Xiaomi Mi4 „apžvalga“

Neseniai į rankas apžvalgai pakliuvęs „Mi4“ pasirodė kaip šaukštas deguto „Xiaomi“ įrenginių medaus statinėje. Nors ir ši kinų kompanija ir vadinama kinietišku „Apple“, dėl savo dizaino sprendimų (ar greičiau „Apple“ sprendimų kopijavimo), tuo metu kai „Mi3“ modelis buvo vienas labiausiai man patikusių telefonų iš visų bandytųjų, „Mi4“ pasirodė toks blankus, toks jau blankus.. Tiesa, telefono savininkė užsiminė, kad jis kažkodėl linkęs pastabdyti, tai nekėlė jokių blogų minčių, nes jei telefone buvo sena „MIUI“ versija („Xiaomi“ sukurtas „android“ sistemos rūbas) , tai būtų kaip ir įmanoma ir nelabai keista. Todėl pirmieji žingsniai buvo stringantį telefoną atnaujinti į naujesnę versiją.

xiaomi-mi4-clone

Čia pasirodė pirma keistenybė. OTA (over the air) automatiniai sistemos atnaujinimai neveikė. Sekundę telefonas pamąstydavo, tada atnaujinimą tiesiog išjungdavo. Na, nieko, baisaus, pasakiau aš  sau, juk visada galima atnaujinimą įkelti per SD atminties kortelę. Čia dar įdomiau – telefonas tiesiog atsisakė matyti update.zip. Tiesa, kadangi „Xiaomi“ rageliai garsėja sudėtingu atnaujinimu dėl krūvos skirtingų to paties įrenginio modelio atmainų, pagalvojau, kad galbūt užteks ištrinti duomenis ir vėl įrašyti iš naujo. Po reset’o paaiškėjo, kad programinė versija skirta išimtinai Kinijos rinkai, todėl jokių „Google“ paslaugų ir aplikacijų nėra ir to tęsinys – jokių programų iš „Google Play“ įdiegti negalima. Telefonas tada ėjo šiek tiek pailsėti, o aš paskaityti, kokio velnio jis priėdęs.

mi4-klono-nugara

MIUI forumuose tokių atvejų buvo ne vienas ir pirmas klausimas nelaimingam savininkui būdavo „ar telefonas tikrai originalus“. Kinų ir viso pasaulio forumuose yra krūvos nuotraukų ir gidų, kurie padeda atskirti originalius telefonus nuo padirbtų. Peržiūrėjęs juos išsiaiškinau kad telefonas originalus – nuo smulkmenų tokių, kaip garsiakalbių grotelės, ausinių kištuko lizde esantis plastikinio žiedo dydis ir spalva, iki MI varžtelių nugarėlėje ir „android recovery“ sistemos peržiūros – mat „Xiaomi“ telefonai persikrauna ne į standartinį „android“ režimą o jų pačių vadinamą fastboot arba miui recovery. Taigi, visi punktai praeiti. Telefonas originalus. Bet kodėl jis taip stringa?

mi4-varztelis

O stringa todėl kad, jis visai ne „Mi4“, o kopija su MTK6582 procesoriumi – 1,3 GHz vietoj 2,5 GHz ir 1 GB RAM vietoj trijų, ir visi kiti niuansai.

Kinai gamina trijų lygių klonus – telefonai, kurie į kažką panašūs, bet vizualiai galima atskirti, kad tai tik iš kažkieno pavogtas dizainas, telefonai, kurie identiški, bet skirtingu logotipu arba visai be logotipo ir telefonai, kurie skirti kažką apgauti, nes vizualiai jie atrodo visiškai taip pat kaip ir originalus modelis. Taigi, kai papuola į rankas trečioji versija – galiu jus užtikrinti, tokį telefoną įsigysite ir naudosite (o gal jau ir naudojate, kaip vienas mydroid skaitytojas, kuris apgaulę pastebėjo tik po dviejų metų :)), kol galų gale nunešite kam nors išvalyti „virusus“ nes liaudyje taip vadinami stringantys telefonai, o tada ir paaiškės.

Vizualiai telefonas atrodo identiškai „Mi4“ rageliui ir pirkdami tokį išmanųjį net gi gyvai iš nesąžiningo pardavėjo rankų, jokių išorinių skirtumų jūs nepastebėsite ir labai gaila, tačiau visi gidai pagal nuotraukas, kaip atskirti originalų telefoną nuo kopijos yra beverčiai.

Metalinis rėmelis aplink korpusą, identiškas, kaip ir pats korpusas ir priekyje ir gale. Tiek ir kitos visos detalės. Nuėmus nugarėlę plastikinis dangtelis taip pat identiškas „Mi4“ originalui, vienintelė vieta kuri sukėlė šik tiek įtarimų – keistesnės spalvos MI varžtelis – bet jis yra, ir baterija. Kadangi telefone baterija integruota, jos išimti negalima. Lipdukas ant baterijos identiškas originaliam, tačiau , jei neklystu, tikra „Mi4“ baterija yra plastikinis juodas blokelis, o čia įdėta kažkas panašaus į baltą maišelį, tačiau iš visų pusių apklijuotą juodu lipduku. Kaip ir būna su integruotomis baterijos, galima tik skėstelėti rankomis ir sakyti „o tai gal taip ir turi būti“. Taigi, ši versija pritaikyta specialiai apgauti ir maskuojasi ne vienu lygiu.

