Nauja Android 4.3 versija

4.3Visai nesenai išėjo naujausia Google Android 4.3 Jellybean versija skirta planšetėms ir telefonams. Aišku, pirmiausia ja galės džiaugtis Nexus savininkai, o paskui ir kiti mirtingieji. Įdomu tai, kad CyanogenMod komanda jau praneša apie CM10.2 kompiliavimą, kuris bus paremtas būtent Android 4.3.

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad tas 0.1 punkto neturėtų žadėti didelių pasikeitimų, bet prisiminus bendrą Android sistemos veikimo pagerėjimą iš 4.0 į 4.1 versiją, buvo galima tikėtis didesnių permainų ir čia. Taigi, atnaujinimų ir naujų galimybių sąrašas:

• Toliau plėtojami profiliai skirtingiems vartotojams. Kaip ir paprastame Windows kompiuteryje, Android sistemoje gali būti skirtingi vartotojai ir dabar profiliai galės būti dar labiau kontroliuojami. Pvz., tėvai galės vaikų profiliams uždrausti naudoti priėjimą prie tam tikrų aplikacijų, tarkim, WifiKill :) Tiesa, kol kas tai bus tik planšetėse, o ar profiliai aplamai yra reikalingas ir naudingas dalykas – priklausys nuo vartotojo.

• Bluetooth Smart ir AVRCP 1.3 palaikymas – daugiau palaikomų įrenginių su bluetooth smart funkcija, tokie kaip termometrai, pedometrai ir kt. Manoma, kad bus skatinama Android skirtų nešiojamų aksesuarų gamyba. AVRCP 1.3 standartas leis perduoti metadata (informaciją apie dainą – pavadinimas, stilius ir kt.).

• Automatinis vardų užbaigimas renkant juos renkant. (Dial-pad autocomplete) O nebuvo to anksčiau? HCT ir Samsung savo telefonuose su Android šią galimybę susiprogramavo jau senokai.

• Lankstesnis ir platesnis įspėjimų (notifications) valdymas.

• OpenGL ES 3.0 – tikriausiai rimčiausias atnaujinimas – pagaliau Google atnaujino vaizdo tvarkykles ir dabar žaidimai turėtų veikti dar greičiau ir atrodyti darr gražiau.

• Tikslesnis vietos nustatymas naudojantis Wifi.

• Atnaujinti klaviatūros algoritmai. 4.3 versija leis naudotis ir “swipe” tipo klaviatūra, kur galima rašyti tiesiog braukiant pirštu per ekraną, o pakėlus pirštą, tarpas uždedamas automatiškai.

• Naujas kameros interfeisas.

Naujienų ne per daugiausia – iš kurių tikriausiai realios naudos didžiajai daliai vartotojų atneš tik pora – OpenGL atnaujinimas ir pagerintas įspėjimų valdymas. Galbūt kažkam bus patogesnė ir atnaujinta klaviatūra. Na, o kiti tikriausiai toliau lauks naujos Android 5 versijos :)

4 thoughts on “Nauja Android 4.3 versija

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.