Atsargiai – „Xiaomi Mi Band“ klonai

Sakoma ir gudri višta kartais užpakalį įsidilgina, taip nutiko ir man. Tik šiuo atveju padilgintas buvo ne užpakalis, o piniginė ir Kinija priminė kad visgi prekyba su ja yra ne pats maloniausias reikalas.

„Xiaomi Mi band “ apyrankę užsisakiau prieš gerą mėnesį, iš ten kur ir visi lietuvaičiai – Aliexpress. Nieko ypatingo, patikimas pardavėjas, prekės jau buvo virš šimto užsakymų, tiesa, atsiliepimų dar nebuvo daug, matyt nesenai padarytas skelbimas, kaina taip pat normali, neįtartina – ~17 USD. Pavadinimas, kaip matote „HOT ORIGINAL XIAOMI MI BAND”, pardavėjas – China Top Export Co., LTD.

aliexpress-dami-fake

 

Much original. Such Xiaomi. Wow.

Naujasis skelbimas, veikiantis dar ir dabar. Atkreipkite dėmesį – jau 160 užsakymų.

aliexpress-dami-fake-sellerdami-band

Atkeliavęs produktas įtarimą sukėlė vos išpakavus – dėžutė, nors ir kartoninė „Xiaomi“ stiliaus, tačiau su keistu permatomu lipduku užklijuotu ant „MI“ logotipo. Jis taip gerai padarytas, kad atrodo jog būtų užklijuotas, ANT logotipo, o ne kartu su pačiu logotipu, kaip ir yra iš tiesų. Dėžutės apačioje – visa litanija kinų kalba. Atrodo pakankamai xiaomiškai, ypač žinant kad „Mi Band“ apyrankių jie vakarų rinkai specialiai nepritaikė, todėl net originaluose instrukcijos pridedamos tik kiniečių kalba.

O čia – jau akis bado – instrukcijos, nors ir panašios į originalą, bet su „Dami“ logotipu. Tada ir pasijuto rimtesnis dilginimas.. Vizualiai iš pirmo žvilgsnio tiek pati apyrankė, tiek ir pats modulis bei įkroviklis atrodo visiškai taip pat.

dami-band-fake Būtų įdomu jei kas nors turintis tikrą „Mi Band“ pamatytų skirtumų. Pagrindinis, kurį pastebėjau – kapsulės nugaroje nėra įspausto „MI“ logotipo. Kai paaiškėjo visa tiesa, geležinį dangtelį nuėmiau – jis tiesiog priklijuotas dvipuse lipnia popierine izoliacija. Taigi, IP67 apsaugos čia tikrai nėra, manau įkišus tokią apyrankę į vandenį, jos dienos būtų suskaičiuotos.

 

 

Kuo dar ji skiriasi nuo originalo – žinoma tuo, kad jai reikia specialios „Dami“ programinės įrangos ir su „Xiaomi Mi Fit“ ji neveikia. O „Dami“ aplikacija prašo prieigų prie praktiškai visų absoliučiai gyvybiškai svarbių telefonų funkcijų ir visų leidimų privatumui, tiek kontaktų sąrašo, tiek ir sms peržiūros. Nejuokaukite. Įkišti pigesnę replika yra viena, bet dar ir data miner’į – jau kas kita. Taigi, „Dami“ taip ir neįdiegiau. Vartotojai rašo, kad „Dami“ apyrankės versija laiko vos keturias dienas vietoj „Mi band“ deklaruojamų 20, dažnai praranda ryšį ir nulūžta.

Kiek pasidomėjau – pasirodo, „Mi Band“ kopijos – keistoka, bet pasirodo rimta problema, kaip ir originalios „Xiaomi Pistons“ ausinės – vis mažėja šansų įsigyti originalų produktą.

dami-xiaomi-replica

 

Taigi – nusprendę įsigyti geriau kreipkitės ten, kur žinote, kad neapgaus. O jei jau gavote kažkokią mistinę „Dami“ apyrankę iš „Aliexpress“ nedvejokite, nesileiskite į kalbas su pardavėju ir iš karto kelkite bylą (dispute), nurodydami counterfeit goods sąlygą. „Aliexpress“ taisyklės šiuo atveju yra griežtos ir pardavėjui gali skaudėti, todėl tikėtina kad visus pinigus atgausite greitai. Bent jau aš atgavau.

Sėkmės!

 

4 thoughts on “Atsargiai – „Xiaomi Mi Band“ klonai

 • 4 birželio, 2015 at 09:40
  Permalink

  Sveiki,
  aš turiu originalia apyrankę, pirkau prieš 3-4 mėn. tai gal tada dar nebuvo kopijų.
  Ant pačio kompiuteriuko iš vidinės pusės yra ispausta Mi ženkliukas, ant apyrankės iš vidinės pusės yra įspaustas užrašas: designed by xiomi, beje ant papildomos apyrankės kuri buvo kaip dovana jokių užrašų nebuvo. Baterija laiko 40-45 dienas dėvint kiekvieną dieną išskyrus nakti. Galiu paieškoti linko iš kurio pardavėjo pirkau, tai gausit originalą, beje į Lietuvą gavau per 2 savaites.

  • Avatar photo
   4 birželio, 2015 at 10:12
   Permalink

   Na vienintelis būdas nenusiprikti kopijos iš Kinijos – tik patikimas pardavėjas. Perkant Lietuvoje – taip, originalas iš tiesų turi ant apyrankės „Designed by Xiaomi”, ant kapsulės „MI” logotipas, vidinėje pusėje.

   Palyginau šalia – smulkių skirtumų daug, kopija yra didesnė, kroviklis prastesnis (plastikas ir plonas laidas), netgi pačios kapsulės liejimo forma akivaizdžiai kitokia. Mažiausiai skiriasi apyrankės, kopija šiek tiek didesnė, bet galima naudoti su originalia kapsule.

 • 12 rugsėjo, 2015 at 15:45
  Permalink

  Ačiū, po šio straipsnio perskaitymo iš AliExpress technikos nebepirksiu. Nusipirkau iš kiniškos parduotuvės, bet kur galima atsiskaityti paypal, pagal visus požymius originalas :D

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.