Internetas planšetėse arba „kas gi tas 3G?!“

Pastebėjau, kad vienas dažniausių pradedančiųjų android vartotojų klausimų būna “ar aš galėsiu internetu naudotis visur?” Trumpai atsakau – Taip. :) Aišku, kaip kokioje “Marfos” akcijoje čia yra šiek tiek (kokie du A4 puslapiai smulkiu šriftu) papildomų sąlygų ir žvaigždučių. Čia rasite atsakymą į jums neduodantį ramybės klausimą, ypač tie tėvai kurie buvo priversti domėtis planšetėmis, kad išrinktų ją savo atžaloms :)

Kas yra Wifi tikriausiai jau žinote – tai bevielis internetas kuris keliauja nuo to aparato kuris būna ilgiausiai įjungtas po šaldytuvo – tai yra jūsų skirstytuvo, arba dar liaudiškai vadinamo rūteriu (router). Gal kažkada planšetės ir buvo gaminamos be wifi galimybės, bet dabar 100% jų turi wifi, kas reiškia, jei galite naudotis belaidžiu internetu namuose, tai tikrai galėsite prie jo prisijungti su planšete. Papildomos žvaigždutės yra ryšio čipai ir antenos kurie naudojami planšetės viduje ir lemia interneto greitį, ir atstumą, bet kadangi kiekvienam modeliui jie skirtingi, apibendrinti bus sunku.

Žodžiu,  iš esmės, jei turite belaidį internetą namuose, planšetėje jis veiks.

Dabar einam prie sudėtingesnės dalies – kuri vadinasi “internetas visur”. Jei jau labai rimtai šnekant, visur, netgi visoje Lietuvoje internetas neįmanomas, nes ryšio tinklas tiek nepadengia. Gūdžiame grybingame miške ar šiaip kokiame užkampyje ryšio visai nebus, kaip ir jūsų telefone. Kai išsiaiškinome šitą, judame prie esmės.

54Planšetės su 3G
Vienas paprasčiausių sprendimų – pažiūrėti ką pardavėjas rašo (jei iš vis rašo) apie 3g. Jei 3G yra, vadinasi, internetu galėsite naudotis iš esmės visur, kur siekia ryšys. 3G žymėjimas reiškia, kad į planšetę galite įdėti telefono sim kortelę, o visa kita jau priklauso nuo jūsų mobiliojo ryšio operatoriaus – kiek mokėsite, kokį greitį turėsite ir kur jis veiks. Visa laimė, kad pagaliau mobiliojo ryšio duomenys kainuoja ne tiek ir daug ir paprastam naršymui, plius šiek tiek youtube užteks ir netgi neliksite be kelnių.

Tiesa, kadangi kalbame apie žvaigždutes, metu akmenį į tų mobiliųjų operatorių (pavadinimas redakcijai žinomas) daržą, kurie rašo “VISIŠKAI NIEKAIP ABSOLIUČIAI BE RIBŲ NERIBOTAS* INTERNETAS”, o žvaigždutė paaiškina, kad jis neribotas tik tada, kai jo naudojate mažesnius kiekius, saulei esant skorpiono ženkle porinėmis dienomis,  o jei viršysite limitą turėsite likusią mėnesio dalį teks šokinėti ant vienos kojos, dėvėti išvirkščius geltonus megztinius bei naudotis tik tokiu interneto greičiu, kuris būtų juokingas jei nekeltų pykčio priepuolių kraunant tekstinius puslapius.

huaweiPlanšetės su USB modemu
Ne vienas pardavėjas rašo “palaikomas 3G su papildomu modemu”. Aišku, kartu modemo už dyką paprastai nesiūlo niekas. Tam kad veiktų USB modemas reikalinga iš esmės viena sąlyga – USB jungtis ir jai tinkamas USB OTG kabelis apie kurį jau rašiau. Toliau viskas paprasta – dedate į modemą sim kortelę, į planšetę jungiate USB laidą ir prisijungiate modemą. Gali tekti šiek tiek pažaisti su nustatymais, arba perkrauti planšetę su prijungtu modemu, bet paprastai šis būdas veikia. Rekomenduojamas modemas, kuris veikia iš esmės su visomis android planšetėmis – Huawei e1750. Jis nėra niekuo ypatingas, tiesiog jo geras suderinamumas, o kaina maždaug nuo 70 Lt. Reikia pasakyti, kad gal prieš kokius metus bandžiau  neaiškų bevardį Tele2 modemą ir jis irgi veikė.

