Hyundai T7-T10 planšetiniai PC

 Hyundai-T7Daugeliui pakankamai netikėtai korėjiečių kompanija Hyundai (kuri tikriausia daugeliui geriau žinoma, kaip kiek kitokių aparatų gamintoja :)  žengė žingsnį kuris, galbūt, išstums jų vardą planšetinių kompiuterių kovose šiek tiek aukščiau – ši kompanija ir anksčiau buvo išleidusi kelis modelius, tačiau  jie per daug neblizgėjo, o ir pati Hyundai savo laiku skelbė, kad kompiuteriai yra skirti vietinei, t.y. Kinijos rinkai ir netgi blokavo prisijungimus prie savo puslapio, kur talpindavo atnaujintą programinę įrangą, IP adresams iš svetur.

 Tokie drastiški žingsniai reputacijai tikrai nepadėjo, tačiau vartotojai Hyundai planšetes atranda ir vėl iš naujo – iš esmės, todėl, kad nepaisant visų Hyundai pastangų sudirbti savo pačių įdirbį – jie pasirinko pakankamai įdomius ir našius komponentus, o tiksliau – Samsung Exynos 4122 quad core platformą, kuri šiuo metu yra viena iš galingiausių. O taip pat – gamyklinė programinė įranga jau atnaujinta iki Android 4.2.2 (tiesa, beta).hy7

 Todėl nauji modeliai T7 ir T10 (skaičiukas – ekrano dydis) tapo pakankamai populiarūs vakaruose. Deja, kol kas pavartyti savo rankose jų neteko (tuo labiau kad T10 modelis išleistas visai nesenai), todėl galiu tik apibendrintai apžvelgti vartotojų atsiliepimus ir specifikacijas:

Hyundai T7:

IPS, 1280*800 rezoliucija;
Samsung Exynos 4412, 1.4GHz, Cortex A9 quad core; GPU: Mali 400 MP4;
Bluetooth;
GPS

Akivaizdu, kad Hyundai lošia labiau premium segmente – nors man neaišku kam planšetei GPS, jei ji neturi 3g? Aplamai, laikausi tos nuomonės, kad GPS modulis nėra reikalingas , o tuo tarpu bluetooth – jau žymiai geriau. Kaina – apie 160 USD, plius minus 10 dolerių. Beje, tuo pačiu truputį  apie 3g modemus – kiek pastebėjau beveik visos kinų planšetės “atpažįsta” Huawei E1750 USB modemą. Todėl jei turite progą tokį prigriebti – greičiausiai jis tiks iš esmės visoms kinų „lentelėms“. Tokio modemo kaina – apie 35 USD, vėlgi, plius minus keli doleriai.

4-ec6afBeje, net ir dabar – pabandęs surasti oficialų Hyundai puslapį su planšečių atnaujinimais – buvau nustebintas – google neduoda jokių kitų nuorodų, išskyrus perpardavinėtojų blogus. Paprastai tai pirmas požymis kad tokių planšečių geriau vengti. Tačiau, pasiknaisiojus po slatedroid, von droid ir xda-developers šį bei tą rasti galima, ir netgi su instrukcijomis.

Hyundai T10:

3G;
Bluetooth;
GPS;
2GB RAM

O čia atrodo dar rimčiau – ir 3G ir GPS, ir 2 GB RAM. Iš kitos pusės –  baterijos talpa nėra labai didelė ~6000 Mah 10 colių planšetei ne per daugiausia, ir ekrano rezoliucija taip pat ne itin didelė. O kaina pakankamai aukšta – 300+/- koks dešimt USD.

Ką sako vartotojai – kiek teko peržiūrėti atsiliepimų, bendrai apie pačią platformą įvertinai yra labai geri. Kasdieninio vartojimo prasme, nors RK3188 ir lenkia testuose Samsung platformą – Exynos 4122 dirba geriau ,sklandžiau. Tas sklandumas tikriausiai pasijaus, ypač jei Rockchip neskubės sutvarkyti savo problemų su multitasking’u. Todėl iš “geležies” pusės yra rimtas argumentas.

 Bet Hyundai silpnoji pusė – prastas planšečių surinkimas ir kokybės kontrolė, ir jos trūkumas. Nemažai planšečių atkeliauja tiesiai iš gamyklos su problemomis – prasti korpusai, bloga surinkimo kokybė yra viena dažniausių bėdų, kuriomis skundžiasi vartotojai. Kitas dalykas – kaip ir paskutiniuose Ainol modeliuose dažnai pasitaikančios bėdos su silpna baterija arba greičiausiai srovės kontroliavimo čipu – plašetės sugeba nebesikrauti jau po antro ar kartais net ir pirmo krovimo.

Verdiktas – kaip sako vienas man o draugas – iš vienos eilutės negali spręsti apie žmogų, taip ir čia – “už” pusėje yra gera “geležis”, 3G, GPS, Bluetooth, – deja “prieš” pusėje yra palyginti nemaža kaina ir visi kiti dalykai kurie yra svarbiausi kasdieniniam naudojimui – kas ir iš pačios geriausios geležies, jei ja naudotis problematiška? Jei visgi gundotės šia planšete, siūlyčiau pasiskaityti daugiau vartotojų (būtent vartotojų, o ne vien pardavėjų) atsiliepimų ir panagrinėti panašų kainų segmentą.

3 komentarai straipsnyje “Hyundai T7-T10 planšetiniai PC

 • 27 birželio, 2013 at 23:18
  Permalink

  Turiu hyundai t7 , ir apskritai ta nuomone apie prasta surinkima ir kokybe yra kazkoks apple fanboju ismislas, kiek naudoju, niekas nekliba, viskas tvirta, buvau atidares, viskas tvarkinga kaip turi but. Vienintelis minusas – prasta baterija, kuri tirpsta kaip ledai, bet aisku baterija galima keisti (nors ji ir integruota) ka ir padariau, o gps’ui nereikia 3g, jei ponas autorius nezinojo :-)

  Reply
  • Mydroid.lt
   28 birželio, 2013 at 09:52
   Permalink

   Kaip ir minėjau, gaila, bet man pačiam laikyti rankose neteko, apžvelgiau tik atsiliepimus apibendrintai. Bet.. ar čia man vienam keistai atrodo šitas komentaro paragrafas kur ten pat rašoma apie gerą kokybę ir tuo pačiu apie tai, kad teko pasikeisti integruotą bateriją..? Čia rimtai?
   O tai.. kaip gi GPS veikia be 3G?! Juokauju, žinoma. Tik jau čia mano aišku nuomonė. Tai kam visgi planšetei reikalingas GPS, jei ji neturi 3g? Ką veiktu su žemėlapiais? Žaisti su preloadinimu į cache? 7″ tabletas kaip navigacija mašinoje? Aišku, aš nei kiek neabejoju, kad yra kas ir 10″ colių planšetes naudoja susimontavę ant priekinio stiklo. O štai su internetu visur – GPS pasidaro kaip ir pateisinama.

   Reply
   • 28 birželio, 2013 at 23:06
    Permalink

    Tik sakiau, kad pačio surinkimo kokybė gera, tvarkingai „suklijuota“ (esu mates baisesnių tragedijų). O minusų visada galima įmaišyti, žinant, kad visi kinų gamintojai kiša prasčiausias baterijas į tabletus. +nematau jokio praktiškumo naudoti gps su 3G, toli nenuvažiuosi, sąskaita baigsis :) Yra puikių programų, kurios veikia offline režimu, o ir žemėlapiai nedaug užima.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.