Jiayu G3s su saldžiarūgščiu padažu

Šiemet porą kartų rašiau apie kiniškų telefonų testavimą – piguolį kinietį Jiayu G1, nepiguolį ir kokybišką Jiayu G3, tai ir toliau tęsiu tradiciją rašyti apie Jiayu telefonus. Kinijoje ši įmonė taip pat nėra viena žinomiausių, tačiau, kaip nekeista ji prasimušė į tarptautines rinkas – tai populiarūs telefonai (aišku, iš kiniškų androidų) Rusijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje – kur Jiayu kažkas užsiima gerokai rimčiau ir turi visą atstovybę. Taigi pristatau pakankamai naują (nors ir ne naujausią) Jiayu modelį G3S, kurį jau testuoju gerą mėnesį, taigi, įžvalgų netrūks.

DSCN6314

Pirmiausia, aišku kliūna į akis kodėl toks menkas pavadinimų skirtumas kaip G3 ir G3s – o gi viena raidė keičia visai nemažai. G3s yra G3 pagrindu (tas pats korpusas ir ekranas) pagamintas keturių branduolių telefonas. Čia sukasi jau nebe senasis MTK6575, O šių metų pažiba MTK6589 procesorius, dirbantis 1.2 Ghz dažniu. Beje, jei pirksite G3s telefoną dabar, tikriausiai jau gausite ir patobulintą “užturbintą” MTK6589T versiją, kuri dirba dar didesniu 1.5 Ghz dažniu. Taip kad esminis skirtumas tarp senos dviejų branduolių 1 Ghz versijos ir naujausios manau akivaizdus.

Apie viską po truputį – korpusas, svoris, surinkimas – viską šis telefonas paveldėjo iš prieš tai buvusio modelio, todėl iš naujo apie tai rašyti kaip ir nėra prasmės – nebent tai, kad prie dydžio reikia priprasti. Nes 4.5” ekrano dydis ir plytos forma itin didelio grakštumo nesuteikia, nors rankoje jis guli visai maloniai ir medžiagos atrodo kokybiškos.

DSCN6317
Metalinės poliruotos plokštės telefono viršuje ir apačioje atrodo neblogai.

Pirmas ir pagrindinis dalykas kurį man rūpėjo patikrinti – GPS. Senasis modelis kentėjo nuo itin prasto GPS ryšio, ir palydovų paieška net su AGPS ir EPO palydovų numatymu trukdavo per ilgai.  G3s modelis pagaliau sutvarkytas ir problemų su vietos nustatymu nebėra! Aišku, reikia šiek tiek pasiknisti prie nustatymu, (tikriausiai parašysiu minimalų tips’n’trick tiems laimingiesiems 5 G3s savininkų Lietuvoje :)) tam kad GPS modulis veiktu optimaliai – tačiau GPS test aplikacijos deklaruojama vietos nustatymo 3 metrų paklaida mane tenkina ir navigacija galima naudotis be jokių problemų. Valio!

Ekranas – rusai sako kad ekranai yra dviejų rūšių  – iš esmės jų ryškumas panašus, bet  kartu sudėjus akivaizdu, kad vienas iš jų turi mažiau baltos spalvos. Deja, neturiu su kuo palyginti, bet atrodo, man papuolė “baltojo ekrano” variantas. Ekrano ryškumas, taip pat kaip ankstesniame modelyje – puikus, rezoliucija, pikselių tankumas bent jau man optimalus ir pačiam ekranui jokių priekaištų kaip ir neturi.

Išorinis garsiakalbis – telefonas groja visai gražiai. Nesu iš jaunuolių, kurie vaikšto visu garsu mojuodami telefonu, iš kurių gergždžia bumčikas, bet manau jiems patiktų. Aišku, maksimaliai nustačius bumčikas irgi gergžtų, bet troleibuse paleidus paklausyti savo išlavintą skonį, manau didelių priekaištų dėl garso kokybės nebūtų.

DSCN6320
Galinis garsiakalbis apsimeta kad jis yra dviejų atskirų garsiakalbių stereo sistema, tačiau perskyrimas – tik kosmetinis.

Toliau – skambinimas ir žinutės – telefono garsiakalbiui priekaištų neturiu, garsas geras, pašnekovai mikrofonu irgi nesiskundė. Taigi, telefonas savo pagrindinę funkciją, t.y. bendravimo balsu – atlieka puikiai.

