Kokių pigių Android planšečių nepirkti

Kadangi šie metai žada daugybę įvairiausių komplektacijų ir variantų naujų planšečių, panašu, kad darosi lengviau nuspręsti kokių planšečių nepirkti, nei kurias pirkti. Šį straipsnį pastoviai atnaujinsiu, kad būtų galima sekti naujausią informaciją ir per daug neatsilikti nuo pažangos.
[Paskutinį kartą atnaujinta 2014 09 24, todėl dalis informacijos bus pasenusi – vis dar ruošiama nauja, 2016 m. straipsnio versija]

Ir šis straipsnis bus skirtas tiems kurie planšetėmis (beje, planšetė rašoma su š, taip, ne su č ir net be „ia”) domisi mažiau arba nesidomi visai ir tiems kurių ieško savo vaikui dovanos – ne kartą teko kalbėti su žmogumi kuris sako „ai, mano vaikas užsimanė, aš nieko nežinau, man jos visos vienodos, kurį pigų ipadą išsirinkti?”. Jei kuris iš šių teiginių tinka jums – skaitykite toliau ir gali būti, kad tai padės jums apsispręsti arba bent jau nenusipirkti visiško šlamšto. Jei apie planšetes žinote viską, vis tiek galite skaityti – galbūt turėsite pataisymų arba rekomendacijų ir nepatingėkite perskaityti iki galo.

Planšetė kaip mašina
Pagalvojau, kad toks palyginimas tikriausiai bus suprantamas daugeliui žmonių, kurie nesidomi kompiuterine technika arba domisi ja visai mažai. Kaip ir už 1500 litų jūs nenusipirksite geros mašinos, taip už 350 Lt jūs ir nenusipirksite geros planšetės Lietuvoje.  Kaip ir mašinų, taip ir planšečių modelių yra labai daug ir jie skiriasi ne vien spalva, bet ir varikliais, pavarų dėžėms, papildoma komplektacija, odiniais salonais ir kondicionieriais bei kitokiais blizgučiais, be kurių gyventi galima, tačiau patogiau kai jie yra.

Nors visumoje pigios kiniškos planšetės kartais būna ir per daug nuvertinamos, tačiau jų komponentai dažnai būna tie patys, kuriuos naudoja ir didieji gamintojai, pvz., kokybiški LG ekranai, Samsung mikroschemos, procesoriai, tačiau yra keli pagrindiniai dalykai, į kuriuos reiktų atkreipti dėmesį:

1. Ekranas –  nuo jo matricos tipo ir rezoliucijos labai priklauso vaizdo kokybė. Prieš perkant pirmas dalykas, dėl kurio reikia apsispręsti – ekrano dydis. Geriausiai nukeliaukite į parduotuvę ir skirtingus dydžius palyginkite gyvai.
2. Procesorius (CPU) ir grafinis procesorius (GPU). Jei planšetę perkate vaikui, jis, kaip ir dauguma suaugusių, norės ką nors pažaisti. Gražūs trimačiai žaidimai reikalauja gero CPU ir gero GPU.
3. Operacinė atmintis RAM. Tam, kad programos nestrigtų ir sistema veiktų stabiliai.
4. Programinė įranga. Nors 99% populiarių kiniškų kompiuterių yra su Android, jų gamintojų programinė įranga skiriasi.

stop-sign

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pigi planšetė, kurios jūs nenorite pirkti atrodo taip:

