Ar praėjusių metų telefonas tikrai blogesnis?

Nors nauji telefonai šiuo metu pasirodo beveik kiekvieną dieną, tačiau aš siūlyčiau nepamiršti ir retkarčiais prisiminti kiek senesnius modelius. Ir, kalbant apie senesnius telefonus, vienintelis gamintojas po pačių „google“ palaikomų telefonų, kuriuo esu patenkintas yra „Xiaomi“. Taip, jie vis vengia išleisti source kodą, kai pagal susitarimą tą turėtų padaryti, retkarčiais atidėlioja MIUI perkėlimą į naujesnes android versijas..

Bet – štai, pavyzdžiui yra naujausiais „Xiaomi“ flagmanas, MI 6, kuris šiuio metu atnaujintas į pačią naujausią MIUI9 versiją. O taip pat, mūsų šeimoje yra pora MI 3 telefonų, kurie buvo pasirodę dar 2013 m. Iškasena, sakysite jūs, visiškas šlamštas, tokius dar tikriausiai dinozaurai naudojo… Bet ne – MI 3 yra palaikomas iki šiol, ir naujausiai programinė įranga jam yra ta pati MIUI9, kaip ir flagmanui. Naujausia programinė versija šiam telefonui pasirodė šiais metais. O žinote, koks telefonas, pasirodęs tais pačiais, 2013-siais ir kuris buvo vienas populiariausių, šiuo metu nebe atnaujinamas jau antri metai ir taip ir liko negavęs Android 6? Ogi „Samsung S4“.

O jei Jei kažkodėl manote, kad programinis atnaujinimas yra visiškai nereikšmingas dalykas, labai klystate.

Esmė ta, kad ir 2012 m. įrenginiai buvo iš hardware pusės aplenkę laiką. Jiems tik trūko programinio palaikymo ir optimizavimo – o su kiekviena android versija kokybės kartelė vis kilo, resursų sunaudojama mažiau, optimaliau, ir įrenginiai turintys identiškus vidurius, tačiau skirtingas android versijas veiks irgi skirtingai. Taip žinoma, tuomet lustai buvo gaminami mažiau efektyvūs ir sunaudodavo daugiau energijos, bet dabar mes gaminame efektyvesnius čipus, bet leidžiame juos aukštesniais dažniais ir vis daugiau norime iš jų reikalauti. Energijos revoliucija taip ir neįvyko per 5 metus, kaip telefonas laikė dieną – dvi, taip ir dabar.

Taigi, pažiūrėkime į ką siūlau atsigręžti atgal. O tai du visai neblogi biudžetiniai „Xiaomi“ linijos modeliai – „Redmi 4X“ ir „Redmi Note 4/4x“.

 

Redmi 4x galite įsigyti su kuponu “cx4x” iš gearbest.com (nemokamas pristatymas) ir jis tekainuos 130 USD, kas yra gera kaina už kokybišką telefoną, o „Xiaomi Redmi Note 4 ir „Xiaomi Redmi Note 4x“, kuris sulaukė gerokai daugiau populiarumo nei jo pirmtakai, ir buvo vienas geriausiai perkamų „Xiaomi“ telefonų, ir lieka perkamas iki šiol, už 4 versiją už 160 USD  (kupono patykosiu, ir dar brūkštelėsiu, su nuolaida šį telefoną galima įsigyti už maždaug 140 USD), o 4x versija šiuo metu tekainuoja 147 USD.

Abu šie telefonai (global versijos) varomi „Snapdragon“ procesorių, todėl dirba stabiliai. Vienintelis mano priekaištas būtų silpnokas „Redmi Note 4“ foto aparatas, ir jei ne jis rinkčiau jį geriausių 2017 pirmos metų pusės telefonu pagal savo kainos ir kokybės santykį.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.