Fotoaparatas – nesu šios srities ekspertas, tai gal tiesiog įdėsiu kelias nuotraukas ir nuorodoje prikabinu originalus, kur galite studijuoti pikselių tankumą, kontrastą ir visa kita. Mano kaip paprasto vartotojo nuomone – point’n’shoot funkcija gera, kasdieniniam naudojimui pakanka. O šiaip – fokusavimas nėra tobulas, išdidinus aišku matosi grūdėtumas, bet telefone peržiūrint atrodo gerai.

Baterija – priklausomai nuo naudojimo intensyvumo išsikraus per dieną arba per pusantros. Intensyviu naudojimu vadinu – kelis žaidimo valandas, keliolika youtube klipų ar filmas, grotuvas per išorinį garsiakalbį, naršymas internete ir navigacija. Naudojant su pakrovėju rankoje vaikščioti nereikės. Reikia pasakyti, kad yra problemų su kalibravimu – kartais panašu, kad baterija išsikrauna greičiau, kartais lėčiau, nors atliekamos tos pačios užduotys, todėl dabar kraudamas naudoju „dvigubo krovimo” taktiką – telefonas pakraunamas iki 100%, vėliau nukritus iki 90% dar kartą pakraunamas iki 100%, tada baterija laiko stabiliai.

DSCN6324
Telefono ‘kiemo’ pusė. Matosi giga-baterija, dvi sim kortos, sd kortelės lizdas.

 

Telefono darbas – labai stabilus. “unfortunately this process…” androido lentelę pamatysite nebent ekrano nuotraukoje nei pačiame ekrane – t.y. – suderinamumas su programomis puikus, viskas vartosi tikrai labai gražiai net ir su standartiniu launcher’iu, o galios pakanka. Jei senasis G3 modelis kartais pailsdavo esant per dideliam apkrovimui žaidimuose, tai g3s veikia žymiai rimčiau. Vienas mano priekaištas – RAM atminties rezervo palikta ne itin daug ir norėtųsi jos dar. Bet jos visada norisi daugiau!

O štai ir pasiekėm, taip sakant, “punch line”, arba mano vadinamą „kinietiškąjį efektą”. Nesu tikras ką gamintojas pridirbo su 3g ryšiu – bet su juo tikrai yra problemų. Tik įdėjus omnitel kortelę, atrodo viskas veikė tvarkoje, bet pasirodo, “trial” režimu. Maždaug po 20 val. 3g ryšys dingo. Ir tada mobilus ryšys dingo iš viso. Nesigilinsiu į visa kitą ir kiek tai truko, bet rom perrašymas į naujesnį padėjo… sekančioms 15 val. Kitą kartą į kitą rom’ą rašymas padėjo dar 20 val. Tada atradau du dalykus – kartais išėmus bateriją 3g ryšis sugrįžta trial režimu, o kitas dalykas, perjungus telefoną į Edge 2g režimą, jis juo dirba be jokių pametimų. Bet vos tik pakuriamas 3g – ryšys dingsta. Modemo tvarkyklių keitimas dešimt kartų nepadėjo, kol galų gale sumąsčiau apkeisti sim kortelės vietą, nepaisant to, kad pagal techninę informaciją, kurią rodo MTK tools, antroji sim yra skirta tik kalbėjimui, ir 3g neturėtų palaikyti aplamai. Ir ką gi – veikia – netgi  daugiau nei 28 val. .. trial režimu. Ne kažin kiek vilties.. nebent gamintojas gerokai padirbės prie modemo.. Šiuo metu realiausias sprendimas  – norint kad telefonas veiktų kaip telefonas rankiniu būdu nustatyti 2G ryšį, kuris veikia be problemų, o esant reikalui persijungti į 3G ir tikėtis kad trial’as nebus pasibaigęs. Panašu, kad telefonas keliaus atgal į savo tėvynę garantiniam remontui, nors šitam visam reikalui mano prognozės tokios – 80% – grįš atgal su tekstu „sorry friend, no problem here, your phone is fine”, 10% – ateis kitas telefonas, veikiantis gerai, 5% – telefonas sugrįš sutaisytas, ir dar 5% kad jis taip ir pradings :) Na, bent jau tai bus visa tema kitam straipsniui, kas manau sudomintų daugelį, – kaip gi iš tiesų veikia vadinamoji „gamintojo garantija” ir kaip sektųsi bendrauti su kinais toliau.

Atnaujinta: kaip man sekėsi su kinų garantija straipsnį rasite čia, o kaip visgi pataisyti 3G – skaitykite čia.