• Ekranaspaprastas TN tipo (ne IPS), rezoliucija 800×480 ar dar mažiau.
Jei dar rašo kad ekranas „resistive”, tokia planšetė nusipelno tik gėdos lentos arba laužo. Jei ją šiuo metu laikote rankose, kuo greičiau meskite šalint ir aprėkite pardavėją – tokias planšetes po 2012 m. draudžia tarptautinė Ženevos konvencija. Juokauju. Jos tiesiog yra praeities reliktas, kuris yra toks nepatogus kad jo nė nenorėtumėte gauti už dyką. Kadangi ekranas yra vienas svarbiausių komponentų – būtina, kad jis būtų kokybiškas. Gražiausiai atrodo vadinamieji aukštos rezoliucijos retina IPS ekranai (tik jų panaudojimas kol kas labai ribotas), rekomenduojami paprasti IPS,  prasčiau – MVA, bet didelė dalis pigių kiniškų planšečių naudoja paprastus TN ekranus – spalvos bus prastesnės, apžvalgos kampas mažesnis – tai reiškia, kad normalų vaizdą planšetėje matysite tik žiūrėdami tiesiai į ją, ne iš šono, viršaus ar apačios. Rezoliucija – taip pat svarbu, kuo žemesnė rezoliucija (pvz. 800×480 – NIEKADA nepirkite planšetės su tokia rezoliucija!), tuo prastesnės kokybės vaizdas ekrane. Dar kartą pastebiu kad šie skaičiukai labai svarbūs!

• Single core (vieno branduolio) procesoriai jau apdulkėjusi praeitis.
Dabar dairykitės tik dual core (dviejų branduolių), jeigu tai Intel, arba – quad core (keturių branduolių).  Ir, aišku, daugiau Mhz geriau. Pamatę užrašą, kad planšetė su kokiu nors boxchip, žegnokitės ir tris kart spjaukite per kairį petį. Ir nereikėtų visada kliautis tik pardavėjų teiginiais, mat kinai kartais nurodo maksimalų techniškai galimą procesoriaus dažnį, o ne realų. 2014 m. kainos ir našumo atžvilgiu optimaliausios planšetės yra su keturiais branduoliais, arba naujos kartos dviejų branduolių Intel planšetės.

• RAM atmintis – 512 MB.
Net nežiūrėkite į planšetes su mažiau nei 1 GB (1024 MB) atminties, nebent mėgstate pastoviai stringančias programas. Papildoma sąlyga – skaitykite žemiau apie Android 4.4.

• Android versija  2 ar 3 
Ieškokite planšetės su ne žemiau kaip 4.2 Android versija. Beje, 4.1 ir 4.2 versijos skiriasi, tas 0.1 reiškia daug – ši Android versija veikia žymiai gražiau. O šiuo metu pati naujausia – Android 4.4, su kuria įrenginiai, net ir turintys mažiau RAM veikia puikiai. Deja, labai didelis klausimas, ar pačios pigiausios planšetės tokią versiją kada nors turės..

• Jei domitės daugiau, arba norite turėti kažkokias ateities perspektyvas atnaujinti planšetę į naujesnę programinę versiją – o gamintojo puslapyje (o gal tokio puslapio iš viso nėra) nėra jokios programinės įrangos atsisiuntimui – ir nėra nei užuominos apie tai, nesitikėkite to ir vėliau. Jūsų naujoji planšetė neturės visiškai jokio programinio palaikymo ir pamirškite apie naujienas, kurios galbūt jūsų kompiuterį padarytų patogesniu/greitesniu/geresniu naudoti. O jei kas nors jai atsitiktų, jūs neturėsite jokių šansų pigiai prikelti jos iš numirusių, kaip tą padarytumėte su planšete, kuriai programinę įrangą galima rasti.

Niekada nepirkite naujausios, ką tik pasirodžiusios planšetės tiesiai iš Kinijos!
Jei įsigysite ką tik išleistą modelį, jam dažniausiai nebus jokio arba beveik jokio gamintojo (ar juo labiau vartotojų) palaikymo ir tikimybė, kad bus techninių bėdų yra didelė. Paprastai po pirmo mėnesio – kito gamintojas išleidžia programinius atnaujinimus, o kartais ir pakeičia blogus techninius komponentus, remdamasis vartotojų atsiliepimais. Jei perkate, ar užsisakote iš anksto naujausią modelį –  jūs tampate bandomuoju triušiu gamintojui.

• Nepirkite rebrand’ų.
Rebrand’as – kiniška planšetė pervadinta kitu vardu ir importuojama vienos ar kitos įmonės. Padarykite sau paslaugą ir nepirkite Acme, eStar, Lark,  ir panašių kempiniukų gaminių.

Žinoma, yra gerokai daugiau smulkmenų, bet technines detales galite rasti kituose straipsniuose.

