„Mlais M9“ apžvalga

Pradėkime nuo to, kad šis telefonas priklauso pačiai žemiausiai telefonų luomų – šudrų – kastai. Tas kastos pavadinimas visiškai atsitiktinai lietuvių kalboje taip jau verčiasi į žodį, kuris savo sąskambiu turi vieną gan dažnai vartojamą giminaitį. Taigi, šudrų kastos telefonai pasižymi tuo, kad niekas į juos nežiūri, jų niekas nenori pastebėti, bet kartu tai viena didžiausių kastų ir tuo pačiu, vienas dažniausiai paslapčia ieškomų dalykų įsijungus „private browsing“ naršyklės langelį. Na žinoma, išskyrus tą kitą dalyką. Kodėl? Todėl, kad nepadoriai pigūs telefonai ir planšetės mūsų tautiečius nuo seno labai domina, tik niekas garsiai pripažinti to nenori.

O visgi, telefonus apie pigiausius ragelius skaito tiek pat ar netgi daugiau žmonių, nei apie flagmanus. Straipsniai apie naujausius telefonų modelius sugeneruoja didelę bangą peržiūrų pirmomis dienomis, iš kurios po mėnesio lieka tik bala, kuri tai kiek padidėja, tai kiek pamažėja. Tačiau straipsniai apie pigius telefonus banguoja priešingai – iš balos vanduo vis kyla ir kyla, kol pasiekia stabilų lygį. Tai rodo, kad žmonės kaip ir ieškojo pigiausių įmanomų telefonų taip ir ieško toliau, o flagmanų gyvenimo laikas – maždaug metai.

„Mlais“ – tai gamintojas, apie kurį greičiausiai niekada negirdėjote ir, ko gero, ne be reikalo, ši jauna kinų įmonė nėra išleidusi daug modelių, o ir išleistieji nepasiekė didelės sėkmės tokioje konkurencingoje aplinkoje. Tačiau po M9 išleidimo ji tapo pakankamai žinoma ir tarptautinėje rinkoje, labiausiai dėl to, šis modelis su aštuoniais branduoliais(!), 1 GB RAM, 8 GB atminties  ir IPS ekranu šiuo metu tekainuoja 80 USD. Taip, Lietuvoje tai pabrangsta iki maždaug 95 Eur., bet net ir už tokią kainą analogiško telefono nerasite. Pigiausias naujas telefonus pas populiariausius šalies operatorius kainuoja panašiai, tačiau atsilieka absoliučiai visais parametrais 2-4 kartus. Nueikite į telefonų saloną ir paprašykite panašaus telefono iki 100 eur. IPS ekranas? Kiek kiek ten sakėte branduolių? Už 95 eur, nejuokaukite? Gal jums su galva negerai?

mlais-m9-pigus-telefonas

 

Telefonas atkeliavo mėlynoje dėžutėje, kuri neatrodė nei labai pigiai nei labai prabangiai. Pardavėjas netgi užklijavo apsauginę plėvelę („Mlais M9“ modeliui dabar jų galite įsigyti ir mūsų parduotuvėje) ir dar pridėjo apsauginį dėklą. Telefonas sveria nedaug, baterija lengva dėl priežasčių, kurias aprašysiu vėliau, o nugarėlė nusiima labai lengvai lengvai ir atrodo labai trapi ir kaip ir visas telefono korpusas, bei pagaminta iš ne itin kokybiško plastiko. Tuo tarpu „Mlais M9“ reklamoje vardina priešingus dalykus, pabrėždama ypatingai atsparų telefono korpusą, patvarias medžiagas. Hm.

Pirmas įjungimas iš karto nustebina kritišku garsiakalbių pigumu – net ir nepadidinus garso iki maksimalaus lygio, o tik pusės, jis jau traška braška, jei reikėtų rinktis pačią nekokybiškiausią jo dalį, šiuo metu tai būtų garsiakalbis, po jo iš karto žengtų plastikinis korpusas.

