Kiniško kalafioro Xiaomi Mi4 fenomenas Lietuvoje

Taip, aš žinau, kad tai ne kalafioras, o žiedinis kopūstas, to mus labai gerai išmokė spauda.

Prieš kurį laiką ruošiau straipsnį apie kiniškus telefonus ir, savo nuostabai, pastebėjau, kad „Xiaomi“ produkcija prekiauja ne vien „perekūpai“ iš po skverno ar pseudo – „atstovai“ Lietuvoje, bet ir visai rimtos, gal net ir rimčiausios buitinės elektronikos parduotuvės.

…ir šiuo metu jam kaip tik taikoma nuolaida (20 EUR), su kuria už šį telefoną paliksite viso labo 300 EUR!  Taip, tai pats seniausias „Xiaomi Mi4“ modelis, ne I, ne C, netgi ne S. Su 16 GB atminties, be galimybės įdėti savo micro SD kortelę, be 4G dažnių, bet užtai su 3GB RAM. Ir „Android“ 4.2, kaip teigia pardavėjas :)

 

xiaomi-mi4

Užmečiau akį į skelbiu.lt – ten labiausiai apsirūkęs prekiautojas už šį modelį prašo 260 EUR, nors irgi parduoda oficialiai, mažoji bendrija. Kitas pardavėjas, kurio skelbimus vis matau ir matau, (prekiauja su individualios veiklos pažyma, taigi, parduoda legaliai ir nuo to moka mokesčius, bei privalo suteikti dviejų metų garantiją) už iš esmės tą patį modelį (yra 4G, bet užtai 2GB RAM, naujas) prašo viso labo 150 EUR, kas yra visai nebloga kaina, ir dvigubai mažiau nei minėta straipsnio pradžioje.

Kodėl taip yra?

MI4 buvo paskutinis „Xiaomi“ mainstream flagmanas, pasirodęs 2014 m., kai pakeitė 2013 m. išleistą MI3. Paskui jį sekė krūva biudžetinių modelių ir keliomis variacijomis vis gaminamas MI4. Arba nebegaminamas, tiesiog jų buvo prištampuota tiek, kad pakuotės pradėjo pelyti sandėliuose ir kinų parduotuvėse nuo 2015 jis būdavo vis išparduodamas po maždaug 140-120 USD. Net ir skaičiuojant vidutinę kainą su PVM ir išmuitinimu po vieną vienetą, jums mažmena toks telefonas standartiškai kainuotų apie 150 EUR. Aš nekalbu apie nuolaidas didmeninei kainai. Aš nekalbu apie pigesnį išmuitinimą didesniam kiekiui. Visai neseniai, maždaug prieš mėnesį – pusantro, Mi4 jau buvo paleisti už isterišką kainą – apie 115 USD, kur dar buvo galima kyštelėti kelių USD nuolaidos kuponą.

Kiek geras ir ko vertas šis telefonas? Savo laiku tai buvo neblogas modelis, nors iš esmės išgimdytas  todėl, kad reikėjo kažką išleisti ir išsilaikyti pozicijas, „Snapdragon 801 “ procesorius, kuris naudotas šiame modelyje,  nebuvo labiausiai vykęs „Qualcomm“ gaminys, tačiau tuo metu nelabai kas ir galėjo su juo lygintis. Įdomu tai, kad 2015 m. šiam telefonui (modeliui su 4G ryšio dažniais) buvo išleista netgi oficiali „Windows 10“ versija, nors jos nei kinai, nei „Microsoft“ nesugebėjo iki galo sutvarkyti iki šios dienos.

Kopūstai jau atpigo. Aš nelabai suvokiu iš kokio piršto laužia ir iš kokio kelmo spiria tokias mažmenines kainas monstriški prekybos tinklai, bet, na, nepasimaukite. Palaukite akcijos kai pagaliau tas telefonas nukris iki realios, 140-160 EUR kainos.

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.