Žaidžiame su Android – trumpa 2014 apžvalga

Reikia pripažinti, kad praėję metai nuo atnešė visai neblogų rezultatų – kaip tik prieš metus metu rašiau apie žaidimus, planšetes ir apie tai, kokios yra didžiausios problemos ir iššūkiai, su kuriais susiduria tiek žaidimų kūrėjai, tiek ir žaidėjai, nusprendę įsigyti planšetę rimtesniems žaidimams. Tiems, kurie dar to neskaitė trumpai priminsiu, kad skaudžiausia android stigma buvo ir tebėra palikimas iš mobiliųjų prosenelių, kai žaidimai 99% buvo skirti trumpai pašvaistyti laiką važiuojant autobusu ir gylio juose buvo per daugiausia.

Visa tai teisinga ir dabar, tačiau nesenai peržvelgiau savo naudojamas aplikacijas ir tapo akivaizdu, kad arba mano reikalavimai pasidarė žemesni, arba žaidimų kokybė pakilo ir pagaliau yra iš ko rinktis. Ir tikrai, android sistemoje rimtų žaidimų industrija pažengė į priekį. Galbūt tam turėjo įtakos android konsolių populiarėjimas (jei daugiau domitės, tikriausiai girdėjote apie Ouya ir Nvidia „shield“?) ir pačios sistemos universalumas – tačiau šiais metais rezultatai ženkliai geresni.

ouya konsole
Ouya konsolė. Gražu, tiesa?

Taigi, pristatau mydroid.lt pastebėjimus apie žaidimus kurie išleisti šiais, 2014 metais:

Rimti užsiėmimai vienam
Rimtais užsiėmimais pavadinau tokius žaidimus, kuriuos žaisti verta dėl jų gylio, įdomumo ir trukmės – jie neskirti žaisti per dieną po 15 minučių ar kol važiuojate autobusu. Tai – pilni turinio, kokybiški ir ilgi žaidimai kurie reikalauja laiko ir.. noro žaisti. Jei prieš metus situacija buvo prastoka, bet matėsi tendencijos – anksčiau išleisti žaidimai perdaromi (port’inami) konsolėms, android ir Os sistemai – tai ši tendencija ir išlieka, o patys įdomiausi išlieka senesnių žaidimų portai, gavę visapusišką plastikos chirurgo darbą, liposukciją ir naują širdį. Vienas pastebėjimas – kadangi seniau koks nors MMORPG buvo nesuprantamas trumpinys, tai multiplayer galimybių rimti ilgi žaidimai nelabai ir turi iki šiol, ypač jei kalbame apie tuos pačius portus.

Po dienos darbų ir trumpo plauko multiplayer
Į šią kategoriją priskyriau tuos žaidimus, kuriems nereikia ypatingo įsitraukimo, dėmesio tačiau juos žaisti įdomu.Tokių žaidimų android sistemoje – nors vagonais vežk. Kokybiško turinio nėra itin daug, tačiau atsirinkti galima. Kiek rimtesni deja deja, būna labai lipnūs – tokie žaidimai prisisiurbs prie jūsų ir jeigu įtraukia į savo pragaištingus gniaužtus, būkite pasiruošę paaukoti tam nemažai laiko, o kartais ir pinigų, nes būtent tokio tipo žaidimai dažniausiai vadinami „freemium“ ir būna aukso kasyklos kūrėjams. Prie kasdieninių žaidimų visada galima priskirti milijoną flash tipo ir tik internete žaidžiamų, bei nemirtingą ir tikriausia amžiną klasiką atkartojamą kiekvienais metais vis iš naujo – šachmatai, šaškės, kortų žaidimai kaip blackjack, azartinių rulečių ar slots tipo žaidimai,  kuriuos paprasčiausiai galite pažaisti kokiame nors casino.com, ir kuriems nereikia jokių papildomų aplikacijųypač galvojant apie tai, kad tai yra tiesiog web puslapis palaikantis visas sistemas (PC, mobiliosios, etc), ne vien android. O android sistemoje šie žaidimai gali būti žaidžiami serijomis ir jie turi šiek tiek daugiau vertės nei kitos, panašaus tipo šiais metais pasirodžiusios aplikacijos.

the room 2 logoReikia pavyzdžių? Atskirus žaidimus apžvelgsiu tam skirtame straipsnyje o kol kas galiu užsiminti apie The Room II. Žaidimas, kuris pakels jūsų savivertę ir privers jaustis protingai po lengvos proto mankštos – žaidimo metu tyrinėjame kokį nors objektą-mechanizmą ir sprendžiame mįsles kaip jį atrakinti ar gauti sekančią užuominą. Gal tai neatrodo įtin įspūdingai iš kelių sakinių, tačiau žaidimas pasižymi gyliu ir netgi sekti istoriją (taip, ten yra ir visai nebloga istorija) įdomu. Tuo pačiu, išsprendę mįsles galėsite sveikinančiai patapšnoti sau per petį, nes kelios iš jų paprastai jų būna gan suktos ar reikalauja geros akies. Vienintelis minusas – žaidimas trumpas ir kainuoja pakankamai brangiai, kaip tokio tipo žaislams – 7 Lt.

the room II the room II zaidimas

Žaidžiate kažką dar įdomesnio? Pasidalinkite komentaruose.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.