė. Skeptiškai nusiteikęs įdomumo dėlei atsisiunčiau ir pabandžiau paleisti trimatį žaidimą „Horn“, kuris šiaip yra itin kaprizingas ir itin išrankus ir, didelei mano nuostabai, čia jis visai neblogai veikė. Tiesa, telefonas sureagavo staiga pradėdamas kaisti, tačiau ne iki kritinių ribų. Akivaizdu, kad esant didesnei apkrovai jis sukarščiuos, kas trumpina aktyvaus darbo laiką bei tikrai nėra labai komfortabilu.

chart androbench

 

Tačiau vien bandymų programos nėra realus naudojimas, jos daugiau parodo maksimalią įmanomą galią. Kaip gi telefonui sekėsi tvarkytis su kasdieninėmis užduotimis? „Android 5.1“ sistema, čia pavadinta „inLife“ yra papildomai apdorota „InFocus“, tačiau vis dar pakankamai švari, saikingai prikimšta šiukšlių,  ir ne be priekaištų – porą kartų programiniai procesai buvo sustoję ir telefonas keikėsi klaidų lentelėmis. Laimė tai nutinka nedažnai, (tikriausiai kažkuri programa nesuderinama) ir naudotis telefonu iš tikrųjų yra visai malonu. Maloniai nudžiugina ir 2 GB RAM, kurių užtenka per akis.

infocus-2 infocus-5

 

Dar apie malonumus – pašnekėkime apie telefono išvaizdą. Tai yra tikrai puikiai dizaino prasme sukurtas modelis – man patiko kameros vieta, sprendimas apjuosti nugarėlę juoda juosta, ir šiaip  – tiek formai, tiek pačiam stiliui aš priekaištų neturiu, ir tai yra vienas akiai maloniausių telefonų, kuriuos teko čiupinėti 2016 m. Pilnai metalinis vientisas korpusas – ar jūs matėte kažką kito už tokią kainą, neskaitant padėvėtų modelių ir „antrų rankų“?

Ekranas, kaip jau minėjau – 5.2 colio, 1920×1080 FHD IPS. Ryškumas puikus, nors saulėtą dieną teks paieškoti šešėlio. Lyginant su kitais modeliais spalvos natūralios, ir baltas fonas neturi gelsvo ar rausvo atspalvio, ir yra tiesiog baltas, taigi, naudotis irgi malonu.

infocus-3

 

13 MP  (f/2.0)  fotoaparatas  – vertas maždaug 6-7  balų iš 10. Fokusuoja greitai, tačiau spalvos šiek tiek „išplaukusios“, ir detalės kiek prarandamos. Ir, be jokios abejonės įprastas pigių ragelių nuotraukų minusas, kad joms reikia gero apšvietimo, kitaip atsiduriate vaizdo taškų rūke. Akumuliatorius vidutinis, nors ir 2450 mAh – telefonas taupumu nepasižymi, ir vidutinis vartotojas su juo tikriausiai ištemps dieną, o bandymai parodė tik apie 5 val. aktyvaus telefono naudojimo (50% ekrano ryškumu įjungtas filmas), o greito įkrovimo funkcijos čia nėra.

foto

 

 

Kitos smulkmenos – už tokią kainą IR ar NFC funkcionalumo tikėtis neverta, bet gal kažkam patiks, kad telefonas, kaip ir beveik visi „Mediatek“ gaminiai, turi galimybę naudotis dviem SIM kortelėmis vienu metu, ir gali priimti papildomą atminties kortelę iki 128 GB (vidinė atmintis oficialiai 16 GB, realiai apie 11 GB). Ir galų gale – nors kartą į biudžetinį modelį nepamiršta įdėti LED pranešimų lemputė.

DSCN3001

 

Mydroid.lt verdiktas – telefonas vertas 7 iš dešimties, jei mes viską vertinsime pakankamai plačiai. Telefonas pagamintas 2015 m., taigi, tai nėra pats naujausias modelis, ir konkurentų 100 USD ribose jam jau yra sočiai (kad ir naujas kinų startuolis „Vernee Thor“, apie kurį kitą kartą), tačiau už šią kainą tai tikrai neblogas pirkinys. Telefono dizainui iš esmės priekaištų neturiu, galbūt labiau būčiau patenkintas kokybiškesniais mygtukais šone. Ekranas raiškus, sistema greita, fotoaparatas silpnokas-vidutinis. Tai – pakankamai normalus rinkinys kasdieniniam vartotojui nekeliančiam išskirtinių reikalavimų, ir manau kuo puikiausiai patenkintu didžiosios dalies mobiliųjų naudotojų poreikius. Taigi, malonu, bet jau pasiekėme ir ribą, kur „android“ telefonai galimi naudoti ir už ~150 eur!

 

2 thoughts on “„Infocus M808“ – karaliaus auklės bastardas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.