Naujas Google/Asus Nexus 7 – ką vysis kinai šiais metais

71mCTJlJwGL._SL1500_Nereikia slėpti, kad kinai yra talentingi padirbinėtojai ir pamėgdžiotojai. Pradžioje jie kepa kopijas kol įsidrąsina, o paskui jau imasi ir savo produktų. Na, o nuo dabar panašu, kad naujos kinų planšetės lygiuosis į ką tik pristatytą Nexus 7 standartą. Taigi, taip galime spręsti kokios mados bus šiais ir kitais metais ir tikėtis krūvos „Nexus 7 killer“ modelių. Aišku, 80% tikriausiai  bus toli iki bendro Google ir Asus produkto, 10% tikriausiai turės geresnius parametrus „ant popieriaus“, bet naudojant bus tikras vargas, na o galbūt dar 10% ar mažiau bus iš tikrųjų rimtas produktas, kuris gal ir pakeis Nexus.

Taigi, naujosios planšetės parametrai su trumpais komentarais apie klonus Kinijoje:

  • Sistema: Android™ 4.3 (Jelly Bean) > įmanoma, jau dabar gamyklinės kinų planšetės išeina su 4.2.1, neoficialus 4.2.2 taip pat yra. Kaip jau rašiau seniau, CyanogenMod komanda netrukus išleis, jei dar neišleido savo FW versiją, paremtą Android 4.3
  • Ekranas: 7.02″ 1920×1200 HD IPS (323 ppi); atsparus braižymui Corning® stiklas. > Primenu, kad kuo didesnis PPI tuo geresnis vaizdas ekrane. Jau nuo praėjusių metų pabaigos ekranų rezoliucija vis kilo aukštyn. Nesu tikras, bet man rodos kad kiniško planšetinio kompiuterio su tokiu pikselių tankumu (323 ppi) dar nėra, nors garantuoti negaliu. O su tokia rezoliucija didesnių ekranų – 9″  -jau yra. Didesnė bėda yra ta, kad kiniški procesoriai ne visada susitvarko su tokia aukšta rezoliucija. O į nesibraižančius stiklus šiaip kiniečiai dėmesio nekreipia.
  • Procesorius: Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 1.5GHz > jau dabar kinietiškas RK3188 yra keturių branduolių su 1.6 dažniu. Ar pamatysime planšetę su tokiu pačiu procesoriumi kaip ir Nexus – labai abejoju. Akivaizdu, kad dual core modeliai jau praeitis.
  • Grafinis procesorius: Adreno 320, 400MHz > lenkia PowerVr modelius esančius Ipad 2, 3 ir Tegra 3 procesorius, nekalbant apie Mali, kuriuos greičiausiai turės kiniškos planšetės.
  • Ryšiai: 802.11 a/b/g/n, Bluetooth 4.0, Dual-band Wi-Fi (2.4G/5G) > Bluetooth būna, kaip ir b/g/n standartas.
  • Atmintis: 2GB RAM > Taip, irgi populiarėja, naujausios brangesnės turi 2 GB.
  • Vieta: 16GB / 32GB > Stiprioji kiniškų planšečių pusė, mat beveik visos turi SD kortelės jungtį ir 16/8/32 GB vidinė atmintis tampa nebesvarbi.
  • Fotoaparatas: Front 1.2MP fixed focus; Rear 5MP auto focus > 5MP gali būti, bet visos kameros planšetėse kol kas  tėra rudimentinės.
  • Jutikliai: GPS, Gyroscope, Accelerometer, Compass, Ambient Light > GPS ir kompasą pamatysime retai, akselerometras/giroskopas – standartas.

71WewR1Gp7L._SL1500_ Nexus 7 kaina šiuo metu – 229 USD už bazinį 16 GB modelį, tiesa, Amerikos amazon parduotuvėje, kuri į Europą nesiunčia. Taigi, jei gautumėte tokią planšetę per giminaičius, jums tai kainuotų apie ~800 Lt. Visgi 7 colių planšetei daugoka.

Taigi, pigių planšečių pranašystės ateinantiems metams, kurios išsipildę jau dabar – keturių branduolių 1.5+ procesorius, 2 GB ram, aukšta ekrano rezoliucija 1920×1200.  Tikriausiai realu, kad tokių planšečių dar šiais metais pamatysime už mažiau nei 200 USD.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.