„Vernee Thor“ – ką gali telefonas už 99 USD?

Susipažinkite su nauju kinų startuoliu – „Vernee“. Jūs iki šios minutės apie šią kompaniją nieko negirdėjote, nebent turite rimtų sutrikimų, taip vadinamų „kiniškų telefonų sindromu“. Taip, aš jį turiu, bet neužkrėsti nepažadu, todėl jei norite išsaugoti lojalumą korėjiečiams ar obuoliams ir išlaikyti piniginę tuštesnę, toliau geriau neskaitykite.

Aš jus perspėjau. Vis tiek skaitote? Neatsakau už informacijos sukeltą šoką. Fanbojams siūlau geriau prisėsti.

Apie pačius „Vernee“ informacijos rasti sunkoka, nors jie ir labai aktyvūs socialiniuose tinkluose ir naudojasi populiariausia šiuo metu ir, beje, pigiausia priemone – taip sakant, world of mouth. Praktiškai be jokių ten mega stendų ir šimtų reklamjuosčių. Taip ir pasklinda gandai apie legendas. Informacijos, apie tai, kas yra kas oficialiame puslapyje mažoka, pateikiama tik tiek, kad tai atšaka OEM (Original Equipment Manufacturer) įmonės, kuri gamino telefonus kieno nors užsakymu, o dabar patys nusprendė pateikti savo modelį. Ši istorija tampa vis dažnesne ir tuo reikėtų tik džiaugtis, nes čia išlošia pirkėjas. Visa bėda, kad būdami patyrę OEM gamintojai kartais su savo pačių modeliais elgiasi lygiai taip pat: pagaminau, pardaviau ir čęu-paką, kaip pas jus, Marijampolėje, sako. Būtent tai labiausiai ir atbaido nuo naujų gamintojų telefonų pirkimo – aktyvus palaikymas būna vos porą mėnesių, o kartais ir iš viso apsiriboja vienu – dviem atnaujinimais per visą telefono gyvenimą. Taip, tai akmuo į jūsų daržą, „Ulefone“.

vernee-thor-priekis vernee-thor-apzvalga

 

Laimė, bent kol kas „Vernee“ savo telefoną atnaujina reguliariai – per dvi savaites atkeliavo jau berods trečias atnaujinimas. Galbūt teturint du modelius tai nėra labai sudėtinga. Taigi nebepilstydamas iš tuščio į kinietį, pristatau vakaro žvaigždę: „Vernee“ pagamintą „Thor“ modelį.

Tai – pats pirmasis „Vernee“ pagamintas telefonas. Vos pasirodžius modelio informacijai, internetai sujudo – 3GB RAM, 720p 5″ kokybiškas ekranas, SD kortelės lizdas , 2 SIM – ir visa tai vos už 99 USD! Tokių pažadų jau buvo ne vienas ir ne du, deja, deja, tačiau itin pigūs telefonai niekada nepasirodė kaip labai kokybiški. Ko gero, kokybiškiausias ir pigiausias iš mano bandytų buvo „Mlais“ m9 ragelis, kainavęs apie 75 USD, bet mano požiūriu taip ir likęs pirmu vaiko telefonu. Ar „Vernee“ išpildė savo pažadą ir pristatė pirmą naudotiną suaugusiam modelį už tokią žemą kainą? Trumpai atsakymas – taip. Taip, tai yra pirmas telefonas, oficialiai nekainuojantis 100 USD, kurį kuo puikiausiai galima naudoti ir jis neturi tokių didelių minusų, kurių įsikibę laikydavosi konkurentai – kokybiškas IPS ekranas be jokių priekaištų ir tikrai 3 GB RAM atminties – žinoma, laisvos mažiau, tačiau sistema dirba puikiai ir varto viską tvarkingai.

vernee-thor-telefonas

 

Telefono smegenys – aštuonių branduolių „Mediatek“ MTK6753 procesorius, kuris dirba 1.3 Ghz dažniu. Žinoma, aštuntos kartos snapdrakonams jis nei per kur neprilygsta, bet kad ir kaip jau būtų atsibodęs šitas sakinys, tenka konstatuoti jog „kuo puikiausiai susitvarkys su kasdieninėmis užduotimis“. Ir dar rezervo liks. Grafinis procesorius „Mali T-720“ irgi biudžetinis sprendimas, bet aš džiaugiuosi kad „Vernee“ nebandė apžioti daugiau vardan parametrų, o pasirinko stabilų, nors ir biudžetinį procesorių kuris čia kuo puikiausiai dera.

Iš esmės, visas parametrų rinkinys panašus į mano nesenai apžvelgtą „Infocus M808“  – tas pats procesorius, praktiškai identiški parametrai ir, nors „Infocus“ gaminys turėjo sąlyginai gražesnį korpusą, „Thor“ telefonu naudotis yra maloniau. Ir jau vien dėl to, kad „android“ sistema neperkrauta nereikalingomis šiukšlėmis.

vernee-thor-mygtukai vernee-thor-apacia

 

Kad labai neįsivažiuoti vien į pagyras, telefono gamintojas visgi tikrai turi kur pasispausti. Žinoma, tikriausiai tai ir super žemos kainos įtakota, bet labiausiai sutaupyta detalė buvo korpusas – plastikas atrodo tikrai pigiai ir nėra itin patogus savo forma, o jau ką kalbėti apie galinį dangtelį, kuris yra labiau pusbrolis stabilizuotai 200 UV polietileno plėvelei nei įprastam korpuso plastikui – toks jis minkštas ir lankstus, tiesą sakant, jei jūsų planuose kažkodėl numatytas pastovus SIM kortelių keitimas, tai ieškokite naujo dangtelio jau dabar – man sunku patikėti, kad jis išgyventų bent 20 atidarymų.

