FNF X2 iFive planšetės apžvalga

Jei kiniška elektronika nesidomite, vis tiek tikriausiai žinote „Lenovo” (ar labai nustebote sužinoję, kad tai kinų prekinis ženklas?) ar kokį nors „Huawei”. Jei domitės daugiau, tikėtina kad pavadinimai „ZTE”, „Meizu”, „Ainol” ar „Xiaomi” jums ką nors sako. Tačiau apie FNF iFive technology (arba tiesiog FNF) dar žino mažuma, išskyrus tuos, kurie domisi planšetėmis pakankamai rimtai, kad jau būtų galima pripažinti kaip ne itin žalingą sveikatai, tačiau jau sunkiai įveikiamą ir paaiškinimą potraukį kiniškai elektronikai. Tikriausiai laikas būtų tai pakeisti.

Kinų elektronikos rinka labai nestabili. Beveik kiekvieną mėnesį iškyla nauji gamintojai, o „seni” gamintojai dažnai išsikvėpę sėdasi ant atsarginių suolelio kol neišleis geresnio produkto. FNF – vienas iš naujesnių žaidėjų į platesnę rinką žinomą europiečiams prasiveržęs 2013 m. ir iš karto užsirekomendavęs kaip kokybiškų, estetiškų ir patikimų produktų gamintojas. Reikia pripažinti, FNF itin didelį dėmesį skiria pačio produkto estetikai ir dizainas čia tikrai ne paskutinėje vietoje. Dar daugiau, komponentai, kurie skatina pardavimą čia sudėti kokybiški – aš vieną FNF planšetę aš jau apžvelgiau  – FNF Mini X3 – kuri iki šiol buvo ir vis dar tebėra pats patraukliausias kinų (ir ne tik) elektronikos gaminys kurį teko laikyti rankose. Ir tas ekranas… Idealu! Tada koją kišo blogai optimizuota android sistema, tačiau aš pagalvojau kad FNF nusipelnė dar vieno šanso ir taip pas mane atsirado kiek didesnė FNF iFive X2 8.9″ planšetė.

fnf-stovas

Skaičiuojant planšečių metais, kurie, kaip ir šuns yra dar greitesni nei žmogaus, X2 modeliui jau apie 50. Jis kaip ir tvirtas, pačiame jėgų žydėjime, bet jaunimas jau grasina jį išversti iš patogios kėdės, progresas klibina pagrindą po kojomis… Taip yra todėl, kad planšetė naudoja 2013 m. „Rockchip” procesoriaus platformą RK3188, o jau ir 2015 ne už kalnų, ir pirmieji raumenų kalnai su naujos kartos procesoriais RK3288 pasirodė.. Vienu, ar dviem žodžiais sakant – šios planšetės dienos kaip ir suskaičiuotos, tai jau nebe „cutting edge” technologija, o labiau užvakar dienos naujienos. Ir tai yra RK3188 gulbės giesmė, tuo labiau kad tai tikriausiai ir bus paskutinė planšetė su šia platforma kuri bus apžvelgiama čia.

fnf-x2 fnf-x2-nugara

Šiek tiek užbėgdamas už akių, pasakysiu kad planšetė paliko itin gerą įspūdį, kaip ir būna su visomis kinų platformomis jų gyvenimo pabaigoje – nemalonios klaidos ištaisytos, visi vabalai išgaudyti – produktas pagaliau normaliai paruoštas vartojimui, jo nebereikia atšildyti, tiesiog kepti, aišku, jei praleisime pro akis tai, kad jis toks turėjo būti prieš metus, jo išleidimo momentu, o ne ta beta versija, kurią teko naudoti visą laiką.

Dizainas – stipri šios planšetės pusė – rankoje jis guli patogiai, o ir atrodo tikrai gražiai. Dėmesys smulkmenoms džiugina – mygtukai ir kameros, viskas eina į vieną visumą ir elementai vienas kitą papildo. Planšetė tikrai atrodo gerai ir jos surinkimo kokybė taip pat manęs abejingo nepalieka. Bet tai, kaip jau ir minėjau visada buvo FNF stiprioji pusė. Ar jau minėjau kad tos sidabrinės blizgios dalys korpuso viršuje ne plastikas o metalo lydinys?

Įsijungiame – o čia gi Android 4.4. Aišku, šiuo metu nustebinti su 4.4 versija jau sunkiau, bet ne visi kinų gamintojai iki šiol sugebėjo pritempti net ir iki šios versijos. O štai 4.4 mums iš karto sako ir dar kaip ką – operacinė sistema bus stabili, ram atmintis neužsikimš ir viskas veiks gerai jei gamintojo rankos augo ne iš užpakalio, o iš ten kur ir turi augti. Pasižymiu pliusą, sistema stabili ir greita – jokių priekaištų.