Laimė, reikalus pataiso ekranas. Net ir minimaliame ryškumo nustatyme jis šviečia taip ryškiai kad kuo puikiausiai galėtų varžytis su kitais pigiais modeliais jų maksimaliame ryškume. Tikėtina, kad norint ilgiau sutaupyti bateriją, reikės papildomos programos ekrano pritemdymui, nes net ir pats žemiausias lygis čia pakankamai ryškus. Nustatome maksimalų ryškumą – ir jis čia ne šiaip sau, telefonas šviečia tikrai ryškiai. Akivaizdu, kad spalvos gamos korekcijos nelabai egzistuoja ir pati balta spalva čia irgi labiau gelsva nei balta. Ekrano taškų raiška – 960 x 540 – nėra itin daug, bet tai tikrai ir ne blogiausias variantas.

Telefonas atkeliavo su 4.4 „android“ versija, 90% programiškai švarus ir neaplipdytas nereikalingomis programomis. Nesu tikras ar tai pardavėjo nuopelnas ar tai pačių „Mlais“ politika, bet vien už tai jam verta atiduoti pagarbą. Dar daugiau – telefone teoriškai turėtų veikti gestures sistema kas reiškia, kad galima naudoti įvairius gestus judesiu ir piešinius ekrane, siekiant palengvinti jo valdymą. Tiesa tai irgi padaryta gan kiniškai, todėl naudos iš to mažai. O kas naudoja air gestures aš nelabai ir žinau, tai čia nieko kaip ir nepralošta.

mlais-m9-nugarele

 

Nepaisant švarios ir neperkrautos „android“ sistemos, pats telefono darbas mane pakankamai nemaloniai nustebino. Po pirmojo įjungimo sistema labai stabdė, naudotis beveik viskuo buvo problematiška. Po antro įjungimo reikalai kaip ir pagerėjo, bet kadangi jam jau buvau nužiūrėjęs naujausią „Android 5.0.1 lollipop“ programinę įrangą, su originalia kankintis ir neketinau. Išskirtinai stabdė telefono ryškumo valdymas. Nematyta ir neregėta, bet kodėl gi ne.

Rusai šiam telefonui yra paskyrę nemažai dėmesio ir daug informacijos apie jį galite lengvai rasti „4pda.ru“ forumuose. Ten ir radau „Mystic OS 3.0“, kas yra hibridas su „Cyanogenmod“, standartiniu 5 „Android Lollipop“ ir dar bala žino kuo. Įdiegti root teises buvo labai paprasta naudojantis „King Root“ „android“ programėle, CWM buvo lengvai sudėtas su „Mobile Uncle Tools“, paskui viską sekė ir nesunkus „Mystic OS “ įdiegimas. Visa tai užtruko keliolika minučių, pakankamai greitai, tačiau pakurstė mano įtarimą dėl šiame telefone naudojamų lėtų atminties blokų, mat dalis paprastų operacijų truko pernelyg ilgai. Tiesa, oficialiai „androbench“ testas tai paneigė, pateikęs patenkinamą atminties greičio vertinimą (1,3 MB/s random write, kai tuo metu kritinis greitis yra mažiau nei 0,3), bet aš vis dar manau kad didžiausia „Mlais“ problema yra kažkur su duomenų perdavimu ir tikėtina, kad greitesnis, aišku tuo pačiu ir brangesnis, atminties blokas būtų reikalus pagerinęs kelis kartus.

Su nauja operacine sistema telefonas gavo ne tik siaubingai tragišką „android“ užkrovimo langą, bet ir visai stabilią sistemą, kurioje neliko anksčiau buvusių bėdų. Vienintelis „Mystic OS“ trūkumas man buvo niekaip nemielas „Apex“ darbalaukis, kurį pakeičiau į nemokamą ir gražų „Google Launcher“.

