Siekiame tobulybės su Tasker

Pradžioje noriu jus pradžiuginti, kad tikriausiai skaitote straipsnį, kuris gali jūsų android sistemą pagerinti dvigubai! Ne, tai nėra pokštas iš serijos “sulieknėk numesdamas 20 kg per dieną laikydamasis šio keisto metodo!” (tereikia nusipjauti koją), tai nėra netgi “enlarge your…” serijos laiškas, ar milijono paveldėjimas iš Nigerijos princo. Deja, tikriausiai ne visi tuo užsiims, nes Tasker programa reikalauja gilinimosi ir pradinių žinių apie bazinį programavimą. Net ir visuose tutorials pabrėžiama, kad kito būdo, išskyrus pagrindų mokymąsi, su ja pradėti dirbti tiesiog nėra.

Kitas dalykas, dėl kurio tikriausiai tokia pati auditorijos dalis atkris – Tasker yra mokamas, apie ~10 Lt. Bet nepamirškite kad ši, kaip ir kitos Google aplikacijos gali būti naudojamos ant visų jūsų turimų android įrenginių – svarbu kad jūsų vadinamoji google „paskyra” būtų ta pati, ir daugiau mokėti nereikės.

Taigi, kas gi tas Tasker? Tai itin galinga aplikacija, galinti kontroliuoti 90% visų jūsų telefono resursų esant specifinėms sąlygoms. Aišku, root teisių reikės. Jau senokai youtube plaukioja toks home automation (namų automatizavimo) filmukas.

 

Aišku, yra šiek tiek papildomų sąlygų, bet iš esmės su Tasker taip padaryti galite ir jūs. Tereikės kelių internetu valdomų elektros jungiklių, pačio Tasker’io, autovoice plugin’o ir nemažai laiko, jei darysite tai būdamas visiškai “žalias”.

 

2013_09_08_10.15.36
Tasker interfeisas ir naujo profilio sukūrimas.
2013_09_08_10.15.25
Veiksmų (actions) kategorijų sąrašas. O ten jų dar daugiau.

O mes pradėsime nuo pačių paprasčiausių dalykų, kurie gali būti naudingi realybėje ir skirti ne vien pasipuikuoti prieš atėjusius draugus.

Kaip Tasker veikia – šitą teks perskaityti nes tai norite ar ne, bus jūsų programavimo pagrindai. Tasker valdomas profiliais. Sąlygos profiliui įsijungti gali būti labai įvairios, bet pačios paprasčiausios yra tokios kaip tam tikras laikas, įjungta programa, telefono būsenos pasikeitimai, internetas, ryšys ir dar šimtai dalykų. Esant nurodytoms sąlygoms profilis įsijungia ir paleidžią užduotį (task) kuri jam priskirta. Aš jums nesuksiu galvos, gal tik truputį, kad ta užduotis gali paleisti dar krūvą užduočių, taip sudarydama kelių lygių sistemą ir… na vienu žodžiu svarbiausia yra tai, kad profiliai paleidžia užduotis ir tai reikia žinoti.

2013_09_08_10.14.39Pradedam nuo pačių pagrindų. Tasker ekranas yra pakankamai supaprastintas programuotojams, taip kad labai sunku nebus ir paprastiems mirtingiesiems.

1 Tasker pavyzdys. Pasileidus google maps, iš karto įjungiam GPS.

Jei taupote telefono bateriją, GPS tikriausiai nedirba visą laiką. Kad nereikėtų įjungti kiekvieną kartą pasileidžiant maps’us yra paprasta – susikuriam naują profilį renkamės „Application”, sąraše susirandam „Maps”. Susikuriam naują užduotį ir naują veiksmą jai: renkamės “misc” > „GPS”. “Set” parametrą nurodome „on”.

Viskas! Nurodyti galite ir kelias aplikacijas tuo pačiu metu, pvz, earth, navigacija, koks nors wazee ir maps.

 

2013_09_08_10.13.282 Tasker pavyzdys. Nuo 8 iki 17 val, darbo metu, skambutis yra nustatomas maksimaliu garsumu.

Labai paprasta bet ir naudinga užduotis pažinčiai su Tasker veikla. O šiaip, su laiku galima sugalvoti krūvą dalykų, bet šis yra vienas paprasčiausių. Galima tarkim nurodyti, kad nuo 9 iki 23 skambutis būtų tylesnis, kad naktį būtų išjungtas ir pan. Visa tai būtų paprastos šios užduoties variacijos. Taigi:

Sukuriam naują profilį > spaudžiam + ir „Time”. “From” nurodom nuo kada, “To”, iki kada. Suvedę laiką spaudžiam “New Task”. Pavadinam kaip jums norisi, tada spaudžiam ant +, ir renkamės “audio” > “Ringer Volume”. „Level” skiltyje nurodom kiek reikia. Štai ir viskas :) Nurodytu laiku telefono skambutis automatiškai persijungs į tokį lygį kokį nurodėte.

 

2013_09_08_10.15.143 Tasker pavyzdys. Įjungus ausines, pasileidžiam muzikos grotuvą ir pasigarsinam.

Kaip kurie grotuvai moką tą ir patys bet jei jūsų yra nemokša, arba norite pasileisti kitą darome taip:

Sukuriam naują profilį su +, renkamės “Hardware”  > „Headset Plugged”. Išsaugom ir sukuriam naują užduotį. Čia renkamės „App”> „Load app”. Ir nurodykite, kurį grotuvą norite pasileisti iš aplikacijų sąrašo. Papildomai – sukuriam dar vieną užduoties veiksmą – iš karto pagarsinam muzikos garsą. Spaudžiam ant + , „Audio” > „Media volume” ir nurodome kokio mums reikia. Dar tikriausiai, jei jau pasileidome grotuvą, mums reikėtų kad jis iš karto grotų? Pasidarome tai šitaip: naujas veiksmas > „Media” > „Media Control”, „cmd” eilutėje renkamės „Play [simulated only]„, bet nuimame varnele nuo “simulate media button”.

Viskas! Dabar prijungus ausines Tasker automatiškai paleis jūsų nurodytą grotuvą, pagarsins muziką ir pradės ją groti. Man Tasker asmeniškai dar labai patinka tuo, kad profiliui nebegaliojant prieš tai buvę parametrai yra gražinami į tą pačią padėtį. T.y. Ištraukus ausines, garso nebus.

Tai kaip ir viskas iš paprastųjų Tasker pavyzdžių – tiek jums užteks, tam, kad pasikurtumėte pačius paprasčiausius profilius sudėtingoms ir nelabai užduotims ir susipažintumėte su pačia programa. Jei užsikabinsite – rimtesnių pavyzdžių pateiksiu netrukus, tarkim vienas jų būtų  – telefonas vakare jums balsu perskaitytų kitos dienos orų prognozes ir pakomentuotų šias oro sąlygas ar pasiūlytų pasiimti skėtį :) Įdomu? Taip, tik reikės šiek tiek padirbėti, o kol kas pasimokykite pačių pagrindų. Jei turite savo sukurtų naudingų programų, prašome pasidalinti čia, arba el paštu info@mydroid.lt ir joms galbūt sukursime atskirą Tasker užduočių skiltį.

 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.