wifi-hotspotAndroid Hotspot
Jei esate išmanus arba vaikotės naujausių madų, tikėtina, kad turite telefoną su android sistema. Tokiu atveju, jums nereikia nei modemo, nei 3G planšetės, nes savo telefoną galite paversti tokiu pačiu router’iu, kokį turite namuose. Skirtingoms versijoms gali būti skirtingi nustatymai, bet iš esmės Hotspot meniu slepiasi kažkur viršuje prie bendrų interneto nustatymų, arba gali būti iškeltas kokiame nors “more..” meniu. Ten pasirinkite wifi hotspot, ir jį sutvarkykite – nurodykite slaptažodį ir apsaugos tipą. Jei hotspot veikia – prie jo prisijungsite lygiai taip pat kaip prie bet kurio bevielio tinklo. Mano galva – tai vienas paprasčiausių ir patogiausių sprendimų, neapsikraunant jokiais papildomais įrenginiais ir neleidžiant papildomų 30-50 USD 3G planšetės versijai.

imagesO tai.. ar galiu planšetę jungti prie interneto laidu?
O tai.. o ar tai nedaro jos kaip ir beprasme? Aišku, ne mano čia reikalas, gal pas jus kažkas neveikia. Arba nėra belaidžio. Vėlgi – trumpas atsakymas – taip, bet yra papildomų sąlygų.  Pirma, ne visos android versijos palaiko vadinamąjį išorinį “ethernet” tinklą, antra, rj45 antgalio į usb jungtį nesukišite, kad ir kaip stengsitės, kas reiškia kad jums vėl reikia papildomo adapterio, kuris taip ir vadinasi “rj45 to usb internet cable”. Jie kainuoja nedaug – bet Lietuvoje pakankamai reti, ir gali būti brangūs. Papildomai, jei yra bėdų ir jūsų planšetė neturi “ethernet” skilties, gali tekti pažaisti su komandine eilute “terminal emulator” aplikacijoje, kas reiškia kad jums reikės root teisių ir.. na gal nebesigilinsiu. Tikriausiai retam to prireikia, o konfigūracija, kaip minėjau gali skirtis.

Berods tai ir yra visi pagrindiniai interneto planšetėje naudojimo būdai. Jei vis tiek kyla klausimų, prašome rašyti komentaruose arba diskutuoti forume.

104 thoughts on “Internetas planšetėse arba „kas gi tas 3G?!“

  • 8 rugsėjo, 2013 at 13:13
    Permalink

    „o žvaigždutė paaiškina, kad jis neribotas tik tada, kai jo naudojate mažesnius kiekius, saulei esant skorpiono ženkle porinėmis dienomis, o jei viršysite limitą turėsite likusią mėnesio dalį teks šokinėti ant vienos kojos, dėvėti išvirkščius geltonus megztinius bei naudotis tik tokiu interneto greičiu, kuris būtų juokingas jei nekeltų pykčio priepuolių kraunant tekstinius puslapius.”

    Puikus sakinys! :))) Ir šeip labai smagu skaityti visas autoriaus apžvalgas. Jos harmoningai suderintos iš IT praktikos bei teorijos žinių pusės, su aukšta IQ išmone :) Taisyklinga lietuvių gramatika!
    Labai džiaugiuosi, kad daliniesi, ačiū.

  • 6 spalio, 2013 at 14:27
    Permalink

    O gal galite pasiulyti, koki interneta geriausia naudoti planseteje su 3g? Ta prasme, kuri operatoriu pasrinkti, nes neisivaizduoju, kas verciausias savo pinigu?

