Kokį, kam ir kodėl kinišką telefoną verta pirkti?

Kodėl mes mėgstame kiniškus telefonus? Kam juos iš viso pirkti? Priežastis paprasta – todėl kad jie pigūs. Galite sakyti kad jums patinka „FlyMe“, „Miui“ ar „Lewa“ vartotojo sąsaja, bet teisybė bus iš esmės ta pati. Perkate tokį ragelį iš esmės todėl, kad žinomi jų konkurentai panašius telefonus siūlo dvigubai brangiau.

Su kolega iš kito tinklaraščio (skirtas gerokai platesnei auditorijai t.y. tai, kuri perka iš salonų vadinamuosius „sutartinius“ telefonus) diskutavome apie išmaniuosius gaminius ir kalba pakrypo apie kiniškus šedevrus. Anot jo, didžiausią žalą daro būtent super-nišiniai straipsniai apie vieną ar kitą kiniečių ekskliuzyvą, blogiausias atvejis, kai tie straipsniai dar ir apmokami gamintojo, pateikusio telefoną apžvalgai. Na dėl šito, bent jau pas mane svečiuose užsukę, galite būti ramūs – nepriklausomai nuo telefono kainos, rūšies ar apžvalgos balo, mano atlyginimas už apžvalgas išlieka visiškai tas pats, t.y. joks.

Tačiau kita pastaba, apie tai, kad retųjų telefonų apžvalgų straipsnių autoriai gali tuo pačiu telefonu naudotis visiškai kitaip, nei tą apžvalgą perskaitę ir tuo pačiu telefonu susigundę skaitytojai, yra absoliučiai teisinga.

Būtent todėl į kiekvieną tokią apžvalgą aš ir dedu telefono prijaukinimo gidą. Nes tai labai suprantama – aš žinau ko ieškoti, ką ir kur keisti, o atsitiktinis pirkėjas, galbūt ir neskaitęs iki galo iš karto, permeta akimis ilgus išvedžiojimus apie galimybes, privalumus ir niuansus, šoka į pačią straipsnio pabaigą, kur išvada – „puikus modelis 9/10“ ir daug negalvodamas jį užsisako. Nes juk išgirtas. Nes juk įvertintas. Praplėšęs gautą siuntinį apsidžiaugia, įsijungus ištinka kultūrinis šokas. Visiškai ne tai kas buvo rašyta! Funkcijos nedirba taip, kaip turėtų! Kodėl pusė nustatymų kalba – kinų?! Nėra interneto! Užtikrinu jus, tai tikrai įmanoma, kaip ir dar blogesni variantai.  Laikas nuo laiko nuskamba ir duomenų šnipinėjimo skandalai, kartais jie būna paranojiško geek’o svaičiojimai, o kartais ir visai ne iš piršto laužti.

gamykla telefonu kinisku

 

Iš tiesų, atsakymas į visus antraštėje iškeltus klausimus bei į svarbiausią „ar iš viso verta pirkti kinišką telefoną?“ priklauso nuo to, koks žmogus esate. Jei visą gyvenimą naudojate ragelius, kuriuos gaunate iš vienokios ar kitokios telekomunikacijų įmonės su sutartimi, adresus visada pradedate diktuoti nuo „haštėtėpė”, anglų kalba nustatymuose jums sukelia stiprų pasipiktinimo priepuolį, o norėdami telefone ištrinti žinutę, bėgate pas kaimyną paklausti jo patarimo (bet jis irgi puola į paniką ir pasiūlo nešti į servyzą), ko gero, akivaizdu, kad kiniškų drakonų nepasivaikysite. O jei ir pasivaikysite, tai turėsite ne drakoną, o vėgėlę.

Mano nuomone, jei jau esate toks žmogus – dėl to nereikia įsižeisti, visiškai nebūtina kiekvienam būti visose srityse ekspertu, nesvarbu ką rašytumėte delfio komentaruose – ir dėl visiškai nesuvokiamų priežasčių nusprendėte įsigyti retesnį „kinietį iš skelbimų“ ar dar keisčiau, nutarėte jį atsisiųsti tiesiai iš „aliexpress“, jūs turite turėti pažįstamą žmogų, kuris už saldainį, butelį, eurą ar galų gale bučkį, jums tą telefoną prijaukintų. Kitu atveju esate garantuotas nepatenkintas pirkėjas. Arba patenkintas pirkėjas, kuris sako „na čia viskas puikiai, tik va, skambinti negaliu“.

Einame toliau. Kokį telefoną pirkti?  Netrukus paruošiu atskirą straipsnį ta tema, kur bus išnagrinėti ir konkretūs modeliai ir tai, ką verta įsigyti dabar. Bet pradžia turėtų būti tokia: nusprendžiate, kokios operacinės sistemos norite. „Android“? Puiku, einame toliau. Svarbu modelio dydis, funkcionalumas, SIM kortelių skaičius ir funkcijos, fotoaparatas. Žinoma, galia ne paskutinėje vietoje. Tada ieškote daugiau informacijos apie modelius internete. Nors specialiai verta pacituoti internautų forumų išmintį: „telefonas bus letas nes tik 4branduoliu todel lėciau vartys internete gali striginėti“. Ne vien gramatinės klaidos čia gali išvesti iš kantrybės, bet dar ir klaidingos informacijos kiekis. Todėl informaciją apie būsimą pirkinį rinkite ne iš vieno šaltinio, bet ir svarbu, kad bent vienas jų būtų patikimas.

