Pirmos Pipo M9 problemos

Iš šitos planšetės buvo tikimasi gal net ir pernelyg daug, pamirštant įprastą kinų nekantrumą ir norą kuo greičiau išleisti naujus produktus, jų normaliai nepratestavus. Laimė, ši problema nėra iš tų, kurios sutrukdytų visiškai naudotis planšete, tačiau džiaugsmo neprideda. Kaip kas ir kodėl – smulkiau pamatysite šiame video. Ekranas turi nestiprų vertikalaus lietimo “triukšmą”. Jei paprasčiau – liečiant ekraną, jo jautrumas šokinėja nuo vieno sąlyčio taško prie kito, todėl atsiranda iškraipymai, kuriuos labiausiai galima pamatyti piešiant vertikalias linijas ekrane. Priklausomai nuo to ką darysite, šie trukdžiai gali būti ir visai nepastebėti, bet galbūt jei jums reikalingas itin preciziškas valdymas ar pvz, skaitymas smulkesnį tekstą scroll’inant – net ir nestiprus iškraipymas bus pastebimas.

 20130204110748939

Kaip visai nesenai paaiškėjo pasirodžius naujai programinei įrangai – M9 turi dvi versijas, naujoje pagrindinės plokštės mikroschema (PCB – printed circuit board) pakeista kita. Ar tai dėl lietimo jautrumo, ar yra ir kitos problemos, kol kas dar neaišku ir labai laukiamos tolesnės žinios. Galbūt tai ir nebūtų baisu, bet žinant liūdną Pipo istoriją su M3 modeliu, kuriame dėl gamintojo klaidos ekranai nustodavo veikti po pakankamai trumpo naudojimo laiko, laukimas nėra malonus. Kitas dalykas – keičiantis svarbiems komponentams prastėja suderinamumas su vartotojų sukurtais rom’ais.

Tikėkimės, kad tai tiesiog netobulos programinės įrangos klaida, kurią galima ištaisyti iš naujo kalibruojant ekrano jautrumą ir tai, kad senų arba kaip tik, naujų PCB versijų turėtojai neturės papildomų problemų.

[atnaujinta 2013 04 18]

Paaiškėjo „paslaptis”, kaip gi atskirti seną ir naujas versijas: pasak gamintojo, senoji PCB gaminta iki kovo 19, naujesnė versija – vėliau. Tiksliai galite nustatyti nustatymuose (settings->about tablet ->kernel version), #664 yra senosios versijos kodas.  Kas buvo pakeista tiksliai neaišku, bet Pipo pristato naują versiją kaip „labiau optimizuotą” ir dėl tos pačios priežasties nesuderinamą su su senesne programine versija.

One thought on “Pirmos Pipo M9 problemos

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.