fnf-x2-naujas

Viena svarbiausia planšetės dalių – kokybiškas ekranas, nes į jį žiūrėti jums teks visą laiką. Didelis pliusas ir čia, nes ekrano rezoliucija 1920*1200  ir jo kokybė puiki. Lyginant su X3 Mini modeliu aš visgi pasigedau dar bent kelių procentų papildomo šviesumo, tačiau kasdieniniam naudojimui FNF X2 ekranas yra tinkamas kuo puikiausiai – jis itin raiškus ir 254 PPi užtikrina kokybišką vaizdą. Ekranas, ekranas ir dar kartą ekranas! Kartu su dizainu, tai vienas stipriausių planšetės kozirių.

fnf-x2-kameraŽiūrime į kitus komponentus: 2 Gb ram – neabejotinas pliusas, 16 Gb vietos jūsų nuotraukoms ir žaidimams – ne toks jau ir pliusas, tačiau SD kortelės lizdas yra, taigi, vietos mums nepritrūks. Ne kartą esu minėjęs, kad dar ir labai svarbu kokia atmintis patalpinta viduje – taigi, šiuo atveju viskas gerai, Androbench programa parodė 0,98 Random write parametrą, kuris užtikrina, kad dėl lėtos nekokybiškos atminties problemų nebus. t.y. planšetė, atliekant kelis veiksmus su vidine atmintimi vienu metu (pvz, naujos programos įrašymas, naršymas ir muzikos grojimas) jokių problemų kelti neturėtų, kaip tai būdavo pigesniuose 2013 m. kitų gamintojų modeliuose.

Silpniausia planšetės vieta yra galinė kamera. Galbūt ji ir nėra tokia jau silpna, tikėtina kad jai tiesiog neteisingai parinktos tvarkyklės (drivers), tačiau bandymų metu susidariau įspūdį, kad priekinė kamera fotografuoja geriau nei galinė. Kas per..? Galinė kamera – vos ne vientisas bliuras, fokusavimas į objektą beveik nevyksta. Tai – didžiausias mano pastebėtas minusas.

fnfx2-mygtukaiBaterija – 7000 mAh, optimali tokio dydžio planšetei. Teisingai sukonfigūruota android sistema, varoma RK3188 platformos budėjimo režimu teoriškai gali naudoti vos 1% energijos per val. Aktyvaus naudojimo – su įjungtu wifi ir pačiu didžiausiu nustatytu ryškumu planšetė ištempė 9 val. Neblogai!

Priekiniai garsiakalbiai – visada buvau tik už tai. Galiniai garsiakalbiai yra abejotinas dizaino sprendimas – nepatogu, garso kokybė iškreipta ir galų gale, tas vargas su planšečių dėklais.. Priekiniai garsiakalbiai, mano nuomone yra idealu. X2 atveju garsiakalbiai yra ten kur reikia. Garso kokybė – tarp geros ir vidutinės. Audiofilų poreikių tikrai nepatenkins, kasdieniniam naudojimui – jokių priekaištų, garso lygis taip pat pakankamas.

Kitos smulkmenos, kurios kažkam gali pasirodyti ne tokios ir smulkios – 3G nėra, GPS nėra, nors X2 taiko į tokį kainų segmentą, kur šie dalykai jau tampa standartu. Wifi – man testuojant buvo pakankamai tvirtas ir stabilus, nedaug nusileidžiantis mobiliojo telefono wifi ryšiui. Tiesa, čia yra ir bluetooth, papildomas pliusas.

Planšetės orientacinė kaina yra ~185 USD, Lietuvoje išvirstantys į visus 650 Lt. Tai yra daug, ypač užmaršint einančios kartos planšetei. Bet produktas kokybiškas ir to vertas. Reziume – jei galinės kameros jūs naudoti nežadate ir kasdieniniam naudojimui ji nėra gyvybiškai svarbi, ir 8.9″ ekrano dydžio jums užtenka (mano nuomone, jei svarbu mobilumas, 8-9″ yra tas dydis kurio reikia) X2 vis dar yra geras pirkinys šioms Kalėdoms. Mydroid.lt vertinimas 9/10.

Daugiau testų rezultatų ir technines specifikacijas rasite žemiau.

antut fnf x2 antut technines specifikacijos fnf x2  fnf x2 androbench fnf x2 antutu fnf x2 sistemafnf x2 android

6 thoughts on “FNF X2 iFive planšetės apžvalga

  • Avatar photo
   18 sausio, 2015 at 17:01
   Permalink

   Pagalvočiau „kas su juo negerai?!”. Šiaip nieko blogo negalvočiau, mano darbas toks :) koks modelis?

  • Avatar photo
   10 kovo, 2015 at 08:02
   Permalink

   Bandžiau, patiko. Nepatiko techninė dalis, kad dirba mažesniu dažniu nei teoriškai gali, vadinasi yra priežasti dėl ko apribotas. Gal nepavyko išspręsti perkaitimo ar stabilumo. tai nuėjo lengvesniu keliu – teisiog pamažino maksimalų galimą dažnį. Iš paskutinių testuotų planšečių susidarė įspūdis kad FNF kol kas stengiasi labiausiai. Tik jos kaina nemaža, be šiaip rekomenduočiau.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.