Mydroid.lt – vieneri

mydroid1

Vakar pavartęs puslapio istoriją nustebau – pasirodo jau praėjo daugiau nei metai laiko nuo jo įkūrimo, pirmasis tekstas ir buvo parašytas praeitų metų lapkritį.

Žiūrint atgal, manau rezultatai visai neblogi, netgi su įdomiu pašaliniu efektu: iš esmės Mydroid.lt lietuviams pristatė Ainol, Pipo, Yuandao ir Jiayu prekės ženklus, kurie anksčiau buvo gerokai mažiau žinomi. Smagu, kai bendradarbiai kartais ateina „pasikonsultuoti“ planšečių klausimais ir iš karto sako,“ o va, aš skaičiau kažkokiam maidroide taip ir taip“..  Na, tai su savim negali daug ginčytis aišku. Įdomu, kai randi nuorodas įdėtas į skelbimus.

Per metus laiko testavau daugiau nei 10 planšečių modelių, kelis mini pc ir telefonus kas nėra labai daug turint galvoje dabar prileistų modelių gausą, tačiau to pakako susidaryti bendram vaizdui  apie Kinijos planšetes ir apie patį kinų verslo modelį.

Pagrindiniai atsakymai į dažniausiai užduodamus klausimus yra tokie:

Kainos ir kokybės santykis: pigu=blogai. Niekada nerekomendavau pirkti planšečių už 200 Lt, nes jos tinkamos tik kelių minučių palaužymui ir išmetimui/grąžinimui. Nėra jokių stebuklų ir jokių išimčių – jei neturite pinigų geriau nepirkti nieko, nes „skūpus moka du kartus“ čia pasitvirtina visu šimtu procentų. Yra kiniškos planšetės ir kiniškos planšetės. Vienos įmonės į prekybą vakarų pusėn žiūri rimčiau, kitos iš vis niekur nežiūri ir trainiojasi vietoje kol neatsimuša į sieną.

Kokią planšetę rinktis? Pirmas dalykas kurį turite nuspręsti – planšetės dydis. Geriausia nesiremti apžvalgomis ar nuotraukomis, o nueiti į artimiausią kompiuterinės technikos saloną ir palaikyti skirtingų dydžio planšetes rankose. Jei trumpai, imkime tarkim, 7 ir 10 colių. 7 coliai suteikia gerokai daugiau pasirinkimo laisvės esant mažesniam biudžetui. 10″ – pasiruoškite iš piniginės traukti dvigubai daugiau. Ką reikėtų žinoti – mažas biudžetas + kokybiškos 10″ planšetės = nesuderinama.

O tai kas geriau, tas anas ar šitas..? Renkamasi pagal firmą, modelio patikimumą ir jo technines savybes. Metų progai padarysiu neilgą metų geriausių apžvalgą, kurioje bus keli atsakymai ką rinktis.

• Pirkimas iš Kinijos.  Muitai, biurokratija Lietuvoje yra juokas, palyginus su kinais ir jų verslo sąvoka. Kinui svarbiausia parduoti. Jis gali pameluoti (kartais netyčia, kartais tyčia) apie specifikacijas, sertifikatus, garantijas.. ir apie bet ką, svarbu garbus ES pilietis prekę nupirktų. O paskui – jau kaip pasiseks. Didžioji dalis europiečių tikriausiai nieko daugiau ir nedaro kaip parašo piktą laišką kinui ir palieka jam blogą atsiliepimą kokioje prekybos sistemoje, dėl kurio jam iš esmės nei šilta, nei šalta, blogiausiu atveju – truputį šlapia. Teisybės dėlei reikia pasakyti, kad itin užkietėjusių „kiniškų“ kinų sutikau nedaug. O tie kurie tokie buvo – buvo didelių parduotuvių vadybininkai, kuriems esi statistinis pirkėjas ir vienas neigiamas balsas tarp 10000 nieko nereiškia. Visais kitais atvejai susitarti dėl grąžinimo ar nuolaidos įmanoma, jei tik turi kantrybės.

Kas bus toliau? Manau, kad taip ir keliausime su apžvalgomis ir straipsniais aktualiomis temomis – planšetės vis dar yra ta kompiuterinės technikos rūšis, kuri tobulėja labai greitai ir vos pasirodžius naujiems modeliams spaudoje jau atsiranda pranešimai apie ruošiamą dar naujesnį su dvigubai geresniais parametrais. Aišku, dėl to vytis kartais sunku, bet ir įdomu.

Beje, tiems, kurie turėjo kantrybės perskaityti visą gimtadieninį jubiliato tostą-tekstą yra nedidelis siurprizas, štai jis:

dovana

O tai – rimti Mydroid.lt/Android lipdukai, dydis ~80mm. Pirmi penki skaitytojai iki kito penktadienio išreiškę norą gauti dovanų, jų ir gaus, nes koks gi gimtadienis kai jubiliatas nevaišina tortu arba nedovanoja dovanų :) Parašykite el. paštu info@mydroid.lt savo pašto adresą ir duomenis, su antrašte „Noriu dovanų“, tekste galite netgi ir ko nors palinkėti, pastebėti, pageidauti. Dar galite nurodyti, kurio lipduko norite 1 ar 2, kitu atveju bus išsiųstas parinktas atsitiktinai. Jei norinčių bus daugiau nei 5, laimės geresni palinkėjimai, dovanos bus išdalintos gruodžio 6 d. Pažadu, piktiems kėslams jūsų pašto adresas naudojamas nebus, lipduką netgi ne priklijuosiu prie durų o atsiųsiu paštu. Beje, jis kokybiškas, puikia atrodo užklijuotas ant balto puodelio ar mašinos :)

Andrius, Mydroid.lt.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.