Jei jums kyla klausimų, kaip naudotis planšetiniame kompiuteryje internetu (arba kas yra WIFI, 3G ir kiti burtažodžiai) atsakymus rasite šiame straipsnyje.

Jei norite gilintis rimčiau reiktų pradėti nuo esmės – kokiu SOC pagrindu pagaminta planšetė – daugiau informacijos rasite čia. O kol kas – jei naudositės šiomis bendromis charakteristikomis, bent jau nenusipirksite visiško šlamšto.

Kaip apžvalgos kampas įtakoja vaizdą

 

 Rekomendacijos
Aišku, tikėtina kad perkant vadinamą „noname” planšetę (iš vis be jokio prekinio ženklo, arba kokia nors Sugan Yong Som MEGA STAR TAB POWER 3000) tikimybė įsigyti prastą produktą didesnė. Ir nebe pirmą kartą pastebiu, kad žmonės puola prie pigių, bevardžių  produktų – nepamirškite, planšetė yra ne pirmo būtinumo, o prabangos prekė. Jūs taupote perkant prabangos prekę – ką tada gaunate? Pasufleruosiu – įprastais atvejais tas daiktas nuleidžiamas į tualetą, aišku visokių išimčių ir iškrypimų yra…  Bet nesukime nuo temos – egzistuoja ne viena kiniška kompanija, kuri gamina geros kokybės produktus. Galite pasidomėti Onda, Ainol, Cube, Ramos, Pipo, Fnf, Yuandao planšetėmis.  Kelios rekomendacijos iš planšečių tarpo, kurias galėjau patikrinti pats:

300 Lt  ar mažiau jei pavyktų rasti biudžetinė  7″ planšetė – Aurora II/ Fire – surinkimo kokybė ir visos kitos techninės charakteristikos buvo geros už tokią kainą. Bėda, kad šios planšetės jau turi jas pakeitusių modelių ir šiuo metu jas rasti sunkiau už prieinamą kainą. Neblogas interneto ryšys, geras suderinamumas su žaidimais, pakankamai greitos.

300-400 Lt Biudžetinė  7″ planšetė  – Yuandao N70s su RK3066 (apžvalga), kitaip žinoma kaip Vido. Nors ekranas ne IPS, bet rezoliucija pakankama 1024×600 – o dirba nepriekaištinga ir kas svarbu – baterija taip pat laiko ilgiau nei panašaus tipo planšečių. Kol kas pačiam mažiausiam biudžetui rekomenduočiau šį modelį. Ainol Aurora II/Crystal/Fire (šie modeliai yra senesni, todėl juos rasti gali būti sunkiau). Brangiausias, bet ir geriausias iš šių modelių – Fire (apžvalga), Aurora II – labai neblogas biudžetinis sprendimas, tik silpnas bevielis interneto ryšys. Crystal – pigiausias iš visų, tačiau naujoje versijoje gali būti prastesnis ekranas, todėl, iš esmės, jei negalite įsitikinti ekrano kokybe,  gali būti geriau šiek tiek pridėti ir įsigyti Aurora II. Pipo S1Pro – konkrečiai šitas modelis su visom raidelėm, nes jų yra keli – kompiuteris itin galingas, nors ir prastesniu ekranu ir nenuostabiu korpuso dizainu, tačiau kainos/galios santykis yra beveik stebuklingas. Jei daugiau – atkreipkite dėmesį į planšetes su RK3066 platforma.

Nerekomenduojamos šiame kainų lygyje visos Ainol, eStar, Prestigio planšetės. Pipo – S1 (buvo prie rekomenduojamų, tačiau ją nurungė gerokai rimtesnė Yuandao n70s).

400-600 Lt – biudžetinė – vidutinė 7″-10″ planšetė – Ieškokite planšečių su  RK3188 platforma. Visai įdomus variantas Fnf iFive X3 Mini – 8 coliai grožio. Jei pavyktų rasti kažką iš didesnių (8-10″) Pipo modelių už šią kainą – visai vykęs pirkinys.