    • Avatar photo
      8 spalio, 2013 at 08:50
      Permalink

      Čia visai gera tema straipsniui, nors turbūt jau toks yra, o ir operatorių pasiūlymai keičiasi pakankamai dažnai. Bent prieš gerus metus geriausias pasiūlymas buvo Pildyk – ar ne 3 Lt už 1gb/mėn.

  • 10 spalio, 2013 at 20:16
    Permalink

    Noriu paklaust kaip ten iš tikro būna tose planšetėse su 3g ar wifi ryšys turi prioritetą ar reikia 3 g išjungt būnant wifi zonoje.

    • Avatar photo
      1 sausio, 2014 at 09:54
      Permalink

      Iš vienų taip, iš kitų ne. Reikia žiūrėti koks tiksliai modelis palaiko šitą funkciją, bet planšečių modelių su skambinimu yra gerokai mažiau.

      • 23 spalio, 2014 at 22:43
        Permalink

        Galima visose placetese,tik reikia programeles parsisiusti ir pažiūrėti kokia sim uzsisakot,gali būt kaip normali sim(priklauso kokį planą uzsisakot) arba tik internetui,kuria beje ir naudoju nes gigu taip daugiau gaunu..

    • Avatar photo
      6 sausio, 2014 at 11:00
      Permalink

      Teoriškai įmanoma per Bluetooth, bet jei jau neturi net USB, tai labai abejoju ar iš vis bluetooth yra.

  • 11 sausio, 2014 at 15:58
    Permalink

    Nusprendziau parsisiusti sita : PIPO M9 pro 3G – 10.1 Retina IPS Screen (1920*1200px) Quad Core 1.8GHz Built in 3G Tablet PC Android 4.2 2GB RAM Bluetooth GPS Dual Camera 5MP AF Aluminum shell 32GB
    Kaip cia yra su tuo 3g, sim kortele ir skambuciais? is pardavejo gavau toki ats. :Yes ,it is Built in 3G WCDMA .But it is outer 3G,that’s mean can be connect with Wireless network card
    Sorry to tell you that it can not put SIM Card in it.

    dabar vapshe pasimetus jauciuosi.

    • Avatar photo
      11 sausio, 2014 at 20:43
      Permalink

      Aš ir pasimetęs po tokio atsakymo. 3g pro turi sim lizdą, bet kiek pamenu skambinti negalima. Jei kaip jis rašo, neturim sim lizdo, tokiu atveju meluoja ir parduoda ne 3g versiją.

      • Avatar photo
        27 spalio, 2014 at 12:13
        Permalink

        Su Regina ir šiaip niekada neprašausi.

  • 13 sausio, 2014 at 16:31
    Permalink

    o kiek kainuoja prijungti interneta? o jungiasi tik wi fi ar ir zebra bei kiti internetai? o programėlės mokamos visos ar kaip kurios? daug klausimu , nes nieko nezinau apie jas bet labai jos noriu ☺ beje man buvo labaismagu skaityti viska askiai ir issamiai izdestyta☺ aciu jums uz toki puiku puslapi

    • Avatar photo
      13 sausio, 2014 at 16:38
      Permalink

      Jei naudojatės ir taip bevielių ryšiu namuose, tai papildomai nieko nekainuos. Jei visai nesinaudojate – tai jau priklauso nuo tokio, koki įsivesite. Dabar yra krūvos tiekėjų, visokie meganetai, interneto sistemos, c gates ir krūva kitų.

      Programėlės mokamos ne visos, planšete puikiausiai galima naudotis ir neperkant nei vienos programos. Tik teks susitaikyti su daugiau reklamos.

      O šiaip – ačiū jums už ačiū :)

  • 15 sausio, 2014 at 10:20
    Permalink

    Sveiki, kaip supratau jei rašo 3G prie plančetinių tai tuomet ir SIM kortelę galima įdėti į pl. kompiuterį. Ačiū.