Tada jau einate per apžvalgas ir čia mes susitinkame. Svarbiausia – įvertinkite tai, ar galėsite telefoną paruošti normaliam darbui. Taip, yra tokių modelių, kurie, aišku, dažniausiai, su kinų pardavėjo pagalba jau būna paruošti Europos rinkos vartojimui, bet tai labiau išimtis. Greičiausiai apie tai nieko negirdėjote, bet kinų gigantas „Xiaomi“ savo naujuose modeliuose žada užrakinti bootloader’į. Norint jį atsirakinti, teks asmeniškai kreiptis į gamintoją, kad suteiktų leidimo kodus. Kiek paprastesne žmonių kalba tai reiškia, kad savarankiškai keisti programinės įrangos bent jau „Xiaomi“ telefonams nebegalėsime taip paprastai. Nors tai tik gandai, tačiau kalbama, kad tokį sprendimą paskatino būtent „Aliexpress“ ir kiti „third party“ pardavėjai, į parduodamus telefonus prieš išsiunčiant nieko nenutuokiančiam pirkėjui, prikišdami jį įvairiausių šiukšlių ir duomenų snifferių.

Jei perskaitėte iki galo, sveikinu. Siūlau pasidalinti jį su žmonėmis, kurie negali apsispręsti dėl kiniško telefono pirkimo ar kurie yra, atvirkščiai, užsidegę kiniškąja ugnimi, gal tai juos kiek pristabdys, o taip pat laukiu jūsų nuomonių ir pastebėjimų ar esate patenkinti pasirinkę kinų kelią – komentaruose.

12 thoughts on “Kokį, kam ir kodėl kinišką telefoną verta pirkti?

  • 23 vasario, 2016 at 19:06
    Permalink

    Sveiki, puikus straipsnis apie tai kodel pirkti ar nepirkti pigius kiniskus telefonus. Butu idomu jei pasidalintume nuorodomis nors keliu patikimu saltiniu apie mobilius irenginius.
    Lauksiu straipsnio apie einamiausius modelius :)

  • 25 vasario, 2016 at 01:08
    Permalink

    Sveiki, turiu įsigijęs du Xaiomi įrenginius: Mi Pad ir Redmi2. Pirkti Singapūre pernai rudenį. Kodėl pasirinkau… kainos ir kokybės santykis. Telefonas kainavo 115,- Eurų. Kokį telefoną su tokiais pat parametrais už tokią kainą galima būtų įsigyti Lietuvoje? Aš asmeniškai neradau… Už tokią kainą Redmi2 atrodo pagamintas kokybiškai. Dėl „strigimo” ir ryšio kokybės kaip ir visi kiti Android įrenginiai… Ekranas ryškus, nuotraukų kokybė mane tenkina, akumuliatorius… laiko tikrai ilgai palyginus su kitais analoginiais išmaniaisiais. Aišku yra ir minusų, bet gal jie man labiau aktualūs perėjus nuo iPhono.
    Mi Pad kolkas naudoju filmukų peržiūrai bei interneto naršymui. Dar sūnus žaidžia žaidimukus, dėl kurių strigimo kol kas nėra bėdų. Renkantis jį, vėl… kainos ir kokybės santykis. Svarbiausias kriterijus buvo ekranas. Tikrai su tokia rezoliucija (tokia pati kaip ir ipad air) tiek filmus tiek nuotraukas smagu žiūrėti. Akumuliatorius… jokių priekaištų, tik kol kas pagyros… pakrauni ir pamiršti (lyginant su kitais panašaus tipo įrenginiais). Tik kaip rašyta straipsny, kraunasi gan ilgai…
    Trumpai tariant mes tryse iš tos pačios vietos įsigijom Redmi2 ir vienas Redmi4. Visi patenkinti apart vieno, kuriam Redmi2 sugedo (neįsijungia) kažkur po trijų mėnesių naudojimosi. Taigi, tai, mano akim žiūrint, kolkas geriausias kainos ir kokybės santykis :)

  • 8 kovo, 2016 at 18:01
    Permalink

    Iki galo neperskaiciau (tiksliau vidurio neskaičiau), bet atrodo minėjai kad žadi daryti apžvalgą, ką ir iš kur pirkti.

    Taigis, gal kartais užkliuno kur už akiu koks vertas dėmesio kinietiškas modeliukas su 4″ ekranu ? O tai visi, kurie pagal parametrus atrodo patraukliai, turi bent 5,0 o daznai ir 5,5 ekraną.

    :D

    • Avatar photo
      9 kovo, 2016 at 10:02
      Permalink

      Nesupratau klausimo, iki galo neperskaiciau (tiksliau vidurio neskaičiau). Ne, juokauju. Kad mažumoms visada sunku, o renkantis smart’ą su mažesniu nei 4.5″ ekranu aš nelabai ką turiu pasiūlyti.

      • 13 kovo, 2016 at 17:19
        Permalink

        Gaila.. Sony ar Samsung compact/mini modeliai mano skoniui per brangus. Teks mestis į 5″

  • 11 balandžio, 2016 at 23:29
    Permalink

    „Kokį telefoną pirkti? Netrukus paruošiu atskirą straipsnį ta tema, kur bus išnagrinėti ir konkretūs modeliai ir tai, ką verta įsigyti dabar.”

    Čia tas Samsung A5?

      • 12 balandžio, 2016 at 22:05
        Permalink

        O tai straipsnio pavadinimas ne Kokį, kam ir kodėl kinišką telefoną verta pirkti?

      • Avatar photo
        12 balandžio, 2016 at 23:02
        Permalink

        Čia retorinis klausimas? Aš dažnai ant tokių pasimaunu. Toks pavadinimas, iš tikro

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.