Dar vienas mane nustebinęs keistas reiškinys buvo GPS. Telefonai su MTK platformomis dažnai pasižymi itin blogu GPS palydovų gaudymų, dėl ko vietos nustatymas įjungus visas įmanomas pagalbas retkarčiais užtrunka 10 minučių ir daugiau, dar su 50 m. paklaida. Įjungęs „GPS Test“ programą  pastačiau telefoną prie lango ir pritariamai palingavau galvą, kai jis parodė visą 0 aptiktų palydovų ir jau norėjau išjungti, kai ryšio stulpeliai sumirgėjo žaliai ir telefonas kuo puikiausiai surado savo vietą po Lietuvos padange poros metrų tikslumu. Taigi, GPS bent jau bandymo metu veikė puikiai, be jokių papildomų nustatymų.

mlais-m9-nugara

 

Telefono baterija – nemalonus pokštas. Nors ant materijos užklijuotas lipdukas su 2100 mAh, panašu, kad tai kiniški energijos matavimo vienetai, nes youtube galite rasti video, kuriame lipdukas nulupamas ir ant pačios baterijos labai aiškiai parašyta, kad ji tėra 1800 mAh, kas yra tikrai minimalus kiekis išmaniajam telefonui. Dar daugiau, galbūt dėl naujo programinės įrangos perrašymo baterijos procentai siūbavo nuo 87 iki 0 minučių intervale. Baterijos krovimo animacija taip pat neveikia taip kaip turėtų, bet šitą jau būčiau linkęs priskirti kreivai port’intai rusų programinei įrangai.

Platforma naudojama telefone – MTK6592M su aštuonių branduolių, 1.36 GHz procesoriumi. Aš žaidimus ir ribas testavau ne itin rimtai, bet kaip ir įprasta „android“ rageliams, persijungus į naudojamą programą, jokių stabdžių papildomai nebūna. „Antutu“ rezultatas – 28230 taškų, kas yra visai neblogai. Trumpam paleistas „Candy Crush“ atskleidė, kad procesorius linkęs smarkiai kaisti. Na ir tiek to, jūsų rankose jis neužsidegs, nes maža baterija išseks greičiau nei jis spės taip pavojingai įkaisti. Gal tai ir yra kiniškų technologijų meno sintezė?

mlais-m9-kamera

 

Fotoaparato linzės atrodo juokingai mažos po paskutinių mano mėgintų modelių, o dar ir 8MPX kamera čia dar programiškai priversta fotografuoti 13MPX raiška ir nenuostabu, kad nuotraukos didelės garbės nedaro ir nuostabos nesukelia, nors gerame apšvietime artimų objektų nuotraukos atrodo pakenčiamai, todėl prisiminęs telefono kainą aš priekaištų neturiu. Fotoaparatą dar reikia labai kantriai sufokusuoti į norimą objektą, nes čia jis skubėti nemėgta. Nuotraukas prisegu, taigi kokybę galite įvertinti ir patys.

mlasi-photo-2

mlais-photo

 

 

Nepaminėtos dar liko dvi micro SIM kortelės, kurias telefonas gali apžioti vienu metu. Egzotiška pasirodė ir tai, kad šiuo atveju priešingai nuo visų kitų mano turėtų MTK ragelių SIM lizdai turi skirtingus IMEI, kai tuo metu kituose piguoliuose IMEI numeris būdavo vienodas. Telefonas veikė ir su 3G dažniais be jokių papildomų problemų, 4G dažnių jis nepalaiko.

mlasi-m9-dual-sinm

 

Mydroid verdiktas: 5-9/10. Pirma kartą esu priverstas vertinti telefoną ne konkrečiu balu, o intervalu. Aiškumo dar ateityje įneš kolega, kuris žada šį telefoną naudoti asmeniškai, vardas ir pavardė redakcijai žinomi, todėl laikas nuo laiko galėsiu parašyti apie gerus ir blogus dalykus. Telefono kainos ir to, ką „Mlais M9“  siūlo popieriuje, santykis yra fantastiškas tai ne 10 iš dešimt, tai visi 11 balų. Deja, kruopščiai atlikto darbo čia ne per daugiausiai ir nors didžioji dalis funkcijų veikia taip kaip teoriškai aprašytos, labai akivaizdu kad tai telefonas, kuriame viskas sutaupyta ką tik įmanoma atpiginti, tačiau juo naudotis galima.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.