Telefonas užkrauna originalią „Miui“ V5 sistemą – tai labai nestebina, nes „Miui“ kaip ir „Cyanogen mod“, „Lewa“ ar kitos „android“ sistemos yra labai plačiai paplitusi ir ją galima naudoti šimtuose skirtingų telefonų modelių. Pasirinkus „apie telefoną“ mums parodo tą ką ir turėtų – 2.5 GHz 4 branduolių „Snapdragon“ sistema su 3 GB RAM.

Screenshot_2015-06-22-13-16-50 Screenshot_2015-06-21-13-49-18

Po ilgokos kovos su niekaip nenorinčiu pasiduoti „Google play“ ir servisais (o tai tema atskiram straipsniui) parduotuvę paleisti pagaliau išėjo ir diagnostikos programos atskleidė tai, ką ir turėjo – nors telefonas maskuojasi pakankamai gerai – apgauna ir „Antutu“ ir „CPU-Z“, bet žiūrėk tai vienur tai kitur ausys kyšo ir aišku, ne ko nors kito o MTK. „CPU-Z“ tikrą modelį parodo prie hardware lange, nors visa kita rodo idealiai klaidingai ir klysta tik su „Snapdragon 800“ vietoj 801. Daugiau ylų lenda kituose diagnostiniuose languose.

„Antutu“ leidžiasi mulkinamas kaip tik nori blogasis kinietis. Rodo viską taip, kai sugalvojo apsišaukėlis – netgi vaizdo raišką tokią, kokia turėtų būti, nors ji klone gerokai mažesnė. Bet ir čia visi MTK galai lenda – žiūrint jutiklių aprašą tą ir pamatysite. Aišku, surenkamas testų rezultatas gerokai mažesnis, vos 17 000 taškų, lyginant su originalo surenkamais 40000.

Screenshot_2015-06-22-12-57-38 Screenshot_2015-06-21-13-54-48 Screenshot_2015-06-22-13-10-13 Screenshot_2015-06-21-13-48-37

Kaip įsigyti originalų „Mi4“ ir nebūti apmulkintam – priklausomai nuo to, kur perkate – „Ebay“ prekybos politika yra griežtesnė, o su prailgintu „Paypal“ bylos laiku, jei tik sugebėsite įrodyti, bylą laimėsite. „Aliexpress“ viskas sudėtingiau. Nors ten deklaruojamas skaidrumas ir kova su klonų gamintojais, iš esmės tai tikri „žvaigždžių karai: klonų ataka“, kitaip sakant, fantastika, nes pardavėjas vis dar gali būti sunkiai kontroliuojamas. Na, o jei jau perkate Lietuvoje, toks dalykas yra tiesiog vadinamas sukčiavimu ir netgi nebe smulkiu mastu, nes naujas „Mi4“ telefonas kainuoja apie 300 Eur. Jei prieš perkant turite galimybę apžiūrėti, reikalaukite kad pardavėjas būtų įdiegęs bent jau „CPU-Z“ programą, kur galėsite pamatyti bent kelis tikrus parametrus, arba „Mobile Uncle Tools“, kurie mediatek’ą sugeba išryškinti, nes tam ir yra skirti. Jei jūsų prašymas ignoruojamas, palinkėkite geros prekybos ir trumpo ikiteisminio proceso.

Požymiai kad jums kiša kloną: CPU-Z  programa – langelyje system > hardware skiltyje įrašytas „mt6582“ arba kitas numeris, bet prasidedantis „mt“ arba „mtk“. Total Ram – 966 MB, kai turėtų būti 3 GB, arba ~3000 MB. Screen Resolution – 720×1280, kai turėtų būti 1080 x 1920.  „Antutu“ programa: pasirinkus parametrų peržiūrą info skiltyje keturi iš eilės davikliai (šviesos, padėties ir pan.) pateikiami kaip „MTK“. „Mobile Uncle tools“ pasirinkus patį pirmą programos punktą device informacinėje išklotinėje tarp SDcard ir Build.prop atsiras detali MTK build informacija, jei telefonas padirbtas. Kiekvienas įrašas su žodžiu mediatek – įrodo tai, ką kinai taip bandė paslėpti

Gal atsiras keistuolių kurie sakys, „o tai, jei anas atrodo taip pat.. ir veikia gerai.. netgi su pačių „Xiaomi“ sistema.. Tai koks man skirtumas ir kam mokėti tris kartus brangiau?“ Deja, bet šiuo atveju MTK platforma čia suluošinta ir išprievartauta, todėl veikia labai nestabiliai ir stringa nuo puslapių naršymo ir netgi sisteminių langų darinėjimo.