  • 20 sausio, 2014 at 18:43
    Permalink

    O kas būtent turėtų būti prie planšetės aprašymo parašyta, kad galėičiau prijungti mezon usb modemą? Ar jį galima prijungti prie visų planšečių, ar turi būti kažkokie ypatingi parametrai?

    • Avatar photo
      20 sausio, 2014 at 20:22
      Permalink

      Turi palaikyti OTG funkciją. Kiek susidūriau su modemais, kartais tai sėkmės reikalas, ar su konkrečiu modeliu veiks.

    • Avatar photo
      24 sausio, 2014 at 09:08
      Permalink

      Tikriausiai galingesnį, būna ir su kryptinėmis antenom ir su daugiau nei viena. O kitas variantas, kurį nesenai išbandžiau, tiesiog kambaryje, kur silpnesnis ryšys jungti „wifi repeater” – nedidelis įrenginukas, kuris nors ir užims vieną rozetę, bet atkartos signalą iš maršutizatoriaus ir jį sustiprins. Name, kur pagrindinė interneto versmė stovi rūsyje, pirmam aukšte pajungėm repeater’į ir WIFI dabar visur siekia kuo puikiausiai.

  • 2 vasario, 2014 at 20:10
    Permalink

    Namie yra bevielis internetas Zebra. Nesu visai buka, sėkmingai prisijungiau prie bevielio nešiojamą kompiuterį, bet štai su planšetiniu (Galaxy Tasb 3) prisijungti negaliu. Tinklą randu, signalas stiprus, bet kiek bevedu slaptažodį, prisijungti nepavyksta. Prie kitų tinklų jungiasi be problemų. Labai prašau pagalbos :(

    • Avatar photo
      3 vasario, 2014 at 16:21
      Permalink

      Pradžiai – ar nerašo ‘authentification error’? Jei jūs nusistatėte LT kalbą, gali rašyti kažką kito.

  • 16 vasario, 2014 at 13:51
    Permalink

    sveiki, noreciau pagalbos turiu plancete be 3g ir noreciau naudotis internetu betkur turiu samsung tab3 modeli taipat turiu samsun telefona kureme niera android ir hotspot kad galeciau naudotis kaip rauteriu yra ten wi fi ir blotuf, kaip galeciau is telefono naudotis internetu su plancete ? labai prasau isamiai nes tikrai sioj sritije zales o internetu naudotis pvz kelioneje noreciau

  • 16 vasario, 2014 at 23:32
    Permalink

    Prašau man paaiškinti, man reikia planšetinio kompiuterio, kad galėčiau užsienyje naudotis internetu, ten namuose nėra, aš turiu fliašiuką į kuri įdedu O2 ryšio interneto kortelę. Koki parartumėt pirkti planšetinį kompiuterį, kad neturėčiau problemų. Ačiū.

    • Avatar photo
      17 vasario, 2014 at 07:31
      Permalink

      Tai kad 3G modemą dabar palaiko tikriausiai 99% planšečių. Bėda ta, kad skirtingus modelius. Reiktu arba testuoti vietoje jūsų ‘fliašiuką’ arba žiūrėti prie aprašymo kokius tiksliai modelius palaiko.

  • 22 vasario, 2014 at 19:28
    Permalink

    Sveiki, norėjau pasiteirauti gal kiek ne į temą, bet vistiek. Įmanoma prisijungti wifi iš kompo, kuriame veikia paprastas(ne bevielis) internetas? Ar tai neįmanoma? Jei įmanoma tai kaip? Beje, kas yra tas maršrutizatorius? Apšvieskit prašau :'( beje, turiu telefoną Samsung galaxy ace 2. Jame yra 3g, tačiau interneto ryšys(ežio) labai prastas. Dažnai vos kraunasi, arba rodo, kad interneto ryšio nėra. Beje, ten kur viršuj tos dvi rodiklytės rodančios interneto ryšį dažniausiai būna su raide E. Gal per metus vos du kartus buvo persikeitus į 3g. Tai gal kur nors reikia nusistatyt, kad tik 3g būtų ryšys? Ar čia tokių modelių telefonui nors ir 3g yra, bet iš esmės internetas tragiškas? :)