Reziume sakyčiau taip – jei jums reikalingas toks telefonas be 3g, arba pastoviai tupite prie wifi access pont’o – tada pasirinkimas puikus. Jei 3g jums, kaip ir kiekvienam normaliam žmogui turinčiam smart phone kategorijos telefoną ir naudojančiam ne 250 Kb per dieną, yra reikalingas – pasirinkimas prastas. O šiaip, jei visgi šį telefoną jau turite/ gavote dovanų/ nusipirkote jį neaišku kodėl ir turite bėdų su GPS ar programine įranga, mydroid.lt netrukus jums ateis į pagalbą su G3s Tips’nTricks :)

Telefonas šiuo metu kainuoja apie 200 USD, kaip visada, plius minus dešimtis kita, o Lietuvoje ši kaina tampa apie 670 Lt.

Jei 3G problema vienaip ar kitaip nebus išspręsta – galutinį balą rašau 5/10. Jei jei bus – telefonas yra vertas 9/10 balų. Jei už šią kainą dar būtų 2 GB ram, tada rašyčiau ir visus 11, o minusuoju balą tik dėl to, kad nemažai atminties rezervuota sistemai.

Kaip visada – testų rezultatai ir techninė informacija:

2013_09_21_09.06.22

  2013_09_21_08.55.43 2013_09_21_08.52.20  2013_09_21_08.36.59  2013_09_21_08.41.46 2013_09_21_08.41.32

2013_09_21_08.41.55-s

11 thoughts on “Jiayu G3s su saldžiarūgščiu padažu

  • 6 lapkričio, 2013 at 14:38
    Permalink

    Sveiki. Isigijau ir as si telefona,tik su turbo procesoriumi. Telefonu esu labai patenkintas,dirba be priekaistu,GPS pagauna greitai polidovus, I go primo navigacija dir a be priekaistu. Norejau paklausti,ar butu kaip nors imanoma pasidari Lietuviu kalba siam telefonui?

      • 23 balandžio, 2014 at 15:27
        Permalink

        Na kiek teko dometis, kamera nekokia, bet tiems kam reikia lieciamo telefono puikiai tiks, akumas galingas…

  • 24 birželio, 2014 at 21:32
    Permalink

    Sveiki,
    gal galite paminėti per kokią svetainę užsisakyti Jiayu telefoną? Nenori apsigauti, ar iš vis negauti prekės. Beje planuoju įsigyti G5. Gal turite kokių komentarų dėl šio modelio? ačiū už atsakymą.

      • 5 liepos, 2014 at 16:24
        Permalink

        kodel jo nepirkti , kuom jis blogas Jiayu G5 ?

      • Avatar photo
        7 liepos, 2014 at 09:25
        Permalink

        Nes jo platforma (MTK6589/T) nepasikeitė nuo G3s laikų, kur ji buvo tikrai prasta ir telefonas nekokybiškas? Manio asmenine nuomone Jiayu moka gaminti pigius telefonus. Tai F1 ir pan. Premium segmente nei jie turi patirties, nei jie turi galimybių gaminti kokybiškus ragelius. Ateityje – kas žino.

    • 6 rugsėjo, 2014 at 19:59
      Permalink

      Agnei, patarciau pirkti aliexpress, ten pirkau keliata ir neapgavo, tik reikia gerai pasirinkti patikima su daugeliu geru turinciu atsiliepimu- pardaveja. o jau koki modeli rinktis tai jau tau paciau geriau zinoti….

      • 21 balandžio, 2015 at 07:33
        Permalink

        zinoma is kinijops siustis gerokai pigiau. ir pats siunciausi. tik va uzsokau ant PVM tai telefonas gavosi brangesnis negu nusipirkti cia lietuvoje. Ir su garantijom komplikuotai. jei suges vel siuntimo islaidos… zodziu nepatarciau pirkti is kinijos. geriau jau cia susirasti patikima pardaveja.

      • 28 balandžio, 2015 at 13:33
        Permalink

        Žinoma geriau pirkti čia iš parduotuvės tik jeigu rasi, ir dar garantija būtų. Bet kaip dažniausiai nutinka tai LT nėra to ko norėtūsi ir tuomet tenka užsisakinėti, jei siuntinys didokas ir sunkokas tai jį greičiausiai sulaikys muitinė ir teks įrodinėti tikrają pirkinio kainą… Idealiausias variantas yra rasti kažką analogiško iš Lt parduotuvės su garantija ir be galvos skausmo. Tik užkietėję entuziastai neatsisako rizikuoti ir ekperementuoti su savo pinigine ir gautu nauju androidiniu žaisliuku :) Sekmės visiems

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.