Kinų rinkoje toks telefono modelis su MTK6582 vadinamas „No 1. Note 4“, tik mažiau užmaskuotu kloniškumu (antrasis kiniškas klonų lygmuo) ir kainuoja apie 115 USD.

Screenshot_2015-06-21-13-43-44

 

Screenshot_2015-06-22-13-14-06Screenshot_2015-06-21-13-49-31Screenshot_2015-06-22-13-09-30Screenshot_2015-06-21-13-34-44

20 thoughts on “Xiaomi Mi4 „apžvalga“

 • 24 birželio, 2015 at 18:20
  Permalink

  Aciu, labai uz apzvalga ir svietejiska jusu veikla :) . Manau, kad kazkam si informacija tikrai pravers. As irgi zinosiu kaip apsisaugoti ar apsiginti panasioje situacijoje esant reikalui :) .
  Ir neverkiau ;) . Pirkimuose esu patyrus, bet siuo atveju buciau ko gero apsigavusi, nes Antutu butu rodzius kad viskas gerai :) . Realiai telefonas man nekainavo, nes del kitu klausimu Aliexpres grazino pinigus. Bet butu buve smagu gauti originala ;) . Siandien prasedejau kelias valandas ieskodama galimybes parsisiust originala – kol kas jokiu garantiju :) . Teks laukti, kol oficialus EU tinklalapiai prades prekiauti ne tik aksesuarais ;)
  Aciu dar karta :)

  • 24 birželio, 2015 at 22:04
   Permalink

   Lora,

   Šiuo modeliu prekiauja „plėšikai“ Lietuvoje – toks vienas centras, kuri pirmas žodis iš keturių raidžių ir prasideda P :)
   Tik jau kaaaaaainą užlankstę vaje vaje :)))

   • 26 birželio, 2015 at 00:17
    Permalink

    Pardon, to centro pirma raidė ne P, o T :) Turėtų būti aišku, apie kurį čia aš :)

  • 19 liepos, 2016 at 09:57
   Permalink

   Support’o klausti nėra prasmės, nes sakys bet ką. Bet 99% sakyčiau originalas, nes už tiek 16 GB modelį paimti yra normalu, tai 32 GB kaina teoriškai irgi gali būti. Va kitas dalykas, tai ar tai nėra refurbishintas ragelis. Aš būčiau linkęs sakyti, kad taip, nes fastcardas tuo žymus. Gavus siūlau pamėgint įvesti ##786#.

   • 19 liepos, 2016 at 11:32
    Permalink

    dėkui už informaciją :) fastcarde pastebėjau jog dažniausiai pažymi, jog tai yra refurbished, supportas sakė, jog new. O nereikėtų susirūpinti, kad jie atsiunčia ragelį su įpustu 6.0 marshmallow? orginaliai mi4 eina lyg su 5.1 androidu?

   • 20 liepos, 2016 at 11:25
    Permalink

    na tai vistiek, nepaliksi tu to faskardo fw, praktiškai bet kuriuo atveju. Support’as, kaip ir sakiau, sakys bet ką, kad parduoti. Jei paklaustum ar Mao Zedongas jį čiupinėjo, nes tokiu atveju pirktum, atsakytų, kad taip žinoma, tuoj tau paskambins jei netiki. MIUI fw susidėti labai lengva, customus gal kiek sunkiau.

 • 26 liepos, 2016 at 08:10
  Permalink

  paprašiau , kad prie siuntimą atsiųstų imei ir s/n numerius
  ‘Here is the imei/sn for your two items:
  868583023655463 12119/20149293
  867830026380719 11980/20078116

  http://www.mi.com/verify/#imei_en tikrinau, tai pirmas geras, antro neranda. kituose puslpaiuose vapšie rodo kad tai yra xiamomi x11 kažkoks. :D gal paprašyt refundo?

 • 18 rugpjūčio, 2016 at 08:30
  Permalink

  Gavau telefonus is fastcardtecho. Deja tai nebuvo 6.0 androidas, kaip nurodė perkant :D Bet ir valio. Buvo kiniškas orginalus miui. Į vieną įpučiau cm 13.1 su zefyru (ypač svarbu, kad cm eina su lietuvių kalba), i kitą neoficialų miui 8 su 5,1. Kolkas veikia puikiai, smagus telefoniukas. Netrukus perduosiu moterims kurios naudosis šiais telefonais, manau nenusivils :D Galima drąsiai pirkti iš fastcardtecho. Ačiū už atsakymus :)

   • 21 rugpjūčio, 2016 at 13:49
    Permalink

    O kuodėl bųtent 6s?

   • 21 rugpjūčio, 2016 at 19:48
    Permalink

    Nu blin, nes GEREUSES.

    O jei rimtai, nepatarsiu, čia patiekiami tik droidai.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.