IMG_20160707_182734
Čia pati gražiausia nuotrauka, netgi su blykste.

Ir antrasis riebus minusas, kuris yra ne vien kosmetinis, bet gali atbaidyti dalį potencialių pirkėjų yra tradiciškai kiniškai sumautas fotoaparatas. Manęs negąsdina 13 milijonų vaizdo taškų, tačiau man labai nemalonus būtent šio modelių fotoaparatų spalvų iškraipymas ir niekinis darbas vos tik sumažėja apšvietimas. Taip, kamera čia prasta. Žinoma, ji gerokai lenkia mano seną „Nokia E63“, bet tikslingai ir prasmingai fotoaparato naudoti neverta tiems, kuriems fotografavimas telefonu jau tapo didesne nauda už skambinimą – tikriausiai būtent dėl šios bėdos tokiems žmonėms žiūrėti į šį modelį neverta. Taigi, fotografus palydime į šoną, o su visais kitais tęsiame toliau.

 

Malonus netikėtumas, kad čia veikia pati naujausia „android 6“ sistema – tuo metu, kai net vieni didžiausių Kinijos gamintojų nesugeba išspausti daugiau 5 „android“ versijos, „Vernee“ didžiuojasi 6 ir, kaip minėjau, atnaujina sistemą reguliariai. Malonu, kad žiūrima rimtai. Apie programas – įjungus telefoną manęs laukė kartus nusivylimas. Nusivylimas, nes čia nėra ką patraukti per dantį išskyrus „Uber“ programėlę, kurią maniau, kad kažkodėl įdėjo pardavėjas, bet pakuotėje manęs irgi laukė ant lapelio atspausdintas „Uber“ kodas. Ką..?  O pasirodo, Vernee pabendravo su „Uber“ ir visuose savo „Thor“ telefonuose tikslingai įdėjo šią aplikaciją. Daugiau visiškai jokių siurprizų, standartiškai įdiegtas „Google Play“ ir kelios programos („Hangouts“, „Gmail“, „Google Plus“). Deja, root teisių lengvai gauti nepavyks, tačiau kiek pavartęs xda forumą radau, kad jas susiveikti visgi įmanoma. Taigi, sudie privalomas „Hangouts“ ir „Google Plus“.

Dar šiek tiek apie Vernee planus. Antrasis kompanijos telefono modelis – „Apollo Lite“. Čia jau taikoma į gerokai aukštesnį kainų segmentą, tai atitinkančios ir specifikacijos – Jei „OnePlus“ savo laiku titulavosi flagmanų žudiku, tai „Apollo Lite“ pozicionuojamas kaip „flagmanų žudiko žudikas“. Nelaba aišku, ar čia dar geriau už flagmaną, ar blogiau, nes anas žudikas kaip ir nespės flagmano pasiekti ir bus pats nužudytas pirma. Tai ir flagmanas lieka gyvas ir žudikas bent vienas sveikas. Skamba kvailokai, bet iš tiesų yra pakankamai protinga. Akivaizdu, kad „Vernee“ netaiko į naujų sunkiasvorių ir šarvuotų flagmanų nišą rinkoje, o renkasi gerokai lengvesnį taikinį. „OnePlus Two“ telefonas susilaukė pelnytos kritikos dėl to, kad antrasis modelis kainavo daug, o parametrai nebuvo stebuklingi. „Apollo lite“ siūlo iš esmės panašų rinkinį (decacore „Helio x20“, 4 GB RAM, 16 MP Samsung fotoaparatas, FHD raiška, USB-C su quick charge technologija, 32 GB vidinės atminties, 6 „android“ versija), o kainuoja daugiau nei du kartus mažiau – 200 USD. Apie 200 USD! Perskaitykite tai dar ir dar kartą. Už šią kainą iki šiol niekas nesiūlė kažko panašaus. Tiksliau, bandė siūlyti, bet tikrai ne tokioje formoje. Žinoma, paslaptingajam žudikui iki „OnePlus Three“ prisėlinti tikriausiai nepavyks, jau vien rimtesnio „Snapdragon 820“ procesoriaus.

vernee-thor-atmintis vernee-thor-palyginimas

Bendras mydroid.lt įvertinimas – 8/10. Tai stebinantis kūrinys už vos 100 USD. Žinoma, Lietuvoje kaina padidėja maždaug iki ~120 Eur, bet nustebinkite mane, ką jūs galite įsigyti „iš salono“ už tokią kainą? Gerai, aš jus nustebinsiu – pats kiečiausias, kurį ko gero nusipirksite – pusantrų metų senumo „Asus Zenfone C 4.5“. Su varganu 4.4 kitkatu, apgailėtinu 1 GB RAM (laisvos atminties max 800 MB) ir sumauta 480 x 854 vaizdo taškų raiška. Norite dar kažko panašaus – prašau, „Coolpad Porto“ ir „Porto S“. Ne veltui priežodžiai ir patarlės kuriami: „nesidžiauk Coolpad radęs, džiaukis pametęs“. Po „Modena“ modelio išbandymo, supratau kodėl. Jei norite ir jūs sužinoti ir pasikeisti savo gyvenimą į blogesnę pusę – būtinai įsigykite ką nors iš „Coolpad“.  Tai štai, už šią kainą, pasirodo jūs galite įsigyti visai padorų telefoną. „Thor“ kaip jau daug kur minėta yra labai pretenzingas pavadinimas ir biudžetiniam modeliui jis atrodo keistokai, na bet ką gi.. belieka džiaugtis, kad kinai nesugalvojo jo pavadinti „Elepoo“, ar „Poophone“. Stamp of approval!

2 thoughts on “„Vernee Thor“ – ką gali telefonas už 99 USD?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.