Taisome „sugadintą” ekraną

DSCN6555 Nesenai vienas draugas užsisakė M9 modelį tiesiai iš kinų, nekantriai spaudinėjo F5 mygtuką Lietuvos pašto puslapyje ir kai po ilgo poros mėnesių laukimo išsvajotoji planšetė atkeliavo, jis man ne paskambino, o netgi bėgte atbėgo tiesiai prie durų. Pasirodo,  tik išpakavus planšetę, jos  centre pasirodė didžiulė juoda dėmė. Pirma mintis buvo ta, kad tai yra oras po apsaugine plėvele, tačiau ją nuėmus niekas nepasikeitė. Įjungus – dėmė pasidaro mažiau ryški, tačiau lieka ten pat.

Iš tiesų, daug priklausomai nuo to kur perkate – pvz., vienos parduotuvės turi savo kokybės kontrolės skyrių, kitos turi, bet jis nelabai kreipia dėmesį į tai ką pats daro, o dar kitos jo neturi iš viso. Vieną vienintelį kartą, kai gavau planšetę su pilnu gamintojo įpakavimu ir net nepraplėšta gamykline plėvele ant pakuotės, planšetės ekranas buvo su lietimui jautraus sluoksnio defektu. Taigi, priežastis nerimauti, ir aplamai pamąstyti apie kinų kokybės kontrolę gamyklose tikrai yra.

Beje, apie šią problemą galima rasti ne vieną video Youtube, ne vienas forumo pranešimas taip pat yra – nesenai skaičiau kad atkeliavo nauja planšetė su tokia pačia dėme per vidurį ir kažkas netgi rimtai parašė kad taip, ta parduotuvė nesenai gavusi skendusių planšečių siuntą ir todėl dabar pardavinėja jas pigiai, bet šlapias. Va taip ir gimsta mitai bei legendos..

O iš tikrųjų, viskas nėra taip blogai. Jei ir pas jus tas pats „defektas”, jį ištaisyti galite per kelias sekundes – juoda dėmė viso labo vienas ekrano sluoksnių per daug prisispaudęs prie kito. Tam kad tai ištaisytume mums tereikės paprasto guminio lipuko, kokį matote nuotraukoje. Klijuojame jį ant ekrano prie dėmės kraštų ir atsargiai ekraną keliame šiek tiek į viršų. Po truputį tai apeiname visus kraštus ir štai – planšetė kaip nauja, jokių defektų.DSCN6557

 

 

 

 

 

 

6 thoughts on “Taisome „sugadintą” ekraną

 • 16 vasario, 2014 at 22:29
  Permalink

  Sveiki,
  O kur galima nusipirkti toki gumini lipuka? Gavau tokia pat plansete kaip aprasote su „plemu” ir labai nerimauju, ar pavyks ji pataisyti.

  • Avatar photo
   17 vasario, 2014 at 07:28
   Permalink

   Pas mane keli tokie mėtėsi, bet šiaip spėju kad galite rasti kokiuose senukuose prie dušo pakabų ar panašiai.

 • 12 lapkričio, 2014 at 11:08
  Permalink

  Sveiki, mano plančeto ekranas buvo toks pat, bet čia pati prisidirbau… Į senukus ieškoti lipduko tingėjau, tai sugalvojau tapatį padaryti su lipduku, su kuriuo žaisliukai prie lango klijuojasi. SUTVARKIAU! Gal kam pravers, o Jums autoriams – ačiū ;)

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.