    • Avatar photo
      24 vasario, 2014 at 09:11
      Permalink

      Teoriškai įmanoma, bet kiek prisimenu vis tiek reikia papildomos įrangos, kuri veiktų kaip antena, t.y. ta internetą skleistų. Maršrutizatorius arba router yra tas daiktas į kurį jungiamas interneto laidas ir tada signalą galima paleisti be jokių laidų :) Klausimas kodėl 3g pasijungti nenori, greičiausiai todėl, kad silpnai gaudo signalą ir kadangi GSM ryšys paprastai yra stipresnis, tai visada ir jungiasi per GSM. Nežinau kurioje vietoje konkrečiai jūsų modelyje, bet kiekviename telefone galima nustatyti kad naudotusi tik pvz. 3G ryšiu. Tam reikia pasirinkti „WCDMA only” režimą. Jei singnalas bus per silpnas tada liksite be ryšio, kol vėl neįjungsite GSM.

  • 23 vasario, 2014 at 21:19
    Permalink

    Sveiki, noreciau paklausti. Parsisiunciau plancetini kompiuteri ainol ax1 3G… Idedu sim kortele, randa ja,raso tele2… Bet nei skambinti,nei siusti sms neduoda, raso mobilus rysys negalimas… Ka reikia daryti? Aciu.

    • Avatar photo
      24 vasario, 2014 at 08:58
      Permalink

      Su tele du 3g daugiausiai vargo, kalba žmonės, kad ne visada teisingus APN nustatymus pats pasigauna.

      • 2 kovo, 2014 at 14:33
        Permalink

        Sveiki,nusipirkome planšete samsung tab 3,isidejome labas kortele,kad veiktu internetas ispradziu viskas buvo gerai,bet dabar neina prisijungti prie interneto,galvojau , kad isnaudojome duomenu kieki,tada persisakiau kita plana su neribotu duomenu kiekiu,taciau vistiek neveikia,gal ka nustatyti reikia?turiu maza mergaite,gal ji ka prispaude,prasau patarkit?

      • Avatar photo
        17 kovo, 2014 at 08:42
        Permalink

        Jau atsakyta, Apn nustatymai.

  • 13 kovo, 2014 at 19:26
    Permalink

    labas mano planseta.e-start,mid 97386,bet kur ir kokiuose nustatymuose reikia ieskok ,kad veiktu sim kortele ,kad gaudytu interneta

    • Avatar photo
      16 kovo, 2014 at 15:06
      Permalink

      Skambinti `per modemą` tai panašiai kaip ir žiūrėti televizorių per radiją. Abu jie skirti kitokiam naudojimui :-)

  • 24 kovo, 2014 at 00:47
    Permalink

    Su tele2 pildyk jokio vargo tiesiog kai planšetė pasigaus parametrus reik ištrint tarpinio serverio ir prievado reikšmes ,šios reikšmes turi likt tuščios, daugiau nieko nedaryt ir viskas veiks. tik nepaimirskit užfiksuot kitaip vėl tos reiksmes atsiras.

      • Avatar photo
        15 gegužės, 2014 at 13:58
        Permalink

        Trinti su backspace klavišu. O jei rimtai parašysiu trumpą instrukciją tokiem atvejam.

  • 2 balandžio, 2014 at 16:59
    Permalink

    As turejau galvoie ar galima skambinti is plancetes per modema kuris turi skambinimo funkcija huawei e1752 jai galima tai kaip

      • 18 balandžio, 2014 at 12:53
        Permalink

        kaip tai padaryti? nebesusigaudau, bukite geras….paaiskinkite

  • 14 balandžio, 2014 at 08:04
    Permalink

    labas kode sitas modemasTP-LINK.neveikia prie plancetes prie stacionaraus kompiuterio veikia instaliavom viskas gerai o prie plansetes neveikuia.

    • Avatar photo
      17 balandžio, 2014 at 12:12
      Permalink

      Gal jis turi tokią papildomą funkciją? Yra modemai, kurie gali būti naudojami kartu su atminties kortelėmis.