Nerekomenduojamos – Ainol Crystal II/ Dream/ Ainol Venus (Myth), Rainbow, Discovery  – apie tai kodėl ATM7029 platforma yra nieko gero daugiau rasite čia. Ir didžiąja dalį tokio kainų lygio sutiksite didesnėse parduotuvėse –  rekomenduočiau vengti pirkti nepasidomėjus daugiau apie parametrus, nes jų kaina ir veikimas paprastai gerokai prasilenkia realybe – 70% tokių atvejų būna biudžetinė planšetė su prastais parametrais.

60o Lt ir daugiau – jau nebebiudžetinė planšetė – Ainol produkcijos nerekomenduočiau, bet siūlyčiau pasidomėti planšetėmis su Intel Z2580 platforma (Pvz., Ramos i9, i8), arba pigia, bet populiaresne, Rk3188. Tai būtų Pipo (Max) M9, Pipo M8pro ir dauguma kitų Pipo modelių.  Kokybiškas ir pakankamai greitas pasirodė ir  FNF iFive X2 9″ modelis, kuris atkeliauja su 4.4 Android sistema, aukšta rezoliucija ir visais 2 gb ram! O jei pinigų negaila, eikite tiesiai prie Asus Nexus 7/10 lentynos, arba Dell (Venue). Nerekomenduojami modeliai perkant daugiau nei už 600 Lt – visos šiame lygyje esančios Ainol planšetės, nes jų parametrai nėra to verti.  Ir vėlgi, prieš perkant parduotuvėse pasidomėkite tiksliomis specifikacijomis, kad nenusipirktumėte brangaus šlamšto, pavadinto Prestigio.

Kitų firmų populiarios planšetės Lietuvoje:  visu pirma, reikėtų išsklaidyti iliuzijas, kad stambių pardavėjų Lietuvoje parduodamos planšetės yra „ne kažkoks kiniškas produktas”. Planšečių viduriai gaminami Azijoje. Jau daug metų įmonės naudojasi galimybe sukurti savo vadinamą brand’ą pas Kinijos gamintojus imdamos jų produktą urmu ir užklijuodamos savo lipduką, ar uždėdamos logotipą. Viena sėkmingiausių tokių įmonių Lietuvoje gerai žinoma Acme, kuri turi pigias įvairiausių produktų linijas. Deja, „kažkoks kiniškas produktas” yra ir Lietuvoje gan populiarūs Lark, GoClever, kurie įvežami iš Lenkijos, kur importuojami iš Kinijos.  Kaip ir Prestigio (oficialiai kilmės šalis – Kipras, neoficialiai – ten pat, iš kur visi kiti kiniški klonai), kurie bent turi gražų pavadinimą, su aliuzijomis į prestižą ir minimalų programinės įrangos palaikymą.  Taip pat ir visi kiti daugiau mažiau žinomi – Estar („gaminami” Mikrovisatos užsakymu), Archos (berods, čia prancūzai klijuoja savo lipduką), Apollo ir daugybė kitų keistų pavadinimų.

Vienintelis pliusas – gaunate garantiją, bet ar garantija verta gerokai prastesnės planšetės taip pat spręsti jums, o taip galiu jus užtikrinti, kad tokios planšetės jūsų vaikai tikrai nenaudos žaidimams 2 metus, kažin ar ir naudos bent metus, nes planšetės šiuo metu evoliucionuoja itin greitai, nauji, gerokai geresni modeliai pasirodo maždaug kas trys mėnesiai. Greičiausiai planšetė bus parduota ar padovanota jaunesniems giminaičiams arba draugams.

Kaip ir minėjau pradžioje, galima pirkti ir pigias planšetes, tik jų panaudojimo galimybės bus gerokai mažesnis. Jei naudosite savo kompiuterį tik internetiniams puslapiams skaityti ar galbūt muzikos paklausymui, plius didelių techninių resursų nereikalaujantys žaidimai – tuomet techniniai parametrai nėra tokie svarbūs. Bet kam taupyti 50-100 Lt, jei tiek pradėjus galite įsigyti bent du kartus geresnį įrenginį?

Aptarti temą forume

393 thoughts on “Kokių pigių Android planšečių nepirkti

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.