Suleidžiame Ainol planšetėms CyanogenMod 10

 

Šis straipsnis turėjo būti apie skirtingas programines įrangas skirtingoms Ainol planšetėms, tačiau laikas ėjo ir iš bent dešimties galimų rom’ų beliko tik vienas. Aišku, kiti niekur nedingo, ir jei norite eksperimentuoti – prašom, tačiau CM10 bent man paliko geriausią įspūdį.

Jei dar nežinote kas yra rom’as ir programinė įranga – trumpa įžanga į tai: nors Ainol planšetės ir sukasi ant Androido, tačiau kiekvienas gamintojas turi savo specialią programinę įrangą kuri skirta būtent tai planšetei – taip yra nes skirtingi gamintojai deda skirtingus komponentus ir šie skirtingai sujungiami įvairiomis kombinacijomis. Rom’as – tai dažniausiai vartotojų, hakerių ar kaip dabar sakoma, programišių, sukurta neoriginali programinė įrangą, kurią galite susidėti į savo planšetę.Taip pat tai gali būti ir originalios programinės įrangos atnaujinimai.

Kam to reikia? Vartotojų rom’ai prideda gerokai daugiau funkcionalumo, leidžia instaliuoti visas programas iš eilės, gerokai dažniau būna paremti naujesne Android versija nei originalūs. O taip pat, jei jau įsigysite kinišką planšetę jus gali erzinti vadinamasis bloatware – aplikacijos kiniečiu kalba arba jų rinkai skirtos programos, kurių ištrinti negalėsite.

Garantija ir visa kita – taip, ištrindami originalią gamintojo įrangą, jūs pažeidžiate garantiją ir blogai instaliavus rom’ą ir planšetei nebeveikiant garantinis jums nepadės, nors tas irgi ne visada tiesa, nes kiti pardavėjai net ir patys sudeda neoriginalią programinę įrangą, arba siūlo ją pasikeisti patiems pirkėjams. Bet jei ir kas atsitiktų, originalią programą galite susidėti bet kuriuo metu, aišku, jei planšetė veikia. Tačiau tai padaryt verta, kad ir yra nedidelė rizika.

 

Iš esmės, CM10 įdiegimas yra pirmas dalykas, kurį turėtumėte padaryti savo Ainol planšetei. Instrukcija pakankamai paprasta, yra kelios taisyklės, kurių reiktų laikytis:

• Aišku, pirma įsitikinate, kad kompiuteris pakrautas, o jei akumuliatorius nusibaigs keičiant rom’ą gali tekti ilgai paprakaituoti ar paašaroti.

compatibility patch turi būti TIKSLIAI tos planšetės.

• instaliuojam iš micro SD kortelės.

compatibility patch turi būti TIKSLIAI tos planšetės. Aš ne veltui šitą pabrėžiu dar kartą, nes rizikuojate savo tablet’ą paversti gražiu blizgiu plastmasiuku. Su neveikiančiomis lemputėmis.

Aišku, dėl visa ko pastebėsiu kad rom’ą instaliuojatės patys ir aš negaliu atsakyti už tai jei jis jūsų planšetėje neveiks arba jūs padarysite ką nors atvirkščiai. Bet nereikia bijoti, viskas bus gerai :)

Kodėl CyanogenMod 10 (CM10), o ne kas nors kitas – CM yra labai stabilus, grafiškai sutvarkytas ir visom kitom prasmėm nušlifuotas šedevras. Papildomai gaunate Bluetooth palaikymą, USB džoistikų (tinka ir XBOX!), ir dar galybe kitų funkcijų, kurių originalioje programinėje įrangoje nėra.

 

Visus reikalingus atsisiuntimus rasite čia: Slatedroid.com-CM10

Bet kuriuo atveju, nepriklausomai nuo jūsų planšetės versijos jums bus reikalinga micro sd kortelė ir šie 4 failai:

CWM – instaliacijai (atkreipkite dėmesį, kad Fire ir Hero CWM reikia naudoti kitą, kuris nurodytas prie compatibility patch)

CM10 elf rom failas – jame viskas yra

gapps – google aplikacijos

compatibility zip (kiekvienai planšetei atskiras, labai svarbu!) –  suderinamumo failas, kuris pritaiko CM10 būtent jūsų planšetės versijai.

 

Pavyzdys: tarkim, turite Crystal planšetę. Jums reikia:

1. Atsisiųsti CWM, išarchyvuoti ją į micro sd kortelę jos pagrindiniame kataloge (abu jos failai turi matytis tik atsidarius kortele iš jūsų PC)

2. Į micro sd kortelę įkelti 3 zip failus: CM10 rom failą, gapps failą, Crystal compatibility failą. svarbu – šių failų išarchyvuoti nereikia!

3. nepamirškite kad visi jūsų duomenys, aplikacijos, nuotraukos, video, audio ir visa kita bus ištrinti, todėl dabar pats laikas reikiamus failus išsisaugoti kompiuteryje.

4. Išjungiam planšetę (power off).

5. Laikom užspaudę VOL- mygtuką ir jo neatleidžiant spaudžiam įjungimą. Laikom VOL- kol pasirodo sisteminė Androido nustatymų lentelė.