  • 4 birželio, 2014 at 07:47
    Permalink

    Sveiki. Mane domina toks klausimas. Vaikas turi plansetini,name yra intenetas ir prie interneto prienamas. O ka daryti jeigu vaziuojant pas mociute-nera interneto ir kompiuterio. Kaip galima prisijungti prie interneto arba wifi.

  • 13 birželio, 2014 at 12:01
    Permalink

    Laba diena nesenai nusipirkau plancetini kopiuteri samsung galaxy tab3 ir prie jo nusipirkau modema bet modemas neveikia

  • 2 rugsėjo, 2014 at 22:13
    Permalink

    Sveiki, gavau dovanų Samsung Galaxy Tab 4 T 230, be 3G. Ar yra kokia nors galimybe naudotis internetu ne tik namuose (yra bevielis ), bet pvz kokiame nors parkelyje.t.y už bevielio ryšio ribų (aišku, ne glūdžioje grybingoje vietoje). Jei atsakymas būtų teigiamas, tai labai konkrečios informacijos. Dėkoju iš anksto!
    Tiesa, dėkoju už puikų pozityvų straipsnį, kurį aš – humanitarė su stažu, susidomėjusi perskaičiau iki pabaigos ir, nepatikėsit, šį bei tą supratau..

    • Avatar photo
      3 rugsėjo, 2014 at 09:03
      Permalink

      Parkelyje galite naudotis internetu iš SIM kortelės, jūsų atveju du būdai – turėti telefoną, kuriame galite „padalinti” internetą savo planšetei (visi naujesni telefonai su android 4+ tą gali), arba prisijungti laidu modemą. Dėl modemo reiktu pasižiūrėti kokius jūsų planšetė palaiko ir kokio laido tam reikia.

  • 6 rugsėjo, 2014 at 19:45
    Permalink

    Sveiki,

    naudoju plansete motorola mz601 sekmingai,bet pameciau savo ismanuji samsung ir noriu plansete naudot kaip telefona,kol isigysiu kita mobilu.Idejau sim ir…..viskas,nezinau kaip naudotis ja ,kaip telefonu? Ar rei programeles kokios?Keliais sakiniais laukciau.

    • Avatar photo
      8 rugsėjo, 2014 at 10:47
      Permalink

      Galima ir vienu sakiniu – ji neskirta nei skambinti nei rašyti sms, todėl iš jos skambinti negalima – juk iš savo televizoriaus taip pat neskambinate?

  • 22 rugsėjo, 2014 at 11:28
    Permalink

    Sveiki, kokia planšėtę pirkti , kad palaikytų GPS ne tik su internetu, bet ir be jo (kai nėra interneto prieigos).

  • 10 spalio, 2014 at 16:49
    Permalink

    Sveiki, esu užsienyje, turiu plančetę samsung galaxy note be 3G ryšio, jungiu wi fi per mobilų samsung telefoną. Rodo, kad interneto ryšys labai stiprus, bet nekrauna visiškai. Kame problema? Ačiū už atsakymą.

  • 3 lapkričio, 2014 at 00:16
    Permalink

    Turiu plančiatę e star grand su 3G ryšių bet kai idedu sim man neviaike internetas bet kitos funkcijos veiki kur reike sim. Ką daryti kad veiktų internetas ??

    • Avatar photo
      3 lapkričio, 2014 at 08:14
      Permalink

      Na gi, Martynai, tau jau 18, galėtum jau ir rašyti kaip suaugęs žmogus… O šiaip, neparašei koks SIM operatorius. Bet panašu kad problema lygiai ta pati, neteisingi APN nustatymai.

  • 23 gruodžio, 2014 at 10:49
    Permalink

    sveiki,ar yra programa skambuciams(ne skypu) i mob.ir kt tinklus su loptope esanciu gsm isoriniu modemu3G(panasiai kaip plancetiniame kompiuteryje)

  • 26 gruodžio, 2014 at 03:12
    Permalink

    Sveiki :) Šiandien internete išsirinkau vieną planšetę kurią noriu pirkti ir aprašyme pamačiau kad resoliucija yra 800×480 . Labai jau blogai pirkti planšetę su tokia resoliucija?

  • 28 gruodžio, 2014 at 13:04
    Permalink

    As noreciau paklausti kodel plancetyneme kopiuterija neprisijungia wifi as susivedcai slaptazidi ir man krauna labai ilgai ir parasyta smulkiomis raidemis authenticating ir pato problem

  • 17 sausio, 2015 at 10:59
    Permalink

    Noriu paklaust naudoju android 4.2.2 interneta ,skaitant interneta daznai ekrane lenda uzrasas(saugaus rysio sukurt nepavyko)turiu isidieges antivirusines Slean Master ir Dr Web Light kai kada pradeda maziau list kai pralaisvinu atminti,,programu atsisiuntes daug neturiu ram uzimta 600 laisvos rodo 800 ar geros sios programos ar kokias kitas geresnes isidiegti.

  • 23 sausio, 2015 at 00:26
    Permalink

    sveiki,
    plansete is lenovo yoga tablet 10..
    esu visiskai zalia, ir man baisiai reikia pagalbos.Gavau ja dovanu, o labiausiai ko man reikia tai nuotraukas is sony fotiko nikelti,apdoroti,siusti. neimanoma! nusipirkau adapteri nir fliasiuka,per kita kompa keliu i flasa. tada i plansetes galerija. bet niekur negaliu ju nei nusiusti, nei ikelti i koki psl…
    ir dar-is viso,kur man lietuviskai paskaityti, kaip ten kas veikia…net elektr.paste negaliu rasti,kur attachmento funkcijha. gal as per kvaila plansetei, bet siuo metu turiu tik ja..padekite.

    • Avatar photo
      27 sausio, 2015 at 15:21
      Permalink

      Man gaila aišku bet, Ieva, iš tikrųjų nežinau kaip padėt. Nebent padėt naudotis google „how to add mail attachment on android” arba „how to share photos on android”. Jei su anglu kalba draugauti nelaba einasi, tai bus sunkiau. Bet vėlgi, yra tam google translate.

  • 13 vasario, 2015 at 10:33
    Permalink

    Sveiki,
    kokia geriausia naudoti antivirusine programa android 4.2.2 jei skaitau interneta,naudoju google maps,palydovinius zemelapius,rasau soc tinkluose,fotografuoju nuotraukas galerijoj laikau.

  • 30 kovo, 2015 at 10:39
    Permalink

    Sveiki,

    Iškilo klausimas del Plancetes GPs visai nesenai pirkau Prestigio Multipad Daimond 10,1 3G. Kilo klausimas del GPs navigatoriaus veikimo galimybiu butent sioje planceteje ar jis tik seip joje ir veiksmingai veikia tik mieto ribose? Prie samsung plancetes esu ties GPS aprasymu pastebejes prierasa GLONASS kai tai reiskia? Mano pirktoje planceteje tokio prieraso nera nezinau ar jis itakoja navigatoriaus veikimo principus gal galit placiau ka nors papasakoti apie GPs funkcijas plancetese nes niekur neradau tokios info?

    • Avatar photo
      30 kovo, 2015 at 11:00
      Permalink

      GLONASS – rusų satelitų tinklas, alternatyva JAV GPS palydovų sistemai. Beveik visi įrenginiai naudojasi GPS, kaip kurie – ir GPS ir GLONASS, reti – tik GLONASS. Teoriškai, naudojant abu tinklus rezultatai turėtų būti geriausi. O jei tikrovėje, ko gero labiausiai GPS navigaciją įtakoja antena, kurią gamintojas įdeda į planšetę. Mėgsta kinai pataupyti šitu klausimu.

  • 17 gegužės, 2015 at 20:13
    Permalink

    Pas mane denver plancete ir noriu eit i interneta per WiFi bet reikia ivest slaptazodi nzn koks jis tai gal jus zinot ir galit man parasyt?

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.