6. Viską trinam: wipe cache/media partition/factory reset, taip pat einame į advanced setings > wipe dalvik cache, (naudotis reikia power, vol+/- ir home mygtukais planšetės viršuje).

Jei laikant vol- mygtuką CWm užsikrauna - viskas gerai.

 

 

 

7. Flašinam (install zip from sdcard) CM10 tokia tvarka (vėlgi, labai svarbu):

1. CM10 rom’as,

2. Gapps,

3. Compatibility zip.

Tokia tvarka ir ne kitokia, ir neperkraunam planšetės kol visi trys failai nesudėti.

8. Viską instaliavus perkraunam (reboot)!

9. Viskas – pasirodys CM10 logo (gali trukti kelias minutes), reikės nurodyti kalbą, kitus nustatymus ir jūsų planšetė jau kur kas panašesnė į rimtą daiktą!

 

Jei visgi CM10 jūsų nesužavėjo pasidomėkite daugiau – vartotojų sukurtų romų yra visa krūva, pvz, iki CM10 Elf II naudojau Dark ELf 1.0 rom’ą, Aurora II – DoubleStuff24. Crystal dar turi SoulGem, naują Crystal Clear,, Fire – Flambe, ir kt.

Dar nepamirškite, kad CM10 ir didžioji dalis kitų Ainol planšetinių programų versijų naudoja Trebuchet launčerį (launcher)- tai yra tai kas jums užsikrauna pradžioje ir pagrindinis langas, kurį matote ir naršote visą laiką. Kiti rekomenduoja Apex arba Nova launčerius, bet daugiau apie juos – jau tema kitam straipsniui.

Klausimus, rezultatus, sėkmes ar nesėkmes nebijokite rašyti komentaruose, galbūt kam nors tai padės.

oLVHZl.png PSNUTl.png zIhsRl.png Cjluyl

7 thoughts on “Suleidžiame Ainol planšetėms CyanogenMod 10

 • 31 kovo, 2013 at 10:58
  Permalink

  Sveikas autoriau,
  Noriu ir aš į savo planšetę sukrauti CM10, tačiau iškilo neaiškumų,
  o pilnai viskuom neįsitikinęs, nenoriu rizikuoti savo pirkiniu :)
  taigi, turiu kinietiška Ainol Novo7 Fire. Perskaitęs tavo straipsnį, supratau kad labai svarbu pasirinkti tinkamus failus skirtus būtent
  tai planšetei. taigi, iškart kilo keletas klausimų:
  Matau tokius failus slatedroid.com tnklalapyje. matau kad Fire planšetei yra TM ir QM. Kurį reikia pasirinkti mano atveju?

  Compatibility zip

  * ELF-II v1.7
  * Aurora-II v2.8 (if you have troubles you can always use v1.3.1 as fallback)
  * Crystal v1.7 (like Aurora’s users, if you have troubles use v1.0.3 as fallback)
  * Crystal (new batch) v1.1
  * Ramos W22 PRO v1.2
  * Fire TM v1.6 – CWM v5.5.0.4
  * Fire QM v1.7 – CWM v5.5.0.4
  * Hero v1.0 – CWM v5.5.0.4

  Beje, nors mano planšetėje yra Micro SD lizdas, bet korteles dar neturiu, tačiau per FileManager aš matau kad yra External SD storage į kurią aš galiu talpinti failus. Gal čia kažkokia virtuali SD kortelė?
  Kaip suprantu man būtina turėti tikrą SD kortelę?
  Gal autorius patartų kokius konkrečiai failus pasirinti mano atveju?
  Labai tikiuosi kad su CM10 galėsiu naudoti išorinį GPS imtuvą per Bluetooth.
  Ačiū.

 • 24 balandžio, 2016 at 22:35
  Permalink

  sveiki,labai noreciau informcijos.kaip sukelt visus reikalnigus failus i sd kortele,kad galeciau suinstaliuot softa i palncete,nes per klaida ja istryniau,jei gali paaikinkit ka daryt patirties su kompiueriais turiu tai tureciau suprast aciu labai

  • 26 balandžio, 2016 at 16:08
   Permalink

   o apie kokią planšetę čia kalbama? Nes vieno universalus būdo visos nėra, kiekviena turi savo bootloaderį. Ir ką reiškia „per klaida ja istryniau“? Rodo tik pradinį logotipą ar išvis nereaguoja į įjungimą?

  • 27 balandžio, 2016 at 11:29
   Permalink

   Na, kadangi aš taip ir negavau atsakymo kas ten konkrečiai yra, tai atsakysiu tiksliai į anksčiau pateiktą klausimą:
   į SD kortelę failus galima sukelti tiek per kompiuterį tiek per beveik bet kurį telefoną. Tiesiog reikia įdėti kortelę, ir file manager’yje pasirinkti reikiamus failus, copy > paste.

  • 27 balandžio, 2016 at 11:49
   Permalink

   Tai kaip visada, bandyti prikelti į sistemini meniu su power + vol 1 arba vol + mygtukais, priklausomai nuo gamintojo, tada atstatyti gamyklinius parametrus. Blow kiek pamenu yra lenkų Acme stiliaus importas, tai nemanau kad kažkas internete labai su juo vargtų kad pasiūlytu konkretų sprendimą.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.